Skocz do zawartości
pablos_83

FIFA Ultimate Team

Rekomendowane odpowiedzi

Zagra ktoś wager'a o 5k?

 

Ja nie bo wydałem właśnie 38k na Lichtsteinera IF :) i jestem goły.

Aktualny podstawowy skład wygląda tak:

http://www.futhead.com/15/squads/10821961/

gra się cudnie, następny cel to Higuain IF, już podstawowy ma bajeczne wykończenie, jakby jeszcze Rossi miał IF to już byłaby pełnia szczęścia.

A i jakaś totalna ściema z tym attack workrate - low u Barzagliego. Zawsze jak dam atak całą drużyną to gra mi w środku pomocy gdzieś, żaden inny środkowy obrońca jakim grałem w tej edycji fify nie gnał mi tak do przodu jak on. Trochę lipa bo trzeba grać na 3 obrońców praktycznie wtedy.

Edytowane przez ridcully76
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bo wydałem właśnie 38k na Lichtsteinera IF :) i jestem goły.

Aktualny podstawowy skład wygląda tak:

http://www.futhead.com/15/squads/10821961/

gra się cudnie, następny cel to Higuain IF, już podstawowy ma bajeczne wykończenie, jakby jeszcze Rossi miał IF to już byłaby pełnia szczęścia.

A i jakaś totalna ściema z tym attack workrate - low u Barzagliego. Zawsze jak dam atak całą drużyną to gra mi w środku pomocy gdzieś, żaden inny środkowy obrońca jakim grałem w tej edycji fify nie gnał mi tak do przodu jak on. Trochę lipa bo trzeba grać na 3 obrońców praktycznie wtedy.

Serie A bez Giovinco, Palacio i Ibarbo na plus :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palacio grałem ale nie przebił się przez konkurencję w składzie, Ibarbo nie gram i nie będę grał tak jak Doumbią czy Emenike dla zasady. A Giovinco mam w rezerwowym składzie ale jak nie mam kontuzji w podstawowym to gram tym składem co czwarty mecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam. Spadłem do 5 ligi, Potem rozjechałem każdego jak chcialem i mistrzostwo (6-1-0) i znowu 1 mecz w 4 lidze i 4-1 do tyłu. Aż taki przeskok miedzy ligami czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne, nie wnikaj dlaczego tylko graj dalej. Ja wczoraj wbiłem ponownie do I ligi po sezonie w którym miałem bilans 6-0-4, z tym że najpierw wygrałem 4 mecze (w tym 3 do zera) by później przegrać kolejne 4 i wygrać 2 ostatnie dające awans.

Przed tą seria porażek zresztą miałem w 11 kolejnych spotkaniach bilans 10-0-1, sprawdzałem aż w historii spotkań bo nie pamiętałem w pewnym momencie kiedy ostatni raz przegrałem.

Edytowane przez ridcully76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz wygrywać tylu meczy nie możesz tak szybko awansować do 1 ligi. Nie może byc tak łatwo. To jest idea EA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 to pierwsz FUT, w którego gram i start sezonu online zacząłem od ostrych bęcków: w dwóch meczach nie miałem nic do gadania, jeden udało mi się zremisować i, po zmianie z 4-1-2-1-2 na 4-2-2, jeden wygrać.

 

Jakieś rady na początek?

Kupiłem tak na prawdę losowych złotych piłkarzy z La Liga za 300-400 coinsów i nimi póki co gram. Czy poszczególni grajkowie mogą mieć aż takie znaczenie dla rozgrywki? Trochę poczytałem i planuję sklecić skład z grajkami za 700-1000/sztuka. Myślicie, że to coś pomoże, czy jestem po prostu kiepski? :D

Grając 4-1-2-1-2 przeciwnik miał w polu tyle miejsca, że mógł spokojnie rozgrywać piłkę. Wydaje mi się, że zmiana na 4-4-2 trochę to ukróciła. Może polecicie inne ustawienie?

 

Jaką strategię przyjąć na początek jeśli chodzi o zarządzanie coinsami? Kupować paczki za 7,5k czy przeznaczać hajs na transfery? Jak często zdarzają się takie karty żeby wyjść chociaż na zero? Grałem w FUT na androidzie, paczek za 15k kupiłem kilkadziesiąt i jedyni piłkarze, którzy byli warci w okolicach 15k to Oscar, Muller i bramkarz z TOTW. Cała reszta to raczej szrot. Na PS3 jest to samo?

 

Tak na marginesie, czy poziom chemistry jest rzeczywiście odczuwalny przy graniu? Czym się to przejawia?

 

I ostatnie pytanie - jak robi się podanie z wybiegnięciem? Ja po podaniu naciskam L1 i piłkarz jako tako biegnie, ale to co robili moi przeciwnicy w wygranych meczach wyglądało dużo lepiej i rozmontowywało praktycznie całą moją obronę.

 

Z góry dzięki za pomoc i wszelkie rady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przegrałem w I lidze 2:3 gdzie przeciwnik miał chyba około 65% posiadania piłki. Jak strzeliłem na 2:3 około 86 min to po rozpoczęciu już do końca nie dotknąłem piłki. Więc to jak Ciebie pociśnie przeciwnik zależy głównie od twoich umiejętności. Formację musisz sam wybrać, zależy od stylu gry. Ja gram 4-1-2-1-2 (2) i jestem zadowolony. Paczek nie kupuj dopóki nie zrobisz pożądnego składu. Chemistry zespołu wg mnie ma znaczenie, tak jak ustawienie na pozycjach zawodników. Podnoszenie umiejętności zawodników kartami chemii niekoniecznie, często nie widać żadnej różnicy. Co do zawodników to polecam serie A. Za 1000 znajdziesz fajnych zawodników na każdą pozycję np. Ogbonna, De Sciglio, M'Vila, Nainggolan, Sau, Palacio i inni. Tymi spokojnie powalczysz a po sezonie zawsze na jednego pożądnego zbierzesz typu Barzagli, De Rossi, Hernanes, Pjanic, Rossi czy Higuain a yo już klasa jest. I musisz pograć kilka sezonów wtedy zobaczysz co i jak. I jaki jest twój poziom.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polepszyłem trochę skład, zmieniłem ustawienie na 4-4-2 i wygląda to już dobrze. Albo wtedy trafiłem akurat na kozaków, albo rzeczywiście ustawienie dopasowane do stylu gry + jakość piłkarzy mają tak kolosalne znaczenie. Najważniejsze, że nawet w przegranym spotkaniu miałem coś do powiedzenia, a nie tak jak wcześniej.

 

Szukam teraz kogoś na pozycję CM z La Liga. Mam teraz Banege i Illaramendiego, ale potrzebuję jeszcze trzeciego. Na oku mam Khedirę (ok. 3k), Isco (6k) i Rakitica (5,5k) - którego wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sushi jak ogólnie nie grałeś dużo w FIFE to na początek w FUT'a będziesz miał trochę ciężko :) Do BBVA polecam ci: Rodrigo, Giovaniego Dos Santosa, Uche, Griezmann'a, Marcos'a i Mathieu. Podejrzewam, że nie których stąd masz ;) A z tej trójki spróbowałbym Rakiticia. Jestem również zmuszony polecieć ci stronę www.futhead.com :) Cała baza zawodników, ceny, statsy IG i możesz kleić składy z poziomu PC :)


PS. Możesz jeszcze dozbierać na Xavi'ego ;) 91 podań zapewne robi robotę, choć sam nim nie grałem. Ponadto całkiem nie złe rzuty wolne 


Jaki masz fitness skład?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sushi jak ogólnie nie grałeś dużo w FIFE to na początek w FUT'a będziesz miał trochę ciężko :) Do BBVA polecam ci: Rodrigo, Giovaniego Dos Santosa, Uche, Griezmann'a, Marcos'a i Mathieu. Podejrzewam, że nie których stąd masz ;) A z tej trójki spróbowałbym Rakiticia. Jestem również zmuszony polecieć ci stronę www.futhead.com :) Cała baza zawodników, ceny, statsy IG i możesz kleić składy z poziomu PC :)

PS. Możesz jeszcze dozbierać na Xavi'ego ;) 91 podań zapewne robi robotę, choć sam nim nie grałem. Ponadto całkiem nie złe rzuty wolne 

Jaki masz fitness skład?

W FIFĘ grałem dużo, ale zatrzymałem się na 11. Mogę mecze przegrywać i z porażkami się pogodzę, natomiast nie mogę znieść wszelkiej niemocy i bycia statystą, ale to udało mi się chyba wyeliminować. Większość elementów gry ogarniam, za wyjątkiem dryblingu.

Dokładnie tak jak piszesz, kilku z tych piłkarzy mam, skład wygląda tak:

http://www.futhead.com/15/squads/11258072/

Z futheada oczywiście korzystałem, ale jak sam wiesz overall nie daje pewności, że piłkarz się sprawdzi.

 

Mam teraz kilka k coinsów i planuję kupić właśnie kogoś na CM, Pepe na CB i Turana na LM.

 

W ataku mi nie leży ani Negredo, ani Bacca. Wstawiam często Matriego z Serie A, którego miałem w pierwszym packu i nim strzelam prawie wszystkie bramki. Wypróbuję kogoś z tych, których proponowałeś (Rodrigo, dos Santos).

 

Pytając o fitness masz na myśli ten fitness dotyczący zmęczenia? :) Online nie gram raczej piłkarzami poniżej 90. Jak mi się pomęczą, to wstawiam ich na ławkę i gram sezon offline drugim składem.

Właśnie po to chcę dokupić kogoś na CM i CB, żeby robić rotację w składzie i zmiany.

 

Mam jeszcze trzy pytania:

1. Czy lojalność ma jakiś wpływ na jakość grajka? Bo mając piłkarzy za 300-400 coinsów bardziej opłaca się kupić nową kartę po skończeniu kontraktu niż dotychczasowemu kontrakt przedłużyć.

2. Jest sposób na zrobienie zagrania podanie-odegranie? Po podaniu wduszam L1 i wtedy piłkarz wybiega, ale patrząc po grze przeciwników chyba jest lepsza metoda, bo im to jakoś lepiej wychodzi ;)

3. Czy wstawianie RM na LM lub odwrotnie jest złym pomysłem, czy raczej nie wpłynie to na jakość gry piłkarza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Moim zdaniem zdaniem jakiś wpływ tam ma ;) Nie jednego grajka mialem co się po 10 meczach odblokował, chyba że to placebo.

2. Ping ponga normalnie się robi L1 i podanie ;) 

3. Ja raczej nie preferuje takich rotacji w składzie, ale słyszałem, że w tej edycji chemia nie ma bardzo dużego wpływu na zawodnika i myślę, że możesz spróbwać ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie po kilku sezonach awansowałem do 3 ligi. Awans na mega farcie, ale sie udało. Ktoś chętny na sparing? Jak coś PSN QamileQ. Ps. pakasiedlce wysłałem Ci zapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sushi

Z tym kupnem nowej karty zawodnika za 300-400 to nie jest to opłacalne raczej. Przecież po takiej cenie kupisz go z kontraktem na 7 spotkań przeważnie a złoty zwykły kontrakt na 13 gier spokojnie idzie kupić za 200. A jak jeszcze masz kilku menadżerów to dostajesz więc niż 13.

Co do tej zmiany pozycji LM/RM i lojalności to ciężko powiedzieć czy ma duży wpływ. Ja w tej edycji nie gram bocznymi pomocnikami. W sumie w 2 składach mam 8 pomocników środkowych z serie A :D

KamileQ - wyślę wieczorem zaproszenie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

2. Jest sposób na zrobienie zagrania podanie-odegranie? Po podaniu wduszam L1 i wtedy piłkarz wybiega, ale patrząc po grze przeciwników chyba jest lepsza metoda, bo im to jakoś lepiej wychodzi ;)

 

Podawaj trzymając wciśniety L1 a nie po podaniu :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadłem do 4 ligi, w meczu ostatnim o utrzymanie co chwile gosciowi akcje robilem i bramkarz bronil a on mi 3 akcje i 3 bramki. Ze złości rzuciłem padem o sciane i sie rozleciał ale go wyskładałem. Masakra, musze sobie przerwe zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe ja jeszcze nie rzucałem padem. Aktualnie 3 liga i jakoś mocno się nie napinam na awans. Wyższa liga = wyższy poziom = więcej nerwòw więc po co? Wczoraj po prostu odpuściłem celowo ostatni mecz żeby nie awansować do drugiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadłem do 4 ligi, w meczu ostatnim o utrzymanie co chwile gosciowi akcje robilem i bramkarz bronil a on mi 3 akcje i 3 bramki. Ze złości rzuciłem padem o sciane i sie rozleciał ale go wyskładałem. Masakra, musze sobie przerwe zrobic.

Ja tam mam zawsze coś przygotowane, bo pada trochę szkoda ;) Dwa plioty, Nokie Lumie 610 (niezniszczalna, polecam). Ewentualnie front kick w szafke i gramy dalej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, mi się udało ogarnąć sensowny skład i póki co jeszcze żadnego sezonu nie kiblowałem, wszystkie wygrałem.

 

Potrzebuję tylko pomocy z jedną rzeczą, jak bronić się przed dryblingiem? Nawet gość, którego ograłem 7:0 był w stanie momentami przechodzić mi przez piłkarzy jak przez masło. Jest na to jakiś sposób, czy trzeba lepiej przewidywać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, mi się udało ogarnąć sensowny skład i póki co jeszcze żadnego sezonu nie kiblowałem, wszystkie wygrałem.

 

Potrzebuję tylko pomocy z jedną rzeczą, jak bronić się przed dryblingiem? Nawet gość, którego ograłem 7:0 był w stanie momentami przechodzić mi przez piłkarzy jak przez masło. Jest na to jakiś sposób, czy trzeba lepiej przewidywać?

Stań face to face z atakującym i trzymaj :x: , obrońca ci kontroluje napierającego. To oczywiście wszystkiego nie załatwi, ale myślę, że jest dużo łatwiej ;)

Edytowane przez MichalEEEk
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wprowadzali zadnych zmian w grze? troche dziko ostatni mi sie gra, graja strasznie niedokladne pilki...

I czy w tej grze juz nie ma rak?... mowie tu o singlu, w opcjach sa wlaczone a na rozegranych ponad 100 meczy na 2 pady sedzia nie odwizduje NIC, nawet takiej perfidnej. Juz nie mowiac ze w 14 bylo od groma karnych z dupy to teraz jest zupelnie NIC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam ponownie, nie ma co się napinać na awans. Lepiej pograć spokojnie w 3 niż tracić nerwy w 1 lidze. Ja awansowałem do 1 później zleciałem do chyba nawet 5, znowu awansowałem do 1 by teraz grać w 4. Aktualnie przez dwa wieczory gram tą 4 ligę. Zagrałem w dwa dni 6 spotkań, po 5 miałem bilans meczy 3-2-0 i straciłem w tych 5 spotkaniach 1 bramkę. Dopiero w ostatnim tym szóstym wczoraj poległem 2:4 ale mecz był fajny i wyrównany - ponad 30 strzałów łącznie z obu stron, po 9 celnych każdy. Przeciwnikowi (rodak) trochę wg mnie fartownie weszło przy dwóch strzałach ale mniejsza z tym. Więc po jakiego grzyba mam się pchać do 1 czy 2 ligi jak w 3 czy 4 mogę pograć i mieć frajdę z gry zamiast wkurzać się na przeciwnika (przykład: przeciwnik w składzie miał Drogbę, wiedziałem po co a mimo to strzelił mi 3 czy 4 bramki z dyńki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam ponownie, nie ma co się napinać na awans. Lepiej pograć spokojnie w 3 niż tracić nerwy w 1 lidze. Ja awansowałem do 1 później zleciałem do chyba nawet 5, znowu awansowałem do 1 by teraz grać w 4. Aktualnie przez dwa wieczory gram tą 4 ligę. Zagrałem w dwa dni 6 spotkań, po 5 miałem bilans meczy 3-2-0 i straciłem w tych 5 spotkaniach 1 bramkę. Dopiero w ostatnim tym szóstym wczoraj poległem 2:4 ale mecz był fajny i wyrównany - ponad 30 strzałów łącznie z obu stron, po 9 celnych każdy. Przeciwnikowi (rodak) trochę wg mnie fartownie weszło przy dwóch strzałach ale mniejsza z tym. Więc po jakiego grzyba mam się pchać do 1 czy 2 ligi jak w 3 czy 4 mogę pograć i mieć frajdę z gry zamiast wkurzać się na przeciwnika (przykład: przeciwnik w składzie miał Drogbę, wiedziałem po co a mimo to strzelił mi 3 czy 4 bramki z dyńki).

Chodzi tylko o monety, ale za utrzymanie w 1. lidze jest mniej niż za 2 ligę, więc bez sensu się pchać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagram sezon towarzyski (trofeum). Wczoraj zagralem 3 mecze - 3 zwyciestwa w drugiej lidze. Dwa pierwsze to spacerek, ale to co dzialo sie w ostatnim spotkaniu to cyrk. Gram 4-3-3 z Silva na lewym skrzydle i Mirallasie na prawym. Od poczatku wszyscy zawodnicy biegali na innych pozycjach. Nie wiem jak to mozliwe ale Silva ciagle byl na prawej stronie, notorycznie w obronie. Zmienialem formacje 3 razy i dalej to samk. W koncu zrobilem 3 zmiany zmiane f9rmacji i zaskoczylo. Potem to jiz byla formalność wygrac mecz, bo koles tsk jak wiekszosc zreszts biegal jednym zawodnikiem i chcial kiwac sie ze wszystkimi

Edytowane przez pakasiedlce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×