Skocz do zawartości
Patricko

Wymiana dysku w PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dysk 1 czy 2 TB dla gracza:


- 4 strzelanki non stop ( BF4 , Star Wars, Hard Line oraz Destiny )


- zawsze jakieś 2 - 3 przygodówki (  waga coś ala Wiedźmin 3)


- 3 gry dla dziecka lat 10


 ???????


 


Pytanie może i standardowe, ale potrzebuje tzw szerszej konsultacji. Dokładnie chodzi o wybór nowego dysku i jego pojemności, pomiędzy 1 a 2 TB. Cenowo jest to różnica około 250 złotych.


Wszystko przypomina sytuację, kiedy typowy mieszkaniec dużego miasta użytkuje codziennie 5l terenowy samochód. Obecnie wolnego miejsca mam ok. 60 GB a na przykład chciałbym jeszcze zainstalować dwie pozycje co łącznie może dać ok. 100 GB.


Do tego dodać należy jakieś 100 GB innych śmieci. W prostym rachunku wychodzi, że brakuje coś około 140 GB.  


W wersji 1TB dawało by to jeszcze wolną przestrzeń około 320 GB. Ponadto pamiętać należy, iż obecnie z zajętych bajtów mam około 100 GB z przodówek, które po przejściu zapewne niezwłocznie usunę. Z tej perspektyw niby widać, że 1TB powinno wystarczyć ...


Ale pojawia się syndrom wspomnianego wcześniej AMERYKAŃSKIEGO LANDROVERA ... 2 TB wygląda lepiej. Tym bardziej, że po zainstalowaniu OS daje to koło 1,7 TB miejsca na gry i inne duperele ..


Zaznaczam, iż nie mam zamiaru nagrywać filmików ani tworzyć nadmiernej kolekcji zrzutów ekranowych. 


 


Gwoli ścisłości, przed chwilą znalazłem tak ą o to ofertę http://allegro.pl/dysk-2-5-seagate-samsung-spinpoint-m9t-2tb-i5951286363.html


Edytowane przez aminis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dysk 1 czy 2 TB dla gracza:

- 4 strzelanki non stop ( BF4 , Star Wars, Hard Line oraz Destiny )

- zawsze jakieś 2 - 3 przygodówki (  waga coś ala Wiedźmin 3)

- 3 gry dla dziecka lat 10

 ???????

 

Pytanie może i standardowe, ale potrzebuje tzw szerszej konsultacji. Dokładnie chodzi o wybór nowego dysku i jego pojemności, pomiędzy 1 a 2 TB. Cenowo jest to różnica około 250 złotych.

Wszystko przypomina sytuację, kiedy typowy mieszkaniec dużego miasta użytkuje codziennie 5l terenowy samochód. Obecnie wolnego miejsca mam ok. 60 GB a na przykład chciałbym jeszcze zainstalować dwie pozycje co łącznie może dać ok. 100 GB.

Do tego dodać należy jakieś 100 GB innych śmieci. W prostym rachunku wychodzi, że brakuje coś około 140 GB.  

W wersji 1TB dawało by to jeszcze wolną przestrzeń około 320 GB. Ponadto pamiętać należy, iż obecnie z zajętych bajtów mam około 100 GB z przodówek, które po przejściu zapewne niezwłocznie usunę. Z tej perspektyw niby widać, że 1TB powinno wystarczyć ...

Ale pojawia się syndrom wspomnianego wcześniej AMERYKAŃSKIEGO LANDROVERA ... 2 TB wygląda lepiej. Tym bardziej, że po zainstalowaniu OS daje to koło 1,7 TB miejsca na gry i inne duperele ..

Zaznaczam, iż nie mam zamiaru nagrywać filmików ani tworzyć nadmiernej kolekcji zrzutów ekranowych. 

 

Gwoli ścisłości, przed chwilą znalazłem tak ą o to ofertę http://allegro.pl/dysk-2-5-seagate-samsung-spinpoint-m9t-2tb-i5951286363.html

 

 

No wlasnie co smieszne dysk 2TB ktory trzeba jedynie wybebeszyc z pudelka mozna taniej kupic jako przenosny: http://www.ceneo.pl/29257583#mh=Q0J2GCaX80007seagateqDH_bQQnWBig4o7raZub-SEkyhOQpTqyoAkUEZy6HTx09Z7-N_n6QJVKRCEskcEhufbYlSj8q_WzoLOra4HZuO9IbaL4GoWvYmjSRfL_EvrMb-0NBhTRITNFKpzzsnWvv73Tp9TJ9rU7e4rBV6cRuQ7-uGskUGAsqyR7IfqdtU0-Uj9d-SLIgZO6XlqOJUF40

 

Powyzej oferta to jest 2TB seagate/samsung za prawie stowke taniej niz  ten sam dysk bez obudowy ot takie kuriozum.

 

I teraz z tego co opisales nie masz tak jak np ja z magazynowaniem gier na dysku, wiec 1TB (czyli 930GB) powinnien tobie wystarczyc, teraz sprawdz jak ksztaltuja sie ceny, i czy wolisz 1TB czy moze 2TB za 380pln.

 

Wybor nalezy do Ciebie, w weekend kupilem ten 2TB, wyjalem z przenosnej obudowy i poszedl do PS4 caly proces szybki sprawny bezbolesny, troszke trzeba sie napocic z otwieraniem obudowy przenosnego jesli nie chcemy jej zbytnio uszkodzic. Poradniki znajdziesz w tym watku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy 1 czy 2 TB to nie dylemat oczywiście że 2 TB!!

 

Ja byłem na etapie 4TB (drogo w ch...) czy może 3TB (taniej w ch... ;) dysk oczywiście 3,5" więc i ceny inne :P No i ostatecznie batalię wygra chyba 3TB ze względu na cenę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy 1 czy 2 TB to nie dylemat oczywiście że 2 TB!!

 

Ja byłem na etapie 4TB (drogo w ch...) czy może 3TB (taniej w ch... ;) dysk oczywiście 3,5" więc i ceny inne :P No i ostatecznie batalię wygra chyba 3TB ze względu na cenę...

 

serio nie wiem co tam trzymasz :P ja mam wiekszych gier moze z 4ry na plytach (w wiekszosci przechodze sprzedaje), do tego dochodzi plus, pewnie jak na promocji w dobrej cenie bedzie cyfrak to moze wezme i wtedy pewnie zostanie na ciut dluzej.

 

pozatym pytanie bylo o dysk do PS4, a nie powiekszanie powierzchni dzieki dobudowce ktora jesli sie nie myle posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serio nie wiem co tam trzymasz :P ja mam wiekszych gier moze z 4ry na plytach (w wiekszosci przechodze sprzedaje), do tego dochodzi plus, pewnie jak na promocji w dobrej cenie bedzie cyfrak to moze wezme i wtedy pewnie zostanie na ciut dluzej.

 

pozatym pytanie bylo o dysk do PS4, a nie powiekszanie powierzchni dzieki dobudowce ktora jesli sie nie myle posiadasz.

 

Mag dzielę konto na 2 więc wiesz mam sporo tego :P

 

Dlatego na początku zaznaczyłem, że obowiązkowo 2 TB :P (co do tamtego pytania :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 2TB.

Ale z tym "Amerykanskim" Land Roverem to ostro pojechales

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 2TB.

Ale z tym "Amerykanskim" Land Roverem to ostro pojechales

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

Land Rover to by był jak by tam wcisnął z 6TB czy 8TB (już są zresztą takie konstrukcje :P od dawna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie .. debata wójta z kmieciem o wyższości świąt ... Dlatego mam taki dylemat. 1 TB MOŻE okazać się za mały ale nie musi. Natomiast 2 TB NA PEWNO będzie za duży ale nie wiem jak długo taki stan się utrzyma. Kwestia różnicy cenowej spotęgowanej oczekiwaniem na ponowne powiększenie rodziny i co z tym związane wydatkami ( nie piszcie mi nic o dodatku Szydły bo mnie qrwica zaleje ). Szczegółowo u mnie w tej chwli sytuacja wygląda następująco. Dysk 500 GB a na nim do rozdysponowania "tylko" 407 GB:

 

- Battlefield 4 Premium ( 69 GB ) - zostać musi bo gramy z plutonem 

- Star Wars Battlefornt ( 31 GB ) - póki co zostaje do ogrania a potem patrz punkt wyżej.

- Destiny wraz z DLC ( 60 GB ) - patrz poprzednio :biggrin:

- GTA V (55 GB )- pozycja obowiązkowa.

 

Powyższe gry długo będą w użyciu i raczej póki co nie widzę na widnokręgu oznak ich wykasowania. Jak widać to prawie 210 GB. Z partycji systemowej zostaje zatem po odjęciu OS oraz innych aplikacji wspomagających jakieś 190 GB. Idziemy dalej.

 

- Assasin Creed Unity wraz z DLC( 59 GB ) - zostaje jeszcze z miesiąc, aż nie dogram platyny ( zostało tylko wymaksować parę wspomnień na 100%)

- Kolekcja Natana Drakea - (50 GB ) -  zostaje jeszcze około miesiąc, aż nie dogram platyny - dużo roboty

 

Teraz kolej na moje latorośle. Bez szczegółów. Little Big Planet 3, Rayman Legends oraz Minecraft - łącznie około 20 GB. Do tego należy dodać śmiecie z PS Plusa 20 GB zostaje nam około 80 GB. Jeszcze jakiejś śmiecie i ... zostaje coś około 65 GB. A w kolejce ...

- Mad Max

- Fifa 16

- Batman Arkham Knight

- Assasin Creed Sindikate

- Battlefield Hardline

 

I właśnie w tym leży problem. Szczerze i rozsądnie to ... cena za 2TB trochę dla mnie za duża. Sposób z rozkładaniem portable ciekawy, musiałbym go przemyśleć. Diabeł tkwi w szczegółach więc ten sam niby dysk nie może różnic się 50% w cenie.


Zdecydowanie 2TB.

Ale z tym "Amerykanskim" Land Roverem to ostro pojechales

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Chodziło mi o zabawne sytuacje z mojego miasta. Człek mieszkający w zatłoczonym centrum miasta, jeżdzi po nim "lanadarą" 6 litrową o kubaturze dobrego busa :P. Ma pretensje o brak miejsc parkingowych etc etc. Nie myśli nawet o zamianie auta na mniejsze, sprawniejsze i poradniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje gdzieś spis dysków przenośnych 2TB nadających się po rozebraniu obudowy do montażu w PS4 - zawsze wychodzi trochę taniej.

Pytam ponieważ nie wszystkie dyski przenośne posiadają wymagane złącza.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje gdzieś spis dysków przenośnych 2TB nadających się po rozebraniu obudowy do montażu w PS4 - zawsze wychodzi trochę taniej.

Pytam ponieważ nie wszystkie dyski przenośne posiadają wymagane złącza.

 

Watpie.

Te dyski ktore sie przewijaja najczesciej to Samsung Expansion lub Backup Plus ktore roznia sie obudowa.

 

Patrzac na ten watek troche osob (wlacznie ze mna) uzylo Samsung Expansion 2TB, i wszystko ladnie dziala. Ceny dyskow przenosnych 2TB tez maja swoj wachlarz ale nie sadze zeby byl to jakis ogromny rozrzut.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden ch*j.

Zgadnij kogo kupił Samsung kilka lat temu?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba seagate.

 

Tak oczywiscie ze Seagate Expansion - tyle ze w srodku masz dysk z logiem Seagate a takze Samsunga i numer modelu od Samsunga. Ot pomylilem sie. 

 

Jeden ch*j.

Zgadnij kogo kupił Samsung kilka lat temu?

 

Odwrotnie akurat Samsung sprzedal oddzial odpowiedzialny za dyski twarde Seagate'owi, ale to duzy deal byl i dostali czesc kasy w akcjach, dostali takze prawo do nominacji swojego reprezentanta do zarzadu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam konsole PS4 nową wersję (matowa cała obudowa). Postanowiłem wymienić dysk 500gb na 1TB. Rozkreciłem konsole wymieniłem dysk i rozpocząłem aktualizacje systemu 3.15. Wgrywam na pendrive i z recovery menu wybieram ostatnia opcje i wysmykuje mi informacja że nie mogę żyć tej aktualizacji. Oczywiście firmware pochodzi z polskiej strony ps4 :sad:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkreciłem konsole

Jedną śrubkę? Naprawdę?

Odkręciłeś szynę z dyskiem a nie rozkręciłeś konsolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedną śrubkę? Naprawdę?

Odkręciłeś szynę z dyskiem a nie rozkręciłeś konsolę.

A moze wlasnie w tym rozkreceniu caly problem

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam konsole PS4 nową wersję (matowa cała obudowa). Postanowiłem wymienić dysk 500gb na 1TB. Rozkreciłem konsole wymieniłem dysk i rozpocząłem aktualizacje systemu 3.15. Wgrywam na pendrive i z recovery menu wybieram ostatnia opcje i wysmykuje mi informacja że nie mogę żyć tej aktualizacji. Oczywiście firmware pochodzi z polskiej strony ps4 :sad:

 

To dosc dziwne. Sam niedawno wymienialem dysk.

 

Wbijasz na  strone:

https://www.playstation.com/en-us/support/system-updates/ps4/#newinstallation

 

koniecznie do sekcji: Perform a New Installation of the System Software

 

Tam masz linka do pelnej wersji softu ktory wklejam tutaj: http://dus01.ps4.update.playstation.net/update/ps4/image/2015_1218/rec_7211b93e6802ea737b4f829d5d4df32c/PS4UPDATE.PUP

 

Pamietaj ze pamiec USB na ktora wgrywasz sciagniety plik musi byc w formacie FAT32. A takze ze plik z firmware musi byc w odpowiedniej strukturze katalogow:

systemupdates-ps4_pc_update_clip_diagram

 

powodzenia :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam , posiada ktoś w użytkowaniu dysk przenośny Verbatim Store'n' Go 1,75TB ? Jaki model dysku jest rozpoznawany przez system windows ? Dysk aktualnie jest w bardzo dobrej cenie - 299 zł - w sieci Auchan i być może po rozmontowaniu pasowałby do naszych PS4 - była by to najtańsza opcja zamiany 500 GB. Pytam ponieważ nie wszystkie przenośne dyski mają w środku złącze Serial ATA (niektóre posiadają na sztywno wlutowane USB

Edytowane przez AdWolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam 3 grosze do dyskusji o dyskach - jak się okazuje, nie wszystkie nadają się tak bezkrytycznie do PS4 - klient podesłał nam ostatnio ps4 z wymienionym dyskiem na 1TB WD10JUCT i co kilka uruchomień konsola wołała o wgranie systemu od nowa (tak jak by system znikał) - po włożeniu oryginalnego dysku samsunga problem zniknął jak ręką odjął. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam 3 grosze do dyskusji o dyskach - jak się okazuje, nie wszystkie nadają się tak bezkrytycznie do PS4 - klient podesłał nam ostatnio ps4 z wymienionym dyskiem na 1TB WD10JUCT i co kilka uruchomień konsola wołała o wgranie systemu od nowa (tak jak by system znikał) - po włożeniu oryginalnego dysku samsunga problem zniknął jak ręką odjął.

Dysk wadliwy i tyle, czasem sie zdaza.

Wysłane z mojego SM-N900T przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca.

Z niektórymi modelami konsola nie działa.

Na przykład swego czasu były tanie hybrydy od WD na allegro.

Konsola ich nie widziała w ogóle.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie masz racji - dysk pod pc i pod ps3 pracuje bezproblemowo. Problem występuje tylko pod ps4.

Dysk wadliwy i tyle, czasem sie zdaza.

Wysłane z mojego SM-N900T przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×