Skocz do zawartości
Żywy

Call of Duty: Ghosts

Rekomendowane odpowiedzi

A co powiecie na to? Tez oczko do fanow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej brak pomysłu na małą mapkę do intensywnych strzelanin - po prostu skopiowali układ i główne założenia z Dome i na ich podstawie zbudowali to to. Lepsze to, niż same PŁATNE remaki z BO2. W ogóle jedyny plus, jakiego się dopatrzyłem w Ghost póki co, to właśnie rozmiar i konstrukcja map, które po tych klaustrofobicznych klitkach z MW3 i BO2 stanowią miłą odmianę. Nie wiem oczywiście jak to się sprawdza w praniu, kiedyś (tzn jak będzie za pół darmo) obadam na pewno - w końcu BO2 po dwóch miechach od premiery stał w Empikach po 140 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale remake'i sie zapowiada. A nie daje po cichu jako nowosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. miałem na myśli, że widać wyraźnie, że to mapka zbudowana od podstaw, ale tak, jak by któryś z designerów powiedział "Umieście jej wszystkie kluczowe obszary i elementy w taki sposób, jak w Dome". To jednak coś innego, niż mapki przeniesione bez żadnych zmian z WaW i BOI do BOII i jedynie przeteksturowane ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to zwykle lenistwo, tak samo jak elementy z singla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grasz rzadko to tak, nie przyzwyczaisz się. Ja w BO2 grałem bardzo często i mimo tego że uważam ją za najlepszą część CoDa to po prostu mi się znudziła, co nie jest spowodowane jej minusami. 

Jak grasz w Call of Duty Online, to rok wystarcza na przyzwyczajenie, mi chodzilo jednak o turnieje lub rozgrywki ktore wymagaja znania mapy jak wlasna kieszen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej brak pomysłu na małą mapkę do intensywnych strzelanin - po prostu skopiowali układ i główne założenia z Dome i na ich podstawie zbudowali to to. Lepsze to, niż same PŁATNE remaki z BO2.

 

Spoko, nie zdziw sie jak jeszcze w DLC wydadza DOME'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde pudełko z CoD Ghosts zawiera kod na zniżkę na PS4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde pudełko z CoD Ghosts zawiera kod na zniżkę na PS4? 

 

Na pudełku masz oznaczenie bodajże w kółeczku o fioletowym kolorze czy dana kopia gry  posiada kod na przejście na wersję na PS4.

Edytowane przez crash5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem może ktoś będzie wiedział o co chodzi.

Zakupiłem gre razem z dodatkiem Free Fall, wczoraj wpisałem kod z dodatka lecz kiedy zaczęła pobierać się mapa pojawił się błąd który mówił mniej więcej o tym że jest już na dwóch systemach ps3 i trzeba jakiś dezaktywować aby mapa się zainstalowała. Zastanawiam się jak to możliwe skoro kod posiadałem tylko ja. Dodam tylko że na PS3 posiadam drugie konto kolegi z którym dzielę mapki do BO2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem kilka godzin i pare rzeczy zaczyna mnie irytować. Na początek brak trybu kina, nie ma to jak nie dawać potrzebnej rzeczy. Kolejne to brak wskaźnika jakości połączenia. Czyżby za każdym razem było tak kiepskie, ze trzeba to ukrywać? I moja perełka czyli respy. Grałem we wszystkie cody ale to co tu sie dzieje z respami to magia w czystej postaci. Koleś respi Ci sie za plecami i Cię zabija po czym Ty respisz sie za nim i sytuacja sie powtarza. Dziękuje iw za troskę o mnie żebym nie musiał biegać jak oszalały po mapie żeby kogoś znaleźć tylko podają mi na tacy fragi. Ale tym co najbardziej irytuje w tej grze to sami gracze. Rozumiem frustracje kiedy dostaje sie baty ciagle ale to nie jest powód do tego żeby tak perfidnie campic. Na 6 osób w drużynie przeciwnej zawsze pewne jest to ze 4 z nich to wielbiciele lezenia w krzakach ewentualnie w jakimś kacie lub za skrzynka. To chyba nie powinno ta tym polegać. Ludzie chyba zapomnieli co to gra ofensywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zetrov ta gra mimo starego silnika i kopiowania wszystkiego czego się da z poprzednich części przeznaczona jest na konsole nowej generacji. Świadczą o tym np większe mapy gdzie 9 vs 9 będzie standardem. Nie ma też pokazanego pingu bo na nowych konsolach mają być niby dedykowane serwery. Ta gra wyszła na ps3 i xboxa bo ktoś usilnie chciał sobie dorobić. To samo tyczy się BF4 na obecną generację. 

 

Na kampę też z tego co widzę jest sposób. Graj Cranked gdzie teoretycznie nie da się kampić. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zetrov ta gra mimo starego silnika i kopiowania wszystkiego czego się da z poprzednich części przeznaczona jest na konsole nowej generacji. Świadczą o tym np większe mapy gdzie 9 vs 9 będzie standardem. Nie ma też pokazanego pingu bo na nowych konsolach mają być niby dedykowane serwery. Ta gra wyszła na ps3 i xboxa bo ktoś usilnie chciał sobie dorobić. To samo tyczy się BF4 na obecną generację. 

 

Na kampę też z tego co widzę jest sposób. Graj Cranked gdzie teoretycznie nie da się kampić. 

 

Każdy tryb na nowej generacji będzie 9vs9, czy tylko ground war? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra wyszła na ps3 i xboxa bo ktoś usilnie chciał sobie dorobić. To samo tyczy się BF4 na obecną generację. 

 

 

Dokladnie ta gra tak samo jak BF4 w ogóle nie powinna wychodzić na obecne konsole. Co do Ghosta - kampania jest bardzo fajna - jak na razie zdecydowanie lepsza niż w BFie - nie przeszedłem jeszcze całej co dobrze świadczy o jej długości. Niestety graficznie na PS3 to jest TRAGEDIA - przeszedłem na PS3 tylko 3 misje i gram obecenie na PC na maksymalnych ustawieniach - i tu naprawdę jest nieźle (jak tak będzie wyglądać na PS4 to naprawdę warto w to zagrać) - jak na razie najbardziej podobała mi się misja na plaformie - rewelacyjna - bardzo podobna do pierwsze misji w MW tej na statku - Dice uczcie się jak powinny wyglądać misje w singlu !!!. Co do multi to na PS3 jak większość pisze są za duże mapy. Przez co za dużo ludzi kampi lub się szuka jak w BF4 na PS3 i zdecydowanie nadużywa snajperek - czego nie cierpię. Do rushowania najlpiej od razu kupić perki z cichym chodzeniem oraz podgośnieniem kroków przeciwników - słychać tupanie na kilometr i można się przygotować (jest to trochę przegięte). Wcześniej grałem na innych perkach i zdecydowanie za często wpadałem na przygotowanych na mnie przeciwników - teraz wiem dlaczego. Co do trybów to standardowo w CODach jest ich  bardzo dużo i każdy znajdzie coś dla siebie - na razie gram na PS3 w multi ale docelowo jestem ciekawy czy PS4 zbliży się do poziomu PC gdzie gra wygląda naprawdę bardzo ładnie - gorzej niż BF4 gdzie niektóre efekty - nie licząć idiotycznie przegiętego sun glare - są rewelacyjne - co z tego skora sam singiel nawet nie zbliża się do Ghosta czy chociażby Metro Last Light. Oceniająć obecnie - na PS3 dałbym tylko 5/10 przez tragiczną grafikę w signlu i gorszą niż w Black Ops 2 w multi oraz za duże mapy w trybie multi przez co gra straciła dynamike poprzednich odsłon (czyli największy plus CODa).

Edytowane przez spike1314

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy tryb na nowej generacji będzie 9vs9, czy tylko ground war?

Tak na nowej generacji na każdym trybie będzie 9vs9. To i tak pewnie nie będzie miało znaczenia bo każdy będzie kampić(zresztą jak w każdej części). Narazie jeszcze nie grałem ale pewnie i tak będzie lepsze od BO2 które było shitem nad shitami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze kamperzy się znajdą ale małe mapy w poprzednich CODach i killcam w trybach standardowych taką taktykę eliminowały, kamper zabił 2 i kończył karierę dlatego najlepiej sprawdzało się taktyczne freaky rushowanie - czyli z głową i do przodu. Co do Black Opsa 2 to była najgorsza część moim zdaniem - przez head glitche na każdym rogu promowała kampienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem jakiś super fanem CoDa, lubiłem grę, kupowałem i grałem, było fajnie, ale ostatecznie zawsze coś mnie wku****** i sprzedawałem. Do dziś pamiętam ulgę, z jaką pozbyłem się tej szmiry, jaką było Black Ops 2. Serii BF nie znoszę.

 

Dla mnie Ghosts, to mega gra w swojej kategorii, serio. Ludzie ze studia chyba stanęli na głowie, żeby wprowadzić kolejne urozmaicenia, aż dziwne, że po tylu odsłonach jeszcze coś im do głów przychodzi. Nie jest bez błędów, potrzeba tu troszkę tweaków i poprawek, ale może tym razem będzie dobrze (mam nadzieję).

 

In plus:

+ MEGA kampania. Po opiniach w necie myślałem, że będzie średnio, ale okazało się, że - jak to często bywa - opinia jest jak dupa i każdy ma swoją. Okej, Price'a i Soapa nic nie zastąpi, ale poza tym super. Tak się wciągnąłem, że ukończyłem w jednym podejściu. Choć to może dlatego, że historie o szlachetnej Ameryce walczącej z terrorem jak dotąd mi się nie znudziły. Przesadnej sztampy IMO jednak tu nie ma. Miejscówki są różnorodne i gameplay też nie nudzi. Misja w dżungli bardzo fajna, ale najlepsza akcja, w której sterujemy helikopterem. Dużo obiektów olbrzymich rozmiarów rozpada się wokół nas, ale za to właśnie lubię singla w tej serii :P Grafika - wiadomo, jak to wygląda, ale przynajmniej daje wrażenie, że jesteśmy na otwartej przestrzeni i wygląda to ogólnie po ludzku. Piję tutaj do kampanii w BO2, gdzie grafa była tak gówniana i drętwa, że nawet "na zewnątrz" miałem wrażenie, że jestem w zamkniętym, słabo oteksturowanym pokoju. Szkoda tylko, że loadoutów nie można zmieniać, chciałem się więcej strzelbami pobawić. I brakuje mi jakiegoś antagonisty, który odpowiada za tę całą wojnę. Rorke poluje na Duchów, ale może ktoś, kto kieruje tymi wojskami, jakiś faszystowski psycho lider czy coś. Tego mi brakuje. Podsumowując jednym zdaniem - kampanie w CoDach może i są niczym więcej jak efekciarstwem, ale jest to efekciarstwo na najwyższym poziomie.

 

+ Gameplay jak to gameplay, stary i dobry. Dobrze jest, nie trzeba psuć, jak to mawiają chłopaki u mnie w pracy. Wreszcie wiem, jak długo mogę gotować granat, bo mi znacznik pokazuje. Dzięki. I animacja czołgania poprawiona. Niech będzie.

 

+ To chyba najlepszy balans broni w CoDach od czasów CoD4. Nic przepakowanego tutaj (jeszcze) nie wyczułem i nie słyszałem o niczym. Dzięki bogu za brak gówien typu FMG9 Akimbo czy PDW-57, czyli smg zabijający szybciej niż AR. Swoją drogą - smg to w końcu smg, a nie AR w mniejszej obudowie. Obrażenia są podobne w obrębie jednej kategorii broni i to jest zajebiste, dlatego że teraz wybór sprzętu może sprowadzać się do tego, jak "czujemy" broń, odrzut, przeładowanie itp. A nie "biorę to, bo jest najlepsze i wszyscy z tym latają". Oczywiście wielkość map ma znaczenie i psuje trochę wrażenia (większe mapy = wymiany ognia na dłuższym dystansie = broń z dobrym zasięgiem wydaje się najlepszym wyborem itp. rozkminy), ale to inny temat.

 

+ Perki, dodatki, bajery, personalizacja = wszystko ulepszone, zbalansowane. To mają być dodatki do wymian ognia, a nie elementy, od których zależy wynik. Choć w sumie i w BO2 grało to dość dobrze.

 

+ Streaki, streaki, streaki, dzięki Wam ludzie z IW za streaki. Jak wyżej - streaki są dodatkiem do wymian ognia. Nie debilizmy typu UAV spam w każdym meczu, Hunter Killer, który niczemu nie służy, czy przepakowane głupoty w stylu Swarm. A ponieważ z Support Package usunięto niesprawiedliwe streaki typu Stealth Bomber, wszystko dobrze gra. Psy są jedynie skopane, ale można to naprawić patchem (liczę na to). Ogólnie IW miało łeb z tym podziałem wprowadzonym w MW3, fajnie że jest to i tutaj.

 

+ Walka z kosmitami. To trzeba zagrać, IW z kooperacją wreszcie doskoczyło do poprzeczki, którą zawiesił Treyarch z zombiakami.

 

In minus (taki konkretny):

- Psy do poprawki. Za 5 fragów dostajemy wszechmocnego psa, którego nie da się zabić, chyba że ma się strzelbę w łapach. Rozumiem, że pies nie mógł być za słaby, bo wtedy byłby bezużyteczny, ale obecnie jest przegięty w drugą stronę i ma zdecydowanie za dużo zdrowia. Chodzi o to, żeby gracz, który zda sobie sprawę z obecności psa odpowiednio wcześnie, miał szansę się obronić.

 

- Ogólnie za mało zdrowia w tej grze, takie odnoszę wrażenie. Balans pomiędzy obrażeniami jest okej, ale trzeba całość obniżyć o jedną skalę. Frag w CoDzie, to od MW2 60% jakość połączenia i 40% to, kto pierwszy zobaczy przeciwnika. Dajcie tu ludzie choć raz te 10% skilla, proszę. Zrobiliście (w końcu) dobre mapy do ciekawych wymian ognia, dajcie teraz te wymiany prowadzić. Tak jest promowanie kamperstwa.

 

- HAKERSTWO. Ja pier****, co za syf... i gra dopiero co wyszła. Plaga to może (jeszcze) nie jest, ale hakerstwo jest hakerstwem, a cziterzy byli, są i będą żałosnymi małymi wypierdkami. Zawsze. Pierwszy raz jak zostałem zabity w tej grze, to przez gościa, co miał wszystkie perki założone, że aż się nie mieściły na pasku na dole w killcamie, co pokazuje perki naszego zabójcy. Zobaczymy co z tego wyniknie, ostatecznie to może być temat, który zdyskfalifikuje tę grę, jak poprzedniczki.

 

Pozostałe (ani minus ani plus, widać postęp, ale nadal coś nie gra):

| Wielkość map i sprawa kamperstwa. Fajnie, że mapy są większe (nareszcie!), ale kamperstwo rośnie. IMO balans jeszcze nie został odnaleziony. Ciasne mapy przynajmniej eliminowały większość tchórzliwych mięczaków z kątów, bo po prostu tak nie dało się grać. A teraz się da. Z drugiej strony, kamperzy zawsze byli, są i będą, w każdej grze tego typu. Uparcie będą sadzać dupy w kątach i czekać na nie-wiadomo-co, choć by mapa była jednym kwadratowym pokojem o powierzchni 15 m2. Trzeba się z tym pogodzić, poza tym, jest dobre rozwiązanie - nie grać TDM, tylko Kill Confirmed i Cranked. I problem w znacznej mierze rozwiązany , a swoją drogą - TDM i tak jest najnudniejszym trybem. Szkoda tylko Dominacji, bo tryb klasyka-mistrz, a kamperzy siedzą. Nowa generacja i 9v9 niczego tu nie zmieni.

 

| Respy. Tego chyba nie da się naprawić, skoro do tej pory tego nie zrobiono. Tyle strzelanek ograłem i problem w jakimś stopniu występował niemal zawsze. Uniwersalnego systemu w stylu GRFS nie da się tu niestety wprowadzić. Wielkość map mogłaby coś poprawić, ale widać, że IW nie chciało, by gracze odradzali się zbyt daleko od akcji. Choć ogólnie revenge respawnów jakby mniej jest. Ale nadal nie jest cudownie. Fajnie by było, jakby zwiększony rozmiar map poprawiłby chociaż to, że nie dałoby się robić patrolu po respach, by mieć wyniki 35-2. Jak oglądałem np. XboxAhoya, to krew mnie zalewała - gość ma najlepsze filmiki na YT, ale gdy widziałem, jak zabił trzech, po czym biegł do respa i czekał na gości, którzy z niego wylecą, zabił ich, biegł do następnego itp... w ch** niesprawiedliwe.

 

| System squads. Ciekawy dodatek, wokół którego zbudowano całe multi, ale chyba zbędny dla większości graczy, którzy i tak będą rozwijać tylko swoją jedną postać, którą będą grać online, a zabawy ze squadem będą dla nich bezsensowne. Szczególnie, że sama gra z botami nie jest jakaś szczególnie porywająca. Nie wiem, to dla tych, co boją się grać z żywymi graczami czy co? Chyba że jest tu głębszy sens, którego nie widzę.

 

//

Chyba z godzinę to pisałem. Czy w tym dziale są w ogóle ludzie, którzy czytają długie posty? :P

Edytowane przez Siriondel
  • Like 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytają czytają i są za takie opinie ogromnie wdzięczni :) Wreszcie kilka normalnych słów w tym gąszczu wyzwisk i wojenek, klasa :)

 

Ja swój egzemplarz prawdopodobnie dzisiaj dorwę, BF4 poczeka na przyszły rok i PS4 (akurat naprawią te miliony bugów).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że czytamy takie długie posty. Szczególnie gdy są rzeczowo napisane. Mnie negatywne opinie na chwilę obecną zupełnie od Ghosts odrzuciły. Skusił z kolei BF4, ale głównie przez wersję na PS4 za 39 złotych. Mam nadzieję, że będzie mi dane kod wykorzystać do końca marca. A Ghosts poczeka... W każdym razie Twoja opinia* jest jedną z pierwszych naprawdę pozytywnych i przekonujących mnie do kupna Ghosts np. pod choinkę :)

 

* - przyznaj się Siriondel ile Ci LEM albo Activision zapłaciły za takie pochwały ;D 

Edytowane przez blackhawkPL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spike1314:

No niestety, ale z tego co mozna znalezc w necie, to Ghost na next genach podobnie jak BF4 i AC4 bedzie sie roznil jedynie rozdzielczoscia, lepszymi teksturami i paroma drobiazgami. A szkoda, bo tak jak mowisz na PC ta gra wyglada calkiem przyzwoicie.

 

 

@Siriondel:

Zajebista recka, naprawde milo sie cos takiego czyta, szkoda, ze tak malo jest na tym forum ludzi, ktorzy obiektywnie patrza na gry tylko jest albo maksymalny hejt albo slepe uwielbienie, a nic posrodku.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No niestety, ale z tego co mozna znalezc w necie, to Ghost na next genach podobnie jak BF4 i AC4 bedzie sie roznil jedynie rozdzielczoscia

Ale wiadomo dokładnie czym się różni, bo Acti wypuszcza gameplaye z Xone już od dawna. Przeskok jest większy niż w wypadku AC4 chociażby, ale to tylko i wyłącznie dlatego że AC4 na current genach nadal wygląda ślicznie. Ghost to chyba celowo taki paskudny, żeby wersja Next Genowa wydawała się ładniejsza, niż w rzeczywistości.

 

W ogóle LOL do kwadratu, gra dopiero na półki trafiła, a tu już lista map z DLC wyciekła:

http://www.pssite.com/news-29355-wyciekly_nowe_mapy_do_call_of_duty__ghosts.html

 

I oczywiście NIE MOGŁY one trafić do premierowej edycji, która była gotowa i wytłoczona już od ponad miesiąca?

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×