Skocz do zawartości
DaraS

Titanfall

Rekomendowane odpowiedzi

Pograłem trochę i muszę przyznać że giera robi wrażenie. Sterowanie łatwo ogarnac , gra się miodnie.

Ciekaw jestem jak z resztą mapek, bo ta w mieście świetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej czekam na klucz Xd...Miałem spędzić walentynki w tytanie a będzie deus ex. Miałem iść do klubu, ale wszystko mnie boli. xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka rzeczywiście miodna, sterowanie bardzo proste, udało mi sie rozegrać jak na razie jeden meczyk oczywiście dostałem w p... :biggrin: nie udało mi się ubić nawet jednego ludzia a sam poległem pięć razy :biggrin: :D :D

 

Lecę po miód i naparzam dalej! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało brakowało, a przez złośliwość Thunderbirda nie dostałbym się do bety, bo z jakiegoś powodu nie pobrał wiadomości z moim kluczem. Coś mnie jednak ruszyło i zajrzałem na skrzynkę przez przeglądarkę, czego nie robiłem z dwa lata. Także mam i gram.

 

Pierwsze co mnie zaskoczyło, to kosmiczna siła serwerów Origina - beta waży 12 GB, a pobrałem ją w całe 20 minut. Lepiej niż NASA.

Drugie co mnie zaskoczyło, to optymalizacja (czy jak to się tam nazywa). Nie spodziewałem się, że będę jeszcze mógł na swoim archaicznym komputerze grać w grę AAA. A tu proszę, śmiga jak złotko - na niskich ustawieniach, ale ch** tam - ważne że zasuwa!

 

Dobra, ale teraz szybko na temat samej gry. Od razu zaznaczam, że opinia pochodzi od człowieka, który wychował się na UTekach, ale teraz gra w CoDy i w dupie ma opinie wielkich hardkorowców, że jakie to współczesne militarne FPSy są no-skillowe (wat?) czy w ogóle "a kiedyś tam to było lepiej". Może i było, ale umiem bawić się i z tym i z tym.

Na pewno nie nazwałbym Titanfalla wprost CoDem z mechami. Ale z drugiej strony - gdybym miał powiedzieć, do jakiego stwierdzenia jest tej grze bliżej - "CoD z mechami" czy "bardziej jak UT / Quake", to jednak wypada na to pierwsze. Mało tego - serio, nie wiem jak ktoś w ogóle mógł pomyśleć, że ta gra może mieć coś wspólnego z tymi staroszkolnymi FPSami. Bo można się od ścian odbijać?

 

Najważniejsze jest to, że gra jest fantastyczna i daje kupę zabawy. Tempo nie zwalnia nawet na moment, ciągle dzieje się mnóstwo zajebistych rzeczy dookoła, dynamika starć podkręcona do maksimum. W głównej mierze to zasługa mobilności pilotów - walka toczy się we wszystkich wymiarach, można wejść wszędzie, wskoczyć na wszystko i po wszystkim. Walka jest złożona i ciekawa, ale nie przekombinowana - podstawy zasad są banalne. Balans, choć sprawia wrażenie bardzo delikatnego (o tym później), jest obecny i każdy ma w sumie takie same szanse. Ktoś skopał ci tyłek mechem dziesięć razy większym od ciebie? Masz przecież swojego, użyj go i zrób mu to samo! Albo podbij z przyczajki po tajniacku z kamuflażem i zmuś do do opuszczenia drogocennej maszyny siłą argumentu. Twórcy odwalili tu kawał znakomitej roboty i miejmy nadzieję, że nie zniszczą tego głupimi pomysłami, tak jak to prędzej czy później dzieje się w każdym CoDzie. Mechy nie są typowymi wielkimi, powolnymi, niezniszczalnymi puszkami - przeciwnie wręcz, bardziej widzę je jako tymczasowy "upgrade" pilota - bo są dość szybkie i potrafią nawet wielkie susy robić - ale też dość delikatne. Ekipa deweloperska naprawdę mądrze zbudowała własny, unikalny projekt na dobrze znanych fundamentach. To nie jest na przykład gówno w stylu Uncharted 3 - gdzie twórcy próbowali pożyczyć coś z jednej gry, skopiować coś z pięciu innych i wyszło w sumie bezpłciowe dziadostwo.

 

Wracając do sprawy CoDa - także tak, grze nie jest wcale tak daleko. Podstawy są takie same, animacje podobne. To nie jest zręcznościowa gra typu UT, w której skill determinuje fakt, że można wejść pomiędzy sześciu wrogów i skasować ich wszystkich perfekcyjnymi ruchami i bezbłędnym celem. Skill IMO polega tutaj na tym samym co w CoDzie - znajomości zasad, map, taktyk, rzeczach bardziej "okołomechanicznych", że użyję takiego słowa, które nawet nie istnieje. Ginie się szybko, odradza się szybko, jak już ktoś się na nas uprze, uciec jest raczej ciężko. Czy nowe elementy będą wystarczająco mocną zachętą do polubienia Titanfalla dla ludzi nie lubiących współczesnych militarnych shooterów? Nie sądzę.

 

Na koniec kwestia delikatności balansu. Na Titanfalla można spojrzeć też w inny sposób - jak na jeden wielki zbiór sprzeczności i dziwnych decyzji projektowych i wcale takie podejście nie jest pozbawione sensu. Kiedy przyjrzeć się głębiej, mamy tutaj kupę ficzerów, które zwyczajnie zaprzeczają samym sobie i istnieją nie po to, żeby urozmaicić rozgrywkę, tylko żeby się nawzajem kontrować. Mamy mechy i w ogóle - no super, tylko trzeba było dodać kamuflaż, żeby te mechy nie mogły nas zabić. Mamy super mobilność, skoki, bieganie po ścianach i w ogóle - ale mamy też pistolet z auto-celowaniem, który zabija za jednym pociągnięciem spustu, gdy tylko utrzymamy celownik w okolicach wroga przez około sekundę. Na wypadek gdyby za szybko uciekał. Jest coś - ale zaraz jest coś czego jedynym celem jest przeciwdziałanie temu pierwszemu czemuś. Balans stoi, ale na miękkich nogach i kilka złych decyzji podjętych przy jakichś patchach może skopać sprawę. Czuję że tutaj nawet drobinki typu "zwiększono zdrowie mechów o 2%" może mieć olbrzymi wpływ na rozgrywkę.

 

+ Optymalizacja.

+ Dynamika starć.

+ Optymalizacja.

+ Tym razem naprawdę nowe pomysły na starych fundamentach.

+ Proste i przejrzyste zasady. Gra ma swój charakter i wiadomo o co w niej chodzi.

+ Optymalizacja.

+ Przeniesienie walki na wszystkie płaszczyzny.

+ Świetnie zaprojektowana i intuicyjna kontrola nad pilotami i mechami mimo szerokiego zakresu ruchów.

+ Optymalizacja.

 

- Pistolet z aimbotem. Mam nadzieję, że w finalnej wersji nie przełoży się to obóz kamperów z kamuflażami i będziemy zabijać same boty.

- Rozgrywka nie ewoluowała na tyle, by zainteresować grą ludzi spoza okręgu współczesnych militarnych strzelanin. Innymi słowy, jeżeli dla kogoś CoD jest gniotem, Titanfall nie będzie dla tego kogoś lepszy.

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Boty posysaja i sluza wylacznie do nabijania darmowych fragow, to fakt (dat powah of teh cloud!). Nie wiem tylko czy rozmawianie o skillu w dzisiejszych czasach ma jakimkolwiek sens, cos takiego juz praktycznie nie istnieje, wiec jedyne na co zostaje zwracac uwage to fun z gry. Jest? Jest, i to duzo, wiec nie ma co biadolic. Takie czasy, tacy gracze, takie gry, co zrobisz.

Edytowane przez Żywy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonałem się do tej gry, parkour połączony ze strzelaniem jest bardzo przyjemny, jedyne co dalej mnie drażni to te boty i pistolecik z aa. Boty potrafią nieraz zgubić, wpakujesz w takiego magazynek a zaraz zginiesz z ręki normalnego gracza bo nie zdążyłeś przeładować, przydałaby się opcja wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko czy rozmawianie o skillu w dzisiejszych czasach ma jakimkolwiek sens, cos takiego juz praktycznie nie istnieje

Odpal Girsy czy Halo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odpal Girsy czy Halo.

 

 

Na forum PS mamy to głęboko gdzieś ;)

 

 

E: KZ: SF też jest niby "skillowy" - multi umarło :D

Edytowane przez haobao_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gra ktoś na win8? Mam zamiar instalować prawdopodobnie jutro (obecnie win7), ale jeśli są cyrki to wolę poczekać ;p

Swoją drogą mi dzisiaj sterowniki od grafy się wykrzaczają(ostatnie bety nvidi), pogram trochę i "program titanfall.exe przestał działać", informacja o wywaleniu sterownika obrazu. 

Edytowane przez Kisiel-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up uroki PC :D

 

 

Jak dla mnie Titanfall to pozycja obowiązkowa - szkoda tylko braku portu na PS4 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra odniesie sukces,ale watpie czy to bedzie system seller xbox one.

 Napewno prosta,nie skomplikowana rozgrywka przypadnie do gustu  ludzia ktorzy wczesniej w fpsy kontakytu nie mieli.Zabiijajac boty taki gracz czuje jakby ownowal wszystko.

Napewno szajba dla ludzi z adhd na +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem spoko gierka. Bezstresowa, radosna nawalanka ze skokami po ścianach i dachach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy FPS od czasu CoD4, tyle ode mnie.

 

PS. W KONCU jakas gra co pokazuje ping w liczbach a nie tych smiesznych zaklamanych kreskach #SzokINiedowierzanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Siriondel

 

Jaką konfigurację ma dokładnie ten Twój archaiczny PC?

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jak ktoś by miał więcej niż jeden kod to by się zemną podzielił.

 Normalnie nie pytam o takie rzeczy, ale na 3 maile do żadnego nie doszedł kod ;C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy FPS od czasu CoD4, tyle ode mnie.

 

PS. W KONCU jakas gra co pokazuje ping w liczbach a nie tych smiesznych zaklamanych kreskach #SzokINiedowierzanie

Zwłaszcza ten pistolecik z AA jest najlepszy. 3 strzały i koniec. Niektórzy tylko z tym gównem latają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy FPS od czasu CoD4, tyle ode mnie.

 

Zgadzam się w 99% :) boty trochę psują zabawę.

 

 

Mam pytanko jak ktoś by miał więcej niż jeden kod to by się zemną podzielił.

 Normalnie nie pytam o takie rzeczy, ale na 3 maile do żadnego nie doszedł kod ;C

 

Na polskim facebukowym profilu TF rozdają co chwilę kody do bety, jest jakiś event organizowany przez EA POLSKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Obawiałem się, że gra z czasem będzie nudziła i nie wytrzymam dłużej niż 2h przy jednym posiedzeniu, a tutaj gra się wkręca coraz bardziej z każdym kolejnym meczem.

No cóż, trzeba zrobić rozeznanie na rynku i złożyć pre-ordera :)

Edytowane przez Kisiel-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zgadzam się w 99% :) boty trochę psują zabawę.

 

 

 

Na polskim facebukowym profilu TF rozdają co chwilę kody do bety, jest jakiś event organizowany przez EA POLSKA

Live'a oglądałem. Nawet brata zagoniłem do spisania kodu, ale tam takie typy siedziały, że 1s i kod wpisany.

Edytowane przez wwseba97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś nie dostał się do bety, to pan Zampella ma dobre wieści.

lwlgt4r.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy FPS od czasu CoD4, tyle ode mnie.

 

PS. W KONCU jakas gra co pokazuje ping w liczbach a nie tych smiesznych zaklamanych kreskach #SzokINiedowierzanie

Raczysz żartować prawda ? Świetny pomysł i koncept, ale mocno "niedopracowany". 6v6  rly ? nie uciągnie więcej ? boty ? zamiast tego badziewia gdyby dodali po 2-3 graczy na stronę byłoby pewnie dużo lepiej. Albo czemu nie dać więcej ludzi na mapie i dać ograniczenie na mechy. W Codach da się zrobić tak, że jak ktoś ma killstreak w powietrzu to nikt inny nie może go użyć ? Co za problem ustawić poprzeczkę na 4 mechy w jednym momencie... OP granaty i ten pistolet, ludzie, co za młot wpadł na taki pomysł...Brak jakiejkolwiek interakcji z otoczeniem, tytanowe drzewa, okna, klamki i siatki... Gra oparta na hoście ? srsly ? To jest next-gen title ? W którym miejscu ? Nie WYGLĄDA.

W hardpoint gra się przyjemnie, ten TDM z botami... no i LTS wygląda komicznie, stoimy z jednej strony, druga drużyna z drugiej i się strzelamy po osłonach... zieeeeeeeew...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś gościu po plikach bety doszedł do informacji na temat trybów, ilości map, broni, perków itd.

http://www.behindgames.com/titanfall-modes-titan-pilot-perks-ordinances-weapons-alot-revealed/

Wg. tego ma być 14 mapek, co mnie osobiście zadowala (bo obawiałem się, że będzie 8) oraz 8 trybów rozgrywki. Resztę macie w linku.

Jednak, jak na razie należy traktować to, jako plotkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×