Skocz do zawartości
Patricko

Kierownica do PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

No tak zapomnialem napisac konktretnie o jaka gre chodzi :P oczywiscie o Project Cars, pomylilem dzialy myslalem ze jestem w Project cars ;D starosc nie radosc :biggrin: ok cos poszukam na necie a najwyzej pozniej sprobuje sie z kims skonsultowac, dzieki pozdrawiam :]

http://projectcarssetups.eu/#/bycar

można z tym nawet pojeździć ale i tak każde auto trzeba jeszcze dostosować "pod kierowcę" bo nie każdy tym samym autem pojedzie tak samo....

Jeden woli nadsterowność, drugi niekoniecznie itp...

Edytowane przez INO1
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam wszystkich. To mój pierwszy wpis na forum więc pewnie trochę potrwa zanim obczaję co i jak. Odnośnie kierownic. Kilka tygodni temu przerzuciłem się z Logitecha G25 na T300 w wersji 599xx z pedałami T3PA. Mogę stwierdzić jedno. Nie ma powrotu do klekotów Logitecha. Szybkość, płynność i jakość Force Feedback jest rewelacyjna. Pedały znacznie lepsze niż te w G25/27/29. Logitech G29 to stare G27 w nowym opakowaniu. Z tymi samymi problemami. Brakiem jakiejkolwiek możliwości rozbudowy poza kupnem shiftera i zabójczą ceną za tak starą technologię. 1400 pln za technologię z 2006 roku? Podziękował. Wolałem dołożyć 4 stówki do T300. Możemy przestać wierzyć w magiczny chip zabraniający używania G25 i G27 na PS4.T500 i starsze kółka Fanateca ( Porsche 911 i CSR ) działają więc i te powinny. Nie działają bo Logitech nie udostępnił( albo nie pozwolił lub nie chciał/umiał stworzyć) sterowników do PS4. Od dawna mieli plan skoku na kasę w postaci G29 więc siedzieli cicho. Ja się na takie coś nie piszę. Ci którzy kupili G29 i się dobrze bawią - miłej zabawy życzę. To nadal dobra kierownica a Logitech jest znany z niezawodności. Nie ma jednak możliwości by była na tym samym poziomie co Thrustmaster czy Fanatec. Przepaść technologiczna.

P.S. Mataman. W rzeczywistości to pedały od G25-29 mają taką samą czułość jak te od Thrustmastera. Ogranicza je jednak hardware kierownicy. Pedały te po podłączeniu przez przejściówkę od Ricmotech do T300 z 8bit/256 skoków robią się 10bit/1024 skoki.

Edytowane przez Yarek
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może. Na nocnych zmianach źle się myśli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow

Od niedawna zostalem posiadaczem nowego kola T150 (wczesniej DFGT) no i mam skromna prosbe do posiadaczy tejze kierownicy a mianowicie o ustawienia na jakich gracie. Moga byc w formacie jpg prosze pomozcie. Z gory dzieki i mam nadzieje ze za jakis czas dolacze do was troszke sie poscigac pozdrawiam.

 

Ustawienia do Project Cars (wybaczcie kolor, nie umiem tego poprawić:)

 

Steering Deadzone (0)

Steering Sensitivity (50)

Throttle Deadzone (0)

Throttle Sensitity (50)

Brake Deadzone (0)

Brake Sensitity (40)

Clutch Deadzone (0)

Clutch Sensititvy (35)

Speed Snesitivity (0)

Controller Filtering Sensitivity (0)

Damper Saturation (0)

Force Feedback (85) you can increase or lower it! - ja mam 100%

RPM/Gear Display (Yes)

Controller Input Mode (3)

Advanced (On)

Sot Steering Dampening (On)

Visual Wheel Filtering (On)

Opposite Lock Help (Off)

====================================

Tire Force (35)

Per Wheel Movement (0)

Per Wheel Movement Squared (0)

Wheel Position Smoothing (0.04)

Deadzone Removal Range (0.00)

Deadzone Removal Falloff (0.01)

Linkage Scale (0.00)

Linkage Stiffness (1.00)

Linkage Damping (1.00)

Relative Adjust Gain (1.10)

Relative Adjust Bleed (0.10)

Relative Adjust Clamp (0.95)

Scoop Knee (0.60)

Scoop Reduction (0.15)

Soft Clipping Half Input (0)

Soft Clipping Full Output (0)

Menu spring strength (0.10)

Low speed spring coefficient (0.70)

Low spring speed saturation (0.70)

Steering gain (1.75)

 

Dodatkowo podwyższam o pare klików Master Scale w Force Feedback w Pitstopie, z reguły 30/32 max

 

Oczywiście gram na ustawieniu 4 mrugnięć czyli 900 stopni (trzymasz przycisk MODE i wciskasz prawy lub lewy krzyżak, dioda mignie odpowiednią ilość razy). Następnie kalibracja sprzętu w menu gry (mowa o Project Cars) i jazda. Potestuj, ja jestem zadowolony :)

Edytowane przez Tachograf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo super jestescie wielcy ;D dzis wieczorkiem, jak sily pozwola wbije ustawienia i pobawie sie :) dzieki raz jeszcze pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Te ustawienia są błędne. FFB i Tire force ustawia się na 100. Resztę robi się w setupie każdego samochodu. W pCARS nie ma czegoś takiego jak "uniwersalne" ustawienie. Chcesz wykorzystać to co oferuje kierownica musisz zrobić to inaczej.

Wchodzimy w zakładkę "force feedback" w ustawieniach fury. Najważniejsze są parametry Fx, Fy, Fz i Mz. Na początek można je ustawić tak:

Fx = 48

Fy = 44

Fz = 100 (czucie tarek i nierówności toru)

Mz = 100 (siła z jaką centruje się kierownica)

Wygładzanie dajemy na zero. Główna skala odpowiada za ogólną siłę force feedback i TUTAJ reguluje się moc ffb, a nie w głównym menu.

http://www.isrtv.com/xbox-one/project-cars-force-feedback-tips-and-settings/

Jak po tym nie rozbili cie głowa, to koniecznie podczas jazdy sprawdź czy nie zachodzi tzw. clipping. Zjawisko kiedy ustawione siły są za duże i silnik kierownicy nie wyrabia. Wtedy czuć tylko opór, żadne inne informacje nie są przekazywane na kierownicę.

Zjawisko podobne do przesterowanego dźwięku w głośnikach.

Tutaj jest to objaśnione, tylko ja proponuję zmni język skalę główną w setupie, a nie tire force.

http://youtu.be/aMXSNDwaWLg

Edytowane przez mataman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak jak napisał Mata, najlepiej ustawić sobie jakieś jedne ustawienia i tego się trzymać, bo jak zaczniesz kombinować i wsiąkniesz, to 90% czasu w grze będziesz poświęcał na zmianie ustawień ich testowaniu, a nie na normalnej jeździe.

A koniec końców okażę się że najlepsze są domyślne ustawienia z drobną korektą.

 

FFB w Project Cars jest bardzo dobry, jednak wszystkie ustawienia za to odpowiedzialne są fatalnie nazwane i ciężko to ogarnąć jeśli chcesz coś poprawić. Nigdzie indziej w żadnej grze nie widziałem żeby było to tak (niepotrzebnie) skomplikowane.

Edytowane przez toreso
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mataman, może i twoje rację dotyczą T300, ale nie T150 :). Ustawienia które podałem są bardzo dobre. Ustawiałem T150 według ustawień gościa z simracing i telemetria pokazuję prawdę ;) 

 

Sprawdzę to jeszcze dziś dla pewności, ale tak jak napisałem, testowałem parę ustawień i moje są na razie najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenia Sony od początku były idiotyczne - brak jakiegoś komponentu elektronicznego sprawia, że sprzęt nie zadziała...naprawdę mieli graczy za idiotów? Jak sądzę DFGT itp. współpracuje bez problemów na PS4, tylko jakaś linijka kodu w FW go blokuje. Tak jak swojego czasu nieoficjalne pady "nagle" przestały mieć możliwość współpracy z PS3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mataman, może i twoje rację dotyczą T300, ale nie T150 :). Ustawienia które podałem są bardzo dobre. Ustawiałem T150 według ustawień gościa z simracing i telemetria pokazuję prawdę ;)

Sprawdzę to jeszcze dziś dla pewności, ale tak jak napisałem, testowałem parę ustawień i moje są na razie najlepsze.

To co podałem tyczy się każdej kierownicy. Oczywiście wstępne ustawienia trzeba korygować pod siebie i posiadane kółko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Mata, najlepiej ustawić sobie jakieś jedne ustawienia i tego się trzymać, bo jak zaczniesz kombinować i wsiąkniesz, to 90% czasu w grze będziesz poświęcał na zmianie ustawień ich testowaniu, a nie na normalnej jeździe.

A koniec końców okażę się że najlepsze są domyślne ustawienia z drobną korektą.

 

FFB w Project Cars jest bardzo dobry, jednak wszystkie ustawienia za to odpowiedzialne są fatalnie nazwane i ciężko to ogarnąć jeśli chcesz coś poprawić. Nigdzie indziej w żadnej grze nie widziałem żeby było to tak (niepotrzebnie) skomplikowane.

 

1. no to wlasnie mi sie przytrafilo - przejechalem jedne zawody, clio w koncu na domyslnych tylko nieco obnizylem FFB w ustawieniach wozu bo bylo za sztywno, a potem siedzialem w ustawieniach i az odbilem sie od gry. 

 

2. Widze ze choc jedna osoba podziela moja opinie ze nadmiar ustawien i brak ich klarownego opisania (takiego lopatologicznego) to nadmierna komplikacja. Z tego co widzialem w paru wozach to domyslne ustawienia Fx,Fy,Fz,Mz sa takie same w roznych wozach a sily SoP bywaja zerowe. 

Setupy Jack Spade tez nie wszedzie mi lezaly. 

 

Tak wiec dzis odpalam pCARS, zostaje na domyslnych i ew jakies mini tweaki pod tor bede robil, nie mam nic przeciwko nauce jazdy, i temu ze trzeba samemu troche czasow pokrecic na torze przed braniem udzialu w zawodach, ale nie sadzilem ze prog w pCARs bedzie az tak wysoki ze sie o niego potkne i bolesnie upadne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. no to wlasnie mi sie przytrafilo - przejechalem jedne zawody, clio w koncu na domyslnych tylko nieco obnizylem FFB w ustawieniach wozu bo bylo za sztywno, a potem siedzialem w ustawieniach i az odbilem sie od gry. 

 

2. Widze ze choc jedna osoba podziela moja opinie ze nadmiar ustawien i brak ich klarownego opisania (takiego lopatologicznego) to nadmierna komplikacja. Z tego co widzialem w paru wozach to domyslne ustawienia Fx,Fy,Fz,Mz sa takie same w roznych wozach a sily SoP bywaja zerowe. 

Setupy Jack Spade tez nie wszedzie mi lezaly. 

 

Tak wiec dzis odpalam pCARS, zostaje na domyslnych i ew jakies mini tweaki pod tor bede robil, nie mam nic przeciwko nauce jazdy, i temu ze trzeba samemu troche czasow pokrecic na torze przed braniem udzialu w zawodach, ale nie sadzilem ze prog w pCARs bedzie az tak wysoki ze sie o niego potkne i bolesnie upadne. 

 

Gra jest świetna, póki się w niej nie zaczyna za bardzo kopać, ja już się wyleczyłem z tego tytułu, teraz mam Forzę która naprawdę miło mnie zaskoczyła.

A na horyzoncie widać już Asseto i Dirta, do PC może kiedyś powrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest świetna, póki się w niej nie zaczyna za bardzo kopać

 

No i to wlasnie mnie boli, wozy, dzwieki, widoki na dlugich trasach punkt A do B, grafika, plynnosc to wszystko idealnie mi pasuje tylko z jazda mam klopot. 

:( :( :( 

I nawet na domyslnych prog wejscia spowodowal ze potknalem sie w drugich zawodach clio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie to wyglądało tak że grało mi się świetnie, bardzo dobrze oceniam ten tytuł, sporo przejeździłem w multi z dobrym skutkiem, tylko zazwyczaj wtedy jak trzymałem się jednych ustawień, niestety po kolejnych paczach które sporo poprawiały w samej grzej, z reguły trzeba było znowu coś korygować w samych ustawieniach kierownicy bądź FFB danego auta. A przestałem grać dlatego że zmieniłem konsolę, chociaż pod konie i tak więcej grałem w Asseto niż w PC, nawet tam te wszystkie ustawienia nie są tak niepotrzebnie skomplikowane.

 

W tej chwili mam bazę TX i cioram w Forzę na X i nie spodziewałem się że jazda na kole w tej grze może dawać tyle fanu, odwzorowanie również jest bardzo przyzwoite, ustawień kilka, wygląda to dużo przejrzyściej a odczucia podobne.

Jak chce mocniejszych wrażeń to odpalam AC lub Dirta Rally na PC i jestem ukontentowany.

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No stary, skoro uważasz że Forza 6 na kółku jest ok, to chyba w inne gry graliśmy ;) FFB w tej grze to śmiech na sali, że o uczuciu jechania nonstop na zimnych oponach nie wspomnę.

Porównywanie ffb w Forzy z tym co się dzieje w pCARS to pomyłka.

Edytowane przez mataman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ff w forza jest pewnie modyfikacją wibracji pada hehe. Sam myślałem o zmianie konsoli na premiere, bo jednak mi bliżej do gier tego typu(czyli GT, forza). Ale recenzje(nie na portalach z grami) mnie mocno ostudziły. 

Edytowane przez piotras3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mi tam się gra w porządku, nie mówię że jest lepiej niż w PC tylko prościej/efektywniej, może się nie znam, może dlatego że mam inne kółko ;)

 

ff w forza jest pewnie modyfikacją wibracji pada hehe.

 

Zdziwiłbyś się.

 

 

Czytałem że ludzie mają jakieś problemy z ustawieniami koła po Forzę, a w PC ich nie ma? Na forum PC jest temat i ludzie nie robią nic innego tylko zmieniają i testują zamiast jeździć, podobnie można sobie poczynać przy Forzie, już nie róbmy z tej gry Drajwklaba, to naprawdę dobra ścigałka z masą zawartości i mniejszą ilością błędów.

 

Choć w dalszym ciągu trochę jej brakuje do topowych produkcji czyli symulatorów.

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co podałem tyczy się każdej kierownicy. Oczywiście wstępne ustawienia trzeba korygować pod siebie i posiadane kółko.

 

Prześlij swoje ustawienia do Forda Falcona, spróbuje je wieczorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matamtan, właśnie podaj jakie ustawienia masz ff masz pod forda. Powiedz też coś więcej odnośnie tego clipingu i jak temu zaradzić.  

Ja od siebie polecam ustawić wiatrak w t300 tak aby działał od razu po podłączeniu usb do konsoli. Lubię jeździć na dość mocnym ff i od kiedy używam tej opcji ani razu nie osłabł mi ff  bo silnik nie ma jak się zagrzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mi tam się gra w porządku, nie mówię że jest lepiej niż w PC tylko prościej/efektywniej, może się nie znam, może dlatego że mam inne kółko ;)

Zdziwiłbyś się.

Czytałem że ludzie mają jakieś problemy z ustawieniami koła po Forzę, a w PC ich nie ma? Na forum PC jest temat i ludzie nie robią nic innego tylko zmieniają i testują zamiast jeździć, podobnie można sobie poczynać przy Forzie, już nie róbmy z tej gry Drajwklaba

Specjalnie zakupiłem bazę TX żeby osobiście przekonać się jak to jest z ffb w Forzy 6. Generalnie jest tak kiepsko że baza odrazu poleciała na handel.

Zero detaliczności znanej z pCARS, iRacing czy innych simów. Ba, już w takim Gran Turismo ffb jest sto razy lepszy. W Forzy jest tylko opór i tarki, zero szczegółu czy zróżnicowania. Jest to gra zrobiona pod pada, a kółko dodane jest na oddał się.

Nie jestem odosobniony w tej opinii, ale skoro Tobie się podoba to co zrobić ;)

Matamtan, właśnie podaj jakie ustawienia masz ff masz pod forda. Powiedz też coś więcej odnośnie tego clipingu i jak temu zaradzić.

Ja od siebie polecam ustawić wiatrak w t300 tak aby działał od razu po podłączeniu usb do konsoli. Lubię jeździć na dość mocnym ff i od kiedy używam tej opcji ani razu nie osłabł mi ff bo silnik nie ma jak się zagrzać.

Clipping pojawia się kiedy masz ustawiony zbyt silny ffb. Musisz tak modyfikować główną siłę ffb, skalę Fy (siły boczne) i Mz aby wykres nie wyjeżdżał poza skalę. Może się to dziać tylko wtedy jak wjeżdżasz na tarki. FFB może będzie wtedy dla ciebie za słaby, ale będziesz lepiej czuł co dzieje się z samochodem, bo kierownica cały czas będzie Ci dawać informacje.

Dobrze ustawiony ffb to nie taki który wyrywa ci nadgarstki, tylko taki który przekazuję wszystko co jest w stanie pokazać Ci kierownica.

http://www.racedepartment.com/threads/like-your-ffb-strong-think-again.30763/

I jeszcze jedno, siły zmieniają się wraz ze zmianą ustawień zawieszenia (kąt nachylenia kół itd). Po takich zmianach znowu trzeba testować zachowanie ffb.

Edytowane przez mataman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra żeby nie było mimo wszystko widzę to tak w skrócie, trochę upraszczając, ale z grubsza tak to wygląda.

Większość gier ograłem na padzie jak i na kierownicy.

 

 

1 Grupa

- Assetto

- RRE

- rFactory

- iRacing

 

2 Grupa

- GT 4/5/6

- Forza 6 (wcześniejsze były dość kiepskie i nudne)

- Project Cars

 

3 Grupa

- Wszystko inne w stylu Drajwklaba i reszta badziewia

 

 

Co do Forzy jeszcze, ja tam czuje znacznie więcej, ale to moja opinia, nie będę się kłócić ;)

FFB jest dość mocny i na pewno czuć znacznie więcej niż to o czym piszesz, mi się podoba, no co poradzę, no co?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra toreso przestań żartować :P 

Mataman, a w ogóle ustawiasz oddziaływania tylnej osi? Tabelka od jack spades i niektóe opinie twierdzą, że powinny być takie same jak dla przedniej osi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To zależy od fury, ale generalnie ruszam tylko dwie skale, teraz już nie pamiętam jak się nazywają. Po poludniu wstawię screena.

Trzeba brać pod uwagę fakt, że Jack ustawiał to wszystko chyba na Fanatec CSW.

Edytowane przez mataman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×