Skocz do zawartości
Patricko

Kierownica do PS4

Rekomendowane odpowiedzi

@cwir - powiem jedno pedaly z pewnoscia odczujesz roznice na plus DFP i DFGT dzielily ten sam zestaw. T150 tym rozni sie w pedalach od T300 ze brak im metalowych nakladek w srodku to jedno i to samo. Opor jest wiekszy i nieco lepiej czuc kontrole nad gazem i hamulcem. 

 

Myslalem ze celujesz w G29 ze wzgledu na drazek zmiany biegow? ten do t150 to cenowo zabija. 

 

Co do samego porownania T300, T150 polecam zapoznac sie z reckami Inside Sim Racing w oczekiwaniu az ktos kto gral na obu kierownicach sie wypowie.

 

 

 

@Tacho - bez obrazy, ale Cwirowi, zalezy na zbiciu ceny :)

Niemniej podepne sie pod pytanie: jak jesli chodzi o sam obrot kola i roznice miedzy mechanizmami (rozne silniki) pomiedzy T150 i T300? oraz jak oceniasz roznice w glosnosci pracy samego kola?

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem T300, która się zepsuła i kupiłem nową T150.

Pedały T150 vs T300 to to samo, tyle ze mają metalowe nakładki, które jak dla mnie nie robią różnicy

Baza kierownicy T300 jest oczywiście sporo lepiej wykonana i jest opcja zmiany wieńca, co jest świetn, w T150 tego nie ma, ale precyzja sterowania jest wystarczająco dobra by wygrywać z chłopakami w lidze którzy cisną na T300/T500 :)

Jeśli chodzi o force feed back, oczywiście jest słabszy ale polecam (jeśli chodzi o Project Cars) skorzystać z moich ustawień które znajdziesz w odpowiednim dziale, naprawdę daję radę. 

 

Oczywiście wszystko to kwestia kto co potrzebuję i ile ma kasy. 

Kup T300 z alcantarą i pedałami ze sprzęgłem za 1800, na pewno będziesz zadowolony.

 

Ewentualnie szukaj używanej T300 z gwarancją, jest jedna na portalu aukcyjnym w dobrej cenie.

 

Takie moje zdanie

 

No ale piszesz że T150 daje radę ale żebym kupił T300 :). Skoro daje radę to mi wystarczy. I nie chodzi o to ile mam kasy tylko ile chcę jej wydać. Dać tyle samo co za konsolę to dla mnie lekki absurd, zwłaszcza że dużo pracuję i mam bardzo mało czasu na granie.

 

T150 ma jakiś shifter? Bo jeśli nie to dorzucę 100-150 i mam G29...

 

Ehh już sam nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cwir 

 

Niestety ecosystem Thrustmastera to juz segment premium.

 

T150 jesli mialbyc kupic zesta taki jaki jest i tylko na tym poprzestac to czemu nie. 

 

Ale niestety jesli shitfer (TH8A) to i pedaly (T3PA lub wariant pro) a to kolejne mininum 1000pln co sie nieco mija z celem w mojej opinii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cwir - powiem jedno pedaly z pewnoscia odczujesz roznice na plus DFP i DFGT dzielily ten sam zestaw. T150 tym rozni sie w pedalach od T300 ze brak im metalowych nakladek w srodku to jedno i to samo. Opor jest wiekszy i nieco lepiej czuc kontrole nad gazem i hamulcem. 

 

Myslalem ze celujesz w G29 ze wzgledu na drazek zmiany biegow? ten do t150 to cenowo zabija. 

 

 

Tzn mi nie zależy na samym drążku bo używam manetek, ale fajnie by było złapać za ręczny obok a nie wciskać na kierze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cwir - jesli chodzi o reczny to niechaj kto inny sie wypowiada bo nie jestem pewny czy drazki od g29 czy tez th8a na to pozwalaja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G29 ze shifterem za 900 zł ? 

 

bez shiftera. tzn ciut więcej niż 900, z UK.

 

@Mag w DFGT ustawiałem sobie shifter w dół jako ręczny i fajnie działało w GT5/6. normalnie się łapało za wajchę i do siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TH8A jako reczny

 

 

co do DFGT (DFP bo reczny byl taki sam i obudowa taka sama roznica byla w mechanizmie kierownicy) to owszem ale miales tylko 2 pozycje, i przypisanie jednej z nich to tak jak wcisniecie guzika, z tym ze ruch galka sumulowal reczny. 

 

Na nogike przypisanie pozycji do shiftera w G29 powinno dzialac, ale on sam dziala bardzo lekko, wiec obawiam sie nie bedzie to porownywalne ze spezynka w DFGT ktora powodowala ze gala wracala do pozycji zero. (ale to juz moje gdybanie)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cwir

Miałem g25 / g27 / fanatec Forza Motorsport / teraz T300. Wszyscy się nakrecamy i im lepszy sprzęt tym większa radocha. Ja zmieniłem rok temu tylko dlatego na T300 bo stary logitech ( ale też fanatec wtedy jeszcze) nie był kompatybilny z ps4. Po opiniach z bug w Project Carsie do dziś nie kupiłem ps4 i śmigam gt6 ;). Jak bym dziś kupował to bym kupił T300 Alcantara.

No ale z drugiej strony jak piszesz ze nie jesteś przekonany to kup t150 albo tego logitech i też będziesz miał radoche. Na moje to jedyne czego nie wyobrażam sobie zrobić to zejść w dół na sprzęt gorszy niż aktualnie. Ale dopóki nie masz porównania to jestem pewien że na t150 będziesz miał świetna zabawę ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cwir, moim zdaniem jeśli bierzesz po uwagę półkę cenowa G29/T300 i chcesz tyle dać to bierz T300, naprawdę jest różnica, shifter olej na razie, kółko jest najważniejsze. Nie odczuwam braku ręcznego w żadnej "scigalce", a trochę tego mam czy na konsoli czy na PC.

Szczerze mówiąc to bym już chyba wolał T150 kupić od G29, sporo tańsza i bliższa jeśli chodzi o technologię do T300.

Kółko Logitecha kosztuje o wiele za dużo w stosunku do tego co tam jest.

Najlepiej wybierz i kup dwie, a jedna która nie przejdzie "testow" odeslesz do 14 dni i szluz :D

Edytowane przez toreso
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TH8A jako reczny

 

 

O Cię florek, dobrze posłuchać mądrego.

Do tej pory nie wiedziałem, że mam tak dobry sprzęt.

A tyle szukałem analogowego ręcznego.

 

Dzięki pozdrawiam :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pozdrawiam :cool:

 

Niestety bardzo pobieznie sluchalem, jak przetestujesz daj znac w temacie czy po zmianie ustawien wszystko smiga jak powinno takze na PS4 bo domniemam  ze ISR testowali to na PC. 

 

Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie analog tylko na PC

NIESTETY

Edytowane przez hakuna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Trzeba shifter podłączyć do ps4 po usb, wtedy działa jako analogowy ręczny.

Jak ktoś ma za dużo kasy kupuje dwa TH8A i jeden podpina pod kierownicę jako shifter, a drugi pod USB jako ręczny.

Edytowane przez mataman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma za dużo kasy kupuje dwa TH8A i jeden podpina pod kierownicę jako shifter, a drugi pod USB jako ręczny.

Dobre. A od siebie polecam ręczny pod r3 w t300 i t500(w t150 chyb też da radę) Nie marnujemy przycisków, jest zawsze w tym samym miejscu i zdejmujemy rękę z kierownicy jak przy prawdziwym hehe.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten RGS faktycznie ciut lepiej nizli shiftter przy samej kierownicy kotry jest dosc wysoko w V2 Deluxe, ale z drugiej strony skladanie tego RGS i proba schowania pewnie bedzie wymagac wiecej miejsca. 

 

Jak wczesniej pisales wczesniej sam stand do shiftera pewnie bedzie mozna kupic osobno i zamontowac do stojakow WSP. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za niedługo za równowartość zestawu konsola + kiera + stojak + dodatki będzie można kupić prawdziwą furę do rozbijania się po wiejskich drogach... już pewnie by się dało.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za niedługo za równowartość zestawu konsola + kiera + stojak + dodatki będzie można kupić prawdziwą furę do rozbijania się po wiejskich drogach... już pewnie by się dało.

 

Spokojnie mozna i to w cenie samej kierownicy, niemniej jednak jest roznica smigac stara Micra w realu w porownaniu do smigania np Pagani czy inna Lamborgina w grze :D 

Oczywiscie co kto woli co komu pasuje, niemniej realne auto a to trzeba zalac, a to trzeba ubezpieczyc i robi sie skarbonka, a kiere kupujesz podlaczasz i grasz kiedy masz ochote bez dodatkowych kosztow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze dwa kaszlaki można by było spokojnie za to kupić, pojeździć a potem utopić w stawie.

Tylko że na konsoli i kierownicy na stojaczku nie zrobisz sobie kuku, i są jakieś tam restarty i nie trzeba wychodzić z nory, ubezpieczenia wykupywać.

Ale takiego Fanateca to bym nie kupił, już bym wolał serio jakiegoś kaszla kupić, pośmigać nim po hałdach i wunglu.

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RGS już rozsyłają, u mnie już jest i poprawia stabilność stojaka ;-)

Matman zaraz sprawdzę, tylko pytanie czy trzeba zmieniać w ustawieniach pod PC czy wystarczy tylko podłączyć do ps4.

Edytowane przez hakuna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nowego wchodzi na rynek.

Ale co to to jest to nie wiem.

 

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Toreso:

hmmm a moze to odpowiednik T150? bo zdaje sie tej bazy nie bylo pod XO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×