Skocz do zawartości
Slizer

Ps3 Super Slim

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy ktoś korzystał z serwisu PRAM w Warszawie ? Strzelił mi chyba napęd w PS3 i wypadałoby ją naprawić (mimo, że przesiadłem się już na PS4).

Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym serwisem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie przyjaciele :)

Mam plejkę ss z oczywiście najnowszym softem. Mam dysk 320gb od toshiby (kupiony około miesiąc temu). Problem polega zaczął się kiedy zwiesiło mi się GTA V (w online), byłem zmuszonym wyciągnąć kabel zasilający. Po odpaleniu ukazał się komunikat czy wysłać tą informację do sony itd. pokazało się również czy przeskanować pliki. Wszystko się odpaliło tak jak miało, pograłem trochę. Wyłączyłem konsolę i po kilku godzinach znowu chciałem sobie pograć, ale po odpaleniu był dźwięk powitalny, logo PS3 i dalej nic nie ruszyło, obraz się zwiesił. Ponownie zmuszony zostałem do wyciągnięcia kabla. I tak od wczoraj gra albo się zawiesza albo sam system nie chce startować. Od jakichś 2 godzin chce sobie pograć ale za każdym razem muszę wyciągać kabel i sytuacja się zapętla. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie użyszkodnicy.

Ostatnio zastanawiam się nad zakupem konsoli, dlatego mam pewne pytania dotyczące dysku w konsoli.

Dowiedziałem się, że standardowo montowane są w konsoli dyski marki hitachi. Jaka jest ich prędkość obrotowa?

Czy odczuje znaczącą różnice montując dysk 7200 zamiast 5400? Jak wygląda różnica w temperaturze i wczytywaniu danych?

Czy dysk należy wcześniej sformatować i ustawić jakiś konkretny format zapisu danych?

Proszę o udzelenie odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wsystkie pytania znajdziesz odpowiedź w google

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W internecie napisane są różne dziwne rzeczy, niektóre z nich sprzed roku, inne sprzed 3 lat.

Technologia się ciągle zmienia, dlatego i coś w tych dyskach mogło się zmienić. To forum zrzesza osoby, które mają doświadczenie z tymi konsolami, dlatego wole się tutaj zapytać niż sugerować się odpowiedziami użytkowników, których wiedzy nie jestem w stanie sprawdzić.

 

Przy okazji chciałbym się zapytać czy ktoś posiada te pady i jak się sprawdzają?

http://allegro.pl/bezprzewodowy-pad-kontroler-do-ps3-dostawa-24h-i3940271455.html

Edytowane przez yunius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

na wsystkie pytania znajdziesz odpowiedź w google

 

 

Z pewnoscia, niemniej czasami moze warto kogos nakierowac. Sam tez jestem zwolennikiem zeby dana osoba zadala sobie troche trudu i poszukala informacji, ale raz na jakis czas mozna zrobic wyjatek. 

 

Witajcie użyszkodnicy.

Ostatnio zastanawiam się nad zakupem konsoli, dlatego mam pewne pytania dotyczące dysku w konsoli.

Dowiedziałem się, że standardowo montowane są w konsoli dyski marki hitachi. Jaka jest ich prędkość obrotowa?

Czy odczuje znaczącą różnice montując dysk 7200 zamiast 5400? Jak wygląda różnica w temperaturze i wczytywaniu danych?

Czy dysk należy wcześniej sformatować i ustawić jakiś konkretny format zapisu danych?

Proszę o udzelenie odpowiedz.

 

Tutaj na forum masz temat o dyskach i ich wymianie. 

 

Hitachi maja 5400 obr. Dyski 7200 wydzielaja wiecej ciepla wiec logika podpowiada ze lepiej trzymac sie dysku o zblizonych parametrach do montowanych domyslnie. 

Wkladasz dysk do PSki i dalej to konsola zatroszczy sie o wlasciwy format. 

 

Po reszte informacji odsylam do odpowiednich dzialow na forum - zadaj sobie troche trudu i poprzegladaj poszukaj. 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolega ma problem z slim. Otóż nie widzi padów . Nie mozna sparować z konsola. Jak wejść do recovery za pomocą myszki lub pilota? Tzn jak wejść aby odbudować bazę bez pada. Ma ktos poradnik? Bede wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt sie nie orientuje czy da rade odpalić recovery bez pada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy jesli przełożę dysk ze Slima 250 GB do Super Slima - będzie pasował ?

czy będzie z tym jakiś problem ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do SuperSlima z tego co kojarzę potrzebna jest kieszeń na dysk ...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba kieszeni, tylko przy transporcie lepiej wyjąć HDD z konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czyszczę konsolę codziennie z wierzchu i po bokach suchą szmatką, a co roku rozbieram obudowę i od środka. Czy to wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Musisz ją czyścić szmatką zawsze rano i wieczorem, a rozbierać obudowę i czyścić w środku minimum raz w tygodniu. Dodatkowo musisz raz na rok wysłać ja na wakacje tzn. minimum 2 tygodnie jej nie używasz żeby mogła odpocząć inaczej konsola będzie zaniedbana i może się to źle skończyć.

Edytowane przez Gemtin
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narker, wymień jeszcze co 1,5 roku pastę pod prockami* i powinieneś długo cieszyć się swoim ps3.

* to główny powód problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to co napiałem + ta wymiana pasty wystarczy? Bo nie wiem czy napisałeś oddzielną opinię, czy kontynuację postu Gemtina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie;

Po pierwsze to nie wstawiaj konsoli do ciasnej półki z kiepską cyrkulacją powietrza. Po drugie wytrzyj z niej i w pobliżu kurze raz na jakiś czas. Po trzecie NIGDY nie wyłączaj konsoli od razu po graniu, pozostaw ja w menu na kilka minut lub najlepiej na godzinę korzystając z funkcji auto-off. Po czwarte wymień pastę co 1,5 roku lub 2 lata przy okazji czyszcząc wnętrze z kurzu i tłustego osadu. Na koniec olej post Gemtina który trolluje w najlepsze :yes:

Moj Fat ma 6lat i chodzi jak w dniu kiedy go kupiłem. Więcej info uzyskasz u użytkownika Serwis_konsol, którego rady i usługi mogę polecić Ci w ciemno.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy pastę wymieniać samemu czy można wysłać do serwisu? (Śląsk - okolica częstochowy).

 

I kilka innych mniejszych pytań. Kupię gdzieś tanio nakładki na R2 i L2? tak aby przypominały te z xbox360. Gram w wyścigi i palec od gazu cierpi katuszę ;(.

I czy da radę już kupić w normalnej cenie konwerter pada z xbox360 do PS3? Pamiętam, że ceny chyba na allegro były porównywale z nowym DS3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy pastę wymieniać samemu czy można wysłać do serwisu? (Śląsk - okolica częstochowy)...

Ja jestem z Medalikowa i korzystam z usług w/w User'a. Ma swój serwis w Małopolsce ale współpracuje chyba z wszystkim growymi sklepami na Śląsku z Sony Center włącznie. Raz zawoziłem mu konsolę do siedziby a raz zostawiłem ją w jednym z punktów. Odsyłał mi ją później kurierem. Możesz też oczywiście sam podjąć się wymiany pasty, zanim jednak wystartujesz z pomysłem to pooglądaj na youtube filmiki z rozbierania/składania konsoli.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie NIGDY nie wyłączaj konsoli od razu po graniu, pozostaw ja w menu na kilka minut lub najlepiej na godzinę korzystając z funkcji auto-off.

 

Mogę zapytać dlaczego i czy to aż tak ważne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie;

Po pierwsze to nie wstawiaj konsoli do ciasnej półki z kiepską cyrkulacją powietrza. Po drugie wytrzyj z niej i w pobliżu kurze raz na jakiś czas. Po trzecie NIGDY nie wyłączaj konsoli od razu po graniu, pozostaw ja w menu na kilka minut lub najlepiej na godzinę korzystając z funkcji auto-off. Po czwarte wymień pastę co 1,5 roku lub 2 lata przy okazji czyszcząc wnętrze z kurzu i tłustego osadu. Na koniec olej post Gemtina który trolluje w najlepsze :yes:

Moj Fat ma 6lat i chodzi jak w dniu kiedy go kupiłem. Więcej info uzyskasz u użytkownika Serwis konsol, którego rady i usługi mogę polecić Ci w ciemno.

 

Mogę zapytać dlaczego i czy to aż tak ważne?

 

Dlatego że bebechy konsoli od obliczania Twoich giercowych wykonów mają temperaturę osiągającą niemal poziom samozapłonu. Gasząc ps3 od razu wyłączasz wiatraki, gorące powietrze przestaje być odprowadzane i kumuluje się w środku bo te dranie tak szybko nie stygną. Slimy np: wielokrotnie potrafiły od naprężeń plastiku zaserwować taki wystrzał że obudziłoby to umarłego. Sam osobiście widziałem również konsolę (60tka mojego brata) gdzie płyta główna się delikatnie zdeformowała, luty pod prockiem puściły i konsola zmarła z diagnozą której nikt z nas nie chciałby usłyszeć (YLOD) Zresztą na forum o tym wielokrotnie pisano i sam nie wiem po cholerę napisałem to znowu, chyba mam dobry dzień i tyle ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te najnowsze slimy też się tak grzeją? Bo na razie po sesji 3 godzinnej konsola jest ciepła ale nie aż tak jak mój xbox slim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grasz więc grzejesz ;) Taka karma :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tylko zanim ps3 kupiłem każdy straszył mnie przegrzewaniem. Dlatego zastanawiałem się jaki model wybrac. I padło na ss z dyskiem 500. Znajomy ma wersję wcześniejszą i 2 razy była w serwisie ze względu na przegrzanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje rady traktuj jako rady, nikogo nie zmuszam do ich stosowania, skoro uważasz że konsola jest doskonała sama w sobie i będzie żyła wiecznie to trzymam kciuki abyś się nie rozczarował :yes:

 

Bez odbioru! :thanks:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×