Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Do innego profilu PSN się nie da i nigdy drogą oficjalnie nie dało ze względu na trofea. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak mogę kupić gre z kolega na pol. Będziemy chcieli ja później sprzedać, każdy z nas ma osobno ps plus. Wiec Tworzymy konto kupujemy grę, sciagam u siebie, ustawiam jako konto podstawowe i to samo robię u kolegi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ale nie do końca mam tam odpowiedź. Bo skoro czytam na forum że mam 2 sloty na ps4 to wydawało mi się że mogę zwyczajnie ściągnąć u siebie i u kumpla.

Ale teraz zdurniałem. Bo nie da rady kupić gry na pół z kimś na osobnym koncie i grać u siebie i u kolegi na swoich domyślnych kontach tak?

Edytowane przez mihail1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie się nie da .

Sloty to inna bajka i nikt nie będzie Ci tłumaczył jak się to robi i tak, da się 2x zrobić martwy slot.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z martwymi kojarze mniej więcej bo kupiłem kilka gier tak z allegro. Czyli na ps3 było łatwiej:d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może trochę skomplikowane, ale postaram się dokładnie wyjaśnić.

 

Posiadam PS3 i PS4, Na obu konsolach posiadam dwa konta. Jedno PL, a drugie GB.

Oba stworzone w PL. Teraz przebywam w UK.

 

Kupiłem sobie w UK PS+, którego mogłem użyć tylko na koncie GB, bo na PL nie działa.

 

Pytanie, czy kupując PS+ na konto PL będzie to działać, czy znowu pojawi się blokada regionalna?

 

Dziękuję i pozdrawiam :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kupiłem sobie w UK PS+, którego mogłem użyć tylko na koncie GB, bo na PL nie działa.

 

 

PS4 - Jeżeli konto UK ustawisz na konsoli jako podstawowe (możesz mieć do 16 kont - wszystkie podstawowe) to Multi oraz gry na nim pobrane działają na całej konsoli w tym na koncie PL.

PS3 - konto aktywowane na konsolę - multi jest darmowe a gry pobrane działają na całej konsoli.

Żadnej blokady regionalnej nigdy nie było, ma i nie będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest sposób, aby gry, które na PS3 mam z PS+ działały teraz? Mam tylko PS+ na koncie UK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wystarczy że je pobierzesz na PS3 i będą działać na koncie polskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na wstępie zaznaczę że TAK< PRZECZYTAŁEM PIERWSZY POST, pytam żeby się upewnić...więc mam u siebie ps4 i na nim swoje konto, kolega ma swoje ps4 i swoje konto, czy da się bez problemu zrobić trzecie wspólne konto które będzie u niego i u mnie na konsoli, kupować na nim gry i grać normalnie na własnych czy to tak nie działa i żeby grać spokojnie muszę u siebie stworzyć jego a on u siebie moje i tak dzielić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta druga opcja. Twoje konto u niego jako podstawowe. Jego konto u ciebie jako podstawowe.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku:

1. W multiplayer można grać bez problemu na obu konsolach w tym samym czasie?

2. Trofea będą wpadać normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oba pytania odpowiedź brzmi - tak. Obaj w zakupione gry gracie na swoich kontach.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki .

Moje główne konto na ps3 jest na usa .

I teraz pytanie czy nie będzie to stwarzać problemów po przesiadce na ps4 ?

Czy nie będę zmuszony przez różne ograniczenia jak ps plus i inny region do zmiany konta na PL ?

Nie ukrywam że szkoda by mi było 5 lat grania masa gier 90 platyn w tym wiele dla mnie sentymentalnych jak 

demon's souls Dark souls i kilka innych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ograniczeń regionalnych.Grasz na jakim koncie chcesz.

Jeżeli chcesz płacić w złotówkach to kupujesz na konto PL, ustawiasz jako podstawowe i grasz na koncie US.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konto Normalne:

Konto którego nie aktywujemy jako podstawowe.

Zawartość jest dostępna tylko i wyłącznie dla tego konta/Użytkownika.

Konto jest aktywne dla konsoli przez godzinę od zalogowania się do PSN po czym następuje sprawdzenie czy licencja jest aktywna.

Potrzebujemy stały dostęp do internetu żeby używać pobranej zawartości - dodatkowy DRM

Powiedzmy, że mam konto X na PS3 jak podstawowe więc na nowej PS4 aktywuje je jako normalne dobrze rozumiem? oraz pytanie do "

Konto jest aktywne dla konsoli przez godzinę od zalogowania się do PSN po czym następuje sprawdzenie czy licencja jest aktywna.

Potrzebujemy stały dostęp do internetu żeby używać pobranej zawartości - dodatkowy DRM" tzn, że podczas gry online co godzinę stracę połączenie i wywali mnie do systemu czy co się stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 nie ma nic wspólnego z PS4.

Aktywujesz jako podstawowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja pytam o co chodzi w tej części:

oraz pytanie do "

Konto jest aktywne dla konsoli przez godzinę od zalogowania się do PSN po czym następuje sprawdzenie czy licencja jest aktywna.

Potrzebujemy stały dostęp do internetu żeby używać pobranej zawartości - dodatkowy DRM" tzn, że podczas gry online co godzinę stracę połączenie i wywali mnie do systemu czy co się stanie?

Kupiłem konsole już z kontem podstawowym z grami i nie wiem czy teraz będę mógł grać normalnie na innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na innym będziesz miał pełny dostęp do rzeczy z pierwszego (będą w bibliotece).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o co chodzi z tym sprawdzaniem licencji co godzinę, to jakoś wpływa na rozgrywkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cię nie interesuje na koncie podstawowym bo tego nie ma.

Wszystkie konta możesz mieć ustawione jako podstawowe. 

Jak masz net i wszystko jest OK to nawet nie widzisz że sprawdza licencję - ukryli to. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mu pewnie o to ze sloty mozna na 2 konta wziasc jednoczesnie....i chce sie z kims zlorzyc a pozniej sprzedac swoj slot.Tak zrozumialem

 

O to mi właśnie chodzi.

 

SephiroT

Nie wiem co w tym takiego nie moralnego, jeżeli samo Sony daje możliwość równoczesnego dzielenia konta na dwie osoby, bez jakiś dziwnych tajnych kombinacji.

Ja nie chcę prowadzić żadnego handlu. Slota z grą traktuje jak wersję pudełkową, którą można odsprzedać jeżeli się chce.

A dzielenie równoczesne slota na dwie osoby? Dla mnie to jak złożenie się z kolegą na grę (pudełkową) tyle, że wersje cyfrowa ma tą przewagę iż możemy grać w dany tytuł równocześnie, a nie czekać aż jeden z nas się nagra:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×