Skocz do zawartości
sieniu

Mała Liga GT 6

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie miałem dzwona tzn nie wiem bo po qual 5 min mi wczytywało wyścig nie widziałem nic prócz czarnego tła z logiem gt więc zrobiłem restart gry ale było za późno w dodatku pokój był pełny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety tak to wygladalo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak cie troche ponioslo w tym momencie. Error skasowal cie bezdyskusyjnie. Sa kary ktorej Errorek nie uniknie. Tekstu o zasadach crc nawet nie bede komentowal.

Przejechales z nami kilka wyscigow i smiem twierdzic, ze byly to zajebiste wyscigi, nie tylko dla mnie ale i dla ciebie. A rezygnowanie z powodu tylko jednego powaznego incydentu ( moglo byc cos jeszcze ale nie zglaszales wczesniej zastrzezen) jest dla mnie zartem.

Error kara -8 i zakaz startu w qualu do nastepnego wyscigu. Kara proponowana, niech sie inni wypowiedza. Uzasadnienie spowodowanie ciezkich uszkodzen samochodu nascara po przestrzeleniu punktu do hamowania do zakretu.

Panowie ustalane bylo, ze pitstop trzeba wykonac do 75% dystansu, prosba o jej przestrzeganie w nastepnych wyscigach.

Co do zglaszania sie i dyskusji przed wyscigiem. Sa dwa wyjscia: albo zostaje tak jak bylo przed tym wyscigiem czyli zgloszenia obecnosci do danej godziny, ewentualnie druga opcja po prostu jak ktos wie ze go nie bedzie daje znac i osoby z rezerwy wchodza w jego miejsce.

 

 KOWI, nie zrozum mnie źle bo nie chodzi mi o wszystkich. Jest w tej ekipie kilku bardzo szybkich kierowców ale niestety tylko kilku. Drugi wyścig z rzędu nie kończę nawet pierwszego okrążenia bez uszkodzeń bo ktoś postanowił pokazać jaki to on nie jest szybki. Ja już mówiłem po ostatnim wyścigu i numerze w pierwszym zakręcie, że jadę ten testowo. Test wypadł jak wypadł, więc zwalniam miejsce... Pozdrawiam i do zobaczenia na torach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wobec powyższego proponuję założyć komisję sędziowską składającą się z trzech osób.

Bo jeżeli w regulaminie jest wzmianka o CRC to taka komisja powinna istnieć...

Osoby te powinne być bezstronne itp. itd.

Jako, że w każdym wyścigu widzę wszystkich zawodników proponuję swoją pierwszą kandydaturę... albo zróbmy to przez głosowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki wyścigu na Circuit de Spa-Francorchamps

 

Nie widziałem LALKA podczas wyścigu nie wiem który był?

 

DSCN2009j_ehrqhpn.jpgDSCN2011j_ehrqhpq.jpg

 

ELMIJO77.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lalek był 4 za mną. Wrzucę fotki jakoś jutro wieczorem. 

 

INO jak najbardziej taka komisja powinna powstać tylko tak naprawdę nie było jeszcze potrzeby żeby ona zadziałała, a i  historie z powtórkami nie dawały zbyt dużego pola manewru. Najlepiej żeby w skład wchodziły 4 osoby. Trzech podstawowych sędziów oraz jeden dodatkowy w przypadku gdy któryś z sędziów będzie brał udział w incydencie. Najlepiej żeby były to osoby które widzą wszystkich na torze. Kto chciałby w takiej komisji brać udział niech się zgłosi. Poniżej lista osób która widzi wszystkich podczas wyścigów.

 

Osoby które widzą wszystkich:

1. INO

2. KOWI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak Fuczak to od Ciebie dostałem strzała na początku jak sprawdziłem i potem jechałem 4 kółka z uszkodzonym tyłem co skończyło się spinem, potem pitstop i kolejne 18 kółek to była właściwie walka z Fuczakiem, na początku mało bezpośrednia, ale pod koniec zmienialiśmy kilka razy pozycje :) Koniec końców udało się mi wygrać :) Dzięki za walke.

Jedyne co mi się nie podobało to tak samo jak error na tym filmiku przed uderzeniem w Nascara, to te wyjazdy z tego lewego łuku przed szykaną, tak szeroko i takie osoby nie musiały zwalniać, tak być nie powinno i tych co notorycznie to robili powinno się ukarać imho.

 

 

Osoby które widzą wszystkich:

1. INO

2. KOWI

3. Rholek

Edytowane przez Rhol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był dla mnie świetny wyścig i nie będę ukrywał że uwielbiam się ścigać po Spa.

Po raz pierwszy udało mi się nie schrzanić kwalifikacji w których pobiłem nawet swój rekord. Start z pole position i ogólnie prowadzenie od początku do końca. Trochę mnie gonił Sharent ale na szczęście w końcówce udało mi się uciec na bezpieczną odległość.

Mam ogólnie trzy uwagi do wyścigu z tego dwie do Sharenta. Po pierwsze na dublach traciłem masę czasu, niektórzy zachowywali się wzorowo ale niektórzy to była masakra. Nie mówię tu o zagrożeniu ze strony Ino, bo było ono spowodowane "wypadkiem przy pracy" ale niektórzy zamiast mnie puścić w dogodnym momencie jakby ze mną walczyli. Druga sprawa. Przez headseta aż zwróciłem uwagę Sharentowi, rozumiem można przestrzelić szykanę ale w takiej sytuacji się trochę zwalnia, Ty tym manewrem z trzech sekund zniwelowałeś moją przewagę do sekundy wyjeżdżając na prostą SM zaraz na moim zderzaku. Druga sprawa to zastanawiałem się podczas wyścigu w jaki magiczny sposób regularnie odrabiasz do mnie sporo w pierwszym sektorze, obejrzałem powtórkę chcąc zobaczyć co robiłem źle. I w sumie zobaczyłem. Nie jestem aptekarzem ale pozwól że pozostawię to bez komentarza. Poniżej filmik  z sytuacji z Ino gdzie było na centymetry i filmik instuktażowy " Jak pokonać Eau Rouge z nogą w podłodze".

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gucio79 - fakt, trochę dałem dupy z tą szykaną, przyjmuję więc krytykę na klatę. Kilka razy ją przestrzeliłem, a jak chyba wszyscy dobrze wiedzą, jak się tam nie wejdzie tak jak trzeba, to już się nie da wrócić na tor bez ścięcia. Na swoje usprawiedliwienie mogę tylko dodać, że sam w lusterku widziałem podobne sytuacje, więc po prostu uznałem, że każdemu się kilka razy coś takiego przydarzy i wszyscy będą kwita. No i wyścigowe emocje brały momentami górę nad poczuciem bycia fair, okrążenia uciekały zbyt szybko w stosunku do nadrabianego przeze mnie czasu. Aha - w ogóle Ciebie nie słyszałem, docierały do mnie głównie teksty Errora i chyba Ino. W każdym razie sorry.

 

Bez złośliwości natomiast dodam, że raz dość konkretnie ściąłeś tarki na szykanie przed start/metą. Koniec końców obroniłeś P1, gratulacje. Szkoda, że wyścig nie miał kilka lapsów więcej, i że po pit stopie dostałem chyba opony o klasę gorsze od twoich. Albo po prostu gorzej na nich jeżdżę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdemu może się zdarzyć, ale staram się wtedy zdjąć nogę z gazu choć na chwilę. Tak jak mówiłem nie jestem aptekarzem i głupio sobie wypominać fakt że ktoś przekroczył linię o szerokość opony czy nawet dwóch. Natomiast takie rzeczy jak na filmiku aż kolą w oczy. Toż to dwie szerokości auta od tarki i wymierne korzyści w postaci 0,8s na sektorze! Panowie proszę zwròćmy na to uwagę i bądźmy fair wobec innych kierowcòw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja również wszystkich widziałem (w tym dwóch japończyków w końcowej tabeli), ale piszę to tylko w celu informacyjnym. Podczas wyścigu ktoś powiedział "po zmianie gum auto lepiej się prowadzi, ale nie potrafię poprawić czasów". Miałem wyłączony mikrofon, żeby nikogo nie rozpraszać, więc nie odpowiedziałem, ale ja również odniosłem takie wrażenie. Za nic w świecie nie byłem w stanie pojechać lepiej niż 2:28 na tych drugich gumach, na dodatek cofnięta skrzynia po pitstopie sprawiała, że byłem wolniejszy w zakrętach, chociaż auto sprawiało wrażenie jakby bardziej przyczepnego, tzn. można było jechać agresywniej.

Szykanę również przeciąłem kilka razy za co przepraszam. Na pierwszym komplecie opon udało mi się pokonać ją z gazem w desce, na drugim było to awykonalne. Prędkość też dużo mniejsza, aczkolwiek kilka razy zaspałem z dohamowaniem do pierwszego zakrętu, więc to raczej z mojej winy.

Edytowane przez lalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dziwne jest to zachowanie samochodu po pitstopie. Niby przyczepnosciowo nie czuje sie wielkiej roznicy po rozgrzaniu gum, ale nie ma fizycznej mozliwosci przekroczenia 1-2 sekundowej roznicy w czasie pomiedzy czasami przed pitstopem a po.

Tak sie zastanawiam, moze wprowadzimy obowiazek pitstopu do 60% dystansu? Wtedy moze jeszcze bedzie szansa kogos zlapac po poczatkowych problemach :)

Co do samego wyscigu to zlapalem tarke, pocalowalem sie tylem ze sciana i niestety dobrego tempa byloby na tyle. Eau rouge nie do przejechania z predkoscia ponad 200 km/h i z miejsca straty rzedu 3-4 sekund na kolku do czolowki :)

Postanowilem zjechac dopiero gdy zlapie kilka osob przedemna. Udalo sie wskoczyc na p3 po bledzie lalka i decyzja o szybkiej zjezdzie do boksu.

Po wyjezdzie na 5 miejscu pogon za za elmijo oraz mlodym zwienczone szybkimi wyprzedzeniami, chlopaki nie walczyli za mocno wiedzac chyba ze ja juz po pitstopie :)

Spokojna jazda do konca kontrolujac tempo i starajac sie trzymac tempo czolowki (co nie mialo szans powodzenia patrzac na best lapy, gdzie moj jest 2 sekundy wolniejszy od gucia przy sklejeniu prawie perfekcyjbego kolka, male japonskie lapki niech sie biora do roboty i naprawiaja pitstop :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kowi już to mówiłem i lalek też to teraz napisał, problem raczej nie leży po stronie opon, tylko przez przestawienie skrzyni biegów. Na każdym z biegów odcina o jakieś 5km/h wcześniej niż przed pitem, co przekłada się na mniejsze prędkości. Według mnie tutaj jest problem, bo opony po picie są przyczepne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pit stopie fura jest wolniejsza o jakies 6-7 kilometrow na kazdym biegu to fakt, ale tez troche przyczepnosci brakuje. Eau rouge dawalo rade przejezdzac na pierwszym komplecie przy predkosci 213-215 km/h. Po pitstopie 208 na pelnym limicie z jazda po wewnetrznej tarce. Po pit stopie pomimi jazdy na totalnym limiecie granicy 2-3 sekund nie da sie zniwelowac, w pierwszym sektorze jechalem o okolo sekunde wolniej wlasnie przez wolniejsze pokonywanie eau rouge.

Niestety pozostaje nam tylko czekac az pd cos z tym zrobi. Mozemy wprowadzic pitstop do 60% dystansu, zeby nie bylo wlasnie jak wczoraj ze pierwsza dwojka smiga sobie 20 kolek na pierwszym komplecie i zyskuje po 2-3 sekundy na kolku tylko ze wzgledu na opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tak zrobić, w sumie kiedyś te zjazdy obowiązkowe trzeba było wykonać wcześniej, a ostatnio granica się nieco przesunęła. Faktycznie to nieco pomoże takim osobom które były zmuszone do zjazdu do pitu na pierwszych kółkach. Nie dość że zjazd to jeszcze ich PD karze dając im kiepski samochód :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierwszy raz nie widziałem, i to odrazu 3 osób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po przemyśleniu sprawy, to chyba jednak troszeczkę przekoloryzowałem z tym, że nie dało się zejść poniżej 2:28. Myślę, że można było zejść niżej, tylko po prostu ja nie potrafiłem się dostosować do auta po pit stopie. Nie spodziewałem się tego, poza tym po 10 kółkach wszystko stało się dla mnie jasne i w zasadzie do końca wyścigu jechałem bezstresowo i rozmawiałem z żoną, bo tempo było wystarczające na 4 pozycję i nic więcej nie mogłem zrobić. Tak jak napisał Rholek, problemu raczej doszukiwałbym się w skrzyni, albo inaczej - w limiterze silnika, bo wcześniejsze odcinanie biegów nie przekłada się na przyspieszenie. Najbardziej dokuczał mi 3 bieg, który po boxie odcinało przy 139km/h (wcześniej 146) i trochę mniej 4 (184, wcześniej 193). No nic, przynajmniej teraz już będę wiedział i następnym razem na treningu przed wyścigiem zjadę po 2 kółkach do boxu. Takie wyniki po zmianie będą chyba bardziej realne ;)

Edytowane przez lalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale lalek jezeli bylabt to sama skrzynia wtedy po prostu bys mial mniejsza predkosc maksymalna, a tutaj to wyglada jakby skracalo skrzynie i obcinalo dodtkowo moc albo przyczepnosc.

Trzeba tez wziac pod uwage to ze pomimo ubywajacego paliwa nie ma szans przebic pewnej bariery czasowej, osiaga sie jakis tam limit i dalej nie idzie zejsc. Wiadomo, ze tempo wyscigowe nie rowna sie temu z quala ale zawsze da rade sie zblizyc w jakims tam stopniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Male OT: :biggrin:
 

Edytowane przez Dawid_zaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po zapoznaniu się z regulaminem proszę chętnych o zapisanie się w taki sposób:

 

Zawodnicy

 

1.Mr.Kubool nr.startowy:5

2.Fuczak nr.startowy:69

3.kowal9023 nr.startowy:11

4.sharent nr.startowy:77

5.Rholek nr.startowy:13

6.dropsiu893 nr.startowy:9

7.INODrift nr.startowy:33

8.wrobelrly nr.startowy:15

9.errorpl nr.startowy:19

10.mattaman_PL nr.startowy:76

11.ELMIJO77 nr.startowy:7

12.mlody19870 nr.startowy:10

13.graGITARA nr.startowy:66

14.Dawid_zaw nr.startowy:3

15.GT-NASCAR-88 nr.startowy:88

16.Guciu79 nr.Startowy:99

Rezerwa

1.Rogal1977 nr.startowy:12

2.GTL_Baginiak nr. startowy:2

3.szatan91 nr.startowy:??

4.jaskiniowiec1995 nr.startowy:1

5.dawido23 nr.startowy:8

6.sieniu nr.startowy: 85

7.norcinu nr.startowy:23

8. Hells_Angel nr. startowy: 72

Edytowane przez Hells Angel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można prosić organizatorów o wstawienie i bieżące aktualizowanie tabelki z punktami? :thanks:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mam ani ochoty ani czasu na siedzenie w excelu. Moge podeslac komus juz zrobiona tabelke, zeby uzupelnial. Nawet moge odpowiednie wzorki trzasnac zeby latwo sie wpisywalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spa-Francorchamps foto reportaż

 

Circuit-d_ehxaerr.jpg  Circuit-d_ehxaern.jpg  Circuit-d_ehxaers.jpg  Circuit-d_ehxaexh.jpg  Circuit-d_ehxaexx.jpg  Circuit-d_ehxaexw.jpg  Circuit-d_ehxaexq.jpg  Circuit-d_ehxaenr.jpg  Circuit-d_ehxaenx.jpg  Circuit-d_ehxaene.jpg  Circuit-d_ehxaena.jpg    Circuit-d_ehxaeep.jpg  Circuit-d_ehxaeeh.jpg  Circuit-d_ehxaeee.jpg  Circuit-d_ehxaeea.jpg  Circuit-d_ehxaewr.jpg  Circuit-d_ehxaeww.jpg  Circuit-d_ehxaeaa.jpg  Circuit-d_ehxawpq.jpg  Circuit-d_ehxawha.jpg  Circuit-d_ehxawrx.jpg  Circuit-d_ehxawrw.jpg  Circuit-d_ehxawrq.jpg  Circuit-d_ehxawxh.jpg  Circuit-d_ehxawxx.jpg  Circuit-d_ehxawxw.jpg  Circuit-d_ehxawxa.jpg  Circuit-d_ehxawnr.jpg  Circuit-d_ehxawna.jpg  Circuit-d_ehxawnq.jpg

Gratulacje dla zwycięzcy :fans:

ELMIJO77.png

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a mnie na prawdę nie widać :P

 

Circuit_de_Spa-Francorchamps_jpg_300x300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz kilka spraw, robiąc zdjęcia z wyścigu widzę sporo rzeczy ( kto,co,gdzie i kiedy )! we wszystkich wyścigach widziałem wszystkich, tylko w ostatnim nie widziałem LALKA, moge być 4 sędzią.

1. SHARENT: za to  w jaki sposób i ile razy omijał szykanę Eau Rouge powinien zostać ZDYSKWALIFIKOWANY!!!

2. FUCZAK :szybki zakręt przed szykaną na prostą startową,GAZ W PODŁODZE i jazda poboczem ,  1 czy 2 razy  zdarzy się każdemu ,na połowie okrążeń to już przesada!!!

3. DAWID-ZAW: nie wiem jaki ma internet ,bo MŁODY ma radiowy i nie widział 1 osoby, chcąc go dublować straciłem z 10 sek. na okrążeniu, spaliłem żarówki od mrugania światłami, dogonił mnie MŁODY,

    ledwo przeżyłem w esce bo myślałem że mnie przepuszcza, aż  w końcu po krzykach ktoś mówi ON NIE WIDZI POŁOWY ZAWODNIKÓW! Sory ale jak ja bym tak miał to bym nie jechał!

4. ERROR też zaszalał ale o tym już każdy wie!

5. Jak nie będzie tabelki z punktacją to poco komu te kary z odejmowaniem punktów!

6. KOWI na kilka dni przed wyścigiem podajesz ile okr. jedziemy, do którego zjazd do pitu i niema pózniej problemu.

 

I bez wymówek że taki samochód cz taki tor, ja jadę na padzie i nie jestem mistrzem ale przejechałem cały wyścig bez SPINA, ustępuje miejsca szybszym choć nie jestem dublowany,  powinni o to walczyć i chyba zacznę to stosować! zakrętów też nie ścinałem, wystarczy dostosować prędkość!

By dostać się na podium nie trzeba być najszybszym i robić se jaja z innych, na powtórce wszystko widać!!!  Szkoda że po włączeniu kar są durne duchy bo by się przydały, a o kwalifikacjach to już nie wspomnę nie da się ich zapisać!!!

 

ELMIJO77.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×