Skocz do zawartości
DaraS

Grand Theft Auto V

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam na twoje spostrzeżenia taką tezę.

Swiat w GTA po prostu jest tak bardzo realny. Ja jak wracam z roboty koło 15-16 właśnie też mam spadki, prędkości/czasu itp.

Natomiast koło 18 jest już właśnie luźniej i wszystko odbywa się płynniej.

Samo życie Panie, samo życie...

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie pytanie do mnie ;) Aczkolwiek nie muszę wyciągać swojej kryształowej kuli by stwierdzić. że wynik finansowy nie byłby zadowalający, podobnie jak sama sprzedaż konsoli.

 

No to skoro znasz odpowiedź to po co w ogóle piszesz jakieś teorie co powinno być albo ile by ludzie dali za konsolę jakby nie dali i nie mogło by tak być.. Nie projektowali jej debile (ani rozczarowani pecetowcy ;)) tylko ludzie którzy współtworzyli ten rynek. Wiedzą co można było a co nie, gdzie jest ten kompromis pomiędzy opłacalnością, wydajnością i ceną która nie odstraszy rodziców którzy chcieli kupić dziecku prezent pod choinkę. Mądrzycie się co powinno być a co nie, a jakbyście to Wy byli odpowiedzalni za to, dali by Wam wytyczne i ograniczenia wynikające m.in. z faktu że konsol nie rozdaje się za darmo, to gówno byście lepiej zrobili.

 

Zakończmy tą płonną dyskusję. Konsola jest jaka jest, nie zmienicie togo przez następne 6 lat. Konkurencja jest więc wybór macie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja was zaskoczę i powiem moje spostrzeżenia. Wg mnie spadki fps zależą od pory o której włącze grę.

Na przykład włączam o 15 - gra ma spadki nawet jak jade autem na 1/2 Vmax przy średniej ilości aut.

Włączam gre koło 18.00 wtedy gra chodzi miodnie. Jade w tym samym miejscu! Autem typu ferrari, lamborghini(odpowiedniki w gta), z Vmax z większą ilością aut i nie ma żadnych spadków.

Może to wina tego czy konsola coś wczyta podczas ładowania gry.

Tylko nie piszcie, że to bzdury. U mnie to działa i tyle :)

 

Bardzo ciekawa teza, niech zgadne, glosujesz na Macierewicza :) ?

Edytowane przez Bansai
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograłem grę na PS3, teraz przeszedłem ją ponownie na PS4. To jest moja opinia:

 

Grafika robi różnicę, jest dużo więcej szczegółów, a obraz jest ostrzejszy jednakże jednocześnie postrzępiony (brak anty aliasu boli, tego jednak nie doczekamy się na konsolach tej generacji prawdopodobnie nigdy). Dropy fpsów są częste (tia... nextgen jak się patrzy), doczytywanie obiektów (trawa, pojazdy) zauważalne. Nie tego się spodziewałem, ale co tu dużo mówić PS4 było słabe już w momencie jak je wypuszczono, natomiast poprzednia generacja w momencie wydania wyprzedzała to co było w PC (wtedy na topie mieliśmy 2 rdzeniowe procki w kompach). Tutaj widać oszczędności (informacja z pierwszej ręki, były rozmowy na linii SONY - INTEL, ale stwierdzili, że za drogo i poszli do AMD.) Sama gra? Miodna, skończyłem wątek główny w 3 dni drugi raz i dalej mi mało. Gierka zasługuje na 10/10. Konsola zasługuje na 1/10, bo rok po premierze mamy gówno jakosć. 30 fps? Pff... Konsolkę mam od 2 tygodni i uważam, że to naprawdę kiepski sprzęt. Tzn. Nie chodzi o samą konsolę typowo, bo sama zabawa jest fajna, ale hardware jest przedpotopowy, a nie nextgenowy.

 

 

Dokładnie napisałeś w 100% to co mi siedzi na sercu - gra jest świetna ale PS4 to moim zdaniem "przedpotopowy" jeżeli chodzi o wydajność sprzęt. To taki średnio tani PC w dodatku na AMD. Ludzie nie wymyślajcie jakiś teorii spiskowych o słabej optymalizacji gier... Nie tędy droga - ta konsola po protu jest strasznie kiepska i nic więcej nie potrafi (szczególnie w otwartym świecie - cudów po prostu nie ma i z kalkulatora nie zrobisz komputera). Nie porównujcie do PC za 1700 zł bo nie o to chodzi - to miał być next gen a nie jest. Już na starcie nie daje rady serwując nam 20 kilka klatek bez Full HD bez anty aliasingu i efektami graficznymi sprzed kilku lat. Popieram co napisałeś w 100% a moja PS4 będzie niedługo miała pierwszą rocznicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa teza, niech zgadne, glosujesz na Macierewicza :) ?

To Macierewicz gdzieś kandydował na wyższych szczeblach? Najpierw się zorientuj jak chcesz błysnąć. I tak lepszy Macierewicz niż lemingowskie autorytety. Leć poczytaj wyborczą, może akurat będzie kolejny "mądry" artykuł.

Kolega Bansai zaczepił, więc odpowiadam

Edytowane przez Spux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Bansai zaczepił, więc odpowiadam

 

Bansai nie ma kolegów... ;p

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bansai nie ma kolegów... ;p

You made my day. A teraz skupmy się na Gta V :)

Kolejne moje spostrzeżenie:

Model jazdy jest wg mnie świetny - zwłaszcza w audi. Uwielbiam jak auta się "ślizgają " po drogach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bansai nie ma kolegów... ;p

 

Cicho bo ci konta poblokuje :D

 

@Spux

 

tumblr_mejnpu26Rm1rqfhi2o1_500.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porównujcie do PC za 1700 zł bo nie o to chodzi - to miał być next gen a nie jest.

 

jak nie o to chodzi?? skoro padają porównania do grafy na PC to chyba istotne jest że PC to nie jest tylko jedno pudło z takimi samymi bebechami tylko miliony konfiguracji i to za niemałe pieniądze. każdy sobie kupuje takiego ile chce wydać. tylko wtedy masz pierdyliard suwaków w grach żeby grę dostosować do swojego. założenie konsoli jest zupełnie inne. ma być tak samo wszędzie. ma też być przystępnie. i w PC za 1700 zł gówno będziesz miał a nie 60 fps i 1080p w sandboxie rozmiarów GTA.. nie wspominając już o innych niewygodach w porównaniu do konsoli za 1700.

 

i miał być next gen a nie jest? co to jest według Ciebie next gen? :). jakieś wyniosłe pojęcie czegoś niesamowitego co zapiera dech w piersiach i doświadczając go wzdychasz na głos "neeeeext geeeen"? :). zapewne to wiesz ale żeby nie było - next gen to jest next generation. następna generacja. czyli patrząc z perspektywy PS3 nie obecna generacja, tylko następna po PS3. czyli ma być lepsza od PS3. i jest o niebo lepsza. porównaj sobie BF4 na PS3 i na PS4. czy cokolwiek innego. to jest właśnie next gen :). nie ma tu żadnych wielkich filozofii, żadnych "true next generation experience" i innych sloganowych pierdół od producentów w które już chyba nikt nie wierzy. jest lepszy sprzęt niż był. next generation :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cicho bo ci konta poblokuje :biggrin:

 

Nie chce mi sie grac na PS4 ostatnio :/ zaczynam rozumiec Ciebie i killa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zakończyć jałową dyskusję czekam aż zaprezentują wymagania GTA na pieca żeby pograć sobie chociaż w takim komforcie jak na PS4.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cicho bo ci konta poblokuje :D

 

@Spux

 

tumblr_mejnpu26Rm1rqfhi2o1_500.gif

Wole, żeby się ze mnie wszyscy śmiali, ale mieć swoje zdanie, niż być przygłupem, który czyta papke wyborczej, bo inni też czytają. To nie obraza do Ciebie.

Jakby żaden człowiek nie miał swojego zdania, to do dzisiaj zapewne nie wymyślonoby koła, bo i po co? Inni nir mają i sobie radzą, to ja też nie potrzebuje.

Dobrze, że są ludzie w tym kraju, którzy mają inne poglądy - chore jest to, że są oni często wyszydzani, bo nonkonformizm jest dla imbecyli co nie Banzai? Twój przykład najwspanialej o tym świadczą.

Czekam na fale hejtu

Tą odpowiedzią kończe dyskusję o polityce

Przepraszam za offtop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nonkonformizm nie ma tutaj nic do rzeczy, nie przyczepilem sie do ciebie o inne zdanie, tylko o to ze glupote palnales, co innego miec swoje "inne" zdanie w wielu kwestiach, a co innego wypluc z siebie debilna teorie ktore ma tyle sensu co panda srajaca diamentami na pustyni. Jakbys napisal ze 2 + 2 = 10 i napisalbym ci ze glupi jestes to tez bys sie przyczepil o to ze masz inne zdanie i zarzucal mi bycie wstretnym konformista ?  :laugh: 

 

Teksty o wyborczej etc. to juz pomine bo chyba calkowicie straciles obraz rzeczywistosci i tego co faktycznie do ciebie napisalem, odpocznij sobie drogi sarmato bo jak tak dalej pojdzie to styki w mozgu ci sie przepala.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tym "o kilka za wiele o polityce" postem definitywnie kończymy jakąkolwiek gadkę o polityce. następne już będą znikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dajcie sobie na luz - każdy doskonale wie, że sprzętowo nowa generacja konsol to żadna rewelacja, każdy chyba zdaje sobie sprawę, że to znaczy tyle, że programiści muszą hamować swoje fantazje i liczyć się z ograniczeniami, więc cudów nie ma co oczekiwać. Każdy też powinien zdawać sobie sprawę z różnic między konsolą a PC i wybrać to, co mu bardziej odpowiada.

 

Ale skoro narzekamy, to i ja dołożę swoje: w widoku FPP z kabiny zauważyłem następujące głupoty: postacie skręcają kierownicę tylko o 90 stopni, sygnał klaksonu rozlega się zanim jeszcze postać dotknie przycisku, a w batyskafie faluje nie tylko widok za oknem, ale też ten w środku.

 

Fakt, że piszę o takich pierdołach pokazuje tylko i wyłącznie wielkość tej gry;)

 

Jeszcze pozwolę sobie zapytać: te bonusy, które mieliśmy dostać za granie też na PS3 to jakoś należy odblokować czy już są w grze od razu? Jeśli są, to gdzie mogę trafić na tego monster trucka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to już zaczyna bawić.

Niektórzy zachwują sie tak, jakby te FPS i hardware PS4 ratowało komuś życie.

Ja nie wiem, na serio niektórzy nie mają w życiu nic lepszego do roboty tylko martwić się FPSami i c#$*^wą PS4 ?

Jest jak jest. Skoro niektórzy są tak ogarnięci to trzeba było wykazać się na tyle rozsądkiem i instynktem samozachowawczym by nie kupować PS4 czekając na rozwój sytuacji, trzeba było nie kupować GTA, AC:U w pierwszych dniach po premierze tylko poczekać na opinię. Wiec skoro czujecie się zawiedzeni to możecie mieć pretensje tylko do siebie.

 

Przecież to co niektórzy tu wypisują przez pierwszą godzinę powoduje uśmiech, przez drugą pawia, a potem już tylko złe emocje.

Weźcie się jeden z drugim puknijcie w czoło i zastanówcie na sobą. No chyba, że gimbaza to wtedy fatycznie problem, bo Mama dała na grę a jest do dupy i kieszonkowe mogłem wydać na fajki a innych zmartwień brak.

Instynkt samozachowawczy to rzecz, którą się albo ma, albo nie. Jeśli kupujesz coś w ciemno bez sprawdzenia to ból dupy można mieć tylko do siebie.

 

Dla mnie GTA to 10/10. Nie mam zamiaru czytać wyziewów na poziomie "mało przechodniów" i "widzę dwie klatki mniej".

Tyle ode mnie.

  • Like 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest jakiś myk, żeby te DLC na 1mln baksów rozdzielić na 3 postacie z singla ? bo doszły mnie słuchy, że Franklin zgarnia całość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze słyszałes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest jakiś myk, żeby te DLC na 1mln baksów rozdzielić na 3 postacie z singla ? bo doszły mnie słuchy, że Franklin zgarnia całość...

jest (nie wiem czy ostatni patch go nie naprawil) taki myk z gielda, gdzie te 1 mln w minute zarobisz kazda postacia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po najnowszym patchu na mojej wersji z amerykanskiego pss nie moge sie polaczyc w online z kolegami ktorzy maja wersje europejska, jest napisane ze mam nie kompletna zawartosc, mial ktos podobny problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak, i jak ? :D Jest tak slabo, jak mowilem ? Bugi, niedzialajace multi, w ogole wszystko sie sypie ? :D Czy bajka, pieknie i och, GTA, biegne zlozyc preorder ? :D Zaraz sobie poczytamy, tak :D Juz tu widze wzmianki o niezadowoleniu. Nie udalo im sie uczynic przez ponad rok pierwotnej wersji grywalna, wiec nie robilbym sobie wielkich nadziei, ze ta bedzie fenomelana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skad te poglady ludzi tutaj piszacych, smiesza mnie posiadacze kompow. Tym jak sa dymani, placa grube pieniadze za sprzet, zeby jakis czas grac konfortowo w gry. Sytuacja konsol jest tez nie wesola, nie chodzi tutaj o to ze konsole sa slabe (szalu tez nie ma) ale o to ze gry sa produkowane w pospiechu i wszyscy sa nastawieni na trzepanie kasy. Dymaja pc bardzo slaba optymalizacja gier i zaczynaja dymac konsolowcow tym samym a cierpimy my wszyscy. Troche dziala to na zasadzie: uzaleznimy ich od gier a jak nie beda miec wyboru to kupia wszystko byle zaspokoic glud. Ja moge grac w gry w gorszej jakosci niz na pc, tylko byle chodzilo to dobrze, liczy sie fun a nie liczenie pikseli. A propo gta5 gra jest mega, a ze MOZE czasami cos chrupnie....

Edytowane przez zizikus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko jedno zastanawia...gram już ponad 30 godz a dalej nie miałem deszczu  :P

Edytowane przez wrobellito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko jedno zastanawia...gram już ponad 30 godz a dalej nie miałem deszczu  :P

 

Ja też :) 

A czekam na to bo chciałem zobaczyć jak to wygląda :) 

Cóż, może tak ma być, że to rzadkie zjawisko :) Los Santos raczej posiada inny klimat niż PL :D 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×