Skocz do zawartości
Patricko

Kierownica do PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra toreso przestań żartować :P 

 

 

No coś tam się podśmiechuje czasem, ale i tak mesjasz jest jeden, niedługo będzie i na pudełka za tysiącpińcet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ustawienia ffb w Fordzie vel Krowa ;) FF i opór opon w menu głównym na 100.

 

KzlxcJN.jpg

 

jNhXfQ2.jpg

Edytowane przez mataman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki x2

 

Przestawiłem według twoich zaleceń i jest fajniej. Ale widzę że muszę zmienić jeszcze Master Scale, bo zdarza się że FF "cierpi" czyli linia jest płaska. Zobaczymy jeszcze jak będzie z czasem i czy się kiera nie będzie przegrzewać :) Ustawie według zaleceń mistrza i potestuje :D

Edytowane przez Tachograf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wczoraj graliscie wnioskuje ze bylo lepiej... Bede musial moze rzucic okiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tachograf przetestowalem chwilke Twoje ustawienia i sie gra dobrze, zmienilem tylko Tire Force na 40 i ciut lepiej bylo czuc wszystko, jutro sprobuje przetestowac co mataman wrzucil za fotki,a widze ze w komentarzu pozytywnie to wyglada :) jeszcze raz dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki x2

Przestawiłem według twoich zaleceń i jest fajniej. Ale widzę że muszę zmienić jeszcze Master Scale, bo zdarza się że FF "cierpi" czyli linia jest płaska. Zobaczymy jeszcze jak będzie z czasem i czy się kiera nie będzie przegrzewać :) Ustawie według zaleceń mistrza i potestuje :D

No widzisz :) Testuj, testuj młody padawanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drodzy kierowcy, szanowna moderacjo - ja z wnioskiem formalnym. Jesli chodzi o ustawienia w pCARS zalozylem odobny watek: http://www.ps3site.pl/forum/topic/83818-ustawienia-ff-i-samochodow-w-pcars/ gdzie bedzie mozna wymieniac sie opiniami i przeniesc tam pare postow z tego watku a tutaj skupic sie na dyskujach o samym sprzecie (kierownicach), ewentualnie ogolnych ustawieniach do tych (wymuszone przelaczenie kata obrotu, wymuszona konfiguracja certowania kierownicy). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mega sprawa z ta kierownica (TS300). Na początku zastanawiałem się po co... kupiłem to dla 3 gier, ale chyba było warto. W sumie juz od czasów pierwszego GT kółko chodziło mi po głowie.

Jedyny minus, to czas zmienić 40' na 55', bo odległość od tv przez stojak sie trochę zwiekszyła ^^

Marzy mi się teraz jakaś ścigała z wykorzystaniem nadchodzących googli VR :)

Edytowane przez Foxter
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie jestem nie wiadomo jakim fanem wyścigów ale zastanawiam sie czy nie kupić kierownice T150? i pograc w dirty rally lub project cars. Jest sens kupowac t150? tym bardziej ze nigdy na kierownicy nie gralem 

Edytowane przez starvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem nie wiadomo jakim fanem wyścigów ale zastanawiam sie czy nie kupić kierownice T150? i pograc w dirty rally lub project cars. Jest sens kupowac t150? tym bardziej ze nigdy na kierownicy nie gralem 

Jest sens, mam i wiem co mówię. Kup, ustaw sobie ją według moich ustawień podanych w "Ustawienia FF i samochów w pCARS" i będzie git.

Można ją już wyrwać z gwarancją i wysyłka już nawet za 720 zł

 

Następnie zgłoś swoją kandydaturę do naszej Ligi, tylko granie online ma sens ;)

 

Polecam

Krzysztof Ibisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Gram w PCars z podpiętymi pedałami Fanateca. Co jakiś czas pedały zaczynają wariować gaz zamienia się w hamulec, a hamulec w sprzęgło. Po ponownej kalibracji wszystko wraca do normy i scenariusz się powtarza. Posiada ktoś wiedzę, gdzie leży problem i jak mu zaradzić? Pech, że mam tylko PCars i nie mogę sprawdzic jak pedały się zachowują w innych samochówkach :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Thrustmaster T150 pod PS4. 

 

Testowane na ProjectCash

 

Kuzyn, który ma Logitech G29 porównywał do swojej i ocenił:

 

1) dwa zamiast trzech pedałów (wiadomo, ale mnie wystarcza, bo nie gram w symulatory ciężarówek :) )

2) plastikowe pedały , ale dzięki nim w skarpetkach da się jeździć, bo w G29 bez trampek nie pograsz dłużej

3) pedał hamulca jak on to nazwał "nie jest postępowy" - nie znam się, ale to chodzi o to, że pracuje płynnie, a nie skokowo (jakby były ABS) - lekko się go wciska ale nie jest to realistyczne

4) guma na kierownicy jest małej ilość - w G29 jest chyba dookoła

5) force feedbak podobno działa bardzo dobrze.

6) podłączałem do PC i w Assetto Corsa fajnie się śmiga. 

7) manetki biegów chodzą lepiej niż G29

8) cała konstrukcja wygląda na mniej solidną niż G29

 

Nie mam PS3 więc nie testowałem. 

 

Reasumując:

Dla mnie, laika gier samochodowych, który gra tylko w wyścigi, rajdówki (ProjectCars,Driveclub, niedługo DiRT, Farming Symulator 15 dla syna) Thrustmaster T150 sprawdza się wyśmienicie.

Nie gram w symulatory ciężarówek, samochodów z gałką do zmieniania biegów więc dwu-pedałowa kierownica bez gałki do zmiany biegów w zupełności mi wystarczy.

Sama jazda na kierownicy w porównaniu do pada (o klawiaturze już nie wspomnę) jest po prostu nie do opisania i nie wyobrażam sobie teraz ścigać się padem/klawiaturą.

 

Mam nadzieję, że komuś przyda się mój krótki wpis. 

Pozdrawiam i widzimy się na torze ! 

Edytowane przez voic3d
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Thrustmaster T150 pod PS4. 

 

Testowane na ProjectCash

 

Kuzyn, który ma Logitech G29 porównywał do swojej i ocenił:

 

1) dwa zamiast trzech pedałów (wiadomo, ale mnie wystarcza, bo nie gram w symulatory ciężarówek :) )

2) plastikowe pedały , ale dzięki nim w skarpetkach da się jeździć, bo w G29 bez trampek nie pograsz dłużej

3) pedał hamulca jak on to nazwał "nie jest postępowy" - nie znam się, ale to chodzi o to, że pracuje płynnie, a nie skokowo (jakby były ABS) - lekko się go wciska ale nie jest to realistyczne

4) guma na kierownicy jest małej ilość - w G29 jest chyba dookoła

5) force feedbak podobno działa bardzo dobrze.

6) podłączałem do PC i w Assetto Corsa fajnie się śmiga. 

7) manetki biegów chodzą lepiej niż G29

8) cała konstrukcja wygląda na mniej solidną niż G29

 

Nie mam PS3 więc nie testowałem. 

 

Reasumując:

Dla mnie, laika gier samochodowych, który gra tylko w wyścigi, rajdówki (ProjectCars,Driveclub, niedługo DiRT, Farming Symulator 15 dla syna) Thrustmaster T150 sprawdza się wyśmienicie.

Nie gram w symulatory ciężarówek, samochodów z gałką do zmieniania biegów więc dwu-pedałowa kierownica bez gałki do zmiany biegów w zupełności mi wystarczy.

Sama jazda na kierownicy w porównaniu do pada (o klawiaturze już nie wspomnę) jest po prostu nie do opisania i nie wyobrażam sobie teraz ścigać się padem/klawiaturą.

 

Mam nadzieję, że komuś przyda się mój krótki wpis. 

Pozdrawiam i widzimy się na torze ! 

 

Jeśli grywasz w pCars polecam użyć moich ustawień kierownicy i Force Feedback'u które masz podane tutaj http://www.ps3site.pl/forum/topic/83818-ustawienia-ff-i-samochodow-w-pcars/

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Thrustmaster T150 pod PS4. 

 

Testowane na ProjectCash

 

Kuzyn, który ma Logitech G29 porównywał do swojej i ocenił:

 

1) dwa zamiast trzech pedałów (wiadomo, ale mnie wystarcza, bo nie gram w symulatory ciężarówek :) )

2) plastikowe pedały , ale dzięki nim w skarpetkach da się jeździć, bo w G29 bez trampek nie pograsz dłużej

3) pedał hamulca jak on to nazwał "nie jest postępowy" - nie znam się, ale to chodzi o to, że pracuje płynnie, a nie skokowo (jakby były ABS) - lekko się go wciska ale nie jest to realistyczne

4) guma na kierownicy jest małej ilość - w G29 jest chyba dookoła

5) force feedbak podobno działa bardzo dobrze.

6) podłączałem do PC i w Assetto Corsa fajnie się śmiga. 

7) manetki biegów chodzą lepiej niż G29

8) cała konstrukcja wygląda na mniej solidną niż G29

 

Nie mam PS3 więc nie testowałem. 

 

Reasumując:

Dla mnie, laika gier samochodowych, który gra tylko w wyścigi, rajdówki (ProjectCars,Driveclub, niedługo DiRT, Farming Symulator 15 dla syna) Thrustmaster T150 sprawdza się wyśmienicie.

Nie gram w symulatory ciężarówek, samochodów z gałką do zmieniania biegów więc dwu-pedałowa kierownica bez gałki do zmiany biegów w zupełności mi wystarczy.

Sama jazda na kierownicy w porównaniu do pada (o klawiaturze już nie wspomnę) jest po prostu nie do opisania i nie wyobrażam sobie teraz ścigać się padem/klawiaturą.

 

Mam nadzieję, że komuś przyda się mój krótki wpis. 

Pozdrawiam i widzimy się na torze ! 

Fajny opis bo jestem tez laikiem jesli chodzi o gry samochodowe. Teraz tylko musze nazbierac kase i tez kupie t150 :) + jakas podstawke. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem Zauważyłem że moja kierownica Thrustmaster T300RS Po kalibracji nie ustawia się na środku tylko jest lekko skręcona w prawo. Nie wiecie co to może być  ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem Zauważyłem że moja kierownica Thrustmaster T300RS Po kalibracji nie ustawia się na środku tylko jest lekko skręcona w prawo. Nie wiecie co to może być  ? 

 

Bywa mozliwe ze FW nieco pogubil ustawienia, ja tak mialem jak podlaczylem kierownice pierwszy raz. 

Wszystko jest ladnie opisane w documentacji strona 3: http://ts.thrustmaster.com/download/accessories/Manuals/T500RS/T500RS_AutoCalibration_Centering_Process.pdf

 

A kopia tego co najwazniejze w spoilerze ponizej (en)

1) Connect the racing wheel's USB cable (on PS3 or on PC), then wait for the autocalibration phase to end.

2) Turn the racing wheel fully to the left (until you reach the stop).

3) Turn the racing wheel fully to the right (until you reach the stop).

4) Make sure that your racing wheel is perfectly centered ; while holding it in this position, press the START, SELECT & MODE buttons simultaneously (SE, ST & MODE buttons on the GT wheel; BO, WET & MODE buttons on the F1 wheel).

5) The racing wheel's LED briefly changes colour, then reverts to its initial colour. This means that the wheel's center value has been reset and automatically saved to the device's internal memory (you do not need to repeat the procedure every time you connect the racing wheel); this applies to all of the T500's wheels (GT, F1, etc.).

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pomogło  :biggrin:  Już się bałem że pójdzie do serwisu. Jeszcze raz wielkie dzięki  :yes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak moja radość nie trwała zbyt długo Dzieje się tak że jak działa siła FF i ja kontruje to wtedy coś jak by na zębatkach przeskakiwało i potem już znowu muszę kalibrować. :( Ciekawe czy to na gwarancji naprawią i ile jest na nią gwarancji mam ją rok :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak moja radość nie trwała zbyt długo Dzieje się tak że jak działa siła FF i ja kontruje to wtedy coś jak by na zębatkach przeskakiwało i potem już znowu muszę kalibrować. :sad: Ciekawe czy to na gwarancji naprawią i ile jest na nią gwarancji mam ją rok :/ 

 

Jesli sie nie myle 2 lata gwarancji producenta, wiele osob tutaj uderzalo od razu do supportu T. 

Moze ktos kto skladal bezposrednio  reklamacje sie wypowie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 lata gwarancji jutro tam zadzwonię Znalazłem na youtobe mam ten sam problem co ten gościu 

 

Tam w komentarzach piszę chyba o luźnym pasku ale słabo znam angielski i nie bardzo rozumiem . Nic zadzwonię jutro to się dowiem, ciekawe czy będę musiał odesłać do Polski kierownicę czy do ich serwisu 

Edytowane przez marko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak moja radość nie trwała zbyt długo Dzieje się tak że jak działa siła FF i ja kontruje to wtedy coś jak by na zębatkach przeskakiwało i potem już znowu muszę kalibrować. :sad: Ciekawe czy to na gwarancji naprawią i ile jest na nią gwarancji mam ją rok :/ 

 

Mam podobnie z moją T150, ale raczej to wina gry ProjectCash, ponieważ w DriveClub nie odczułem tego typu problemów.

Co prawda zębatki mi raczej nie przeskakują, ale nie ustawia się na "0" gdy gram w ProjectCash.

 

Też muszę się przyjrzeć bliżej problemowi 

Edytowane przez voic3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×