Skocz do zawartości
miloslupsk

Cyfrowe wersje gier z Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, załóżmy że chcę kupić z kolegą grę na spółkę. Widzę to tak, zakładam nowe konto i je aktywuję jako podstawowe, następnie kupuję grę i udostępniam dane przyjacielowi.

Obydwoje chcielibyśmy grać na swoich profilach, a nie na koncie z zakupiona grą. Jak to zrobić?

Edytowane przez anarom 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No żeby to konto dać koledze, i żeby On mógł grać w gry z niego na swoim koncie, to to konto zakupowe musisz u siebie deaktywować. Napisał bym Ci wprost, tylko nie wiem czy mnie strażnicy texasu tu nie dopadną ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, załóżmy że chcę kupić z kolegą grę na spółkę. Widzę to tak, zakładam nowe konto i je aktywuję jako podstawowe, następnie kupuję grę i udostępniam dane przyjacielowi.

Obydwoje chcielibyśmy grać na swoich profilach, a nie na koncie z zakupiona grą. Jak to zrobić?

Musisz kupić grę na swoim koncie i udostępnić koledze swoje dane. On ustawi je jako podstawowe u siebie i będzie grał na swoim koncie. Ty natomiast będziesz grał na swoim koncie ustawionym jako drugorzędne.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie byłem ciekaw i już wszystko wiem. Dzięki chłopaki i kończymy temat :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mnie ktoś oświecić, bo myślałem, ze o slotach, martwiakach i handlu tym na Allegro wiem wszystko... ale na czym ten koleś zarabia? Skoro wszystkie konta sprzedaje na własność (wraz z możliwością aktywacji jako podstawowe) 

 

http://allegro.pl/gta-v-5-ps4-na-wlasnosc-edycja-cyfrowa-24-7-i5151953665.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konta po zombiaku - już raz aktywowane.

Gość sprzedaje konto po raz drugi.

Cena jest trochę niska więc na 100% konto US.

Niektórzy zamiast sprzedawać 3ci raz konta którego się nie da aktywować sprzedają tylko 2 razy z czego 2gie jest "na własność".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konta po zombiaku - już raz aktywowane.

Gość sprzedaje konto po raz drugi.

Cena jest trochę niska więc na 100% konto US.

Niektórzy zamiast sprzedawać 3ci raz konta którego się nie da aktywować sprzedają tylko 2 razy z czego 2gie jest "na własność".

 

Sep, to nie są konta po zombiaku, bo musiał by odczekać 6 miesięcy, a on sprzedaje gry, które miały premierę w tym roku (Order, Evolve itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie 6 miesięcy?

 

Zwykle wygląda ot tak:

1> pierwsza sprzedaż - pierwsza aktywacja - po sprzedaży zombiak

2> druga sprzedaż - druga aktywacja - zmiana hasła bez zombiaka bo wiadomo - się nie da

3> trzecia sprzedaż - bez aktywacji - "grasz tylko na tym koncie" - po pół roku możesz sobie zrobić reset awaryjny i mieć pełne.

 

On zamiast zrobić punkt trzeci to za drugim razem sprzedaje "na własność".

Sam tak robiłem jak testowałem sprzedaż slotów - ludzie byli mało zainteresowani pełnymi kontami .

 

...jest jeszcze opcja (sam się na to raz naciąłem) że są to pełne konta bez aktywacji awaryjnej kupione kradzionymi kartami/użytym charge back'iem - takie konto zostanie zawieszone przez Sony a kupujący zostaje ze zwykłym slotem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie 6 miesięcy?

 

Zwykle wygląda ot tak:

1> pierwsza sprzedaż - pierwsza aktywacja - po sprzedaży zombiak

2> druga sprzedaż - druga aktywacja - zmiana hasła bez zombiaka bo wiadomo - się nie da

3> trzecia sprzedaż - bez aktywacji - "grasz tylko na tym koncie" - po pół roku możesz sobie zrobić reset awaryjny i mieć pełne.

 

On zamiast zrobić punkt trzeci to za drugim razem sprzedaje "na własność".

Sam tak robiłem jak testowałem sprzedaż slotów - ludzie byli mało zainteresowani pełnymi kontami .

 

...jest jeszcze opcja (sam się na to raz naciąłem) że są to pełne konta bez aktywacji awaryjnej kupione kradzionymi kartami/użytym charge back'iem - takie konto zostanie zawieszone przez Sony a kupujący zostaje ze zwykłym slotem. 

 

No ja właśnie obstawiam na zakup kradzioną karta, ale kurcze dość długo mu się konto na Allegro jeszcze trzyma i nie chce się wierzyć, że nikt mu nie wlepił negatywa.

 

Konta są pełne, nie są dezaktywowane awaryjnie i również na koncie nie ma informacji, żeby jakaś konsola byłą aktywowana.

Edytowane przez LordKrysto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz przetestowane te i konta na pewno są pełne bez zrobionego zombiaka, to na 100% jakiś wałek na karcie i prędzej czy później konto zostanie zablokowane przez Sony a na Allegro mu zawieszą . :P

Tamten też nie miał negatywów i nagle konto mu zablokowali na Allegro. 

...chyba że ma dostęp do jakichś promocji.

 

Jak Janusze sprzedawały sloty za 130zł od zombiaka za TLoU to ja na przykład miałem dostęp do to TLoU za 20USD i u mnie niska cena też mogła wydawać się podejrzana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz przetestowane te i konta na pewno są pełne bez zrobionego zombiaka, to na 100% jakiś wałek na karcie i prędzej czy później konto zostanie zablokowane przez Sony a na Allegro mu zawieszą . :P

Tamten też nie miał negatywów i nagle konto mu zablokowali na Allegro. 

...chyba że ma dostęp do jakichś promocji.

 

Jak Janusze sprzedawały sloty za 130zł od zombiaka za TLoU to ja na przykład miałem dostęp do to TLoU za 20USD i u mnie niska cena też mogła wydawać się podejrzana ;)

 

No tak, konto sprawdziłem bo poprosił  mnie o to mój kolega, który kupił The Order na jego aukcji... wygląda ok... czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem żeby kupić u tego typa The Order wraz z kontem i po przejściu sprzedać, mam jednkaże pewne pytanko. Może kiedyś chciałbym do tej gry wrócić i się zastanawiam czy mógłym zrobić u siebie zombiaka bez awaryjnej deaktywacji( tzn z poziomu konsoli) i sprzedać to konto jakby "nietknięte" dalej zostawiając ewentualnemu przyszłemu nabywcy taką możliwość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Albo zostawiasz sobie zombiaka albo robisz komuś zombiaka a sobie pełne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapuje. Czyli wychodzi na to że musiałbym sobie samemu zdalnie zrobić punkt 1 z Twojego posta #708, a sprzedając komuś konto ze wszystkimi danymi robiłbym punkt 2. Taka osoba mogłaby u siebie aktywować konto jako podstawowe i grac na prywatnym, a potem jakby deaktyowała u siebie z konsoli to mogłaby dalej opchnąć. Jakby tej osobie chiało się poczekać wymagane kilka miesięcy to rónież mogłaby by sobie nawet zrobić przed odsprzedaniem zombiaka.

PS: Starałem się pisać tak żeby jakieś domorosłe janusze nie mogły się domyśleć o co chodzi, a moje zainteresowanie wynika z tego, że nie chciałbym nikogo oszukać jakbym sprzedawał konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie tak jak piszesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok powiedzmy ze mam do konto z gra do sprzedania (kupilem cale konto na ktorym moglem grac) i chce je opchnac dalej co zrobic ? dezaktywacja z poziomu konsoili i to wszystko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok powiedzmy ze mam do konto z gra do sprzedania (kupilem cale konto na ktorym moglem grac) i chce je opchnac dalej co zrobic ? dezaktywacja z poziomu konsoili i to wszystko ?

tak, tylko musisz mieć hasło i mieć tą pewność, że gość od którego kupiłeś konto Ci go nie zmienił.

wtedy w ustawieniach musisz zrobić deaktywację, dajesz dane następnemu nabywcy

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej ludzi dowie się tym jak sprzedawać sloty tym mniejsza cena gry kupiona w ten sposób.

I to chyba wszystkim chodzi no nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majac dostep do calego konta nie trzeba dezaktywowac nic zeby sprzedac wystarczy podac dane do konta, wprowdziliscie mnie w blad, jak glupi szukalem dezaktywacji

Edytowane przez Dynio24_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tAk możesz sprzedać dwa razy to samo konto,a nawet trzy razy jeśli ten ostatni raz będzie używany jako konto gościnne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem u tego człowieka pełne konto z BF HL.

Niestety dopiero dzisiaj przeczytałem to co napisaliście... 

Teraz naszły mnie wątpliwości ad tego, że konto może być opłacone lewą kartą bo cena jest nienaturalna :/

Widać na historii konta doładowanie 69,99 USD co daje ok 270 zł... jak to ma się do 139 zł :P 

 

Edytowane przez FreshPrince

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że Sony zaczyna banować konsole, a nie konta - gdzie odnotowano zakup z kradzionej karty (dotyczy wszystkich konsol, na których dane konto było uwierzytelnione).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że Sony zaczyna banować konsole, a nie konta - gdzie odnotowano zakup z kradzionej karty (dotyczy wszystkich konsol, na których dane konto było uwierzytelnione).

 

Jakieś źródło? Dowód? Na razie blokują konta z kartami które zostały skradzione i ludzie nawet nie potrafią odzyskać swojej zawartości na nich które mieli.

O konsolach chyba na razie nic nie wiadomo i raczej w to wątpię.

A banują tylko konsole na których jest przypisanych więcej niż 15 kont podstawowych, chociaż i tak na 30 dni tylko.

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×