Skocz do zawartości
DaraS

NHL 15

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem !
 

Ktoś potrafi mniej więcej przewidzieć kiedy będzie dostępne w Polsce w sklepach ? Premiera w USA jest 9/9, w Europie 12/9. Zastanawiam się czy będzie dostępny od 9/9. Często gry z EA są w EU dostępne tak jak w USA pomimo opóźnionej premiery w EU. Z drugiej strony widziałem na YT, że ludzie już grają w pełną wersję.

 

Jak dla mnie to będzie sportowa gra roku. Ewentualnie konkurować może NBA z 2K. Fify/Pesy nie dorastają do pięt tej edycji.

 

Pozdro !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, zwłaszcza jak się nie lubi piłki nożnej. Skąd wiesz, że Fifa 15 jest słaba? Masz demo czy jak masa tu ludzi bredzisz?

Edytowane przez BogitoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, zwłaszcza jak się nie lubi piłki nożnej. Skąd wiesz, że Fifa 15 jest słaba? Masz demo czy jak masa tu ludzi bredzisz?

Napisałem, że jest słaba ? Dla mnie feeling z grania w NHL to coś czego żadna edycja Fify (w którą gram na konsoli od 2010) mi nie dała. W FIFĘ uwielbiam grać, w 14 grałem masę czasu.

 

Chyba masz jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
 
to mój pierwszy post tutaj, pozdrawiam serdecznie wszystkich graczy!
 
Od 2008 roku gram w serię NHL, uwielbiam tę grę. Odniosę się do tej oceny:
 
 

 

Jak dla mnie to będzie sportowa gra roku. Ewentualnie konkurować może NBA z 2K. Fify/Pesy nie dorastają do pięt tej edycji.
 

 

Bardzo wątpliwe.  ;)
 
NHL 15 to niestety kompromitująca wtopa EA Sports, i to zarówno w wersji na stare konsole, jak i nowe.  

 

Wersja na stare konsole:  
to jest w zasadzie NHL 14, tylko z odświeżonymi składami, nowymi komentatorami… i niczym więcej. Gameplay, HUT, menu - nie zmieniły się ani na jotę. Wydawanie tego jako nowej gry jest bezczelnością, to powinno być co najwyżej wydane jako DLC. Ale wiadomo – pieniążki. Nic innego nie uzasadnia sprzedawania NHL 14 w nowej obwolucie. Można sobie odpuścić i dalej grać w NHL 14, wyjdzie na to samo, chyba, że ktoś nie ma NHL 14.

 

 

Wersja nextgenowa:
Są oczywiście wielkie plusy, jak odświeżony gameplay, zabrakło jednak tak wielu elementów znanych z poprzedniczek, że aż mnie zatkało i zastanawiam się, co twórcy robili przez cały rok?

Oto, czego NIE MA w NHL 15 PS4/XBOX One:
 
Źródło:

 

http://forum.ea.com/eaforum/posts/list/10163004.page

 

-No EASHL
-No OTP
-No NHL 94 Mode
-There are no offline seasons in HUT
-There are no tournaments in HUT
-You cannot play a friend in HUT
-No Winter Classic
-No GM Connected
-No Shootout
-No Live the Life
-No be a CHL Pro
-No be a NHL Pro
-Being drafted is now just a random assignment to a team, no way to influence when you are drafted
-You cannot draft players in Be A GM Mode
-No fantasy draft in Be A GM Mode
-No be a Legend Mode
-No Season Mode
-No Tournament Mode
-No Playoff Mode
-No Battle For The Cup
-No Creation Zone
-No Edit Team
-No Edit Player
-No Customize AI
-No Build Your AI
-No Create A Play
-No Custom Music
- No Custom Cameras
- No Mobile Companion App for HUT
- No HUT Action Tracker
- No All-Star game in various modes (Be a Pro, Be a GM)
- No trade deadline action in Be A GM mode

 

Oczywiście nie ze wszystkich opcji się korzysta, ale kilku trybów mi bardzo brakuje (np. turnieje, karne online, sezony, Winter Classic), brak kilku opcji w Be a GM (brak pre-season games, meczu All-Star, draftu)…
 
Dodam, że nowe cieszynki są bardzo ubogie w porównaniu z np. serią FIFA, scenki - celebracje po zdobyciu gola są jakimś żartem (wcześniej cieszył się gracz samotnie, teraz gratuluje mu… raptem JEDEN kolega), a cała seria animacji po zdobyciu Pucharu Stanleya wygląda IDENTYCZNIE!!!

 

 

Czepiam się szczegółów, ale naprawdę lubiłem, jak po strzeleniu gola zapalały się czerwone lampki za bramką. Teraz lampki niby się zapalają, ale są bardzo słabo widoczne albo zasłonione przez przeogromną belkę wyświetlającą wynik i czas. Mimo ogromnych rozmiarów wspomnianej belki trudno się połapać, kto gra w przewadze i ile zostało czasu do końca kary. We wcześniejszych wersjach oznaczone to było wyraźnie na czerwono.
 
Lista braków jest miażdżąca. Grą roku  NHL 15 na pewno nie będzie.

 

Fala hejtu na NHL 15 na forach w USA i Kanadzie jest tak ogromna, że można liczyć na poważnego patcha z uzupełnieniem choć części brakujących trybów. Jeśli nie, EA Sports strzeli sobie samobója… :down:
 

Edytowane przez Sidney411

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoście posta Sidney'a, to mocno kiepsko. Ostatnią edycję w jaką grałem to NHL 13, też byłem zachwycony, m.in. mnogością trybów, które widzę, że tutaj wycięli.

 

Szkoda. Mimo wszystko kupię, demo mnie przekonało a w NHL zawsze lubiłem pograć.

 

Wygląda to tak, że za dwa-trzy lata będziemy w FIFIe i NHL mieć tylko tryb "Play Now", "Career" i "Ultimate Team". Z naciskiem na ten ostatni, który dla EA jest żyłą złota, przez co pewnie też rezygnują z wielu innych trybów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zagram w nextgenową wersję, mimo okrojonej wersji. Najważniejsze dla mnie tryby (Be a GM, online versus i HUT), choć też okrojone, zostały, najważniejsza jest jednak sama gra – gameplay jest dla mnie wspaniały. Tyle jednak było tych dodatków i opcji, że się człowiek przyzwyczaił i lubił w nich pomieszać w przerwach między meczami, a teraz przyjdzie częściej pogrywać sobie w FIFĘ czy inne gierki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie przesadzajcie... zabrakło im czasu tak jak z UFC... Już zapowiedzieli że będą powoli uzupełniać grę po premierze (między innymi dojdzie OTP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że trochę przesada - najważniejsze jest to, jak się gra, dlatego dam im szansę i kupię grę. Porównywalne emocje mam grając w FIFĘ, coś pięknego :-) A z czasem gra będzie coraz lepsza. Ta seria z roku na rok była coraz doskonalsza i osiągnęła na PS3/XBOX 360 absolutnie niesamowity, ekscytujący poziom. Pewnie teraz też tak będzie, w następnych edycjach będzie coraz lepiej. Mam nadzieję, że teraz nastąpi to wcześniej i już NHL 15 będzie ulepszane przez patche i tunery.  

 

Moim zdaniem sterowanie jest lepsze, niż w FIFIE. Strzały prawym analogiem i podania "cynglem", celując jednocześnie analogiem - to bardzo ekscytujące rozwiązanie. Gdy gram w FIFĘ, strzelając i podając przyciskami, czegoś mi  brak i odbieram grę jakoś tak bardziej arcade'owo. Zero celowania, wpadnie albo nie - a tu jest większe panowanie nad sytuacją.

 

Teraz w Ameryce Północnej wrze - tam mają klepę na punkcie hokeja, jak to w Europie jest z futbolem, więc i emocje są silne. Ale to sprawia, że EA jest pod presją i patche będą palce lizać :-)))

 

Kolejny, przykry brak: po ustrzeleniu hattricka (w meczu w swojej hali) zawodnik wcześniej dostawał specjalną gratyfikację: czapki leciały na lodowisko w uznaniu osiągnięcia, podobnie, jak w rzeczywistości. A teraz nic z tego... :-)

Edytowane przez Sidney411

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grę będę posiadał w premierę dlatego już piszę byście zapraszali mnie do friendsów: psn_id: kedzik
Pogram chętnie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chyba kupię, za gnoja całe dnie grałem w NHL na wcześniejszych wersjach PS. Trzeba kupić zdrapki i zaciągnąć grę z PS USA. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak chyba odpuszczę zakup na premierę :sad: Dopiero dorobiłem się  PS4 i spłukany niestety :sad: Do świąt jednak na bank zakupię. Jak coś można dodać mnie na PSN -> jodzio. Jak tylko będe miał to chętnie z kimś pogram

Edytowane przez jodzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja szczęśliwie wytrwałem w woli silnej, odłożonej długi już czas temu sumy na ten priorytetowy zakup nawet wzrokiem nie potraktowałem przez cały ten czas, także zostaje przy premierze! Mam tylko nadzieję, że Media czy Empik nie zawiodą mnie tak, jak zrobili to w przypadku Maddena... :down:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę w okolicy premiery. Sama rozgrywka daje mase frajdy i udzielają się emocje. Dzisiaj mialem niesamowity mecz. Przegrywałem juź 1-4 (poziom pro) i na 4s. przed końcem ostatniej syreny, po solowej akcji Kopitara, jego strzale tuż zza niebieskiej lini w samo okno, wyrównałem na 4-4. Zdecydowanie najpiękniejsza moja bramka, jak dotychczas. Prawie skoczyłem z radości :D

Edytowane przez DAK
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje opcji Season Offline, ale jaki to sezon? Taki normalny, że wybieram drużynę i nią gram caly sezon czy jaki? Przecież to chyba podstawowy tryb każdej gry sportowej.

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha. Właśnie dowiedziałem się (temat mi nieznany kompletnie), że można doładować amerykański ps store za pomocą PayPal. Także czas kupić nhl.

Juz można pobierać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha. Właśnie dowiedziałem się (temat mi nieznany kompletnie), że można doładować amerykański ps store za pomocą PayPal. Także czas kupić nhl.

Juz można pobierać?

A jak wygląda przelicznik zł na dolary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda przelicznik zł na dolary?

Praktycznie identyczne jak kurs w google. Czasami grosz, dwa więcej. Często płace PayPalem w £ i $ i nie zdzierają. Na pewno będzie taniej niż jakby kupił zdrapki na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje opcji Season Offline, ale jaki to sezon? Taki normalny, że wybieram drużynę i nią gram caly sezon czy jaki? Przecież to chyba podstawowy tryb każdej gry sportowej.

Też właśnie sprawdziłem teraz co tam nakombinowali, bo wcześniej nie śledziłem tematu. No i niestety z tego co widzę brakuje ogromnej liczby różnych trybów gry i contentu jaki był w poprzednich częściach. Season mode offline vs CPU jak ktoś sobie grał to wygląda na to że wylatuje totalnie, chyba dużo osób w niego nie grało (ja lubiłem sobie pograć tak sezon czasami) bo nie to najbardziej boli większość graczy. Jakiś czas temu śmiałem się że grając w demo NHL 15 na ps4 w "What's new" wyświetla to nam i znajomym że gramy w NHL Pełną wersję. Wtedy się śmiałem a dzisiaj mam wrażenie że pełna wersja to faktycznie będzie demo tylko z większą liczbą drużyn... WTF EA?

Ok będą jakieś aktualizacje coś pododają ale nie podoba mi się to ani trochę. W FIFA 14 też zlikwidowali te wszystkie offline'owe turnieje w next genowej wersji a w 15 zdaje się że powracają, więc jednak było na to zapotrzebowanie.... nie wiem czy tu nie będzie tak samo.

Tutaj gostek komentuje te pierwsze doniesienia o tym czego będzie brakowało (filmik z przed 3 dni), na forum EA teraz ratują sytuację z tym info o aktualizacja ale i tak wszystkiego przecież nie przywrócą.

Edytowane przez Scooby-Doo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie można sobie wziąć Anaheim i odpalić sezonu całego? Odpisz tak dla jasności. Bo jeśli nie to olewam temat gry. Demo zajefajne, pierwszy raz mi się tak dobrze gra od 98 roku. Ale towarzyskie mogę grać dalej w demo:D Tryb be a pro i zbieranie kart mnie nie interere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zagrać w ten tryb Be a GM bodaj, wtedy grasz sezon jedną drużyną. Mi szkoda season mode bo tam można było odpalić sezon więcej niż 1 drużyną na przykład.

Be a GM praktycznie nie grałem więc nie umiem teraz dokładnie powiedzieć jakie tam są różnice ale sezon zagrasz. Tylko w tym trybie Be a GM draft dojdzie dopiero w październiku chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tryb Be a GM, o którym powyżej piszecie, to jest coś na wzór kariery menedżera w Fifie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tryb Be a GM, o którym powyżej piszecie, to jest coś na wzór kariery menedżera w Fifie?

Podobno tak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem pewny w 100% co do Be a GM mode więc poczekajcie aż da ktoś znać z osób które grały w ten tryb i wiedzą dokładnie o co tam chodzi, ewentualnie może coś w sieci poszukać na temat tego trybu.

Edit: o dobra Martin potwierdził, to nie oszukałem wcześniej kolegi PiPol'a :)

Edytowane przez Scooby-Doo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×