Skocz do zawartości
Emir

Fallout 3

Rekomendowane odpowiedzi

tzn widziałem parę filmików na yt ale strasznie dziwne się to tłumaczenie wydaje, wszyscy nawijają po angielsku, w intrze śpiewa Fog, a w obsadzie aktorskiej jest ktoś tam i ktoś tam :/

to co to ma być przetłumaczyli tekst mówiony co 10 osoby?

chodzi tez o to, ze gra sie wiesza, freezuje ekran kiedy znajomy online/offline sie pojawia oraz nie ma trofeow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem wątek główny, 3 dodatki, gram w 4 dodatek i normalnie zwiecha za zwiechą. A raz to w ogóle z gry wywaliło w ciągu sekundy i menu ps3 się pojawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wersję GOTY czy dodatki pobierane?

Na jakim save'ie grasz? Czy może masz tak, że save z normalnej wersji, a grasz na GOTY?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wersję GOTY czy dodatki pobierane?

Na jakim save'ie grasz? Czy może masz tak, że save z normalnej wersji, a grasz na GOTY?

GOTY. Jednym ciągiem gram. Wszystko na jednym savie. Zajmuje jakie 8mb. Czytałem że im większy tym częściej się wiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu słyszałem, że zwiechy robią się głównie jak grasz na save z normalnej wersji na wersji GOTY.

O wielkości nic nie słyszałem. Poza tym save'y w Bioshocku mają ponad 10mb i nic się grze nie dzieje.

Chociaż nie ma co porównywać dwóch różnych gier pod względem technicznym.

Hmm. A przeinstalowywać zawartość na dysku próbowałeś?

Może też spróbuj zrobić nowy save. Nie widzę tutaj innego rozwiązania jak próbowanie metodą prób i błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem Fallout'a 3 PL od cenegi i strasznie mnie to zdziwiło że nie było trofeów a gra się pauzowała gdy jakiś znajomy stawał się online/offline... dziwne że w dzisiejszych czasach jeszcze takie firmy jak cenega istnieją... wymieniłem grę na wersję angielską i poza tym że mam trofea to jeszcze gra się nie pauzuje... ciekawe co w polskiej wersji spieprzyli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie spieprzyli. Problem polegał na tym, że polska wersja nie była kompatybilna z łatkami wydawanymi przez twórców gry i nie było możliwości usunięica poszczególnych błedów i dodania trofeów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi powiedzieć jak zdobyć 30lvl?? Przeszedłem cały wątek główny, wszystkie 5 dodatków i mam ledwie 23. Zostały mi misje poboczne ale z tego co widzę to na nich też dużo się nie zarabia. Trochę ponad 300XP za wykonanie zadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie robiłeś żadnych zadań pobocznych to nie dziw się, że nie możesz wbić 30 lvl.

Musisz je robić i nie ma innego wyjścia.

Za wykonanie zadania to jedno, ale po drodze zabijasz spore ilości wrogów + trafiasz na kolejne questy do zrobienia, i tak z 300xp robi się 3000xp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, ja przeszedlem dwie misje z dodatkow i kilka z glownej fabuly i mam 20 lvl. Sprawdz po trofeach moze ile Ci zostalo misji? Sa tez misje za ktore nie ma trophy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy też na jakim poziomie kolega gra.

Im łatwiejszy tym mniej doświadczenia się dostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem zaledwie 2 dodatkowe. Dodam że cały czas grałem na Very Easy i teraz nie wiem. Czy ciągnąć dalej tą grę czy rozpocząć nową kampanię którą i tak muszę zacząć żeby zebrać figurki i zdobyć trophy za 50 udanych rozmów i złamań systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to w sumie sam sobie odpowiedziałeś.

Dostajesz tak mało doświadczenia bo grasz na takim poziomie.

Nie musisz grać od nowa, podnieś w opcjach sobie poziom trudności i rób poboczne zadania.

Spokojnie nabijesz te 7 lvli robiąc tylko je.

A przecież nie musisz zaczynać od nowa grać, żeby zdobyć figurki czy nabić trophy za rozmowy.

Podobno jest jakiś bug, że można z jakąś dziewczynką "Knock Knock" w tej kopalni gadać non stop i nabijać sobie.

Ale nie wiem na 100%, tylko przeczytałem to gdzieś, może to poprawili w jakimś patchu, a może nie.

Poza tym właśnie robią zadania poboczne możesz zrobić pucharki na złamane terminale czy rozmowy.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w sumie sam sobie odpowiedziałeś.

Dostajesz tak mało doświadczenia bo grasz na takim poziomie.

Nie musisz grać od nowa, podnieś w opcjach sobie poziom trudności i rób poboczne zadania.

Spokojnie nabijesz te 7 lvli robiąc tylko je.

A przecież nie musisz zaczynać od nowa grać, żeby zdobyć figurki czy nabić trophy za rozmowy.

Podobno jest jakiś bug, że można z jakąś dziewczynką "Knock Knock" w tej kopalni gadać non stop i nabijać sobie.

Ale nie wiem na 100%, tylko przeczytałem to gdzieś, może to poprawili w jakimś patchu, a może nie.

Poza tym właśnie robią zadania poboczne możesz zrobić pucharki na złamane terminale czy rozmowy.

Ale nie zebrałem figurki z biurka ojca i już tam nie można wrócić, przynajmniej ja nie mogę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest misja, że się wraca potem do tego schronu 101. Tylko nie wiem czy to była misja główna czy poboczna, ale z tego co widzę to poboczna.

Poza tym ta gra nie wymaga ponownego przechodzenia, żeby zrobić któreś tam trophy. Wszystkie można zrobić chyba za jednym przejściem.

Bo jeśli masz dodatek Brotherhood of Steel to możesz grać po ukończeniu gry non stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest misja, że się wraca potem do tego schronu 101. Tylko nie wiem czy to była misja główna czy poboczna, ale z tego co widzę to poboczna.

Poza tym ta gra nie wymaga ponownego przechodzenia, żeby zrobić któreś tam trophy. Wszystkie można zrobić chyba za jednym przejściem.

Bo jeśli masz dodatek Brotherhood of Steel to możesz grać po ukończeniu gry non stop.

Hmm sprawdziłem w poradniku i faktycznie jest taka misja. Akurat jest ona poboczna więc jeszcze nie wszystko stracone. Jakby co to mam wersję GOTY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musicie mi jeszcze trochę pomóc. Zacząłem robić wątki poboczne ale zauważyłem że mam karmę neutralną. Jak zrobić żeby zdobyć troche dobrej karmy? Bo chyba zadania poboczne jej nie powiększają a się wkurzę jak będę o krok od 30lvl i będę miał możliwość zdobycia tylko za neutralną i złą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musicie mi jeszcze trochę pomóc. Zacząłem robić wątki poboczne ale zauważyłem że mam karmę neutralną. Jak zrobić żeby zdobyć troche dobrej karmy? Bo chyba zadania poboczne jej nie powiększają a się wkurzę jak będę o krok od 30lvl i będę miał możliwość zdobycia tylko za neutralną i złą.

Przed Megatoną siedzi gość któremu dajesz wodę i wzrasta karma. W Rivet City u jakiegoś dziadka dawało się datki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed Megatoną siedzi gość któremu dajesz wodę i wzrasta karma. W Rivet City u jakiegoś dziadka dawało się datki.

No właśnie znalazłem. Taki ksiądz co daje mu się kasę. Mimo to dzięki za fatygę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim domku w Megatonie masz tego latającego robota. On Ci daje sporo wody, którą możesz dać biedakom, którzy są przed Megatoną i przed Rivet City.

Wtedy nie tracisz kapsli, a karma też dość szybko wzrasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Żeby zebrać figurkę z biurka ojca trzeba to zrobić albo na początku gry albo w misji pobocznej. Są jeszcze gdzieś takie figurki które można zdobyć tylko JEDEN raz w grze? Pamiętam taką lokacje gdzie była figurka (akurat ją zebrałem) a potem ten budynek zaczął być bombardowany (jedna z końcowych już misji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz dokładną instrukcję co do figurek:

http://www.gamesradar.com/f/fallout-3-bobblehead-guide/a-200811079495387046

Nigdzie tam nie widzę informacji, że można nie zdobyć jakiejś figurki.

Zresztą tak jak mówiłem, nie wydaje mi się, żeby coś tam zrobić to trzeba grać od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Żeby zebrać figurkę z biurka ojca trzeba to zrobić albo na początku gry albo w misji pobocznej. Są jeszcze gdzieś takie figurki które można zdobyć tylko JEDEN raz w grze? Pamiętam taką lokacje gdzie była figurka (akurat ją zebrałem) a potem ten budynek zaczął być bombardowany (jedna z końcowych już misji).

Są 3 takie figurki. Mało tego, niektóre mogą się zbugować i w ogóle nie pojawić (po patchu lol). Osobiście tak miałem i nici z platyny.

Lepszym poradnikiem będzie chyba http://www.ps3trophi...llout-3/guide/# (rozwiń zakładkę road map). Tu masz wyszczególnione, które bobbleheadsy mogą ci umknąć. W ogóle trophies, które mogą ci przepaść jest od groma w tej grze, więc trzeba robić platynę ostrożnie i przygotować się do niej z dobrym poradnikiem ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W sumie ja po 3-4 dniach od patcha z trofeami wbilem platyne bez wiekszych poradnikow, wiec musialem miec niezlego farta, bo na forach ludzie rzeczywiscie plakali, ze to im NPC wsiakl pod ziemie czy wlasnie figurka zniknela.

@bartek

co do tych figurek to strzelam ze jest to bobblehead ktory lezy w gabinecie ojca (mozna go zebrac tylko 2 razy) - jesli przegapisz, lipa, kolejny jest w glownej bazie enclavy (miejsce ktore bombarduja - jest tylko 1 szansa na jej zebranie) a 3ci bblhead, jest w domu szeryfa megatony, jesli zniszczysz miasto przed zebraniem, nici z figurki.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×