Skocz do zawartości
DaraS

Assassin's Creed Unity

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj będąc na PGA pograłem chwilkę w demo na stoisku Xboxa. I.... nie byłem zadowolony z tego co zobaczyłem. 

Zacznijmy od najważniejszego, czyli frameratu, który oscylował w granicy 20-25 klatek przez co bardziej mnie to frustrowało niż bawiło.

Grafika też zaliczyła zauważalny regres względem gameplayów choćby z targów E3. Moim zdaniem jest mniej szczegółowa.

Kolejna rzecz to rozdzielczość. Odniosłem wrażenie, jakby prezentowane demo działało w 720p a nie w 900p, które mamy mieć na konsolach.

Kto był na PGA i spróbował ten wie o czym mówię. Oby finalny kod tak nie wyglądał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko tak to wyglądało. No może było bliżej 25 fpsów, ale dropy naprawdę były częste i odczuwalne. I nie był to bynajmniej problem tego konkretnego stoiska, Na każdym gra chrupała i było to po prostu widać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A grałeś w Black Flag? Masz porównanie do tego tytułu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

//Edit

 

OK, nie widziałem że napisał kolega @Marcossik wcześniej.

Wyjaśnienie jak najbardziej OK :D

Tak jak napisał @Kloose - jak możesz to porównaj z AC:BF.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black Flag na PS4 działało bardzo płynnie wg. mnie a Unity tak jak już mówiłem. Optymalizacja była słabiutka na Xboxie One i nie wiadomo czy to był jakiś stary build czy nie daj Boże finalny, który za nieco ponad 2 tygodnie trafi na sklepowe półki. Dodam także, że wygładzania krawędzi praktycznie nie było. Nie mniej uważam, że to wina akurat tego konkretnego dema (mam nadzieję)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Wkrótce zobaczymy co UBI tym razem spartoliło i co faktycznie zostało z tych szumnych zapowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz od ACII nie jestem jakoś nahypowany na nowego Assassina i jeszcze jak czytam takie info to mniej czekam na listopad.
Znając życie pewnie i tak łyknę bez popity i poproszę Rogue na deser :). Chociaż zauważam (zwłaszcza po serii Battlefield), że cierpliwość do niedoróbek i błędów mam co raz mniejszą i pewnie przy dużej wtopie odpuszczę inne produkcje z Ubi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie hype trzyma, ale głównie z powodu umiejscowienia akcji w czasach rewolucji francuskiej. I ciekawi mnie też, jak im wyjdzie co-op na którym ta produkcja ma się opierać. Co do reszty rzeczy, to mam "lekkie" obawy, że UBI znowu coś spartoli. Ale trudno, najwyżej gra szybciej poleci do następnego konsumenta...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyzej pisal, gra dziala malo plynnie, takze bylem na PGA i widzialem jak grali. Tylko pytanie : moze na premiere wyjdzie patch poprawiajacy plynnosc, a moze na ps4 bedzie ok?

Edytowane przez zizikus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj będąc na PGA pograłem chwilkę w demo na stoisku Xboxa. I.... nie byłem zadowolony z tego co zobaczyłem. 

Zacznijmy od najważniejszego, czyli frameratu, który oscylował w granicy 20-25 klatek przez co bardziej mnie to frustrowało niż bawiło.

Grafika też zaliczyła zauważalny regres względem gameplayów choćby z targów E3. Moim zdaniem jest mniej szczegółowa.

Kolejna rzecz to rozdzielczość. Odniosłem wrażenie, jakby prezentowane demo działało w 720p a nie w 900p, które mamy mieć na konsolach.

Kto był na PGA i spróbował ten wie o czym mówię. Oby finalny kod tak nie wyglądał. 

tego się obawiam w pełnej wersji, tak twardo zapowiadali że nareszcie next genowy Assasyn, pamiętacie ten pierwszy trailer z apartamentem błyszczącą podłogą? nie wiem co ci goście robią, ale prawdopodobnie będą mieli gdzies petycje i pisanie graczy, to samo zrobili z WDogs, które moim zdaniem wygląda na next genach biednie, przy tym co widziałem co się da zrobić na PC po tym Patchu, to jak gra na ustawieniach Medium z powyłączanymi wszystkimi efektami i gra na Ultra z wszystkim co się da włączonym. Przeciez zapowiedzieli że zlecą z grafiką do możliwości Xone 720p ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, demko na PGA (co prawda XBOX, ale "równość konsol wg. Ubi" raczej niewiele zmieni względem PS w finalnej wersji) prezentowało się co najwyżej średnio. Płynność gry była tragiczna, w miarę dobrze chodziła podczas wspinaczki na budynki gdy na ekranie mieliśmy bardzo mało obiektów typu drzewa czy ludzie. Najgorsze co mnie spotkało podczas rozgrywki to walka z żołnierzami na placu, na którym znajdował się tłum ludzi. Klatki oscylowały na poziomie 15-20, czasem może spadło jeszcze bardziej. Po przetestowaniu wersji na PS4 miałem tylko odczucie, że zmieniłem pada, gra działała tak samo, a z tego co wiem to były najnowsze wersje demka, także różowo się nie zapowiada. Jakość grafiki także niespecjalnie nastraja do wydania 200+ złotych na tą grę, tym bardziej, że season pass już pewnie jest.

I uprzedzę poprzednie pytania. Grałem w Black Flag'a na PS4 i wg. mnie jest on o wiele ładniejszy i o wiele bardziej stabilny od obecnej wersji AC:U.

 

@ Nie żebym skreślał grę przez jej wygląd czy płynność, to da się naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gameplay z ps4 ... http://vimeo.com/110403249

 

widać że jest rozdzielczość niska, natomiast efekty jak połysku podłogi jest niezły, płynność wydaje się być ok ale to zamknięta lokacja ... pewno dzisiaj wycieknie dużo materiału z ps4 wersji. 

 

a tutaj ost jakby ktoś chciał ... 50 minut :) http://www.youtube.com/watch?v=xToN3aBlYE0&feature=youtu.be

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj stream jakby ktoś chciał -> http://www.twitch.tv/nonchalant92

Skrobię z telefonu, więc nie wiem jak to się prezentuje na czymś większym...

I już po streamie. Pewnie UBI się pogniewało ;)

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie spoilery?:> Przecież ta seria juz od dawna traktuje fabułę jak coś zupełnie zbędnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kes

Nie zgodzę się z Tobą.

Fabuła (oczywiście mówimy o głównym wątku w "teraźniejszości") dostała kopa w pysk od Ubi dopiero w AC BF.

Na temat wątku głównego było już dużo rozważań w innych tematach z Asasynami i proszę nie rozpoczynajmy kolejnej bezsensownej dyskusji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje nie ma sensu się spierać. Osobiście jednak liczę ze historia będzie lepsza niż w poprzednich częściach bo czas i miejsce akcji dają możliwość stworzenia ciekawego scenariusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym się bardziej martwił optymalizacją na ps4, Black Flag w 1080p wygląda całkiem dobrze, źle by teraz było patrzeć na grę w niższej rozdzielczości, i niech wam nikt nie wciska kitu że nie ma różnicy między 900p a full hd bo w liczbach to jest 1/5 mniej pixeli , jak mam 55 cali to naprawdę to widać, ... trzeba poczekać na normalne porównanie filmików ps4.xone, pc wtedy się każdy przekona, co to Ubi znowu zrobiło. 

Edytowane przez Malakay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej były plotki o tym 900p. Też jak gracze będą się domagać fullhd, to twórcy może i dadzą, ale obniżą detale, więc nie wiadomo co lepsze. Konsole mają swoje ograniczenia, których twórcy nie przeskoczą. Mi się wydaje, że Unity grafikę ma bardzo dobrą, ale przeszkadza rozdzielczość i aliasing (chodzi o wersję na One).

Dodam od siebie, że ta część ciekawi mnie bardzo mocno. Od czasu II, żadna inna część tej serii tak mnie nie zainteresowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na filmiku jest francuski dubbing, myślicie że będzie dało się włączyć po francusku z naszymi napisami? 

 

i co mnie martwi, nie widać odbicia w lustrze, nie wiem jak było w WDogs?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co mnie martwi, nie widać odbicia w lustrze, nie wiem jak było w WDogs?

 

bo Ubisoft zaczął stosować swój cudowny patent odbijania w każdym lustrze tej samej rozmytej tekstury dla podobnego wyglądu otoczenia :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubisoft coś nie lubi odbić. W Watch_Dogs te na szybach budynków nie były idealne, a np. w Splinter Cell: Blacklist lustra chyba także nie odbijały postaci. Cóż. :)

Edytowane przez KoRnick90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×