Skocz do zawartości
pablos_83

FIFA Ultimate Team

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś jeszcze nie wie, to właśnie ma miejsce tzw. market crash - ceny kart szybują w dół. Najlepsze ceny będą prawdopodobnie 17 i 18 stycznia.

Ja wczoraj pół nocy transfery robiłem, za 103k wyrwałem Pogbę, Jamesa, Dani Alvesa, Cuadrado, Jordiego Albę, Casillasa, Vidala, Remy'ego, Gervinho i Evrę. Kilka dni temu 100k może by starczyło na pierwszych trzech.

 

Pewnie mało prawdopodobne, ale trafił ktoś TOTY?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli za pozno juz zeby sklad wyprzedac i pozniej ich kupic znow po nizszych cenach? chodzi mi np. o grajkow takich jak Lewy i Costa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli za pozno juz zeby sklad wyprzedac i pozniej ich kupic znow po nizszych cenach? chodzi mi np. o grajkow takich jak Lewy i Costa.

Ostatnie kilka dni spędziłem na czytaniu o markecie i śledzeniu cen, więc wystąpię w roli eksperta :biggrin:

Tutaj jest wszystko solidnie opisane, gość, który to zrobił odpowiada na komentarze: http://www.fifauteam.com/toty-explained-fifa-15/

 

Powinieneś był sprzedać tych graczy przed świętami. Przy FUTmasie już ceny poszły w dół (np. Benzema z ponad 40k na 30k), można było zrobić też kilka dni przed TOTY (Pogba z 35k do 25k). Biorąc ceny Costy z futbin.com - 30 grudnia 55k, dzisiaj 33.

Jeśli chciałbyś sprzedać i odkupić w ciągu kilku dni, to też możesz to zrobić teraz, ale już nie będzie takich kosmicznych zarobków.

 

Są niby takie fazy całego market crashu:

Stage 1 – Before the TOTY release

Prices start to fall more severely as from the third week of December.

Stage 2 – TOTY release day (12th of January 2015, Monday)

Cards get cheaper.

Stage 3 – Second day of TOTY (13th of January 2015, Tuesday)

Prices slightly rise because the market is saturated with defenders.

Stage 4 – Third and fourth days of TOTY (14th and 15th of January 2015, Wednesday and Thursday)

Prices rise even more because there are only 3 TOTY players available in packs instead of 5 and because everyone is waiting for the most valuable cards to come out: the attackers.

Stage 5 – Fifth and sixth days of TOTY (16th and 17th of January 2015, Friday and Saturday)

Prices fall with the release of the most wanted cards: the attackers.

Stage 6 – Seventh day of TOTY (18th of January 2015, Sunday)

Cards get even cheaper since now all TOTY cards are available in packs (to be confirmed).

Stage 7 – The week after TOTY

Prices go back to rising progressively until the end of the next week. They don’t hit values as high as the ones on stage 1 but aren’t as low as any of the other stages.

 

Teraz jesteśmy między Stage 2 i 3. Niby w środę i czwartek ceny mają pójść do góry, więc mógłbyś wtedy sprzedać i odkupić w niedzielę - problem jest taki, że nie wiadomo czy wszystkie karty TOTY będą wypuszczone w niedzielę.

 

Jeśli masz jakieś wolne coinsy możesz nie sprzedawać Costy, tylko dokupić tylu, na ilu Ci starczy hajsu i sprzedać po tygodniu. Tak naprawdę, to sprzedawać można po kilku godzinach i już się trochę zarobi. Najlepiej kupować w nocy (po północy, im później tym lepiej), a sprzedawać po południu, pod wieczór. Karty, które kupiłem wczoraj w nocy, mógłbym sprzedać dzisiaj i na tych wydanych 100k zarobiłbym pewnie ponad 10k.

 

 

Edit:

Nie wiem, czy lepszy zarobek nie będzie na kupowaniu piłkarzy, którzy chodzą normalnie po ok 2-3k. Teraz możesz ich wyrwać za cenę nieznacznie wyższą od wartości samej karty, a po jakimś czasie od TOTY cena wróci do normalnej wartości. Powinno pyknąć na np.: Gervinho, Pepe, Higuain, Evra.

Plusem tej metody jest to, że nie wtopisz - kupując Higuaina za 750 (teraz, w nocy pewnie za 650-700) nie stracisz, bo cena niżej raczej nie zejdzie, a po jakimś czasie sprzedasz go za ok. 1500. Evre chciałem kupić przed TOTY, kosztował 3k, wczoraj wyrwałem za 1,2k. Przebitka będzie 100%.

 

Jak coś zarobisz, to możesz odpalić % za dobre rady ;)

Edytowane przez Sushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się pożegnałem z fut w tej edycji. Sprzedałem wsio i miałem ok. 380k monety. Trochę w święta i wczoraj przewaliłem i mam ok. 100k już tylko. Czekam na paki za stówkę i pa pa. Nic ciekawego nie trafiłem. Teraz gram sezony i jest fajnie. Siadam na luzie, gram 2, 3 mecze i wstaję. Zero prawie nerwów i napinki czy ciśnienia żeby jeszcze mecz czy dokończyć sezon. Jest ok mimo że grając Juve potrafiłem i 5 razy pod rząd grać na Real (i nie przegrać w 4 lidze). Do tego jak pomyślę ile czasu traciłem na market i zmiany składów poza grą to szok. Na ten moment nie widzę sensu po rozegraniu ponad 500 spotkań w fut i około 60 w sezonach sensu wracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sushi
Thx za rady ale to nie dla mnie ;p w sumie pootwieralbym troche paczek za ten zarobiony hajs ale przygotuje sie do tego za rok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mało prawdopodobne, ale trafił ktoś TOTY?

Z działu PS4 już dwie osoby po dwie karty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w koncu trafilem na jakas normalna osobe w fucie, rozpoczynam akcje i widze ze jakis koles przeciwnika sie wyrznal i zlapal kontuzje, podbieglem do niego i wybilem pilke na aut a tu pauza, zmiana zawodnika i oddanie mi pilki dla bramkarza :) az brawo bilem za taki fair play :P

od teraz bardziej przeraza mnie trio Gervinho, Tevez, Cuadrado niz murzyny typu Emenike, Musa, Ibarbo, Doumbia.

 

i znowu jakies jaja sie w grze dzieja.. we wczesniejszym sezonie zabraklo mi 3 pkt do awansu, gralo sie swietnie, mecze byly zaciete itp, natomiast teraz... 3 porazki pod rzad i ani 1 strzelonego gola, no wtf...

Edytowane przez SkibaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje ale w tej FIFIE trafiłem już: Neuer, MOTM Coutinho, Neymar, 2x Hazard, a na koncie kolegi Suarez...

Był też SIF Griezmann ale niestety w darmowej paczce, przez co nie mogę go sprzedać :D

We wcześniejszych fifach tak drogie karty trafiałem max 2 na edycje... :)

 

Do tego karty typu Lewandowski, Courtouis, Kompany i jakieś tańsze IFy.

 

Aaa i oczywiście zapraszam na świeżutki fanpage o FUT

https://www.facebook.com/FUTpolskifanpage

 

Zachęcam też do dołączenia do ligi w Ustaw Lidze. Do wygrania 100k coinsów! Szczegóły na fanpage'u :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem zapytać czy komuś przydarzają się sytaucje jak mi w czasie gry UT ?

Chodzi mi to, że zdarzają się sytuacje, że w czasie gry czuje jak by ktoś do mnie się dołączył. I np. biegne za zawodnikiem przeciwnika, a on sam z siebie mi robi wślizg - mimo, że nie wciśnąłem przycisku odpowiedzialnego za niego.

Nie wiem, że ustawienia mi się zmieniły na jakieś tak automatyczne, że sami robią wślizgi :o

 

A jeszcze jedno - ustawiam sobie taktykę np. z dwoma napastnikami i 4 pomocnika. I w czasie meczu wchodzę na zmiany a tam 1 formacja - 1 napastnik i 5 pomocników :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

formacje akurat sa zbugowane, pokazuje inaczej niz jest... a z tym "dolaczaniem" to nie wiem, moze masz brudy w padzie i losowo od czasu do czasu Ci sie przyciski wciskaja, sam tak mialem ostatnio i akurat w fifie mi sie tez to trafilo (krzyzak wariowal najbardziej).

z checia zagralbym jakis forumowy turniej futa ale temat na ps3 po prostu zdechl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno problem z padem, bo na drugim to samo :)

Pewnie mam jakieś ustawienia tak ustawione, bo sami mi się w czasem przełączają itd.

Dałem ustawienia domyślne ale dalej to samo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś ma problem z turniejami w fut? Jakis czas temu wygrałem jakiś turniej, nagrodą była paczka, ale nigdzie po wygraniu jej nie odnalazłem. Teraz był turniej urodzinowy fut, dochodziłem do ćwierćfinału czy półfinału, przywieszało fut jak wybierałem skład i wyrzucało, jak się zalogowałem ponownie to turniej od zera. Teraz gram od paru dni ten brązowy turniej i już miałem taką sytuację trzy czy cztery razy. Czy jest jakiś mail do tego ea pieprzonego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
bardzo proszę o poradę, czy warto kupować fife 16 na ps3 biorąc pod uwagę głównie tryb Ultimate Team? Jak myślicie będzie duży rynek kart, dużo osób będzie jeszcze w to grać na ps3? Jak wygląda sytuacja na fifa 15? z góry dzięki, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze tu bo już dostałem opiernicz :P

Z katalogu w FIFA 16 za kredyty kupiłem dodatkowe coinsy po rozegraniu 5,10,15 meczów w FUT,rozegrałem znacznie więcej i lipa nie dostałem nic :( Mało tego kupiłem sobie Lewandowskiego i dupa,też jego karty nie dostałem do teraz,o co kaman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze tu bo już dostałem opiernicz :P

Z katalogu w FIFA 16 za kredyty kupiłem dodatkowe coinsy po rozegraniu 5,10,15 meczów w FUT,rozegrałem znacznie więcej i lipa nie dostałem nic :sad: Mało tego kupiłem sobie Lewandowskiego i dupa,też jego karty nie dostałem do teraz,o co kaman?

Po pierwsze to nie są coinsy przyznawane PO rezegraniu, tylko przez określoną ilość meczów dostajesz +1000 coins.

Wiele osób ma  ten problem, spróbuj czy możesz ten boost kupić jeszcze raz, ale teraz kup tylko jeden, a nie wszystkie naraz.

Co do karty kupionej do wypożyczenia, to nie wiem co mogło się stać. Powinna być do odebrania z poziomu menu fut tam gdzie np. odbiera się paczki.

Zrób tak samo jak z coin boostem - spróbuj czy da radę zrobić to ponownie. Jeśli nie, to pisz do supportu EA.

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwał jak zwał,wiemy co co chodzi :)

W poprzedniej edycji gry też tak zrobiłem i dostawałem wszystko naraz co mecz. Nie mogę ponownie kupić boost  :sad:

Czy to może przez to że FIFA 16 jest kilka dni po premierze i EA wszystkiego nie ogarnia ? Jakieś  znaczenie ma czy FIFA 16 jest pudełkowa czy cyfrowa ?

Edytowane przez tyshek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno mieć żadnego znaczenia. U mnie wszystko ze sklepu działa normalnie. Kontaktuj się z tym dziadowskim supportem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwał jak zwał,wiemy co co chodzi :)

W poprzedniej edycji gry też tak zrobiłem i dostawałem wszystko naraz co mecz. Nie mogę ponownie kupić boost :sad:

Czy to może przez to że FIFA 16 jest kilka dni po premierze i EA wszystkiego nie ogarnia ? Jakieś znaczenie ma czy FIFA 16 jest pudełkowa czy cyfrowa ?

U mnie ten boost działał jak należy, kupiłem 1000x15 to dostawałem za każdy mecz ok 400 + 1000 i nie było to oddzielone tylko wpadalo 1400, myślę że niepotrzebnie kupiłeś kilka ba raz.

A jeszcze mam pytanie, czy można gdzieś kupić sam dodatek DELUX do mojej zwykłej edycji?

Edytowane przez radoneon14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto odpowiedz EA na moje problemy :sad:http://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/INFOMATION-REQUEST-Missing-EAS-FC-catalogue-items/m-p/4805067/thread-id/3674

Obecnie badają temat,proszą o pomoc w rozwiązaniu problemu,krew mnie zalewa :shok:

Wysłałem zgłoszenie i czekam :(

Edytowane przez tyshek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonił do mnie gościu z supportu EA,zgłosiłem problemy,obiecał że zaraz po telefonie zajmie się moja sprawą :) Wracam wieczorem z pracy,włączam UT,gram i dupa zbita ,po meczu żadnych dodatkowych coins,szukam Lewandowskiego wśród swoich piłkarzy-na daremno :sad:

Koleś potwierdziła że sa problemy z katalogiem i dopóki mi tego nie zrobią to mam nie kupować nic z katalogu.Dodał że jeżeli problem dalej będzie to mam ponownie zgłosić problem do nich :sad: recę opadają :sad:

Jeszcze jedno pytanko-mam wersje FIFA 16 delux,w którym dniu tygodnia mam dostać darmowa paczkę?

Edytowane przez tyshek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tyshek

Myślisz, że jest sens zgłaszać też moją sytuację, która jest taka sama jak Twoja? Czy po po prostu czekać, aż naprawią błąd. Bo nie wydaje mi się, żeby każdą sytuację rozpatrywali indywidualnie, bo przy takiej ilości użytkowników z problemami, to w supporcie EA musiałoby być zatrudnione z pół województwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz...ja zgłosiłem choć po opiniach jakie na EA support to wiele sie nie spodziewałem. Moje zgłoszenie wisi se statusem "trwające" wysłanie kolejnego nic nie dało bo chyba nawet go nie zarejestrowali,nie dostałem maila z potwierdzeniem,spróbować można :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło trochę czasu i nic:( coins dalej nie dostaje,support EA milczy,zgłoszenie wisi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero wczoraj dostałem maila z supportu EA że zaczynają działać :P kpiny!

Temat olewam bo tydzień temu stałem się posiadaczem PS4, PS3 poszła do żyda:P na nowej konsoli w juz tego problemu nie mam ,coinsy,karty zakupione z katalogu dostaje normalnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×