Skocz do zawartości
ONE

BioShock

Rekomendowane odpowiedzi

Ty chyba nie rozumisz znaczenia terminu "o wiele gorzej" jeżeli tym mianem okreslasz wersję na ps3 w porównaniu do tej z Xo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dajcie spokój. Ostatnio zauważyłem chory trend porównywania wersji gier na obie konsole. Na jednym forum jest specjalista-psychopata - fanboj m$, który to uracza wszystkich jakimiś chorymi porównaniami, tabelkami, wykresami obu konsol, grafikami, bebechami konsol, zdjęciami z gier. Kogo to obchodzi? Niektórzy naprawdę grają tylko po to, aby przy podłodze bądź ścianie szukac ząbków? Podnieca to niektórych?

Ja Bioshock kupię, bo od dawna się do tego przymierzałem, a że klimat mi odpowiada, fabuła też się niezła szykuje, a i grafika jest świetna, to nabędę ją i mam to gdzieś, że na 360 ta gra ma rok i na PS3 nie wygląda 100000000000x lepiej. Wyluzujcie się. Założe się, że ci którzy tak ciągle płaczą o tej grafice, to zaczęli grac 3 lata temu. Ja gram od 22 lat i nie potrzeba mi do szczęścia Crysisa. Nie samą grafiką człowiek żyję. To pisałem ja, który w 1986 grał w River Raid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Allu jesli nie dostrzegasz tego , ze jest zlem to ze gra po roku opoznienia wyglada o wiele gorzej niz pierwowzor to gratuluje tolerancji !

grałeś w pełną ze tak twierdzisz ? narazie widzieliśmy tylko demo które napewno nie jest z najnowszego kodu i różnice są w teksturach tylko w paru miejscach a i czasami wypada na korzyść wersji ps3 (oczywiście porównuje do x360 bo wersja pc jest poza zasięgiem logiczne.) , z tego co piszą na wielu stronach zagranicznych gra wygląda identycznie lub minimalnie lepiej a ci ludzie grali już w prawie skończona wersje wiec zapewne jest nowsza niż to demko . Pojawi się gra wtedy będzie można ocenić jak naprawdę udał się im port . Gra jest niezła i to ze nawet jak będzie mieć parę gorszych tekstur to nie znaczy odrazu ze jest crapem ludzie widzę już oszaleli na punkcie grafiki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając zaliczoną wersję z 360-tki dwukrotnie, przystąpiłem dzisiaj do obadania dema na PS3, aby się przekonać,czy połowa tych wypisanych tu zażaleń nie jest,co oby bezpodstawna.No i już na samym początku mojej podróży,a dokładniej w momencie wydostania się z płonącego wraku samolotu, kiedy to trzeba dotrzeć do latarni,zauważyłem gorszej jakości wodę,niż na X'ie.Tamtego momentu,kiedy widziałem ją po raz pierwszy,nie zapomnę na pewno.Dlatego że wywarła na mnie spore wrażenie, widać było dokładnie fale, jak i zero poszarpanych krawędzi, to samo tyczy się jakości samej tekstury.Nie ma co się oszukiwać, było lepiej.W wersji na PS3 woda ta jest nieco zbyt "płaska",tzn. brakuje wspomnianych fal.

Dalej już nie jest tak źle, co jednak nie znaczy,że wszystko jest w porządku.Gorsza jakość tekstur, na niektórych ścianach i innych elementach.Dodatkowo wydaje mi się,że niektóre efekty typu: dym,kurz,wyglądają nieco gorzej.Są jakby jednolitego koloru i tak dziwnie się rozpraszają.To są jednak tylko drobne szczegóły,które w większości pewnie nie będą występować,kiedy gra wyląduje na pułkach.Choć nie wiadomo, jak bardzo demo może się różnić,od finalnego produktu.Jeśli różnice pomiędzy demem, a full wersją są na poziomie choćby Motorstorm, w którym to demo jakością nie dorównywało pełnej wersji(tak było z MS 1) to Bioshock będzie całkiem łakomym kąskiem dla fanów gatunku FPS, z nietuzinkową fabułą.Ba,śmiem nawet stwierdzić,że nawet z tymi drobnymi niedociągnięciami tak będzie:) Bo ta gra ma wyczesany klimat, a mało która gra FPP,może się takim pochwalić

P.S. Traktujcie to jako informację,a nie jak podstawę do wzbudzania kolejnych sporów ,które to tak bardzo przecież lubicie:) To jest tylko moja subiektywna opinia na temat dema.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Allu jesli nie dostrzegasz tego , ze jest zlem to ze gra po roku opoznienia wyglada o wiele gorzej niz pierwowzor to gratuluje tolerancji !

Dziękuję. Przyjmuje to jako komplement gdyż zawsze szczyciłem się tą cechą.

BTW: Nigdy nie grałem w gier grafiki a dla fabuły.

P.S. Traktujcie to jako informację,a nie jak podstawę do wzbudzania kolejnych sporów ,które to tak bardzo przecież lubicie:) To jest tylko moja subiektywna opinia na temat dema.

Właśnie - DEMA. Jak można porównywać próbkę z pełną rzeczą? W ogóle nie widzę sensu porównywania gier z różnych platform...

Męczą mnie takie tematy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiedziałem, że jak tylko wyjdzie demko Bioshocka na PS3 to zaraz pojawią się setki tych głupich porównań, których jedynym celem jest wkurzenie nas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiedziałem, że jak tylko wyjdzie demko Bioshocka na PS3 to zaraz pojawią się setki tych głupich porównań, których jedynym celem jest wkurzenie nas

To, że cię to wkurza znaczy, ze nie wczułeś się w klimat, bo jeżeli byś to zrobił, to zaślepił by on wszystko inne. Byłbyś podniecony do łez...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bioshock... ach, Bioshock... Jestem oczarowany - nie gralem wczeniej, staralem sie nie czytac i co wieczor sobie powtarzalem przed zasnieciem - moze wreszcie ktos wyda ten tytul na PS3. Stalo sie! Po demie moge jedynie napisac, ze czekam z ogromna niecierpliwoscia na pelna wersje, ktora na pewno zakupie i szczegolowo opisze - spodziewajcie sie video recenzji juz za niedlugo!

pozdrawiam

P.S.

Jak ja lubie takie klimaty - co za muzyka... a jakie dialogi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczny klimat!

Nie wiedziałem nic o tej grze poza zdaniem kolegi, że to tytół absolutny. Grafika i kolory mnie pozamiatały, żona moja wpatrzona w ekran siedziała i patrzyła co się tam dzieje. Coś niesamowitego! Chcę fulla!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spodziewajcie sie video recenzji juz za niedlugo!

pozdrawiam

P.S.

Jak ja lubie takie klimaty - co za muzyka... a jakie dialogi...

Czekam, czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie przepraszam was ale mamy ich chwalic za to ze im nie wyszlo ? Moze to nie jest pelna wersja , wiec zweryfikujemy moje slowa pod koniec pazdzernika. Ja chwalic za marny efekt nie zamierzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalem wczesniej w innym poscie.

Bioshock jest rewelacyjna gra, ma swietny mroczny klimat. Przeszedlem cala gre w wersji na PC (1600x1200) DX10 i niestety nie ma co sie oszukiwac ale wersja demo na PS3 jakoscia bardzo odbiega od wersji na PC (nie mialem okazji grac w wersji na xbox360). Producent mial duzo czasu na zrobienie dobrej konwersji a tu lipa, panowie no lipa - taka pikseloza, i to ma promowac mozliwosci PS3 ?! Poprostu wstyd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwielbiam tego typu zarzuty Adar ^^

Cieszę się więc, że mogłem cię uszczęśliwić

Bo tak, masz rację. Olewajmy artefakty, bugi graficzne, niskim framterate itd. - na pewno nam, graczom wyjdzie to na dobre w poziomie wypuszczanych tytułów. Otóż techniczna strona gry też jest ważna. Przynajmniej dla mnie - może ty lubisz niski framerate, doskakujące w locie tekstury, paski o monotonnym kolorze podczas filmików itp.

Nie, nie lubię. I tak, masz rację - trzeba pokazywać co nam się nie podoba. Tyle że wypowiadanie się o demie jak o pełnym tytule mija się z celem. Czasem odnoszę wrażenie, że według graczy demo powinno być bardziej miodne, z lepszą grafiką i fabułą niż pełna wersja. A przecież demo ma pokazać tak naprawdę (imo) o czym jest mniej więcej gra, o co w niej chodzi, jak wygląda interfejs, sterowanie itp - słowem, czy gra nam przypadnie do gustu. Jeśli bym dostał gniota w pełnej wersji to nie byłbym zadowolony, bo wydałem na to kasę i oczekuję dobrego produktu spełniającego moje oczekiwania - zarówno pod względem oprawy jak i gameplay'a.

A już porównywania dema na ps3 do pełnego produktu na Xboxa to kompletnie nie rozumiem.

Ahhh i ja nie opisywałem rzeczy, które ledwo da się zauważyć, ba nawet mi to przez myśl nie przeszło. Tylko tak się składa, że do monitora mam dość blisko jak i mocno się skupiam na przekazywanym weń obrazie. Dlatego każde odbiegające od normy zdarzenia natychmiast wyłapuję. A te takowymi były.

No ale u mnie ich nie było. Albo ich nie zauważyłem. Co imo na jedno wychodzi

A co do samej gry fabuły itd.: Przeszedłem na PC i nie uważam tej gry w żadnym stopniu za grę wyjątkową...

A ja w nią nie grałem i na razie też jej nie uważam za wyjątkową

Zdecydowanie bardziej wolę klimaty MGS'a, czy mojego ukochanego Half-Life'a ;]

W MGS-a nie grałem i nie zamierzam, Half-Life mi do gustu nie przypadł Co prowadzi do znanego hasła - o gustach się nie dyskutuje.

Również pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie przepraszam was ale mamy ich chwalic za to ze im nie wyszlo ?

Ze komu nie wyszlo? Ze Sony poskapilo ramu i nie ma jak alokowac tekstur? Ze architektura jest dziwna i ciezko sie programuje? Daj spokoj - lepiej sie przyzwyczaj ze taka natura naszej konsoli i tyle. Gra jest tak pojechana, ze po chwili zapominasz o drobnych niedociagnieciach. Pewnie podniecasz sie niedawnym Wipeoutem - ktory procz ladnych efektow "elektrycznosci/wybuchow" to grafike ma tak prostacka ze az boli (klocek na klocku, prosta do prostej) - jak bys zobaczyl tor w "wireframe" to pewnie bys zaczal sie smiac. Wracajac do tematu - czekam na Bioshocka bo trafili w moj slaby punkt... czy ktos pamieta jeszcze "Under a killing moon" co prawda nie mozna ich porownac - ale klimat szczegolnie muzyczny - maestro - gdzie jest pelna wersja!

pozdrawiam - malkontentow tez ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wipeout jest akurat przykladem, ze jak sie chce to sie da. Nie zaprzeczysz, ze wgniata w fotel efektami audio/video. Natomiast w Bioshocku zostaje tylko i wylacznie KLIMAT, ktory nie ma co ukrywac jest b. dobry. Szkoda, ze nie poparty rownie dobra grafika. Bioshock nie jest juz pierwszej swiezosci, ile oni mieli czasu na zrobienie porzadnej konwersji? Rok?

Wszyscy stekacie zeby nie jezdzic dopoki nie wyjdzie pelna wersja. Nie wierze w czary mary. W 95% przypadkow DEMO to wycinek gotowej juz wersji gry, a nie probka wczesnej bety i tego sie tez spodziewam w przypadku tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy oceny i dwie 10/10, więc jednak graficznie nie jest tak źle. Choć GTA IV za grafikę też dostawało 10...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wipeout jest akurat przykladem, ze jak sie chce to sie da. Nie zaprzeczysz, ze wgniata w fotel efektami audio/video.

Ok, wgniata - ale to chodzi o suchy tor, a nie fakt ze cell przerabia iles tam efektow swietlnych na raz - one sa super tego nie podwazam. Chodzi mi o ogolna konstrukcje elementow naokolo toru - sa wielkie, kanciate i proste. Co do audio - to akurat na temat sceny elektro-techno-house-minimal moglbym napisac ksiazke i wierz mi te kawalki na parkietach byly jakies 2-3 lata temu. Moze sie czepiam... kiedys patrzylem tylko na "efekciarstwo" grafiki - teraz na kunszt autora i jego pomysly przelane w artystyczna forme grafiki, stad ta negacja wipeout-a a wielkie ach i och nad swiatem przygotowanym w Bioshock.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawde wygląd jest taki ważny? Akurat w tej grze fabuła i ogólny gameplay jest na pierwszym miejscu.. Przynajmniej tak mi sie wydaje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy naprawde wygląd jest taki ważny? Akurat w tej grze fabuła i ogólny gameplay jest na pierwszym miejscu.. Przynajmniej tak mi sie wydaje..

No wlasnie - caly czas o tym pisze.. ze czasem grafa nie do konca jest podstawa do jechania po grze. Co do sugestii "SDRaid" ze GTA4 tez mialo 10 za grafike... no to kurcze juz nie rozumiem - a co mieli dac 8? 7? Rockstars zrobilo najbardziej zlozony swiat, jaki kiedykolwiek ujrzal swiatlo dzienne - nic ponizej 10 nie mogli otrzymac. Owszem, brak AA i inne problemy faktycznie bolaly - ale poczekaj na wersje PC, gdzie "mocy" nie zabraknie a szybko zmienisz zdanie co do slusznosci noty: 10 dla GTA4. Sory za offtop. Wracajac - malkontentom mowimy - spier... :-) to w formie zartu

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba należało dać 9, 9.5 albo -10, bo na 10 nie zasługuje. Złożony świat, fajne efekty, także te pogodowe, mgła, błyski podczas burzy, ale nie 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... Czytając to nie tylko dochodzę do wniosku że Biohock już wyszedł... ale też że przełączyło mnie na temat o GTA IV

Co wam daje taka kłótnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Satysfakcje pewnie:P Nie chce filozofować, ale Polacy to dziwny naród Byle by wszystko zgnoić to wtedy humorek sie poprawia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to chyba należało dać 9, 9.5 albo -10, bo na 10 nie zasługuje. Złożony świat, fajne efekty, także te pogodowe, mgła, błyski podczas burzy, ale nie 10.

Masz racje - napisz zazalenie. albo lepiej: "Mamo... GTA4 nie zasluguje na 10 i co ja teraz zrobie...."

Juz daj spokoj - ok, nie podoba Ci sie Bioshocl - juz wiemy, wystarczy.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz racje - napisz zazalenie. albo lepiej: "Mamo... GTA4 nie zasluguje na 10 i co ja teraz zrobie...."

Kolejny tekst prosto z podstawówki.

Juz daj spokoj - ok, nie podoba Ci sie Bioshocl - juz wiemy, wystarczy.

Gdzie napisałem, że mi się nie podoba?!?!? I co? Znaleźć nie możesz? Bo tak nie napisałem! Mi się spodobała ta gra nie tylko pod względem klimatu, dźwięku, dopracowania, ale także ze strony graficznej. Napisałem jednak rzecz, która miała uspokoić rozruszane serca pracujące szybko niczym tłoki w cylindrach. Tak trudno ci to pojąć, że napisałem, iż wysokie oceny są szansą, że grafika nie jest wcale zła. A to zwątpienie na końcu to tylko jeden z możliwych scenariuszy, więc nie czepiaj się już, bo w przeciwieństwie do ciebie, starałem się napisać rzecz, która spowoduję, że gracze ujrzą cień szansy na pięknego Bioshock'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×