Skocz do zawartości
pablos_83

Dark Souls II: Scholar of the First Sin

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętaj że na początku jest lekki strzał w ryj i delikatna niechęć. Wszystko przez przesiadkę z BB. Po jakimś czasie wszystko powinno się zmienić ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ją znasz, tak jak i ja. Ale odpalając ją po tak długim czasie i ograniu BB, zrozumiałem jak płynność i grafika się zmieniła. Mimo że i tak jest poprawiona. Tylko że to nie ma znaczenia, bo reszta to sam miód i nie grafiką człowiek żyje  :).

Edytowane przez anarom 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pierdziele, nawet nie wiem ile razy mnie ten smoczy jezdziec dzis zabil :)

Dopiero pozniej uswiadomilem sobie ze chyba nooby takie jak ja nie powinny sie pchac w te rejony swieza postacia.

Wszystko przez to ze dopiero po 20 zgonie obszedlem te wioske zly jak cholera, bo przeciez tworcy nie dawaliby przed bossem z 10 przeciwnikow gdy juz na drugim moj mag nie ma czym strzelac.

Dopiero wtedy znalazlem inna droge i odetchnalem, bo juz myslalem ze cos ze mna nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszą Wasze pozytywne komentarze.

Po splatynowaniu BB zaopatrzę się w odnowione DS2.

To jest dobry rok dla graczy :-)

Ciekawe nad czym teraz FromSoftware dłubią...

Ile ja bym dał za potwierdzenie info, że pracują przy Demon's Souls 2.

Nawet remaster jedynki bym przytulił w premierę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG kocham ta gre, ja pier* nienawidze jej!

 

Takie wachania nastroju mialem wczoraj przez caly dzien, poczulem sie jak kobieta w ciazy...^^

Gra jest mega!

Koncze juz powoli pierwsze przejscie gry(bez dodatkow) i mam pytanie. Gdzie znajde klucz od tych zamknietych drzwi w Majiuli?

 

Edut: Czy macie rowniez wrazenie , ze coop w DS przynosi duzo satysfakcji? 

W BB to bylo jakies takie nijakie, a tutaj czasami siedze pol dnia i rozstawiam znaki zeby tylko pomagac.

Edytowane przez kosciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się na tym złapałem że na początku pomagałem tylko żeby zdobyć itemki do covenanta .

A później tak mi się to spodobało że robiłem to for fun .

Pomagasz komuś exp leci miły geścik na konie, pełna kulturka i radocha :)

Ja od poniedziałku ruszam z BB ale coś mi mówi że do DS2 również wrócę, pewnie po wiedzminie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najechalo mnie 2 gosci jednoczenie, ja mialem pomoc npc. Ta gra jest zajebista.

Sama akcja od 2:40

Edytowane przez kosciarz
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy cos sie zmienilo we wloczni blyskawic w wersji na ps4 w stosunku do innych?

Uzbieralem 22 punkty wiary, kupilem te blyskawice i na wszystkich filmikach na youtube ludzie maja po 11 strzalow, a ja tylko 3 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, a nie moge juz edytowac.

 

Zrobilem sobie kaplana. Od razu polecialem na tego bossa "jezdzca" (ten co lubi spadac z tej swojej areny). Oczywiscie w ktorejs probie zlecial na pysk, a ja pogadale z kobietka pietro wyzej.

Kupilem u niej cud - wlocznia blyskawic. I za wszystkie punkty awansowalem wiare na 22 poziom, by blyskawicy uzywac.

I teraz klopot.

Postac moze cisnac tylko 3 takie blyskawice oraz mimo ze ma 22 punktow wiary te obrazenia sa tak smieszne, ze nawet najprostszego mobka nie zabije jedna blyskawica.

wtf?

Postac zaczyna gre z jakas palka, ktorej nawet w jednej rece nie moze trzymac, blyskawice to jakas porazka ... jak tu zyc? (w sensie grac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię bezpośredni kontakt i gram pod str. W pierwotnej wersji jedna z moich ulubionych broni o nazwie Grand Lance, była do znalezienia pod koniec gry. Jakże się zdziwiłem, gdy ją znalazłem zaraz po pokonaniu pierwszego bossa. Od tego momentu, gra zrobiła się easy. Trzymam ją tylko oburącz i tarcza jest mi zbędna. Z włożonymi kamykami jest nie do zatrzymania, poza tym ma aż 105 punktów wytrzymałości. Jak już muszę kogoś ściągać z dystansu, z pomocą przychodzi nieoceniony Dragonrider Bow :).

Jeszcze sobie zrobię jakiś szybki i obszarowy miecz, na razie mam w rezerwie Claymore.

Edytowane przez anarom 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie leży kluczyk do drzwi, za którymi łażą te jaszczury plujące fireballami. Wejście zaraz obok pierwszego bossa. Cholera nie pamiętam :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie leży kluczyk do drzwi, za którymi łażą te jaszczury plujące fireballami. Wejście zaraz obok pierwszego bossa. Cholera nie pamiętam :).

Niemal na samym początku Iron Keep - pod łbem plującym ogniem. Ogień wyłącza dźwignia obok ostatniego ogniska przed bossem.

Edytowane przez Numinex
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie leży kluczyk do drzwi, za którymi łażą te jaszczury plujące fireballami. Wejście zaraz obok pierwszego bossa. Cholera nie pamiętam :).

Nie wiem jak w wersji na ps4 ale na ps3 wystarczyło zabić tego jaszczura, który plul ogniem w tym tunelu zaraz przed pierwszym ogniskiem w tej lokalizacji. Po zabiciu jej można było tam wskoczyć z rozbiegu.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o mala rade gdzie mam teraz isc jesli zabilem dwa pierwsze bossy (w sumie trzy liczac tego co spada z areny).

Po zabiciu jednego z bossow (przy pomocy balisty), sprawdzilem gniazdo i wielki ptak przeniosl mnie do nowego terenu.

Inna droga to ta nad spadajacym z areny bossem.(byla tam panienka z ktora pogadalem i sie wyniosla).

Nastepna sciezka jest chyba obok tego goscia, do ktorego mozna sie dostac jak sie zaplaci tej kobiecie 2000 dusz (przekreca sie sciana). Gosc ten sprzedaje klatwy  (hex).

Mam zatem 3 drogi i .... ktora wybrac?

 

PS. jest jeszcze jedna droga, ale jej nie licze bo siedzi na niej wielki czerwony smok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź najpierw tam gdzie był smyczy jeździec...

Prosze o mala rade gdzie mam teraz isc jesli zabilem dwa pierwsze bossy (w sumie trzy liczac tego co spada z areny).

Po zabiciu jednego z bossow (przy pomocy balisty), sprawdzilem gniazdo i wielki ptak przeniosl mnie do nowego terenu.

Inna droga to ta nad spadajacym z areny bossem.(byla tam panienka z ktora pogadalem i sie wyniosla).

Nastepna sciezka jest chyba obok tego goscia, do ktorego mozna sie dostac jak sie zaplaci tej kobiecie 2000 dusz (przekreca sie sciana). Gosc ten sprzedaje klatwy (hex).

Mam zatem 3 drogi i .... ktora wybrac?

PS. jest jeszcze jedna droga, ale jej nie licze bo siedzi na niej wielki czerwony smok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o mala rade gdzie mam teraz isc jesli zabilem dwa pierwsze bossy (w sumie trzy liczac tego co spada z areny).

Po zabiciu jednego z bossow (przy pomocy balisty), sprawdzilem gniazdo i wielki ptak przeniosl mnie do nowego terenu.

Inna droga to ta nad spadajacym z areny bossem.(byla tam panienka z ktora pogadalem i sie wyniosla).

Nastepna sciezka jest chyba obok tego goscia, do ktorego mozna sie dostac jak sie zaplaci tej kobiecie 2000 dusz (przekreca sie sciana). Gosc ten sprzedaje klatwy  (hex).

Mam zatem 3 drogi i .... ktora wybrac?

 

PS. jest jeszcze jedna droga, ale jej nie licze bo siedzi na niej wielki czerwony smok:)

Dokładnie jak kolega wcześniej napisał, idź drogą za gościem co spadał z areny.

Nie wymieniłeś jeszcze dwóch kierunków. Z Majuli wychodzisz na ścieżkę, gdzie siedzi Jugo z niebieskim mieczem i dalej przy dźwigni jest skamieniała babka. Jak znajdziesz gałązkę która ją ożywi, odblokujesz tę dźwignię. No i jest jeszcze dziura obok chatek, ale tam to w dalszej części gry.

Także polecam ci iść drogą za spadającym bossem, potem jak chcesz. Ale najlepiej chyba jak dasz tej kobiecie 2 tysiące i tam podążysz.

 

ps. Może o tym nie wiesz, ale w lokacji gdzie przeniósł cię ptak

możesz spuścić beczkę ze schodów, która rozwali ścianę za którą jest kowal

Edytowane przez anarom 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady

 

Co do tego goscia Jugo, to kurna wydaje mi sie ze sprawdzilem cala Majule i nigdzie go nie spotkalem (gdzie on dokladnie siedzi)?

 

Jeszcze co do poniższego zdania to po jego przeczytaniu mialem w oczach wielki znak zapytania :) hehe

 

anarom 1 napisał:

Także polecam ci iść drogą za spadającym bossem, potem jak chcesz. Ale najlepiej chyba jak dasz tej kobiecie 2 tysiące i tam podążysz.

 

To isc w miejsce za bossem czy ta sciezka za 2k dusz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady

 

Co do tego goscia Jugo, to kurna wydaje mi sie ze sprawdzilem cala Majule i nigdzie go nie spotkalem (gdzie on dokladnie siedzi)?

 

 

Pomiędzy wyjściem z Przedsionka a właściwym wejściem do Majuli jest jeszcze jaskinia (po lewej stronie) prowadząca do kolejnej lokacji, na początku niedostępnej. Tam też właśnie siedzi Benhart.

 

Póki co polecam natomiast obrać drogę za bossem. Lokacja dostępna "za opłatą" może się okazać trochę wymagająca w tej chwili.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak znow (nie wiem ktory to bedzie juz raz) zrobie sobie nowa postac.

Najdziwniejsze (i swietne) jest to, ze mimo ze juz zaczynalem te gre z 10 razy to wogole mi sie nie nudzi i ciagle mam syndrom ... jeszcze z 10 min (a pozniej zona nie wiedziec czemu sie do mnie nie odzywa :) )

 

Grajac magiem znalazlem tyle "ciezkiego" sprzetu, ze az mi szkoda ze moj "marny" mag z 3 punktami sily nie moze tego uzywac.

Znalazlem jakis miecz zaklety ogniem, znalazlem halabarde (ktora swoim mocnym atakiem przypomina ten super atak rozlozonym toporem z Bloodborne), znalazlem caly set zbroi i to co juz ktos tu wspominal wielka lance (to dopiero musi byc niezly power).

Korci zeby zrobic typowego miesniaka (standardowo punkty w zycie, wytrzymalosc i sile) i nawet jak bede "dawal dupy" w walce to i tak bedzie niezly "fun".

 

Teraz grajac magiem, pojedynczy przeciwnicy (nawet ci mocniejsi) to nie problem. Problem jak sie na mnie rzuci "drobnica" w wiekszej ilosci (nie mam zadnego czaru AoE) i czasem tak "daje ciala", ze zwykly zoldak potrafi mnie z zaskoczenia sciagnac, gdy bije sie z innym.

 

No nic zrobie wojownika :) i zobacze "jak on sie sprawuje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze co do poniższego zdania to po jego przeczytaniu mialem w oczach wielki znak zapytania :) hehe

 

anarom 1 napisał:

Także polecam ci iść drogą za spadającym bossem, potem jak chcesz. Ale najlepiej chyba jak dasz tej kobiecie 2 tysiące i tam podążysz.

 

To isc w miejsce za bossem czy ta sciezka za 2k dusz?

Ale co tu widzisz skomplikowanego, przecież napisałem "POTEM". Czyli za spadającym gościem.

Narkotyczkom trzeba powiedzieć nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przeciez nie bedziemy sie spierac "nad jezykiem polskim" :)

Jakbys napisal:

 

Także polecam ci iść drogą za spadającym bossem. Potem jak chcesz, np. daj tej kobiecie 2 tysiące i tam idz.

 

Wtedy wszystko by bylo jasne :)

I tak wielkie dzieki, ze wogole odpowiedziales.

 

A jak juz ze soba "korespondujemy" to daj i kilka wskazowek (bo wczesniej pisales ze "idziesz w sile" z lanca w rekach.

Jak rozdysponowac punkty zeby wszystko mialo rece i nogi?

Edytowane przez mierniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej rozdysponuj w ręce i nogi :D

Sorry taki suchar niedzielny ;)

Dla ciężkiego woja prócz siły, warto też podnieść udźwig, aby móc używać cięższych pancerzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przeciez nie bedziemy sie spierac "nad jezykiem polskim" :)

Jakbys napisal:

Także polecam ci iść drogą za spadającym bossem. Potem jak chcesz, np. daj tej kobiecie 2 tysiące i tam idz.

Wtedy wszystko by bylo jasne :)

I tak wielkie dzieki, ze wogole odpowiedziales.

A jak juz ze soba "korespondujemy" to daj i kilka wskazowek (bo wczesniej pisales ze "idziesz w sile" z lanca w rekach.

Jak rozdysponowac punkty zeby wszystko mialo rece i nogi?

Pamiętaj tylko, że postaciami pod siłę albo skills gra się generalnie trudniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×