Skocz do zawartości
Continuum

PlayStation Plus

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie również FarCry jest najlepszy, a gry której nie zmogłem to Okami, jakoś nie mogłem się do tych pisków przemóc chociaż spędziłem przy niej parę dobrych godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  też pokuszę się o małe podsumowanie:

 

najlepsza gra 2013 w PS+ dla mnie to bez wątpienia Sleeping Dogs- gra po której demie nie spodziewałem się niczego dobrego wywarła na mnie ogromne pozytywne wrażenie- świetna fabuła, miasto też świetnie przygotowane.

  Grą nr2 w PS+ była dla mnie Catherine - dla takich perełek kupiłem PS+ a nie dla kolejnego NFS :D

 Grą nr 3 bez wątpienia Hitman rozgrzeszenie

 

a teraz druga strona PS+:  najgorsze co wpadło moim zdaniem to...

  - obie gry wyścigowe- GRID i NFS-  maja beznadziejny model jazdy. Szczególnie negatywnie zaskoczył mnie grid2 bo po NFS to i tak nie spodziewałem się cudów- w grid 2 na każdej trasie jeździ się jak na letnich oponach po lodzie... beznadzieja....

- OKAMI - gra typowo dla Japończyków...

- BF3- choć ograłem już wcześniej to musiałem go dodać do tej listy...

 

Generalnie mam wrażenie, że pierwsza połowa 2013 to były lepsze, ciekawsze, mniej oklepane pozycje. Dobrze dla mnie zapowiada się z 2 połówki dla mnie tylko AC3 i Remember me a tak to nic ciekawego. Dobrze, że bylo GTA5 to trochę były mi nawet na rękę pozycje wrzucane do PS+ bo mogłem się skupić na gierce Rockstara...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grą nr2 w PS+ była dla mnie Catherine

 

OKAMI - gra typowo dla Japończyków...

Nie no, jasne. Okami - gra action / adventure z otwartym światem, najbardziej podobna gatunkowo do Zeldy jest grą typowo dla Japończyków. A Catherine - psycho-erotyczna platformówka, w której we śnie skaczemy po klockach z poduszką pod pachą, widząc pozostałych śniących jako owce - jest pewnie grą dla hamburgerów, nie***?

:wallbash:

 

To tyle w tym temacie. A tak bardziej ogólnie, to jeśli chodzi o moją opinię, to IMO najlepszą grą w PS+ było naturalnie Okami HD, ale nie zaliczam jej osobiście, bo kupiłem ją na premierę. Najlepszą z gier, które ograłem dzięki subskrypcji było dla mnie Kingdoms of Amalur, do którego nie mogłem się przekonać kiedyś po demie, ale jak już wszedłem, to wyszedłem dopiero po 100h z platyną na koncie. Na drugim miejscu Hitman. Głównie za legendarny ciężki klimat, mój ulubiony.

 

Jednak wszystkiego, co dostałem z PS+, ograć się po prostu nie da. Dzięki tej usłudze kupka wstydu urosła mi do jakichś 50 gier, przy których na mojej liście pucharków widnieje piękne "0%". Gdyby nie moje ogólne parcie na premiery, to wcale nie musiałbym kupować gier, jako że gram ogólnie we wszystko. PS+ jest naprawdę obowiązkowy dla każdej osoby, która nie ma jakichś wyspecjalizowanych upodobań - za te 200 złotych zwyczajnie nie można się pomylić. Ale to już wszyscy wiemy.

 

A w Styczniu DmC. Kolejna pozycja, której na pewno nie odpuszczę, a przy okazji powrót do Borderlands 2. I kupka wstydu znów będzie musiała poczekać na odchudzenie. Do czego być może wcale nie dojdzie, bo w Lutym nowe Final Fantasy, a na wiosnę w końcu będzie w co grać na PS4 i przyjdzie czas na zakup. I tak to się będzie pewnie toczyć :)

 

 

***oczywiście nic nie ujmując Catherine, bo zgadzam się, że gra jest świetna

  • Like 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze dla mnie gry w PS+ 2013 to bez wątpienia Far Cry 3 i Sleeping Dogs ( w tą drugą produkcję grałem wcześniej, ale dzięki PS+ wbiłem platynę). Wysoko też oceniam Mafia II, choć tą grę akurat można było wyrwać za stosunkowo niskie pieniądze z racji tego że jest dość stara. Spore zaskoczenia, czyli gry o których wcześniej nie słyszałem albo słyszałem niewiele to : Guacamalee, Motostorm RC, Velocity Ultra HD. Co do gier, które mi nie podeszły to chyba nie ma takich co bym zaczął a nie dokończył, może jedynie gry rpg albo bijatyki to nie jest specjalnie mój gatunek i nawet ich nie zaczynałem, choć mam w planach Demon's Souls i Dragons Dogme ograć. Do ogrania są także takie gry jak : Hitman,  MGR, Catherine, XCOM, Mass Effect 3 no i oczywiście wiele gier na Vite. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko, przypadkowa kolejnosc:

Infamouse 2

Uncharted 3

Battlefield 3

Most Wanted

Mafia 2

Saint row 3

Hitman

KoA

The Cave

SD

Dziekuje PS Plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza gra, jaką ograłem dzięki plusowi - Okami HD, i w ogóle jedna z najwspanialszych przygód (bo to nie była tylko gra, to była wspaniała interaktywna przygoda), jakie dane mi było przeżyć na czarnuli.

 

Poza tym wyróżnienia dla: Mass Effect 3 (świetna gra, a paradoksalnie poprzednie odsłony uważam za niegrywalne, wiem, że to dziwne) i Catherine (trudna, ale w tym szaleństwie była metoda, gra wyjątkowo satysfakcjonująca, również fabularnie),

 

Wiele sytych kąsków jak Hitman, Demons Souls, KoA, Bioshock 2 itp. nie wymieniałem bo jakieś 80% contentu plusowego już miałem ogranego, niemniej jednak nadal uważam, że usługa była dla mnie opłacalna.

 

Najgorsze gry w ps+: NFS MW, GRID 2 (lubię ścigałki, ale te gry mają wszystko to, czego nienawidzę w tego typu grach - brak poczucia rywalizacji, i niewymagający/kuriozalny model jazdy), Saints Row 3 (nienawidzę tej serii),

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wiem, że odpowiedź na to pytanie jest z FAQ na stronie, ale od konsultantki Sony otrzymałam sprzeczne informacje. Chodzi mi o ten akapit: "Po wygaśnięciu abonamentu i późniejszym wznowieniu gdy mamy okres przerwy między PS+, wcześniej otrzymane gry stają się dostępne."  Domyślam się że w FAQ chodzi o te darmowe gry. Pytałam konsultantki i ona twierdzi, że wraz z wygaśnięciem abonamentu tracę dostęp do gier bezpowrotnie. Dla jasności, chodzi o sytuację gdy mam PS+, wykupuję darmowe gry, PS+ wygasa - jest przerwa w czasie której nie mam PS+ a potem reaktywuję PS+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wiem, że odpowiedź na to pytanie jest z FAQ na stronie, ale od konsultantki Sony otrzymałam sprzeczne informacje. Chodzi mi o ten akapit: "Po wygaśnięciu abonamentu i późniejszym wznowieniu gdy mamy okres przerwy między PS+, wcześniej otrzymane gry stają się dostępne."  Domyślam się że w FAQ chodzi o te darmowe gry. Pytałam konsultantki i ona twierdzi, że wraz z wygaśnięciem abonamentu tracę dostęp do gier bezpowrotnie. Dla jasności, chodzi o sytuację gdy mam PS+, wykupuję darmowe gry, PS+ wygasa - jest przerwa w czasie której nie mam PS+ a potem reaktywuję PS+.

Konsultantka jest małym kłamczuszkiem i nos jej za karę urośnie!

 

Po wznowieniu abonamentu będziesz mógł dalej grać/ściągać gry, które zaklepałeś wcześniej. Ludzie skarżyli się tylko, że w takich sytuacjach na liście pobieranie pozycje czasem się dublują i znalezienie czegoś może być ciężkie, ale nic nie powinno znikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsultantka podparła swoją tezę przykładem, że były takie sytuacje że "czasami po 1 przerwy dniu udawało się te gry odzyskać". Co ciekawe, podobną odpowiedź dostałam od jakiegoś chłopaka na fanpage Sony Polska. Z drugiej strony, oficjalne, angielskie FAQ twierdzi że dostępu nie tracę, co byłoby logiczne. W takim razie, zadzwonię do nich jeszcze raz i przedyskutuję sprawę ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raz wznawiałem plusa - miałem za friko po awarii PSNu i rok temu odpaliłem jeszcze raz subskrypcję i mogłem grać w Burnouta i coś tam jeszcze. Coś mi świta, że mogły być takie sytuacje, że jakieś pojedyncze gry ludziom znikały. Proponuje jednak zasięgnąć szerzej głosu ludu z forum, a nie pani z infolinii.

W teorii jest tak jak mówi FAQ, więc jeśli coś Ci zniknie możesz walczyć (znowu, na forum pewnie ktoś jest kto walczył, więc dowiedz się czy walkę wygrał;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by się spodziewać że oficjalne serwis konsumenta będzie kompetentny... ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nasze oczekiwania często odbiegają od rzeczywistości i w tym przypadku też tak prawdopodobnie jest. Po wznowieniu abonamentu gry które miałeś wcześniej dodane do kolekcji pozostają cały czas aktywne, konsultantka mija się z prawdą. Faktem jest że zdarzały się przypadki jak ludziom niektóre gry znikały ale po pierwsze to jest bardzo znikomy procent a po drugie raczej nie jest to oficjalnie zrobione przez Sony a raczej jakiś błąd systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalna wersja jest taka że niektóre gry mogą przepaść ( i czasem tak się zdarza)

 

Odpowiadają tak aby nie było żadnych roszczeń i sugerują aby nie przerywać abonamentu

Z tego co widać zarówno infolinia jak i goście na facebooku są w tym kierunku szkoleni

 

W praktyce wszystkie gry (lub prawie wszystkie udaje się odzyskać) ale to nie jest zapisane nigdzie w umowie między nami a SCEE i nie mamy na to żadnej gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze w temacie gier z IGC, otrzymałam odpowiedź z BOKu Sony na kontakt mailowy:
"Subskrybent PlayStation Plus może korzystać z „Kolekcji gier od zaraz” przez cały okres trwania abonamentu. Po zakończeniu subskrypcji, w przypadku rezygnacji z odnowienia abonamentu, Użytkownik utraci możliwość korzystania z bezpłatny gier. W celu zachowania ciągłości dostępu do bezpłatnych gier, należy przedłużyć subskrypcję natychmiast po zakończeniu aktualnie trwającej. Nie możemy zagwarantować, że Użytkownik nie utraci dostępu do bezpłatnych produktów w przypadku gdy subskrypcja zostanie przedłużona po pewnym okresie czasu"

Odpowiedź jest dość dziwna, niby tracę dostęp, z drugiej strony nie mogą zagwarantować że dostęp pozostanie.. Kolejny telefon do BOKu i to samo.

Skoro w praktyce jest tak a nie inaczej to okej, szkoda tylko, że angielskie FAQ twierdzi co innego co by wskazywało na to, że po raz kolejny usługi w Polsce są jakie są. 

Edytowane przez amu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup ps+ na angielskim koncie, najwyraźniej w Polsce chcą mięć dupochron jakby coś nie tak poszło przy odnawianiu subskrypcji i są tak wytresowani. że innej odpowiedzi od nich nie usłyszysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszą grą na PS+ w tym roku było zdecydowanie Demon's Souls. To była epicka i bardzo klimatyczna przygoda.

Numerem dwa jest dla mnie Dead or Alive 5. Ta bijatyka przypadła mi gustu o wiele bardziej niż Tekkeny, czy Mortal Kombat.

Największy zawód to Okami HD (po dwóch godzinach dałem sobie z nią spokój).

 

Hitman, Far Cry 3, Assassin's Creed 3 to także świetne gierki, ale nie wierzyłem, że tak szybko trafią do plusa i każdą z nich zakupiłem wcześniej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze w temacie gier z IGC, otrzymałam odpowiedź z BOKu Sony na kontakt mailowy:

"Subskrybent PlayStation Plus może korzystać z „Kolekcji gier od zaraz” przez cały okres trwania abonamentu. Po zakończeniu subskrypcji, w przypadku rezygnacji z odnowienia abonamentu, Użytkownik utraci możliwość korzystania z bezpłatny gier. W celu zachowania ciągłości dostępu do bezpłatnych gier, należy przedłużyć subskrypcję natychmiast po zakończeniu aktualnie trwającej. Nie możemy zagwarantować, że Użytkownik nie utraci dostępu do bezpłatnych produktów w przypadku gdy subskrypcja zostanie przedłużona po pewnym okresie czasu"

Odpowiedź jest dość dziwna, niby tracę dostęp, z drugiej strony nie mogą zagwarantować że dostęp pozostanie.. Kolejny telefon do BOKu i to samo.

Skoro w praktyce jest tak a nie inaczej to okej, szkoda tylko, że angielskie FAQ twierdzi co innego co by wskazywało na to, że po raz kolejny usługi w Polsce są jakie są. 

Ale co tu jest niejasne? Przecież wyraźnie jest napisane, że w przypadku nie przedłużenia subskrypcji tracisz dostęp do gier, w które do tej pory grałaś. Po odnowieniu abonamentu dostęp do gier wróci. Jednakże może zdarzyć się tak, że w przypadku dłuższego nie przedłużania Plusa utracisz dostęp do niektórych gier, które miałąś wcześniej na liście downloadu. W praktyce jednak takie "zniknięcia" dostępu do gier zdarzają się sporadycznie i raczej jest to błąd systemu, aniżeli jakieś inne działania. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej przedłużać abonament jeszcze przed końcem poprzedniego, choć nie jest to konieczne.

Nie wiem jak brzmi angielski FAQ i szczerze mówiąc nawet nie chce mi się do niego zaglądać, ale możesz być pewna, że polski support wszystko opisał Ci jasno i zgodnie z prawdą.  ;)

Edytowane przez _Matheo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu jest niejasne? Przecież wyraźnie jest napisane, że w przypadku nie przedłużenia subskrypcji tracisz dostęp do gier, w które do tej pory grałaś. Po odnowieniu abonamentu dostęp do gier wróci. Jednakże może zdarzyć się tak, że w przypadku dłuższego nie przedłużania Plusa utracisz dostęp do niektórych gier, które miałąś wcześniej na liście downloadu. W praktyce jednak takie "zniknięcia" dostępu do gier zdarzają się sporadycznie i raczej jest to błąd systemu, aniżeli jakieś inne działania. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej przedłużać abonament jeszcze przed końcem poprzedniego, choć nie jest to konieczne.

Nie wiem jak brzmi angielski FAQ i szczerze mówiąc nawet nie chce mi się do niego zaglądać, ale możesz być pewna, że polski support wszystko opisał Ci jasno i zgodnie z prawdą.  ;)

Fakt, źle przeczytałam, supportowi mailowemu zwracam honor :) Natomiast support w postaci konsultantki zapewnił mnie że dostęp do gier nie wróci, nie ma takiej możliwości, no chyba że będzie dzień przerwy w subskrypcji i może, może przy odrobinie szczęścia się uda. Także wciąż uważam, że jest to nieco nie jasne ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, źle przeczytałam, supportowi mailowemu zwracam honor :) Natomiast support w postaci konsultantki zapewnił mnie że dostęp do gier nie wróci, nie ma takiej możliwości, no chyba że będzie dzień przerwy w subskrypcji i może, może przy odrobinie szczęścia się uda. Także wciąż uważam, że jest to nieco nie jasne ; )

No więc telefoniczna konsultantka jest albo źle przeszkolona, albo po prostu się nie zna i wciska kit, nawet o tym nie wiedząc. ;)

W tym miejscu zdaj się na mailowy support, a najlepiej na nas. :D Na forum z reguły dowiesz się więcej niż u jakiegokolwiek konsultanta.  :)

Edytowane przez _Matheo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borderlands 2 również dostępny już przez wyszukiwarkę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B2 mam a DMC jeszcze niedostępne ... a jednak DMC dostępne ale w storze są dwa

Edytowane przez maslak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×