Skocz do zawartości
Emir

Fallout 3

Rekomendowane odpowiedzi

W późniejszym etapie i tak wszystkie statystyki dobijesz prawie do maxa. Poza tym podczas gry znajdujesz wszędzie ukryte książki, które dodają Ci 1 punkt do danej statystyki, np. do obsługi lekkich broni, itd.

Jest Perk, który daje Ci 2 punkty za każdą książkę, co bardzo polecam.

Ogólnie trzeba się na perkach skupić, ale każdy jest opisany i przeważnie wybierałem wg własnego uznania i z czym będzie się przyjemniej grało.

Nie brałem np. takich perków jak zmniejszenie radjacji podczas picia wody, itd. bo to bez sensu wg mnie.

W późniejszym etapie gry (powtarzam się), a szczególnie jak już będziesz robić ponad 20 lvl to wszystkiego będziesz miał aż nadto, także tutaj bym się nie martwił.

Tzn. będziesz miał nadto jak jesteś typem gracza, żeby zajrzeć do każdej dziury (tak jak ja). Wtedy wszystkie jest pod dostatkiem.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejszym statsem jest inteligencja - jeśli da się max czyli 10 to co level otrzymujemy aż 20pkt do rozdysponowania na umiejętności. Z reguły inteligencję podbijałem kosztem szczęścia - ono decyduje właściwie tylko o szansie na "krytyka".

Warto tych kilka minut poświecić na sensowne stworzenie postaci, to pomaga w pierwszych etapach gry, bo później jest tak jak napisał Patricko - książki i bobbleheady podnoszą praktycznie każdą statystykę.

P.S.

Właśnie wróciłem do F3 po kilku miesiącach przerwy, tym razem z wszystkimi DLC - dla mnie ta gra jest wielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem parę tygodni temu wersję GOTY i zgodzę się z wami, że im dłużej się gra tym bardziej wiesza się konsola. Jednak spotkałem błąd, który uniemożliwia mi przejście podstawy. Mianowicie chodzi o to, że podczas przechodzenia ostatniej misji: TAKE IT BACK, duży robot PRIME zawiesza się przy moście, i nie niszczy mi barier przez co nie mogę dojść do Rotundy. Posiadam 2 zapisy, ale niestety na obu dzieje się tak samo.

Szukam osoby, która pomoże mi i udostępni zapis przed misją "Take it back". Nie mam ochoty zaczynać gry odnowa, ponieważ dużo wysiłku włożyłem w to podejście.

Jeżeli ktoś może mi pomóc to bardzo proszę. Mój mail: mateusz.stepowicz@gmail.com

stiepan87.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem parę tygodni temu wersję GOTY i zgodzę się z wami, że im dłużej się gra tym bardziej wiesza się konsola. Jednak spotkałem błąd, który uniemożliwia mi przejście podstawy. Mianowicie chodzi o to, że podczas przechodzenia ostatniej misji: TAKE IT BACK, duży robot PRIME zawiesza się przy moście, i nie niszczy mi barier przez co nie mogę dojść do Rotundy. Posiadam 2 zapisy, ale niestety na obu dzieje się tak samo.

Szukam osoby, która pomoże mi i udostępni zapis przed misją "Take it back". Nie mam ochoty zaczynać gry odnowa, ponieważ dużo wysiłku włożyłem w to podejście.

Jeżeli ktoś może mi pomóc to bardzo proszę. Mój mail: mateusz.stepowicz@gmail.com

Niestety nie mam już swoich save'ów, może tutaj coś znajdziesz Klik

Ogólnie, nie zazdroszczę. Też bym się porządnie wkur..ił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko :P bo ostatnio filmik Fallout New Vegas zachęcił mnie do obejrzenia filmików z Fallout 3 i teraz mam ochotę kupić tą grę. Jednak muszę mieć pewność, że po zakupie nie będę chciał gry sprzedać ^^ Dlatego mam kilka pytań

1. Czy ta gra nie wymaga zbyt wielkiego główkowania? Tzn. Czy misje wyglądają w ten sposób np. przejdź z punkt A do punku B (na radarze zaznaczone jest gdzie trzeba iść) a dalej już łatwo się domyślić, co trzeba zrobić?

2. Jeżeli jestem niedoświadczonym graczem w grach RPG, to przejście tej gry sprawi mi ogromny problem? Szczególnie z misjami?

3. Czy także nieperfekcyjna znajomość języka angielskiego sprawi, że będę miał ogromne problemy z grą?

Dziękuję i pozdrawiam ;)

Edytowane przez Mkkala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj bez problemu, ta gra to bardziej action niz rpg, a jesli masz problem z angielskim kup wersje polska, niestety nie bedziesz miec trofeow.

Co do samej gry, jest bardzo latwa i jest pokazane na kompasie gdzie znajduje sie punkt docelowy misji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj bez problemu, ta gra to bardziej action niz rpg, a jesli masz problem z angielskim kup wersje polska, niestety nie bedziesz miec trofeow.

Co do samej gry, jest bardzo latwa i jest pokazane na kompasie gdzie znajduje sie punkt docelowy misji.

Ok :) Wielkie dzięki ;D Chyba zdecyduję się na kupno Fallout 3 w wersji "Game Of The Year Edition". Uwielbiam takie gry FPS, gdzie jest sieczka itd :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra nie jest sieczką. Akcja akcją, ale prymitywna rozwałka to nie jest. Bez znajomości angielskiego nie złapiesz klimatu, ani nie zrozumiesz fabuły, więc szału nie będzie. Jeśli szukasz mordowni, to odpuść sobie ten tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj bez problemu, ta gra to bardziej action niz rpg, a jesli masz problem z angielskim kup wersje polska, niestety nie bedziesz miec trofeow.

Czy czasem nie miał poprawić tego path?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zamówiłem sobie Fallout 3 w wersji Game of the Year Edition. Jeżeli chodzi o to, co pisałem wcześniej o "sieczke" to nie miałem na myśli totalnej bezmyślnej rozpierduchy, ale bardziej chodziło mi o to, czy dużo jest "akcji" w tej grze. Patrzyłem na wiele gameplayów i naprawdę widziałem momenty, gdzie sieczka jest i to wielka :P. Mam nadzieję, że się nie zawiodę, gdy zacznę przez pierwsze kilka godzin grać :P

Ps. a tak dla humoru : Fallout 3 Postal

ps. uwaga, występują niecenzuralne słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcji jest dużo, podobnie jak przemocy, ale wybijanie ludzików nie jest w tej grze najistotniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatki do Fallouta 3 są już na polskim PS+.

Tylko lepiej się pospieszcie, bo czas na ich ściągnięcie macie jedynie do 2 listopada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że po kilku dniach grania już trochę wiem, o co caman w grze :P Bardzo mi się w grze spodobało to, iż robiąc pewne czynności nieraz musisz kierować się sumieniem. Jak np. ktoś Ciebie prosi o wodę, to w zależności od woli gracza odpowiesz mu "wypie*****" lub "proszę bardzo". Gdy mnie jeden gościu blisko Megaton poprosił o wodę, to niestety nie miałem przy sobie wody, choć miałem np. cole, ale już niestety nie miałem takiej opcji, aby podzielić się colą <_<

Gra bardzo mi zaimponowała tym, że nieraz grając gracz kieruje się sumieniem i naprawdę, w życiu nie myślałem, że własne sumienie nieraz będzie spełniało ważną rolę w grze (choć wiadomo, to tylko gra i tak naprawdę nie traktujmy tego jak "prawdziwej rzeczywistości".

Mam takie małe pytanie. Czy jest możliwość i gdzie mogę sprzedawać przedmioty "items"? np. kapsle od butelek itd? Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra bardzo mi zaimponowała tym, że nieraz grając gracz kieruje się sumieniem i naprawdę, w życiu nie myślałem, że własne sumienie nieraz będzie spełniało ważną rolę w grze (choć wiadomo, to tylko gra i tak naprawdę nie traktujmy tego jak "prawdziwej rzeczywistości".

Mam takie małe pytanie. Czy jest możliwość i gdzie mogę sprzedawać przedmioty "items"? np. kapsle od butelek itd? Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam ;)

W takim układzie powinieneś więcej grać w cRPG, bo wybory moralne w tego typu grach to norma ;)

Przedmioty możesz sprzedawać u wędrownych handlarzy (czasami stoi takowy pod Megatoną na przykład) i w sklepach w mieście (w samej Megatonie, o ile dobrze pamiętam, jest ich kilka, wliczając w to gabinet lekarski ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy PlayStation+ dostali wszystkie możliwe DLC za darmo, ten fakt skłonił mnie do ponownego zakupu trójki, wcześniej posiadałem polską wersję na X360 przez co nie dane było mi zagrać w dodatki, teraz to nadrobię, a poza tym ponowne przejście trójki zaspokoi mój falloutowy głód na New Vegas, na które z pewnością się skuszę, ale wtedy gdy gra stanieje.

Dla niezdecydowanych i osób, które w 3 nie grały - Bierzecie bez zastanawiania się, ta gra kosztuje obecnie 40-50zł, a starcza na dłuuugoo zapewniając przy tym fajną zabawę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ściągałem 5 dodatków DLC. :) Ale najpierw gram RDR dodatek UnDead Nigtmare ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie powinieneś więcej grać w cRPG, bo wybory moralne w tego typu grach to norma ;)

Przedmioty możesz sprzedawać u wędrownych handlarzy (czasami stoi takowy pod Megatoną na przykład) i w sklepach w mieście (w samej Megatonie, o ile dobrze pamiętam, jest ich kilka, wliczając w to gabinet lekarski ;) )

Hehe generalnie jest to moja pierwsza gra RPG, w jaką gram w swoim życiu ^^ Tak naprawdę nie lubię gier RPG, bo jeżeli dobrze się orientuję to większość gier RPG tak naprawdę ma widok z góry, a postacią kieruje się kursorem np. jak w grze Diablo? A gra Fallout 3 nie jest taką typową grą jak np. Diablo. Tylko proszę na mnie nie krzyczeć, jeżeli jestem w błędzie. Jest to taki mój stereotyp, jeżeli chodzi o gry RPG ^^

Mam takie jeszcze jedno pytanie. Czy jeżeli w danym mieście zabiłem przykładowo wszystkich wrogów np. super mutantów, to czy później oni się "respawn'ują"?

Edytowane przez Mkkala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe generalnie jest to moja pierwsza gra RPG, w jaką gram w swoim życiu ^^ Tak naprawdę nie lubię gier RPG, bo jeżeli dobrze się orientuję to większość gier RPG tak naprawdę ma widok z góry, a postacią kieruje się kursorem np. jak w grze Diablo? A gra Fallout 3 nie jest taką typową grą jak np. Diablo. Tylko proszę na mnie nie krzyczeć, jeżeli jestem w błędzie. Jest to taki mój stereotyp, jeżeli chodzi o gry RPG ^^

Mam takie jeszcze jedno pytanie. Czy jeżeli w danym mieście zabiłem przykładowo wszystkich wrogów np. super mutantów, to czy później oni się "respawn'ują"?

Większość starszych RPGów (Baldur's Gate, Planescape: Torment, Icewind Dale) ma widok z góry (tzw. rzut izometryczny) a la Diablo, niemniej jednak, Diablo to nie cRPG w dosłownym tego słowa znaczeniu ;)

Jeśli wrażenie zrobił na Tobie Fallout 3, to powinieneś zobaczyć na przykład rodzimego Wiedźmina (trudne wybory moralne niemal na każdym kroku), Dragon Age: Początek, ale też starsze, wymienione przeze mnie powyżej tytuły ( z naciskiem na Tormenta, jeśli nie odstraszy Cię przedpotopowa grafika... ;) )

Inna sprawa - tak, w F3 wrogowie się respawnują ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewniem problem z grą i dlatego proszę o pomoc. Posiadam wersję Fallout 3 GOTY Edition, ale nie mogę uruchomić dodatków. :( W menu > downloads mam dostępne dodatki, klikam na nie i nie chcą mi się te dodatki uruchomić :( Jak uruchomić DLC ?

EDIT : już wiem o co caman. Są to po prostu dodatkowe "questy" w grze :P Czyli tych dodatków osobno się nie uruchamia.

Edytowane przez Mkkala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tutaj, bo nie znajduję na to lepszego miejsca: gdzie się podział temat o Fallout: New Vegas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niesamowicie korci mnie ta gra .... stąd moje pytanie ... tylko prosze tak obiektywnie (w miare możliwości :) )

Czy z 3 w wersji pl są duże problemy czy da się przejść tylko czasem przymykając oko ... ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie odstrasza Cię brak możliwości instalacji patcha, niezgodność z dlc i brak pucharków to możesz brać...

Aczkolwiek szczerze odradzam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×