Skocz do zawartości
Patricko

Wymiana dysku w PS4

Rekomendowane odpowiedzi

@up da się taki backup zrobić jak się ma kieszeń na dysk i PC. Ja robiłem przesiadkę na 2tb i po full backupie na dysk nowy 2tb, który miał trafić do konsoli po prostu skopiowałem cały folder ps4 na PC. Po wymianie dysku sformatowałem stary dysk z konsoli i wsadziłem go do obudowy HDD + skopiowanie z PC backupu i przywrócenie na PS4. Bez utraty niczego (450gb) całość około 8H jeśli kieszeń jest usb 3.0. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób kopię ustawień i zapisu gry na pendrive i ściągniesz wszystko od nowa. W czym problem ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie wiem w czym problem. Wymienilem niedawno dysk i do sciagniecia wszystkich gier plus updateow oraz aplikacji wyszlo 400gb. Zapuscilem download o 22, wrzucilem konsole w tryb czuwania i o 8 rano jak sprawdzilem to wszystko bylo juz na dysku

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie PSN zamulony tylko dostawca internetu bądź router w domu :)

Ja również wymieniałem dysk i pobranie aktualizacji do wszystkich moich gier (12) zajęło kilka godzin...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie router tylko wifi w ps4. Po kablu transfer jest duzo lepszy, ale komu dzisiaj sie chce kable ciagnac

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę się upierał dalej, że Router bo u mnie po zmianie Routera leci ok 25- 30Mb/s czyli jakieś 3MB/s :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zależy co miałeś wcześniej.

Aż zrobię test kiedyś na porządnym sprzęcie, może coś poprawili. Generalnie Wi-Fi na PS4 to była padaka straszna i to nawet nie o transfery chodzi tylko o NAT który nagle się sam zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze bez zmian czyli NAT 2 ale skończmy spamować o prędkościach pobierania w wątku o wymianę dysku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie wiem w czym problem. Wymienilem niedawno dysk i do sciagniecia wszystkich gier plus updateow oraz aplikacji wyszlo 400gb. Zapuscilem download o 22, wrzucilem konsole w tryb czuwania i o 8 rano jak sprawdzilem to wszystko bylo juz na dysku

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak masz dostawcę mobilnego inaczej podchodzisz do sprawy z limitem 100GB na miecha. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim. 

 

To mój pierwszy post więc na wstępie chciałem się przywitać i przedstawić. Jestem Jarek, mam 27 lat i jestem z Warszawy. Od kilku lat jestem graczem konsolowym, wcześniej młóciłem w CS 1.6 na PC. Teraz mam PS4 i niedawno uruchomiłem swój kanał na YouTube - Together With Fun.

 

Od początku wiedziałem, że jednym z moim materiałów na kanale będzie poradnik wymiany dysku w PS4. Patrząc jak szybko maleje mi ilość miejsca na dysku ze względu na rosnący stosik nieogranych jeszcze tytułów postanowiłem wymienić dysk w konsoli na pojemniejszy. Poczytałem, pooglądałem i stwierdziłem że najlepszą opcją dla mnie będzie dysk zewnętrzny 2TB (http://www.ceneo.pl/29257583). Videoporadnik powstał ponieważ na polskim YT nie widziałem podobnego materiału więc chciałem ludziom ten temat przybliżyć. Widziałem też na forach jak wiele osób pyta jaki dysk wybrać, jak zamontować, jak wygląda cały proces od strony instalacji itd.  Dlaczego wybrałem taki dysk? I jak właściwie się taki dysk montuje w PS4? Zapraszam do oglądania! Chętnie odpowiem na pytania jeżeli jakieś się pojawią :) Strzała! :)

 


 





  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecacie jakiś konkretny dysk czy raczej nie ma różnić? 7200 jest obsługiwany czy lepiej 5400rpm brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu 7200 ma nie być obsługiwany?

Ludzie biorą dyski SSH, Hybrydy i generalnie 7200rpm bo szybciej się gry ładują.

Są też konserwatyści którzy twierdzą że kolega kolegi brata ciotki pracuje w serwisie i mówi że szybkie dyski palą luty na płycie w konsolach i przez wydalane więcej ciepłą konsole są głośniejsze i się palą.

Na końcu się okazuje że ci ludzie dalej są w epoce PS3 i PS4 na oczy nie widzieli :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takiej jednej konkurencyjnej stronie dziś przeczytałem w poradach że prawie na pewno dyski 7200 nie będą działać, co wydawało mi się głupie ale wolę się dopytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym prędzej przestań czytać tą stronę w takim razie... Ciemnogród wciąż żywy...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takiej jednej konkurencyjnej stronie dziś przeczytałem w poradach że prawie na pewno dyski 7200 nie będą działać, co wydawało mi się głupie ale wolę się dopytać :)

Od ponad dwóch lat używam dysk 1TB 7200 i działa idealnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie wujek googiel i odpowiednia fraza - i niestety był to jeden z pierwszych wyników :/ Teraz tylko trzeba się zastanowić czy 1TB czy 2TB bo widzę w wyprzedaży na PSS fajne ceny na parę tytułów..

Edytowane przez Yog-Sothoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takiej jednej konkurencyjnej stronie dziś przeczytałem w poradach że prawie na pewno dyski 7200 nie będą działać, co wydawało mi się głupie ale wolę się dopytać :)

Działają i zwykłe 7200 i hybrydy i dyski SSD.

Jedynym ograniczeniem jest fizyczna wielkość dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie wujek googiel i odpowiednia fraza - i niestety był to jeden z pierwszych wyników :/ Teraz tylko trzeba się zastanowić czy 1TB czy 2TB bo widzę w wyprzedaży na PSS fajne ceny na parę tytułów..

Jeśli fundusze pozwalają to zdecydowanie 2TB.

Wysłane z mojego YOGA Tablet 2-1050L przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakładam temat bo coraz więcej osób zaczyna myśleć o wymianie dysku patrząc na rozmiary gier / patchy ;)

np. Wiedźmin 3 patch 1.10 = 17GB!!

Warto pomyśleć o tym sprzęcie bo ceny dysków przy dużych pojemnościach (tj. 3 -4 TB) to różnica nawet 350 - 400 zł!!

DataBankPS4_1024x1024.png?v=1440185023

Co wy o tym myślicie??

Ja już poluję od dłuższego czasu ;) i jak znajdę w dobrej cenie to znowu WYSYŁKA + opłaty celne zabijają :P

Czy dyski w tym są dużo szybsze od hybryd?

Można prosić link do takiego 1.5T lub 2T Zastanawiam się nad tym rozwiązaniem.

Na aliexpresie jest to cudo za 29$ Vatu przy tej kwocie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski są tak samo wolne, jak bez tego. Nawet jak wsadzisz dysk z górnej półki to wyśmigasz na nim 160-180MB/s - ledwo będziesz w połowie przepustowości SATA2. Hybryda w porywie zamknie licznik tego interfejsu (przez pierwsze 8 GB przynajmniej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to ceny dysków i pojemności to inna rzecz...

Z tym NYKO kupisz dysk 3TB czy 4 TB w normalnej cenie i podejmiesz do PS4... A prędkości ja post wyżej...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli włożę stary dysk do nowej konsoli to wiąże to się z jakimiś komplikacjami czy bedzie tak jakby nigdy nic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×