Skocz do zawartości
pablos_83

Pro Evolution Soccer 2015

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bardzo podobne odczucia po demie, gra się strasznie przyjemnie i w tym roku czekam chyba na PESa, olewając FIFĘ. Co prawda na premierę raczej nie wezmę, bo znając Konami to coś spieprzą, ale cóż, potencjał jest spory i po 5 latach grania w grę od EA wreszcie pojawia się coś, co można nazwać poważną konkurencję. Oby się to wszystko sprawdziło, bo dobry PES w końcu sprawi, że Kanadyjczycy poczują konkurencję na plecach, a to może tylko wyjść na dobre graczom.

EA tak długo nic nie zrobi jak długo będzie się ich gra sprzedawać jak szalona. Ale to nie nasz problem. Wydają produkt na jaki jest zapotrzebowanie i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentują też mechanikę. Wiem, że nie ma to jak samemu pograć, ale patrząc na obie wersje widzę te same animacje itd.

Po filmikach to można wielkie gowno ocenic, na nich nawet 14 może dobrze wyglądać . Edycja na past geny to taki trochę niepelnosprawny brzydszy brat, juz inne tempo rozgrywki sprawia ze inaczej sie gra , w piłce ważne są detale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dalej wszystko sprowadza się do wyglądu i do tempa. Z tym się zgadzam, bo pewnie, że inaczej się gra kiedy tempo i reakcja jest szybsza... ale niektórzy sprowadzają wszelkie niedociągnięcia samej gry do tego, że takie rzeczy występują na PS3, a na PS4 nie i wersja nextgenowa jest nieskazitelna. Piszę co widzę i czekam na opinię kogoś obiektywnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szejk, ze szukasz na sile usprawiedliwienia i oczekujesz, ze ktos Ci powie, ze nie ma roznic miedzy ps3 i ps4 w rozgrywce. Niestety sie zawiedziesz. To sa 2 swiaty, chocby sama plynnosc wersji ps4 sprawia, ze to zupelnie cos innego niz ps3. Jak pisał Aki tych detali rozniacych te 2 wersje jest tyle, ze to 2 rozne swiaty jesli chodzi o odczucia z gry ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kufa :) Ja czekam aż ktoś mi powie GDZIE są te różnice (sensowne, a nie że zawodnicy się inaczej ustawiają albo, że wślizgi są lepsze kiedy widzę, że są takie same) oprócz tych, które widzę i które mogę przeboleć w wersji na PS3. Falcon87- czekam aż on coś napisze, bo jest w bardzo podobnej sytuacji do mojej.

Edytowane przez Szejk
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

United

Mowie rozjechaniu konkurencji opierajac sie na faktach. To jest kuriozum, ale na dzien dzisiejszy to Pes ma lepszych bramkarzy ( wiem niewiarygodne ale jednak), to Pes ma zdecydowanie lepsze strzały, to Pes jest bardziej płynny, to Pes ma lepsza fizykę piłki, to Pes ma lepsze modele zawodników i twarze zawodników. Ustępuje graficznie i pod względem otoczki. Gamepleyowo na pewno prezentuje sie lepiej. Gram teraz po sieci w F 15 i powiem szczerze, ze jest tragicznie. Totalny bez skilowy random. Nie dziwie sie juz, ze Toreso sprzedał po 2 dniach te grę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziomki- mam pytanie. Przy dłuższych podaniach po ziemi "X-em" do zawodnika który wydaje sie że jest na czystej pozycji, bardzo często zanim gała do niego dojdzie zdążą obskoczyc go obrońcy. Co zrobić żeby adresat nie stał jak kołek tylko wychodził do piłki ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawa gałka... 

Fifa ma tylko lepszą otoczke i licencjie .To co dzieje sie na bosiku w pesie przewyższa o klasę to co dzieje sie na bosiku w fifie... Tak zawodnicy biegają jak jakieś pokraki i wygląda to bardzo biednie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DrakoPL Dzieki za rade ale chyba Hmmmm nie działa... przynajmniej na oryginalnych ustawieniach- zawodnik stoi dalej w miejscu a prawa gałka + późniejszy kierunek lewą to są zwody ( zresztą tak jak w poprzedniej wersji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wciskasz" prawą gałkę analogową czyli r3 chyba to jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ert44

wychodzę po prostu lewą gałką w stronę piłki, ewentualnie z wciśniętym R2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjęcie z L1?

 

 

 

 

od zawsze w pesie było że z L1 masz dokładne i błyskawiczne przyjęcie coś jak zgaszenie piłki i wolny drybling, natomiast czasami zawodnik przepusci podanie nie wiem czy to nie jest to naciśnięcie L1 w złym momencie, w każdym razie na bank przepuszczenie to jest któryś L albo R ... 

Edytowane przez Malakay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za sobą około 30 meczów 1vs1 i jest genialnie. Po kilku meczach , jak już się ogarnie grę w obronie i odbieranie piłki, to ciężko dojść do czystej sytuacji. Granie na pałę trójkątów nic nie daje, bo obrońcy bardzo ładnie przecinają lot piłki. Dla mnie jako fana gry defensywnej ( od zawsze grałem Italią ), to jeden z ważniejszych aspektów gry. Podoba mi się, że można przejść zwodem samym krzyżakiem ( tak, jako przedstawiciel betonu, chyba nigdy się przestawię się na analoga ). Granie klepkami i budowanie akcji, jest bardzo intuicyjnie. To nie FIFA gdzie człowiek się po prostu męczy grając atak pozycyjny.

 

Opinią zwolenników FIFY bym się nie przejmował i cieszmy się, że tym razem jest szansa nawet na najlepszego PES ever

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A według mnie demo Pes 2015 jest wolniejsze od dema WE HK :) Zreszta nie tylko według mnie :) Pozdro Cwir.

Edytowane przez LonsFenomenoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę jutro rano pobrać, to napiszę o swoich odczuciach względem WE. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach sprzedaje F15 bo nie da sie w to grac normalnie po sieci ;) Jeden wielki random arcade ;)

Edytowane przez LonsFenomenoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kazano nam tak dlugo czekac na swietna gre piłkarska? Mimo wszystko warto bylo czekac. Wybieram PES bo chce sam wykreowac swoj mecz a nie taki jaki narzuca nam system w fifie. Pzdr i do zobaczenia w multi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za sobą około 30 meczów 1vs1 i jest genialnie. Po kilku meczach , jak już się ogarnie grę w obronie i odbieranie piłki, to ciężko dojść do czystej sytuacji. Granie na pałę trójkątów nic nie daje, bo obrońcy bardzo ładnie przecinają lot piłki. Dla mnie jako fana gry defensywnej ( od zawsze grałem Italią ), to jeden z ważniejszych aspektów gry. Podoba mi się, że można przejść zwodem samym krzyżakiem ( tak, jako przedstawiciel betonu, chyba nigdy się przestawię się na analoga ). Granie klepkami i budowanie akcji, jest bardzo intuicyjnie. To nie FIFA gdzie człowiek się po prostu męczy grając atak pozycyjny.

 

Opinią zwolenników FIFY bym się nie przejmował i cieszmy się, że tym razem jest szansa nawet na najlepszego PES ever

zgadzam się, dodam że komp nie odbiera chamsko piłki wślizgiem nie gra presingiem, komp dłużej utrzymuje się przy piłce, i wyprowadza szkolne kontry, nie strzela spontanicznie z dystansu :) ... granie 1:1 sprawia mega frajdę, każdy mecz ma inną historię, i walka nawet z nowicjuszem jest zacięta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od zawsze w pesie było że z L1 masz dokładne i błyskawiczne przyjęcie coś jak zgaszenie piłki i wolny drybling, natomiast czasami zawodnik przepusci podanie nie wiem czy to nie jest to naciśnięcie L1 w złym momencie, w każdym razie na bank przepuszczenie to jest któryś L albo R ... 

 

Od kiedy pamiętam to przyjmowałem z R2, zarówno piłki po ziemi jak i górne poruszając się przy tym piłkarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kazano nam tak dlugo czekac na swietna gre piłkarska? Mimo wszystko warto bylo czekac. Wybieram PES bo chce sam wykreowac swoj mecz a nie taki jaki narzuca nam system w fifie. Pzdr i do zobaczenia w multi :-)

Bardzo trafnie powiedziane. "Wykreować swój własny mecz, a nie jaki narzuca nam system" Uderzyles w sedno sprawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, nie odkryje ameryki, ale muszę to napisać - PES 6 powraca!!! :)  :bunny:  Chyba to będzie mój pierwszy PES, którego zakupie zaraz po premierze. Szybkość, nieprzewidywalność, "zakurwiste" strzały, jednym zdaniem... POWRÓT KRÓLA. Co nie oznacza, że w pierwszy dzień polecę do sklepu. Nieraz zdarzały się dobre demka (choć muszę przyznać, że nie tak dobre jak 2015), a finalną wersję omijano szerokim łukiem, więc luz blues i orzeszki, ja jeszcze poczekam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha wślizgi to loteria czy wjedziesz czysto czy nie to i tak gra obliczy sobie jakiś algorytm i wyda werdykt jaki uzna za słuszny. Tak w 70 % jak nie wjedziesz tak zawsze gwiżdże.

Cześć. Ja uważam, że wślizgi na PS3 jak i na PS4 są spoko. Przez pierwszych kilka meczy miałem to samo, że większość była gwizdana ale to kwestia wyczucia. Teraz powiedzmy na 10 wślizgów z 2-3 gwiżdże więc uważam, że jest ok ;)

Trzeba powiedzieć, że skreśliłem japońców za całą tą generację PES, ale jednak po rozegraniu więcej meczyków jest bardzo dobrze. Na początku było przeciętnie z każdym następnym meczem kurde jest coraz lepiej. Najlepsze jest to, że jeszcze potrafili coś z PS3 wyciągnąć, a przez biedne poprzednie osłony po prostu człowiek kur....cy dostawał. Z tego co widzę pod względem mechaniki i fizyki nie ma żadnej różnicy między konsolami, dlatego może dużo graczy powrócić. Kurde miałem nie kupować PS4 w 2014 rokiem, ale demo przekonuje jednak. Do poprawy faule, za dużo żółtych kartek i bramkarze powinni więcej parować na rzuty rożne po bombach wtedy gra będzie mega. Boję się tylko, żeby nie schrzanili tego co jest teraz, bo jak zaczną coś kombinować w kodzie to znowu dostaniemy żenujący produkt. Chyba, że Konami w końcu ogarnęło Fox Engine, bo MGS prezentuje się genialnie pod względem fizyki i grafiki, tylko że nad tym produktem pracuje inna ekipa. Grał ktoś 1na1 jak wrażenia ?

Co do fauli jest jeden + od tyłu jak się wjedzie gościowi, który wychodzi sam na sam jest czerwona a w poprzednich pes-ach to często kończyło się tak, że w ogóle kartki nie był.

Ja mam za sobą około 30 meczów 1vs1 i jest genialnie. Po kilku meczach , jak już się ogarnie grę w obronie i odbieranie piłki, to ciężko dojść do czystej sytuacji. Granie na pałę trójkątów nic nie daje, bo obrońcy bardzo ładnie przecinają lot piłki. Dla mnie jako fana gry defensywnej ( od zawsze grałem Italią ), to jeden z ważniejszych aspektów gry. Podoba mi się, że można przejść zwodem samym krzyżakiem ( tak, jako przedstawiciel betonu, chyba nigdy się przestawię się na analoga ). Granie klepkami i budowanie akcji, jest bardzo intuicyjnie. To nie FIFA gdzie człowiek się po prostu męczy grając atak pozycyjny.

 

Opinią zwolenników FIFY bym się nie przejmował i cieszmy się, że tym razem jest szansa nawet na najlepszego PES ever

Arboos też nie potrafiłem przestawić się z :dpad:  na ^_^ :l3: :r3: ale uwierz jest o niebo lepiej. ;)

Edytowane przez januszp85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mecza zagrałem i się zakochałem :wub: Wkońcu zawodnicy robią to, co ja robie na padzie :biggrin: Oby tego nie spartolili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam i widzę same pozytywne opinie :D Czyżby Konami zamknęło wszystkim usta ? Mam nadzieję, że tak będzie :) Mimo to poczekam jakiś czas z zakupem, na pewno nie wezmę tej gry na premierę bo rok temu też były zachwyty nad 14 a jak to się potoczyło wszyscy wiedzą ;)

 

Dodam tylko, że zagrałem z ciekawości w demo Fify15 i po 2 meczach włączyłem sobie walniętego PES14 i wolałbym już przy nim zostać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam i widzę same pozytywne opinie :biggrin: Czyżby Konami zamknęło wszystkim usta ? Mam nadzieję, że tak będzie :) Mimo to poczekam jakiś czas z zakupem, na pewno nie wezmę tej gry na premierę bo rok temu też były zachwyty nad 14 a jak to się potoczyło wszyscy wiedzą ;)

 

Dodam tylko, że zagrałem z ciekawości w demo Fify15 i po 2 meczach włączyłem sobie walniętego PES14 i wolałbym już przy nim zostać :)

W PES 15  nie grasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×