Skocz do zawartości
pablos_83

Dark Souls II: Scholar of the First Sin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy zaklęcia z dlc też się liczą do platyny?

Edytowane przez anarom 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yep.

"There are 31 Sorceries in the game that you must collect for this trophy including 2 from the DLC"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczą się, wygooglaj 'scholar sin trophy guide' hexy, miracle, pyro i sorcery - trzeba zdobyć kilka nowych, to jest w sumie jedyna zmiana w trofeach w porównaniu do ps3, szkoda, że nie dodali nic za bossów z dlc, ale dobre i to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wlazłem do śnieżnej krainy z dlc i powiem wam że jest nawet rozbudowana . Można się trochę pokręcić :).

Ktoś wcześniej napisał że gdy przechodzimy do ng+, poziom trudności w dlc też wzrasta. Czy to jest na 100% potwierdzone?

Bo powiem wam, że jest dużo trudniej niż w podstawce. Ostatni boss z odradzającymi się pomagierami to totalna rzeź, na 120 lv leżę i kwiczę.

Świetne jest też to, że można tam znaleźć fajne pierścionki i oręż. Coś tam sobie przemodeluję i ruszę na tego ciecia ponownie. Chodź pewnie wgniecie mnie w glebę ;).
W sumie z dlc ta gra jest masakrycznie długa. Będzie w co grać zanim Wiedźmin odrobinę nie stanieje :).

Edytowane przez anarom 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wlazłem do śnieżnej krainy z dlc i powiem wam że jest nawet rozbudowana . Można się trochę pokręcić :).

Ktoś wcześniej napisał że gdy przechodzimy do ng+, poziom trudności w dlc też wzrasta. Czy to jest na 100% potwierdzone?

 

Potwierdzone :) Tak było już w standardowej edycji gry na PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w grze mozna znalezc jakas bron zakleta blyskawicami?

Chodzi mi o to ze zaraz na poczatku gry mozna znalezc miecz (z bonusem ogniowym), pozniej znalazlem jakas bulawe i szybkie mieczyk takze z z jakimis bonusami (ale nie na blyskawice).

Chcialbym wyprobowac blyskawice, ale widac moja postac jest za glupia (plus ma za malo wiary) by wogole chcial ze mna gadac ten rycerz, ktory stoi zaraz za tym czerwonym smokiem (poczatek gry).

Podobno u tego rycerza mozna dostac kamyki by upgradowac bron na blyski.

 

Btw - czy w tej czesci jest tak samo jak w DS1, ze zeby zrobic bron np z dodatkiem ognniowym, trzeba najpierw ja miec upgradowana na +5 zwyklymi kamykami) itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w grze mozna znalezc jakas bron zakleta blyskawicami?

Chodzi mi o to ze zaraz na poczatku gry mozna znalezc miecz (z bonusem ogniowym), pozniej znalazlem jakas bulawe i szybkie mieczyk takze z z jakimis bonusami (ale nie na blyskawice).

Chcialbym wyprobowac blyskawice, ale widac moja postac jest za glupia (plus ma za malo wiary) by wogole chcial ze mna gadac ten rycerz, ktory stoi zaraz za tym czerwonym smokiem (poczatek gry).

Podobno u tego rycerza mozna dostac kamyki by upgradowac bron na blyski.

Btw - czy w tej czesci jest tak samo jak w DS1, ze zeby zrobic bron np z dodatkiem ognniowym, trzeba najpierw ja miec upgradowana na +5 zwyklymi kamykami) itp ?

Bron możesz zaklinac w błyskawice u kowala McDuffa. Kiedyś na początku gry można było dostać miecz Heide zalety w blyskawice, ale teraz zmienili jego lokalizację i szczerze mówiąc nie wiem gdzie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tym zaklinaniem?

Mozna do tego kowala isc z jakims prostym mieczem +0 (czyli takim prosto z dropa czy sklepu) i majac odpowiedni kamyk (na blyskawice) kowal mi go zaklnie?

Czy trzeba wczesniej jakos przygotowac ten miecz, tzn upgradowac go napierw zwyklymi titanitami do poziomu +5 czy +6 i dopiero pozniej bedzie mozliwosc przeksztalcenia do na blyskawice.

Z tego co pamietam tak wlasnie bylo w Dark Soul 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, kusi mnie troche zeby "przeprojektowac" postac.

Teraz gram typowym miesniakiem. Wielki miecz (naprawde wielki), plus ciezka tarcza i ide do przodu.

Jak mnie najedzie jakis inny gracz to przez to ze moja postac jest wolna (no i nie ukrywajmy - jestem noobem w takich rozgrywkach) to czesto gine.

Za to w PvE postac idzie jak przecinak.

Tak mysle, zeby zmienic bron na jakis "lzejszy" miecz typu Claymore (tez jest ciezki, ale i tak duzo lzejszy od Greatsworda). Zmniejszyc sile z 30 do 20 i duzo punktow wpakowac w wiare.

Pozniej zaklac bron na blyskawice i powinno byc ok :)

Z tego co wyczytalem na wiki, kamyk na blyskawice sprzedaje ten wojownik (o ktorym pisalem powyzej - za czerwonym smokiem), ale nie chcial ze mna gadac.

Czy to przez to ze moja wiara byla za mala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wskazowke :)

 

Chyba nie bede nic kombinowal, bo poki co miesniakiem z duza sila i wielkim mieczem gra mi sie super (invaiderow olewam).

Jak zrestartuje umiejetnosci i zaczne "myslec" jak je od nowa ustawic to znajac siebie cos "popsuje".

 

Bedzie impuls by zagrac w te gre po raz drugi (w takim Bloodbornie po jednym przejsciu gry - nie chcialo mi sie do niej wracac).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wskazowke :)

Chyba nie bede nic kombinowal, bo poki co miesniakiem z duza sila i wielkim mieczem gra mi sie super (invaiderow olewam).

Jak zrestartuje umiejetnosci i zaczne "myslec" jak je od nowa ustawic to znajac siebie cos "popsuje".

Bedzie impuls by zagrac w te gre po raz drugi (w takim Bloodbornie po jednym przejsciu gry - nie chcialo mi sie do niej wracac).

Spokojnie, nic nie popsujesz. Na pewno masz parę naczyń dusz jakby coś. Przejdź sobie całą grę + dlc, przetestuj wszystkie bronie, wybierz taka która najlepiej Ci się gra i pod nią zresetuj sobie level. Mi np. zawsze najlepiej grało się mieczem z duszy Vederica czy jak mu tam. Nie jest mały ani wielki +5, minimum 1 mln dusz w ekwipunku i damage jest spoko.

Aha jeżeli czujesz się na siłach to używaj żar ascety na ognisku w lokalizacji gdzie są te smoki. Idealne miejsce do farmienia kamykow z jaszczurek

Edytowane przez donsarcasm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w dlc znalazłem świetne bronie pod dex i do tego bardzo lekkie. Także od razu zmieniłem postać na dex+pyro. Miałem mnóstwo punktów do wykorzystania przez wcześniejsze wpakowanie ich w vigor :). Także teraz gra mi się o wiele przyjemniej z szybkim i mocnym greatswordem, no i nie za ciężką tarczą. Wreszcie gra wydaje się trochę szybsza :). Kocham tę postać i juz nie kombinuję ;).

 

ps. @hunter, zapomniałem ci podziękować za współpracę ;) . Ale zbieg okoliczności :)

Edytowane przez anarom 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aldias Keep. Pokazałeś mi gdzie jest ukryte ognisko, czego nigdy wcześniej nie widziałem. Potem załatwiliśmy smoczka i to tyle. Taki tam banał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera mam dosyć i wracam do postaci str. Na dex mam fajne dwie kosy, ale porządnej tarczy nima. Bez niej mnie leją bossowie w dlc. Najgorsze że muszę łazić solo, bo do pomocy nikogo nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera mam dosyć i wracam do postaci str. Na dex mam fajne dwie kosy, ale porządnej tarczy nima. Bez niej mnie leją bossowie w dlc. Najgorsze że muszę łazić solo, bo do pomocy nikogo nie widzę.

Podleveluj, wiec siłę i dexa. I tak co-op i pvp są zależne od soul Memory a nie levelu postaci. No chyba, że chcesz walczyć na arenach to spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przełącz sobie region żebyś mógł z ludźmi z całego świata grać, mi wszyscy pomagają 3,5 mln SM.

Mam też ponad 3 melony. Widełki są od 3 mln aż do 5, także luzik. Region już przełączyłem na starcie. Dwa dlc całkowicie ukończyłem dexem, tylko w trzecim potrzebowałem mocnej tarczy. Chodzi o tego bossa z masą odradzających się pomagierów. Dzisiaj z tarczą havla, dałem radę ;) .

Platynka już jest blisko :).

 

Podleveluj, wiec siłę i dexa. I tak co-op i pvp są zależne od soul Memory a nie levelu postaci. No chyba, że chcesz walczyć na arenach to spoko

Ależ przyjacielu, nie gram w to od wczoraj ;)

Edytowane przez anarom 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też ponad 3 melony. Widełki są od 3 mln aż do 5, także luzik. Region już przełączyłem na starcie. Dwa dlc całkowicie ukończyłem dexem, tylko w trzecim potrzebowałem mocnej tarczy. Chodzi o tego bossa z masą odradzających się pomagierów. Dzisiaj z tarczą havla, dałem radę ;) .

Platynka już jest blisko :).

Ależ przyjacielu, nie gram w to od wczoraj ;)

Spoko Edytowane przez donsarcasm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi brakuje zabić Darklurkera i wejść na ng++ żeby platynę zdobyć :)

U mnie też koło tego, niestety do poniedziałku mam szlaban na granie. Żona odczuwa samotność i muszę się poświęcić. No i przez jej egoizm świat nie zostanie uratowany ;).

Edytowane przez anarom 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh standardowo jeszcze wczoraj podczas rozgrywki mialem tysiace pytan, a teraz siedzac przy komputrze mam pustke w glowie ...

 

Na swoim koncie mam juz 19 bossow.

Tak naprawde zadnej tej bossowej duszy nie "zjadlem", ani takze nie czulem potrzeby zeby wymienic ja na jakas wypasiona bron/tarcze czy inne cudo.

Ot kolekcjonuje je w ekwipunku :)

 

Czesto na swojej drodze spotykam drzwi z napisem "Pokaz znak krola". Niestety nie moge tam wejsc. Czy to oznacza ze fabularnie jeszcze nie jestem godzien by tam sie udac :)

Zrobilem juz po kolei chyba wszystkie krainy i lokacje (oczywiscie te ktore moge). W tym momencie wszedlem do zamku Cre... (ehhh zapomnialem nazwy), ale to ten zamek ktory ma sale tronowa z dwoma wielkimi "krzeslami", ale na razie nic sie tam nie dzieje. Dzis zaczne zwiedzanie :)

 

Co do samej postaci to dobrze ze nic nie kombinowalem (z resetem umiejtnosci). Poszedlem typowo w wytrzymalosc, zycie i ... sile. W tym momencie z Greatswordem +10 wyswietla mi na karcie postaci ok 600 punktow obrazen, Dodalem takze 18 punktow inteligencji i jak posmaruje miecz tym czarem "wielka magiczna bron" to ... moby zamiast atakowac to sraja po gaciach :)

W tym zamku zaraz na poczatku wpadlem w jakas dziure w podlodze i znalazlem tam caly set zbroi, ktora byla na filmikach promujacych gre.

Po ubraniu jej postac tak super wygada, ze juz chyba przy niej zostane (tylko ja ulepsze).

 

Aaaa juz przypomnialem sobie pytanie. Jest odnosnie postaci maga :) (pewnie bede pozniej gral taka postacia).

Jak sami wiecie, zaraz na poczatku gry mozna spotkac jegomoscia siedzacego na krzeselku, ktory sprzedaje czary (hexy)

Jak sie ma 20 inteligencji i 20 wiary to ten pan daje nam jeszcze kostur i ... caly set ubranka.

Pytanie jest odnosnie tego ubranka.

Czy noszenie tego ubranka ma sens? Ma ono jakies ukryte bonusy (w opisie nic nie ma). Pomyslalem, postac sie w tym fajnie prezentuje, to sobie ulepsze te ciuchy, ale tego nie ulepsza sie jak standardowego ekwipunku. Skoro zatem to cos lepszego to gdzie ten bonus?

 

 

Btw widzieliscie na stronie glownej informacje o patchu dotyczacego szybko niszczacej sie broni?

Podczas gry myslalem ze tak musi byc, ale fakt faktem, ze bron czesto wyswietlala komunikat ze jest uszkodzona zanim doszedlem do jakiegos bossa.

Z powodu obciazenia nie nosze w slocie "zamiennika" i czesto podczas jakiejs wiekszej zadymy trzeba bylo ratowac sie szybkim wycofaniem i nerwowym wyszukiwaniem w ekwipunku jakiejs zastepczej broni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge juz edytowac, a przypomniala mi sie jeszcze jedna kwestia.

Nie przystapilem do zadnego stowarzyszenia (choc przyznam sie ze lekko kusilo mnie by do tych szczurow przystapic :) ) mimo to juz ze 2 czy 3 razy gram sobie, gram i nagle przenosi mnie samoistnie do swiata innego gracza.

Nie stawialem zadnych znakow ze chce komus pomagac i odwrotnie.

Za pierwszym razem to bylem tak zdziwiony ze nawet nie walczylem (myslalem ze czlowiek ktory mnie przywolal chcial pomocy) i nagle dostalem sztycha w plecy.

O co w tym chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh standardowo jeszcze wczoraj podczas rozgrywki mialem tysiace pytan, a teraz siedzac przy komputrze mam pustke w glowie ...

Na swoim koncie mam juz 19 bossow.

Tak naprawde zadnej tej bossowej duszy nie "zjadlem", ani takze nie czulem potrzeby zeby wymienic ja na jakas wypasiona bron/tarcze czy inne cudo.

Ot kolekcjonuje je w ekwipunku :)

Czesto na swojej drodze spotykam drzwi z napisem "Pokaz znak krola". Niestety nie moge tam wejsc. Czy to oznacza ze fabularnie jeszcze nie jestem godzien by tam sie udac :)

Zrobilem juz po kolei chyba wszystkie krainy i lokacje (oczywiscie te ktore moge). W tym momencie wszedlem do zamku Cre... (ehhh zapomnialem nazwy), ale to ten zamek ktory ma sale tronowa z dwoma wielkimi "krzeslami", ale na razie nic sie tam nie dzieje. Dzis zaczne zwiedzanie :)

Co do samej postaci to dobrze ze nic nie kombinowalem (z resetem umiejtnosci). Poszedlem typowo w wytrzymalosc, zycie i ... sile. W tym momencie z Greatswordem +10 wyswietla mi na karcie postaci ok 600 punktow obrazen, Dodalem takze 18 punktow inteligencji i jak posmaruje miecz tym czarem "wielka magiczna bron" to ... moby zamiast atakowac to sraja po gaciach :)

W tym zamku zaraz na poczatku wpadlem w jakas dziure w podlodze i znalazlem tam caly set zbroi, ktora byla na filmikach promujacych gre.

Po ubraniu jej postac tak super wygada, ze juz chyba przy niej zostane (tylko ja ulepsze).

Aaaa juz przypomnialem sobie pytanie. Jest odnosnie postaci maga :) (pewnie bede pozniej gral taka postacia).

Jak sami wiecie, zaraz na poczatku gry mozna spotkac jegomoscia siedzacego na krzeselku, ktory sprzedaje czary (hexy)

Jak sie ma 20 inteligencji i 20 wiary to ten pan daje nam jeszcze kostur i ... caly set ubranka.

Pytanie jest odnosnie tego ubranka.

Czy noszenie tego ubranka ma sens? Ma ono jakies ukryte bonusy (w opisie nic nie ma). Pomyslalem, postac sie w tym fajnie prezentuje, to sobie ulepsze te ciuchy, ale tego nie ulepsza sie jak standardowego ekwipunku. Skoro zatem to cos lepszego to gdzie ten bonus?

Btw widzieliscie na stronie glownej informacje o patchu dotyczacego szybko niszczacej sie broni?

Podczas gry myslalem ze tak musi byc, ale fakt faktem, ze bron czesto wyswietlala komunikat ze jest uszkodzona zanim doszedlem do jakiegos bossa.

Z powodu obciazenia nie nosze w slocie "zamiennika" i czesto podczas jakiejs wiekszej zadymy trzeba bylo ratowac sie szybkim wycofaniem i nerwowym wyszukiwaniem w ekwipunku jakiejs zastepczej broni.

Kontynuuj podróż za tym zamkiem a zdobędziesz ten pierścień króla. Co do tego ubrania od kolesia, który sprzedaje hexy to zdaje się tylko "czapka" zwiększa ilość czarow chyba o 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie : gdzie idzie dostać duży steatytowy rysik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie : gdzie idzie dostać duży steatytowy rysik ?

Dostaniesz od Pete'a jak przeżyjesz zasadzkę w lesie olbrzymów czy jakoś tak Edytowane przez donsarcasm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka mozecie mi wytlumacz jak postawic znak przed purgatorem zeby ktos pomogl ze mna go ubic mam te kamyczki ale niby potrzeba jeszcze pierscien za 5.5k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×