Skocz do zawartości
DaraS

NHL 15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich !

 

Może tutaj ktoś mi pomoże, bo mi się już pomysły kończą.

 

Gram tryb HUT, generalnie mam problem z większością aspektów decydujących o wyniku każdego meczu.

 

1. Coś jest nie tak z ustawianiem się moich obrońców - chodzi o to, że przeciwnik bardzo łatwo w meczu dochodzi do sytuacji, w której ma przewagę 1-2 zawodników.

    Kombinowałem z ustawieniami linii defensywnych, kombinowałem ze strategiami i nie umiem znaleźć złotego środka. Jak dam strategię, w które broni 4, atakuje 1 to z przodu mi brakuje a linia 

    defensywy i tak ustawia się dosyć wysoko.

 

    Ktoś gdzieś widział/czytał jakiś rozsądny poradnik, który tłumaczy wszystkie ustawienia strategii w tej grze ? Ma to w ogóle sens grzebanie w tych ustawieniach ?

 

2. Nie potrafię wyczaić jak to jest, że przeciwnik odbiera mi krążek bez żadnego problemu, przy każdym zbliżeniu się do zawodnika drużyny przeciwnej a gdy ja chcę ten krążek odebrać to

    przeciwnik jeździ sobie z krążkiem między moimi zawodnikami jak między pachołkami - czasami odbiorę, czasami dostaję Tripping Penalty. Efekt mojej gry obronnej często też jest taki, że

    przeciwnik sobie jeździ między moimi obrońcami aż w środku robi się wolne pole, bo moi obrońcy się rozjeżdżają (przypuszczam, że to jest efekt tego, że często zmieniam obrońcę - R2) a 

    przeciwnik podaje i strzela one-timer'a.

 

    Może tak jest, że jest jakiś sposób obrony, o którym nie wiem (znam Poke Check, Stick Lift i Hitting), macie jakieś ciekawe wskazówki odnośnie gry obronnej ?

 

3. Jeżeli chodzi o strzelanie One-Timer. Strzał trzeba zasygnalizować gałką w momencie jak krążek dochodzi do strzelającego ?

 

    Mój team ma OVR około 84, więc nie są to źli zawodnicy. Udało mi się awansować do DIV 8 ale tam już nie mam generalnie szans.

 

    Każdy mecz kończę różnicą 2-3 goli na minusie mając ZAWSZE około 30-40% więcej strzałów niż przeciwnik - więc nie tylko mam problemy w obronie ale ze skutecznością też jest masakra.

 

    Generalnie najpierw chciałbym nie tracić tyle bramek.

 

Pozdrawiam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mój sposób na takich jezdzców jest taki żeby starać się zawsze mieć kogoś pod własna bramką i tam spróbować przecinać podania .Niech sobie jezdzi nie staraj się zabierać mu za wszelką cenę krążka bo wtedy własnie cię objedzie tylko spokojnie i wyczuć ten timing i wtedy odebrać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś Panowie to pojawiła się dzisiaj nowa aktualizacja, która dodała m.in. nowy tryb offline - "Stanley Cup Playoffs" i jeszcze jakieś ogólne poprawki do HUT i samej gry, pojawiło się "3 stars of the game", a w trybie "Be a Pro" siedząc na ławce dostajemy feedback od trenera za swój występ. Waga to ponad 1600 mb.

Edytowane przez Scooby-Doo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam pytanie odnosnie obrony. Bo mam tutaj maly problem tzn nie wychodzi jakos blokowanie zawodnikow ktorzy wchodza w moja tercje jak w maslo. A jak ja chce wejsc w tercje przeciwnika to widze jak zawodnik najezdza praktycznie zawsze na mnie i bach bodiczek. Wyglada to tak jakby trzymal x " jak w fifie " i w odpowiednim momencie wcsnal inny przycisk aby mnie bodikiem dojechac. Moi tego nie robia. Czy jest jakies jakby zdalne sterowanie : przyscik ktory jest odpowiedzialny za to czyli ze moj zawodnik podjezdza automatycznie do zawodnika a ja tylko wciskam jakis knefel :) i albo trafie albo za pozno i przestrzele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam pytanie odnosnie obrony. Bo mam tutaj maly problem tzn nie wychodzi jakos blokowanie zawodnikow ktorzy wchodza w moja tercje jak w maslo. A jak ja chce wejsc w tercje przeciwnika to widze jak zawodnik najezdza praktycznie zawsze na mnie i bach bodiczek. Wyglada to tak jakby trzymal x " jak w fifie " i w odpowiednim momencie wcsnal inny przycisk aby mnie bodikiem dojechac. Moi tego nie robia. Czy jest jakies jakby zdalne sterowanie : przyscik ktory jest odpowiedzialny za to czyli ze moj zawodnik podjezdza automatycznie do zawodnika a ja tylko wciskam jakis knefel :) i albo trafie albo za pozno i przestrzele?

Nie ma takiego przycisku, musisz sam wjechać w tor jazdy przeciwnika i prawym analogiem mu przyłoić, ewentualnie zostaje jeszcze wciśnięcie prawego analoga czyli przycisk R3 ale to też odpowiada za samo już zaatakowanie przeciwnika ciałem.

Edytowane przez Scooby-Doo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim bodycheck nie jest odpowiedzią na wszystko. ;d A tak poważnie, nie wiem, ja tam staram się kierować prostą zasadą - albo jesteś pewny bodychecka, albo szukaj innych rozwiązań. W sytuacji kiedy Twój rywal nie podaje - holuje krążek od własnej strefy i na pełnej szybkości wjeżdża Ci w strefę, lub podaje - ale na tyle dobrze, że rozpędzony odbierający jest w stanie opanować gumę bez wytracania rytmu, no jest ciężko i w sumie lepiej odpuścić, choćby z tego prozaicznego powodu, że Twoja obrona jest w "odwrocie" i zanim Twój defensor zbierze się w sobie, zmieni kierunek jazdy i jeszcze przy tym, zanim zdąży nabrać odpowiedniej prędkości - no to już w zasadzie jest po wszystkiemu, krążek albo jest w bramce, albo w najlepszym wypadku w rękawicy czy na parkanie Twojego bramkarza. ;d Także nie ma co się nastawiać na hit, bo to nie zawsze jest dobry wybór. Polecam cofać, trzymać kontakt z napastnikiem, starać się blokować korytarz na forehand i uskuteczniać jakiś w miarę wyważony pokechecking po drodze. Jeśli się uda, super, jeśli nie - przynajmniej kupujesz sobie czas. I to jest, moim zdaniem, najlepsze co można starać się zrobić w przypadku jakiegoś breakawayu, gdzie atakujący wjeżdżają na pełnej szybkości. W ataku pozycyjnym, zdecydowanie dorzucać do tego jakieś próby przecięć, bodychecki również, ale w tym przypadku są one po prostu prostsze do realizacji, więc tu pewnie nie ma jakiegoś problemu. Ale tak jak mówię - sam bodychecking nie jest odpowiedzią na wszystko ;D No, przynajmniej ja to tak widzę. :thumbsup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No samo body napewno nie jest tylko zastanawia mnie jak to oni robia ze praktycznie zawsze podjezdza i mnie trafia a moi po prostu mijaja sie z nimi :/ a wyczekuje ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No samo body napewno nie jest tylko zastanawia mnie jak to oni robia ze praktycznie zawsze podjezdza i mnie trafia a moi po prostu mijaja sie z nimi :/ a wyczekuje ich.

Jak to mówią, trening czyni mistrza. Są gracze którzy potrafią świetnie wykorzystać bodycheck'iem brak mobilności drugiego gracza, zresztą nie tylko brak mobilności bo są i tacy którzy potrafią ciałem zatrzymać istną "serpentynę".

Ja często korzystam z poke check i muszę powiedzieć że jestem zadziwiony skutecznością odbioru ale to bardziej przez to że naczytałem się sporo krytycznych opinii na temat EA i odbioru poprzez Poke w NHL 15, moim zdaniem działa to 'just fine' tylko trzeba mieć świetne wyczucie. W moim przypadku kończy się to tym że notuje odbiór bądź strącenie krążka z łopatki kija przeciwnika albo jak się spóźnię troszkę to ląduje na ławce kar za zahaczanie :biggrin:

Edytowane przez Scooby-Doo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez kitu, czasami czuje się jakbym grał z kompem. Ludziom takie body checki wychodzą, że ja chyba jeszcze parę lat będę musiał pograć żeby coś takiego zrobić. Inna sprawa, że niektórzy zostawiają obronę gracza z krążkiem CPU, a sami odcinają drogę do podania. Tak czy inaczej również próbuję obu technik i z równie miernym skutkiem. Co do poke check to też się wreszcie do niego przekonałem, ale może to dlatego, że dawno nie grałem offline  :)

 

Ja mam z kolei problem z atakiem. Jakoś doczołgałem się do 5-tej dywizji, ale strzelam po 1-2 bramki na mecz. Za to jak już przegrywam to po 4,5 do zera. Także cała moja drużyna ma wskaźnik +/- grubo poniżej zera. Ostatnio nawet przegrałem z gościem 9:0 mimo, że w strzałach było 25:18 dla mnie. Dodam, że mój bramkarz, który miał 88ovr od razu trafił na listę transferową. Obejrzałem chyba większość poradników na YT, ale niewiele to daje. Chyba będę musiał uzbroić się w cierpliwość i dalej ćwiczyć.

Edytowane przez wicek65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy wam też tak dziwni ścina podczas meczu jak by się gra na setne sekundy pałzowała :( i to jest non stop co kilka sekund

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ostatnio jak grałem to zauważyłem coś takiego, nie widziałem tego przy pierwszych odpaleniach gry, w offline gra tak ścinała i jakby na środku ekranu robił się taki grubszy pasek - coś jakby nie tak z odświeżaniem ekranu. Ale nie działo się to często, raz czy dwa razy i też trudno mi powiedzieć czy na mecz czy na kilka spotkań, ostatnio rzadko grywam w NHL ale miałem coś takiego, nie wiem czy jest to ta sama rzecz jaką Ty zauważyłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do NHLa do osób grających. Warto kupić? Jak tryb HUT wygląda w porównaniu do piłkarskiej wersji FUT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do NHLa do osób grających. Warto kupić? Jak tryb HUT wygląda w porównaniu do piłkarskiej wersji FUT?

Kupiłem na szczęście slota. Po paru meczach odstawiłem. Ściągnij demo. Masz to samo tylko mniej drużyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra sprawdze. Jak jest tak jak mówisz to EA słabo w tym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym temacie gdzieś lista wyciętych rzeczy. Ponad 20 pozycji... Ta gra nie ma nic. Kompletnie nic. W demo grało się super, zresztą w demo grałem dłużej niż w pełną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli chodzi o aspekt contentu to gra wygląda biednie, to bez dwóch zdań. Natomiast jeśli chodzi o HUT, no tu jest bardzo podobnie w stosunku do tego z czym mieliśmy przyjemność podczas ogrywania 14stki. Powiem tak, szału nie robi w aspekcie zawartości, do Maddena temu daleko - ale jest do przyjęcia. Natomiast jeśli pytasz o gameplay, imho dostarcza po tysiąckroć więcej zabawy aniżeli FUT - także ze swojej strony, no ja polecam po prostu i tyle. ;-) A wracając jeszcze do aspektu contentu samego w sobie, jako takiego - to możesz zajrzeć na moją tubę, mam tam taki przeglądzik zawartości, może okaże się pomocny. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ea w tym roku wydajac nhl uratowalo chociaz troche imie. gra sie dobrze ze znajomymi, ciagle cos sie dzieje, dobra gra def kluczem do sukcesu;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ea w tym roku wydajac nhl uratowalo chociaz troche imie. gra sie dobrze ze znajomymi, ciagle cos sie dzieje, dobra gra def kluczem do sukcesu;]

Powiedz to recenzentom, którzy zjechali grę na całego. Ja NHL-a zakupię sobie na święta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to recenzentom, którzy zjechali grę na całego. Ja NHL-a zakupię sobie na święta ;)

Nawet nie chce się śmiać, gameplay owszem jest ok, model jazdy zawodnikiem fajny, ale jako całość to jest żenada. Dodatkowo tuner online na początku był nastawiony na arcade, a teraz po aktualizacji padają wyniki under 2.5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, że recenzenci oceniają grę jako całość, biorąc pod uwagę wszystkie jej aspekty. Dla mnie, i zapewne dla wielu z was najważniejszy jest gameplay, bo to on decyduje czy będziemy mieli ochotę wracać do gry. Cóż z tego jak dany produkt będzie oferował setki trybów, wyzwań itp. jak sama rozgrywka jest do dupy.

To tak jak z symulatorami wyścigowymi. Najważniejsza jest fiza, model jazdy, zachowanie auta, a reszta w postaci contentu (ilość torów,samochodów) schodzi na dalszy plan.

 

Reasumując jakość>Ilość

Edytowane przez DAK
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w NHL nigdy jakoś nie nastawiałem się na dodatkowe tryby typu Be a Pro czy jakoś takie. Głównie grałem meczyki online zwykłymi drużynami i też miałem wielką frajdę w poprzednich częściach, dlatego nawet okrojona wersja NHL 15 nie zniechęci mnie do zakupu tej gry w późniejszym czasie gdy wpadnie trochę wolnej gotówki

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze zawsze bedziemy narzekac :) ale nie mozzna powiedziec ze gra jest slaba, w porownaniu z Fifa to niebo a ziemia. Polecam wszystkim

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozecie dodawac do gry online, Headset mile widziany. 
Veezo_ 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×