Skocz do zawartości
LionelPL

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Rekomendowane odpowiedzi

Ręce opadają, jak czytam, że są tacy co mają problem ze ściągnięciem DLC. Czy użycie wyszukiwarki jest takie trudne. Dla leniwych, nawet jest oddzielna w sklepie zakładka DLC - bodajże w grach, żeby było łatwiej ;). Na dodatek jest jeszcze filtr, gdzie można ustawić DLC z ostatnich 7 dni i wszytko pokazuje jak na dłoni, ehhhh screen dla niedowiarków

post-13885-0-57623800-1434685943_thumb.j

Edytowane przez Laptok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że link działa...

 

Swoją drogą, na który lvl jest ten rynsztunek?

Ja ten dodatek znalazłem w sklepie przez konsolę dzisiaj w ciągu dnia.

Set Wilka jest dla lvl 34. Oczywiście mam na myśli wymaksowany mistrzowski.

W ogóle to jestem zadowolony, bo właśnie wpadł pucharek za karty do Gwinta, ale co się nasiedziałem z listą i długopisem to moje :D

Przegapiłem takie głupoty jak uratowany przeze mnie kupiec, który czekał we wsi Glińsk i jeden karczmarz na Skellige we wsi Harviken.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adek to spieprzyli kompletnie z ta zasadą po prostu wymuszanie jakie misje musisz grać, teraz strace wiele poziomow expa przez to.

Nie stracisz. Grałem pierwszy raz eksplorując trochę świat robiąc wszystkie misje po kolei w miarę jak były zielone, na Skellige popłynąłem jak miałem poziom 19-20 jak już zrobiłem wszystkie poboczne na niższym poziomie w Velen i Novigradzie, trochę głównych i pobocznych questów zđążyło się zrobić szare (nie wiedziałem wtedy o motywie z XP), na Skellige trochę pobocznych z tablic od razu na szaro. W rezultacie skończyłem grę na poziomie 35. Teraz grałem drugi raz z zamiarem nie przekroczenia różnicy 6 poziomów, po których questy robią się szare - nie da się. Robiłem po kolei według sugerowanych poziomów, popłynąłem na Skellige wcześniej żeby pozbierać misje z tablic bo są na niższych poziomach niż 16 sugerowany do wypłynięcia tam oraz jeden quest na 11 poziomie ma tam kontynuację. W pewnym momencie główne misje i te większe poboczne wywindowały mi poziom w górę, że musiałem się zastanawiać, które zadania i w jakiej kolejności robić żeby nie przekroczyć granicy 6 poziomów różnicy, więc olałem to i pojechałem z fabułą i tymi pobocznymi, które mogą zostać niezaliczone jak się ruszy dalej fabułę. W rezultacie drugie przejście skończyłem na 34 poziomie z ok. 300-400 pkt do 35. A szarych pobocznych zadań i zleceń mam około 20-25.

Robiąc misje główne i te większe i bardziej istotne poboczne (w większości te powiązane z głównymi postaciami) powinno się skończyć grę około poziomu 32-34. Pomijając te poboczne od głównych postaci i lecąc same główne wyszłoby pewnie coś około 30. W Kaer Mohren jest naprawdę olbrzymi boost expa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy zamierzają jeszcze naprawić te zadania które są dla naszej postaci "zbyt łatwe" i dostajemy za nie 5 EXP? Bo parę mi ich zostało i się zastanawiam czy mam czekać na patch żeby dostawać normalne ilości EXP czy raczej takowego nie doczekam i co najwyżej dla samej rajcowności fabuły mogę te questy wykonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłam wszystkie zadania poboczne, które znalazłam, i wszystkie zlecenia, oczyściłam mapy z pytajników oprócz kontrabandy na Skellige i skończyłam grę na poziomie 33, przez co musiałam przez ~20 minut farmić cyklopa na skellige, żeby dobić do 35 lvl (ale i tak musiałam zrobić pucharek "utrapienie koronera" na cyklopie). Sporo zadań z Novigradu nie dało mi xp, z powodu za wysokiego mojego poziomu i to pewnie przez to. Dla mnie to jednak poroniony pomysł, żeby wyszarzone questy dawały po 5 xp, tak samo jak głupi jest pomysł, żeby podstawowy rynsztunek wilka na 14 lvl był w Kaer Morhen. Grając po raz pierwszy, dotarłam tam dopiero na 24 lvl...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szare questy właśnie poprawili, bo przez błąd ludzie nie dostawali XP za zielone. Szare miały nie dawać w ogóle XP, takie mieli założenie. Potem naprawili nie wpadające XP za zielone i dali 5 XP za szare.

Mi też się nie podoba obecny system, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że znajduje się schematy na miecze na poziomach 40-47. Poziom questów powinien być tylko sugestią a nie wpływać na ilość XP w zależności od poziomu postaci. Obecny system ma sens tylko i wyłącznie w jednym przypadku - Nowa Gra Plus.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy zamierzają jeszcze naprawić te zadania które są dla naszej postaci "zbyt łatwe" i dostajemy za nie 5 EXP? Bo parę mi ich zostało i się zastanawiam czy mam czekać na patch żeby dostawać normalne ilości EXP czy raczej takowego nie doczekam i co najwyżej dla samej rajcowności fabuły mogę te questy wykonać.

Z tego co czytałem REDzi idą w zaparte, że "tak ma być" i tego nie poprawią.

Wcześniej przed patchami nawet te 5xp nie wpadało.

 

btw. sorry za może głupie pytanie, ale o co chodzi z trofkiem Dendrolog?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wymaksować jedno drzewko: czerwone, niebieskie i zielone są praktycznie niewykonalne w chwili obecnej bo nie starcza punktów, więc po prostu wykup wszystkie 10 umiejętności z żółtego ogólnego drzewka.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wymaksować jedno drzewko: czerwone, niebieskie i zielone są praktycznie niewykonalne w chwili obecnej bo nie starcza punktów, więc po prostu wykup wszystkie 10 umiejętności z żółtego ogólnego drzewka.

Dzięki, właśnie miałem zagwozdkę, bo miałem wymaksowane szybkie ataki i nic nie wpadło, a maksowanie wszystkiego wydawało mi się bez sensu biorąc pod uwagę właśnie ilość dostępnych punktów.

W takim razie to trofek z serii tych głupszych ;) save, wypij eliksir oczyszczenia, wymaksuj żółte drzewko, load... eeehh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wymaksować jedno drzewko: czerwone, niebieskie i zielone są praktycznie niewykonalne w chwili obecnej bo nie starcza punktów, więc po prostu wykup wszystkie 10 umiejętności z żółtego ogólnego drzewka.

Wystarczy wpakować po 1 punkcie w każdą umiejętność, nie trzeba jej maksować. Tym sposobem można to zrobić np. w czerwonym drzewku. Tak zrobiłam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym nie wiedzialem i mam poziom 18 misja głowna obecnie na 13 lvl , mam tez misje poboczne na 12lvl ze 2 i potem na 14. Wiec duzo expa strace ,a chcialem wbic ten 35. Dla mnie bzdura jest , ze najpewniej rynsztunek kota zdobede dopiero pod koniec gry. I co przejde 1 misje glowna i koniec gry. Cala gre liczysz na ta zbroje ,a potem jej nie uzyjesz bo skonczysz gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up nic nie stracisz.... ja miałem 25, jak robiłem misje dla leveli 12 itp. Po pchnięciu fabuły mam 34 poziom i jeszcze trochę zostało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym nie wiedzialem i mam poziom 18 misja głowna obecnie na 13 lvl , mam tez misje poboczne na 12lvl ze 2 i potem na 14. Wiec duzo expa strace ,a chcialem wbic ten 35. Dla mnie bzdura jest , ze najpewniej rynsztunek kota zdobede dopiero pod koniec gry. I co przejde 1 misje glowna i koniec gry. Cala gre liczysz na ta zbroje ,a potem jej nie uzyjesz bo skonczysz gre.

No ja też teraz dopiero co o tym usłyszałem... a mam 18 lvl i parę na szaro, planowałem najpierw wszystko zrobić w Velen i Novigradzie a potem na Skellige ale skoro tak to chyba czas nadrobić te szare zadania a potem robić te zielone najniższe. Trochę głupie bo to narzuca styl gry i kolejność grania tych misji, a nie tak jak ja mam na to ochotę. No ale i tak planuje 2 przejście bo teraz gram na 3 poziomie trudności więc zbytnio wbijaniem 35 lvl nie będę się przejmował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety zaczalem gre zaraz od dnia premiery i nie mialem zielonego pojecia o bugach z expem i cala mechanika +5=no exp

Efekt tego taki, ze ukonczylem gre i mam 34 level :((( brakuje jakies 750 punktów.

Moglby ktos podpowiedziec, gdzie mozna pofarmic, zeby "dorobic" te brakujące punkty? Przydalby sie jakis przeciwnik ktory bedzie sie odradzał a bedzie dawał rozsadna ilosc expa, zebym mogl to wmiare sprawnie zrobic.

Bede wdzieczny za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wydasz konkretna ilośc punktów odblokujesz paczkę (wiersz) skilli. Możesz wybrać skilla z 2go bądź czwartego wiersza nawet nie mając z 1go.

Jesli to miejsce z górnikami, którzy drążą w skale to mam tak samo. Ukryty jest tam skarb w małej jaskini i tyle, a na mapie dalej białe oznaczenie.

Fajnie. Dzięki. To znacznie ułatwi inwestycję w skille. Zresztą i tak punktów by nie starczyło, jeszcze przy tak spieprzonym levelowaniu...

Pytałem kiedyś o alchemika w oxenfurcie, widziałem go na mapach z www, ale mi się nie uaktywniło nic. ( chyba że będzie z tym misja )

Lub kolejny bug, których ostatnio jest na pęczki, nie zdziwiłbym się..

Szukam typa bo noszę łby ubitych potworów, a ktoś napisał że sporo za nie płacą, tylko gdzie? w Novigradzie nikt nie daje więcej niż 45 koron za szt. To chyba niewiele..?? Tak wiem, jest dużo kasy w grze, ale ostatnio nudzi mi się podnosić wszystko co się świeci, i posiadać min. 120 spirytusów krasnoludzkich, 150 past alchemicznych, itd :)

Choć fajny jest glitch z siedziskiem potworów, można sporo podnieść, kolega wyżej opisywał. Thx

Co do levelowania drzewka, jest eliksir oczyszczenia. Jakoś tak, ale widziałem go tylko u Keiry, niestety fabuła tak się potoczyła że mogę ją za szybko nie spotkać.. Tylko ona to ma? Czy znajdę u kogoś? Bo do tej pory ( etap skurwiela itd) nie znalazłem.

Ludź będzie wdzięczny i rad za okazaną pomoc, dziewkę jakąś w nagrodę podeśle, i koron nie poszczędzić raczy :)

Edytowane przez dragen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dragen

Na pewno mozesz go kupic u kupca w Novigradzie, ktory znajduje sie niedaleko Passifloru. Na Skellige bedziesz mial questa dla jakiegoa kupca/alchemika i on tez bedzie mial kilka sztuk tego eliksiru

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez AdekO_o
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem kiedyś o alchemika w oxenfurcie, widziałem go na mapach z www, ale mi się nie uaktywniło nic. ( chyba że będzie z tym misja )

Lub kolejny bug, których ostatnio jest na pęczki, nie zdziwiłbym się..

Szukam typa bo noszę łby ubitych potworów, a ktoś napisał że sporo za nie płacą, tylko gdzie? w Novigradzie nikt nie daje więcej niż 45 koron za szt. To chyba niewiele..?? Tak wiem, jest dużo kasy w grze, ale ostatnio nudzi mi się podnosić wszystko co się świeci, i posiadać min. 120 spirytusów krasnoludzkich, 150 past alchemicznych, itd :)

 

Źle szukasz. On nie jest w Oxenfurcie tylko w Novigradzie za bramą Oxenfurcką. Wychodzisz z Novigradu przez tą bramę i kierujesz się lekko w lewo do krematorium (duży budynek z cmentarzem) i tam znajduje się alchemik co skupuje trofea z potworów. Interakcja możliwa jest z nim tylko w określonych godzinach. Ja długo nie mogłem z nim zagadać aż w końcu udało się o godzinie 17 więc może też będziesz musiał popróbować o różnych porach.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety zaczalem gre zaraz od dnia premiery i nie mialem zielonego pojecia o bugach z expem i cala mechanika +5=no exp

Efekt tego taki, ze ukonczylem gre i mam 34 level :sad:(( brakuje jakies 750 punktów.

Moglby ktos podpowiedziec, gdzie mozna pofarmic, zeby "dorobic" te brakujące punkty? Przydalby sie jakis przeciwnik ktory bedzie sie odradzał a bedzie dawał rozsadna ilosc expa, zebym mogl to wmiare sprawnie zrobic.

Bede wdzieczny za sugestie.

Rynsztunek Wilka już szukałeś? IV, V jak pamiętam coś koło 30 lvl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragen nie martw się na zapas eliksirami oczyszczenia, chyba że już na teraz potrzebujesz? W późniejszym etapie gry jest tego sporo do kupienia u alchemików i zielarzy. Chyba też druidzi na Skellige powinni mieć.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że dzięki Wam zdecydowałem się grać na najtrudniejszym poziomie. Gra stała się dzięki temu bardziej wymagająca i wciągająca :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zakończeniu gry (+/- 80h) mam jedną uwagę odnośnie poziomu doświadczenia Geralta. Może to będzie przestroga dla tych, którzy są dopiero w trakcie, ale nie chcę spoilować, zatem:

podczas całej gry robiłem zadania poboczne. przed opuszczeniem Valen czy Novigradu nie miałem żadnego nieodkrytego miejsca i zostały mi tylko trzy zlecenia wiedżmińskie, 28, 30, 35 lvl. W Skallige robiłem również wszystkie poboczne zadania (pominąwszy ok 40 "?" na morzu) oraz zdobyłem Mistrzowski zestaw Szkoły Niedźwiedzia (komplet). Reasumują ostatnie 5 zadań głównego wątku oraz finalną walkę kończyłem na 35 poziomie. Efekt? Nie otrzymywałem praktycznie żadnych obrażeń (przeciwnicy 29-31lvl) a finalna walka to spacer łąką o poranku. Grałem chyba na średnim poziomie, może warto grać na najtrudniejszym?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@el_mazurro,

na najwyższym poziomie końcówka gry w okolicy 34 poziomu to też śmiech na sali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na najtrudniejszym poziomie gra jest dalej stosunkowo łatwa, gram drugie przejście, build pod znaki/mikstury i jest łatwiej niż za pierwszym razem na poziomie trudności 3/4 - build pod damage, wiadomo znajomość gry pomaga, ale poziom trudności nie jest w tej grze wygórowany, nawet najwyższym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×