Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie wytrzymałość:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy dodadzą tryb HC jak to było chociażby w New Vegas...To było mega mimo że grze brakuje klimatu post apo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialnie wyglądają te filmiki wprowadzające. Generalnie będzie to mój pierwszy Fallout,  klasyczne częśći  (1,2,brotherhood of steel) miałem okazję doświadczyć tylko z poziomu obserwatora bo mój brat zawsze był fanem "tych dziwnych gier z widokiem z góry i ze statystykami", a trójka już zbytnio jak dla mnie trąciła oprawą żebym do niej zasiadł. Teraz wreszcie do tego dorosłem żeby doświadczyć universum Fallout na własnej skórze i strasznie mnie cieszy że zostały wszystkie znaki rozpoznawcze serii typu filmiki z pip boyem, narrator i muzyka żywcem wyjęta z lat '60. Gra straciła trochę swojego uroku z racji przejścia w trzeci wymiar ale otwiera to też serię na nowych graczy którzy nie są zatwardziałymi fanami klasycznych turówek. Dla mnie to akurat na plus bo od izometrycznego F'a pewnie bym się odbił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym pokazie byłem podjarany, ale z czasem entuzjazm opadł, i generalnie podchodzę do czwórki z dystansem. Uproszczenie rozwoju postaci, materiały promocyjne skupiające się na akcji, craftingu i budowaniu domków, brak info. o trybie HC, dla mnie to wygląda na grę kierowaną w stronę generacji Minecrafta, a nie jakiś hołd dla fanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fallout 4 to GOTY tego roku, nie ma innej opcji. Czekam z wywieszonym jezorem.

Z tego co czytam w sieci to po prostu Fallout 3 i New Vegas na mega sterydach co mi cholernie pasuje i założę się, że milionom innych graczy również. Wszystkiego po prostu więcej, a do tego dynamiczna rozgrywka, a nie drewno totalne jak było w poprzednich częściach. Oby tylko optymalizacja była spoko, bo to mnie najbardziej martwi.

BTW.

Wiadomo coś o jakiś edycjach z Season Passem już? Bo akurat DLC do Fallouta to jedne z nielicznych, które można brać w ciemno.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te filmiki to mistrzostwo swiata w budowaniu zainteresowania gra.

Czy w przypadku poprzednich czesci tez stosowano taka metode?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te filmiki to mistrzostwo swiata w budowaniu zainteresowania gra.

Czy w przypadku poprzednich czesci tez stosowano taka metode?

Nie, poprzednio trailery, trailery, trailery...

Teraz fajnym pomysł zastosowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://cenega.pl/news/fallout-4-w-planie-wydawniczym-firmy-cenega/8018

 

Kurde, jako że to Cenega wydaje, pewny nikt nie może być czy F4 poza granicami Polski posiadać będzie polską wersję językową. Naprawdę bym chciał mieć pudełko, zwłaszcza że posiadam wszystkie Fallouty po kilka kopii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sami twórcy gry pisali ze będzie na Europe pl język.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można link? Jestem ciekaw, bo chce mieć full english i mam nadzieję, że kupując u nas nie będę skazany na only polish :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również bym chciał wiedzieć, czy jak pójdę do Game'a, to dostanę polską wersję na płycie, czy może jednak będę się musiał bawić w pobieranie 40 GB danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te filmiki są super, uwielbiam taki klimat :) na samą grę czekam umiarkowanie. Samo uniwersum jest bardzo ciekawe, ale F3 nie zasadzil mi kopa w jaja z rozbiegu a zaledwie dał kuksańca w ramię. Nie spodziewam się wielkiego hitu, chyba wolałbym izometrie w tym świecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewam się wielkiego hitu

Gra pewnie zrobi największe rekordy w przypadku Bethesdy.

Sam fakt, że nic innego nie wychodzi w tym okresie specjalnego daje im ogromną przewagę. Na marketingu też nie oszczędzają.

Poza tym to nie będzie hit, to będzie jeden z głównych kandydatów do gry roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanka od laika bo to pierwsze podejście będzie do fallouta. To są pytania podstawowe więc jak już się pośmiejecie ze mnie to odpiszcie :)

1. Jak tutaj działa przechodzenie fabuły? Wchodzimy w mapkę i mamy zaznaczone punkty na mapie z fabuła główną i pobocznymi misjami? Z racji tego że świat ma tam być coś 4 razy większy od skyrima to jak wygląda tutaj zapis gry można w każdej chwili sejvowac czy tylko gdy się dojdzie do jakiejś bazy?

2. W jaki sposób działa tutaj strzelanie bo na trailerach widziałem że raz jest typowy fps a innym razem włącza się ujęcie gdzie są pokazane części ciała i procent. Jak to działa? Będzie można kiedy się chce przełączać na zwykłą strzelankę a tą procentową. 

3. W jakich czasach osadzona jest akcja. Bo po filmikach widać że lata 50,60 ale gdy jest już po zagładzie i wychodzimy ze schronu i chyba po hibernacji to jakie to sa wtedy czasy. 50 lat w przód, 200? Wiadomo coś o tym?

4. Jaki jest ogólny motyw w tej grze jak idziemy fabułę. Mamy gdzieś dojść żeby co zrobić? Czy po prostu jest pustkowie i po prostu mamy przeżyć i pod rodze coś się dzieje co pcha fabułę do przodu?

 

Jak już się pośmiejecie z tych lamerskich pytań to dajcie znać bo po zainteresowaniu się tematem jak i designem tego świata to na chwile obecną nie widzę gry która ma tak genialny klimat i muszę ją mieć.

Edytowane przez vincent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak jak w poprzednich częściach, tak i tu można będzie wybrać z pośród listy zadań które są pogrupowane na główne i poboczne. Zapisywać można nawet w trakcie walki, kiedy się chce ;)

To system VATS, z którego wybieramy poszczególne punkty na ciele oponenta w które nasz bohater automatycznie strzeli, im lepsze mamy statystyki w danej dziedzinie tym większa szansa na trafienie to taka namiastka z pierwszych odsłon, ale można też strzelać w czasie rzeczywistym.

Ciężko stwierdzić, wybuch nastąpił w latach 60 i akcja toczy się 200 lat później, ale mogę się mylić.

Chyba nikt nie wie co konkretnie będziemy robić, Bethesda kiepsko sobie radzi z historią w Falloutach, także nie ma się co spodziewać jakiś super ultra zagmatwanych wątków, głównym aspektem będzie przetrwanie na pustkowiach i walka, ale konkrety fabularne nie są znane.

Dużo lepszą grą od fallouta która radzi sobie w radioaktywnych klimatach jest STALKER, gwarantuje że ma gęściejszy klimat od tych wydmuszek Bethesdowskich, tyle że on jest tylko na PC.
Żeby nie było lubię te fallouty ale jako taki sandbox, a nie żeby się tam klimatem rozkoszować, bo ja go zwyczajnie nie widzę, zwłaszcza że mam na swoim koncie dwie pierwsze odsłony i gier od Bethesdy zwyczajnie nie ma co porównywać. New Vegas trochę nadgonił klimatem ale wszyscy wiemy że tam lwią część roboty odwalił Obsidian.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. W jakich czasach osadzona jest akcja. Bo po filmikach widać że lata 50,60 ale gdy jest już po zagładzie i wychodzimy ze schronu i chyba po hibernacji to jakie to sa wtedy czasy. 50 lat w przód, 200? Wiadomo coś o tym?

 

Ciężko stwierdzić, wybuch nastąpił w latach 60 i akcja toczy się 200 lat później, ale mogę się mylić.

 

Fallouty dzieją się grubo po roku 2000 (sorry, nie pamiętam teraz dokładnych dat i nie mam jak sprawdzić, bo gniję w Vault-Tec robocie, więc proszę nie krzyczeć, ale wybuch wojny to jakoś 2077?).

Generalnie upraszczając akcja nie dzieje się w latachg 50-tych XX wieku, tylko przyszłość wygląda tak, jak sobie ludzie w tamtych latach ją wyobrażali.

Takie jest ogólne założenie designu gry i wykreowanego świata.

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świat Fallouta wykreowany jest na zasadzie retrofuturyzmu - dokladnie tak jak napisal kolega wyzej, swiat przyszlosci ma design taki jak wyobrazali sobie to ludzie ponad pol dekady temu.

107e_45a8.jpg?c=4bee

Edytowane przez graqzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fallouty dzieją się grubo po roku 2000 (sorry, nie pamiętam teraz dokładnych dat i nie mam jak sprawdzić, bo gniję w Vault-Tec robocie, więc proszę nie krzyczeć, ale wybuch wojny to jakoś 2077?).

Generalnie upraszczając akcja nie dzieje się w latachg 50-tych XX wieku, tylko przyszłość wygląda tak, jak sobie ludzie w tamtych latach ją wyobrażali.

Takie jest ogólne założenie designu gry i wykreowanego świata.

Ano tak, mój błąd, oczywiście masz rację. Coś mi się nie zgadzało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było lubię te fallouty ale jako taki sandbox, a nie żeby się tam klimatem rozkoszować, bo ja go zwyczajnie nie widzę, 

Mnie chodzi o te lata 50,60. To jest coś co uwielbiam a przyglądając się tej grze zobaczyłem że po wybudzeniu wszystko zostało z tamtych lat, ten cały design. Dla mnie jest to małe mistrzostwo świata. I dużo bardziej lubię kolorowe gry a ta taka jest. Mnie ten zielony filtr z 3 odpychał. Wiem że to nadawało lepszego klimatu apokalipsy ale ogólnie lubię kolorowe gry a tu jeszcze klimat lat 50, 60 to mnie od razu kupili do tego jak bedzie przechył na fps to tym bardziej dla mnie bo od dużych rpg niekiedy się odbijam jak od ściany. No na razie wszystko mi tu pasuje. Do tego jak się wyobrażę a za niedługo sam będę mógł te tereny spenetrować samemu to po prostu mnie mają. Ile ta gra była w produkcji? bo najpierw miała wyjść na stara generację. Jest gdzieś podane ile ją robili?

Edytowane przez vincent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat klimat lat 50/60 był też w F3. Mnie z kolei bardzo odpycha tendencja w kierunku fps. Wolałbym więcej elementów czysto rpg.

Ale cóż, takie czasy....

Tylko za cholerę to do mnie nie przemawia, bo jak ktoś chce postrzelać na pałę, to ma tyle innych gier COD-y, BF-y i inne, a co ma począć fan rpg?

Zostać przy samym Wiedźminie? Nie piszcie mi o Wasteland, bo klimat może ok, ale ja chcę pograć w coś niekoniecznie izometrycznego.

 

na deser zwinność:

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×