Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie osobiście Bloodborne to najlepsze Soulsy. System walki jest genialny w swojej prostocie. Do tego całe Lore to miazga. Jeszcze nigdzie czegoś tak rozbudowanego nie widziałem.

Jak ktoś jest zainteresowany ogólnie fabułą bo się trochę gubi czy coś to obadajcie kanał na YT VaatiVidya. Koleś dedukuje i składa do kupy fabułę ze wszystkich Soulsów. 

Mi się marzy by kiedyś From Software zrobiło Soulsy w Słowiańskim świecie. To by było coś.

 

Odpalcie sobie ten filmik --> 

 

W 16:20 mówi o zabiciu Kosa i głosach...ktoś z was wiedział o tym? W tej grze jest tyle ukrytych rzeczy, że głowa nie ogarnia. Np te maszty statków w "granicy koszmaru" (gdzie jest Amygdala) to te same statki co w "rybackiej wiosce".

Edytowane przez Frost Prime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałbym starych Soulsów z lekko anemiczną walką i już nieco archaiczną grafiką. Chociaż rozbudowanie i pvp, moim zdaniem było o wiele lepsze w Soulsach. Może  poczekajmy na DS3, wtedy będzie sprawiedliwiej.

Edytowane przez anarom 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam filmiki tego gościa. Głos ma taki, że można go sobie na dobranoc puszczać :)

Ja z kolei polecam ten https://www.youtube.com/watch?v=WglvyYOKJpY film, o różnicach w tłumaczeniu z japońskiego na bardziej powszechny. Jest pare ciekawostek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] W tej grze jest tyle ukrytych rzeczy, że głowa nie ogarnia. Np te maszty statków w "granicy koszmaru" (gdzie jest Amygdala) to te same statki co w "rybackiej wiosce".

Jest tego więcej niż ktokolwiek sobie wyobraża.

Jeśli chodzi o budowę świata, fabułę to jest to na pewno najlepsza część serii i jedna z najlepszych gier w ogóle.

Każdy przeciwnik, miejsce, broń, przedmiot ma jakąś historię i znaczenie.

Chociażby to że podczas walki z Rom'em jak uderzymy go w głowę to krew ma inny kolor niż przy uderzeniu w korpus, nie jest to przypadek tylko jest to uzasadnione fabularnie.

 

Jak ktoś chce poznać dokładnie fabułę gry i zrozumieć o co chodzi w tym bałaganie to polecam:

https://docs.google.com/document/d/1JL5acskAT_2t062HILImBkV8eXAwaqOj611mSjK-vZ8/edit

 

Jest to 108 stronicowe opracowanie fabuły gry stworzone przez jednego z użytkowników reddit.

Edytowane przez shemaforash
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam kanal youtube uzytkownika VaatiVidya.

Tez ma dosc duzo filmikow poswieconych lore, a jak sam czegos nie omawia to zawsze daje linki do innych tuberow.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś będzie w stanie mi pomóc.

Dlc do Bb odkryłem drugą lampę przed Ludwigiem, ale jak wracam za jej pomocą do snu tropiciela, to na nagrobkach nie mogę znaleźć do niej portalu. I żeby wejść do dlc znów muszę iść do rewiru katedralnego, gdzie jestem pochwycony i przenosi mnie do 1 lampy. Można się od razu przenieść do 2 lampy w dlc? A jeżeli tak to w jaki sposób.

Tapnięte z HM 1s

Edytowane przez zbawiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam kanal youtube uzytkownika VaatiVidya.

Tez ma dosc duzo filmikow poswieconych lore, a jak sam czegos nie omawia to zawsze daje linki do innych tuberow.

 

Gość jest niezły. Często słuchałem jego materiałów odnośnie lore Soulsów i BB. Jest jeszcze drugi gość  EpicNameBro. Słuchałem bardzo dużo jego analiz na temat DkS. Polecam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś będzie w stanie mi pomóc.

Dlc do Bb odkryłem drugą lampę przed Ludwigiem, ale jak wracam za jej pomocą do snu tropiciela, to na nagrobkach nie mogę znaleźć do niej portalu. I żeby wejść do dlc znów muszę iść do rewiru katedralnego, gdzie jestem pochwycony i przenosi mnie do 1 lampy. Można się od razu przenieść do 2 lampy w dlc? A jeżeli tak to w jaki sposób.

Tapnięte z HM 1s

Lampy z dlc masz na nagrobku koło posłańców, u których kupujesz za wgląd, obok nagrobków do rytuałów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam kanal youtube uzytkownika VaatiVidya.

Tez ma dosc duzo filmikow poswieconych lore, a jak sam czegos nie omawia to zawsze daje linki do innych tuberow.

Ale my dokładnie o nim mówiliśmy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś będzie w stanie mi pomóc.

Dlc do Bb odkryłem drugą lampę przed Ludwigiem, ale jak wracam za jej pomocą do snu tropiciela, to na nagrobkach nie mogę znaleźć do niej portalu. I żeby wejść do dlc znów muszę iść do rewiru katedralnego, gdzie jestem pochwycony i przenosi mnie do 1 lampy. Można się od razu przenieść do 2 lampy w dlc? A jeżeli tak to w jaki sposób.

Tapnięte z HM 1s

Grób do DLC jest blisko drugich drzwi od domku. Często Lalka tam stoi i się modli. Tam masz wszystkie lampy do dodatku jakie odkryłeś.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale my dokładnie o nim mówiliśmy :P

Teraz widze, jakos przeoczylem Twoj post .

No ale jak widac to potwierdza to o czym mowimy, ze gosciu jest niesamowity.

Naprawde ma dar do opowiadania=]

Edytowane przez kosciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno z lepszych DLC w jakie grałem, świetne lokację, dużo nowego contentu, dużo bosow, wysoki poziom trudności - na Pierwszym i ostatnim bossie przypomnialem sobie czym były soulsy i flameluker. Sierota to IMO top3 bosow ever w soulsach jeżeli chodzi o poziom trudności.

Ogólnie opad szczęki i polecam DLC każdemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tu gadu gadu a na horyzoncie ukazała się dzisiaj gra Salt & Sanctuary w stylu BB i Soulsów, tylko że dużo kosztuje 75zł, sorry za offtop. DLC do BB fajne, szkoda że nie dłuższe.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam być może się przewinęło już kilka razy to pytanie. Czy mogę wejść do dodatku gdy mam save tuż przed bossem w hunters dream?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam być może się przewinęło już kilka razy to pytanie. Czy mogę wejść do dodatku gdy mam save tuż przed bossem w hunters dream?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki za info :-)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez wlasnie skonczylem dlc do bb. rozmiarowo jest wieksze niz myslalem. dwie spore miejscowki i jedna mniejsza, pieciu fajnych bossow, pare wdzianek i broni no i dwie kozackie runy pozwalajace diametralnie zmienic wyglad postaci. bawilem sie doskonale, szczegolnie w tym szpitalu gdzie bylo kilku npc z psychodelicznymi monologami. przylaczam sie do opinii, ze sierota kosa to jeden z trudnieszych bossow w bb, dziad ma duzy zasieg i jest dosc szybki a w drugiej polowie walki ma jeszcze dopakowana sile. rzeznik. oczywiscie tak jak i podstawke tak i dlc zrobilem raz solo.

True. Kos to obok Ludwiga najlepsi bossowie w Bloodborne. W ogóle sam ich design jest świetny. Dobrze, że zrobiłeś solo. Ja każde Soulsy za pierwszym razem przechodzę solo i każdemu polecam robić tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka siwych włosów mi przybyło ale też zawsze za pierwszym razem rozwalam solo. Na sierote spokojnie koło 20 podejść miałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich grach spolszczone powinny być tylko dialogi.

Nazwy własne w oryginale.

Tak byłoby perfekcyjnie.

Demon's solo polecam :-) zwłaszcza zabawę w tendencje.

W temacie Demon's znajdziesz moje pomocne posty :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż odbiłem się od podstawki, to kupiłem dodatek do gry. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wili zepnij poslady i wróć do BB, naprawdę warto. Po ciężkim początku jest latwiej a gra jest mega :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu nabyłem swoją kopię i muszę przyznać, że gra jest rewelacyjna. W Soulsy nie grałem, ponieważ odstraszal mnie poziom trudności. Skusiłem się jednak na Bloodborne. Dla mnie jest to gra trudna bo nie jestem pro graczem, ale przyjemność daje ogromną. Znakomite jest też to, że dawno przy żadnej grze nie eksplorowałem świata tak zestresowany jak tutaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde po wybiciu platyny w Salt and Sanctuary, postanowiłem wrócić do bloodborne bo dodatek miesiąc temu kupiony platyna wibta a 100 % musi byc

i kurde odbiłem się od tej gry, totalnie zapomniałem jak się gra jednak rok czasu jak się nie grało to duzo , pierwszego Bosa z trudem z pomocą npc i jakiegoś kolesia udało mi się pokonac

Po ograniu podstawki i zobaczenia tego co jest w klinice na piętrze w dodatku dalej twierdzę że Miyazaki na ostrej fazie robił ta grę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu po ograniu DS2 zacząłem grać w BB. I znowu nic nie wiadomo. Nie wiadomo gdzie iść. Jak wbić poziom. I to właśnie lubię od grach FromSoftware.

Po mega dużej liczbie porażek w końcu dotarłem do bossa. Chociaż pokonałem go za drugim razem to ciągle nie wiem kiedy mam strzelić żeby kogokolwiek ogluszyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×