Skocz do zawartości
sewek1988

Wymiana pasty termoprzewodzącej w Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ten nalot to kurz, a to na kostkach to termopady. Odkleiłem je od ramu i przykleiłem na tą blaszaną płytkę

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich ktorzy planuja przerost formy nad trescia - niewarto. Jesli prawidlowo wykonaliscie wymiane pasty - roznica bedzie natychmiastowa i oczywista.

Jesli sie nie chce problemow (a jest sie malo doswiadczonym) - nie eksperymentowac z innymi pastami, modami. A jak ktos ma serwis co sie na tym zna lepiej niz wy, zlecic to serwisowi. To dziala !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28595997_tasmatransmisyjnanapedublurayps

Na zdjęciu zaznaczyłam w którym miejscu u mnie podniosły się te piny jest to na tyle mało widoczne, że niestety nie udało mi się tego uchwycić :sad:

 

28596003_dsc_0050.jpg

Kabelek dostałem dzisiaj. Niestety przycisk Eject nadal nie działa. Mówi się trudno, ważne, że konsola działa niesamowicie cichutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem dołożyć jeszcze blaszki miedziane :)).

Śrubokrętu dalej brakuje, a idzie do mnie Pocztexem Kurier48, a pastę, blaszki itp itd wysłali mi listem poleconym i dotarło na kolejny dzień :D

Niech zaczną strajować to pójdę ich wyśmiać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatory na pamięć i termopady pewnie się nie zmieszczą?

Edit: Już znalazłem odpowiedź na zdjęciach.

Próbował już ktoś wycinać? :biggrin:

 

 

 

 

O ile wymiana pasty ma sens to czy dokładanie radiatorów coś zmieni ? Zwiększy to wydajność konsoli ? Ja po swoich modach które wykonywałem w ps3 już do tego nie wrócę. PS4 tylko w ori stanie.

Edytowane przez Shantriel_Galaerivel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał, że do rozkręcenia jest torox T9 Sec, a u mnie nie pasuje T9, a T8, bo T9 nie wchodzi do końca i można obrobić śruby. Poza tym u siebie mam pastę koloru thermalpadów?! Czyżby sony poszło po rozum do głowy? Konsola z marca tego roku. 

Edytowane przez seba842005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma kolor pasty do koloru thermopadow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma, że nie jest taka jak mają inni tu na foto i ewidentnie jest zastosowana inna pasta. U mnie po wymianie pasty nie ma różnicy, a nie pierwszy i nie ostatni raz nakładam pastę i to nie może być jej wina. Możliwe, że sony daje w nowszych modelach lepszą pastę. 

Edytowane przez seba842005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tez masz tzw jet engine ? Jaka paste stodujesz i metode nakladania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up pasta mx4 i nie miałem jet engine, ale profilaktycznie wymieniłem pastę metodą na ziarnko, jak i rozsmarowywałem, ale nie było znaczenia. Prawdopodobnie wypoleruje miejsce styku radiatora z procesorem, bo to co sony robi jest o kant dupy.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie pomoglo, to i to nie pomoze.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym się poradzić tych co już mają za sobą wymiane pasty oraz termopadów.

Mam problem bo nie wiem jakich użyć termopadów, wiem że mają miec 1mm grubości i trzeba je wymienić z obydwóch stron płyty głównej, lecze nie wiem jakie kupić.
Myślałem nad Phobya Ultra 5 W/m-K 1mm ale nie wiem czy bedą dobre.
Liczę na jakąś odpowiedź
Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to chyba wszyscy ci powiedzą, że nie ma sensu ich wymiana. Wystarczy je tylko poprawnie przykleić na swoje miejsce na tej blaszanej płytce.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu tak ? To nagle termopady od Sony są jakieś super wydajne ? :P Wiem że nie są idealnie nałożone co widać po zdjęciach, ale może warto je wymienić na coś lepszego ?

Edytowane przez vallentine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak uwazasz. Jak temat pokazuje, trzeba sie skupic na wymianie pasty, zrobic to estetcznie, dokladnie i starannie. Bez pospiechu, a powinno sie udac. Zrobisz jak uwazasz, bo to zaden koszt, ja swoich termopadow nawet palcem nie tykalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak... konsola znowu robi sie glosniejsza... zobaczymy do jakiego stopnia... nie wiem co moze byc tego przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to trzeba wziąć poprawkę na temperaturę na zewnątrz , bo z automatu dużo będzie cieplej w domu/mieszkaniu, a konsola jak będzie zaciągać powietrze kilka stopni cieplejsze to wtedy będzie wchodzić na wyższe obroty . A teraz nadają ciepłe dni ... tylko 40c w cieniu ... ☺

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paste wymienialem jak byly upaly po 34 stolnie teraz aktualnie w pokoju nie mam wiecej jak 25, tak czy inaczej troche chlodniej niz bylo... takze to nie to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam rozpoznać czy w mojej konsoli jest sens wymiany pasty? Z tego co widziałem na internecie to niektóre egzemplarze chodzą tak głośno jak suszarka u mnie tak nie jest. Ciężko mi to do czegoś porównać ale powiem tak: w nocy przy idealnej ciszy słyszę konsolę w idle, jak odpalę grę to po około 20-30 minutach wchodzi na wyższy bieg i już na nim zostaje, nigdy nie wyła mi tak jak na niektórych filmach. Chodzi mniej więcej tak jak PS3 Slim, może odrobinę głośniej. Więc jest w porządku czy nie? Dodam, że konsolę kupiłem miesic i jest to model CUH-1116A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam rozpoznać czy w mojej konsoli jest sens wymiany pasty? Z tego co widziałem na internecie to niektóre egzemplarze chodzą tak głośno jak suszarka u mnie tak nie jest. Ciężko mi to do czegoś porównać ale powiem tak: w nocy przy idealnej ciszy słyszę konsolę w idle, jak odpalę grę to po około 20-30 minutach wchodzi na wyższy bieg i już na nim zostaje, nigdy nie wyła mi tak jak na niektórych filmach. Chodzi mniej więcej tak jak PS3 Slim, może odrobinę głośniej. Więc jest w porządku czy nie? Dodam, że konsolę kupiłem miesic i jest to model CUH-1116A.

 

Moja krysztalowa kula mowi mi ze nie ma takiej potrzeby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pojęcie głośności jest bardzo subiektywne ale napisałem jak najlepiej mogłem to określić, więc daruj sobie takie żarty. Pytam poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież dostałeś odpowiedź. Jak Ci nie przeszkadza to nie wymieniaj pasty. Też mam CUH-1116A, w Wiedźminie wchodziła na wysokie obroty. Po wymianie pasty jest sporo ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialbym przedstawic MOJE doswiadczenie z chlodzeniem PS4 moze kazdemu kto zaczyna zabawe  w inzyniera cos to podpowie:

1.Wymiana pasty w moim ps4 chinskim z hiszpanii pierszego sortu DAJE DUZA ZMIANĘ W GLOSNOSCI I CIEPLOCIE CALEJ KONSOLI!!!

2 Wycinanie otworu NIE MA SENSU , gdybym cofnał czas NIE ZROBIL BYM TEGO, ale czlowiek uczy sie na błędach.Zachęcony  yt, tym forum kupilem otwornice zrobilem dziure i ............NIC a nawet gorzej konsola chodzila glosniej bo jest odsloniety wiatrak,wogole nie jest chlodna.Testowalem to rozwiazanie z wymieniana pasta mx2 i wycietym otworem na podstawkach i bez na grach: UFC, COD AV, METRO REDUX OGLOSZONY NA TYM FORUM KILLEREM CHLODZENIA,i co sie okazalo konsola wchodzila na 2 bieg(jako 1 uwazam ta cisze zaraz po starcie systemu na zimnej konsoli)nie byla odrzutowcem a lekka suszarka,dodac tez nalezy ze w odleglosci odemnie czyli 60cm, halas juz mi doskwieral, aczkolwiek to nie byl odrzutowiec jaki mialem na poczatku,przed wymiana i otworem.Myslalem ze zostawie tak jak jest ale pokusilem sie  o jeszcze inny test dodalem do otworu wiatrak z kompa ZALMANA 120mm, 5v ladnie chlodzilo moja reke ale konsoli to nie wystarczlo bo przylozony do otworu bezposrednio dmuchajacy na wiatrak nic nie dal, od zimnej konsoli do tego samego halasu w grach mijal ten sam czas tak jakby witraka nie bylo, tak saamo konsola sie nagrzewala i chodzila tak samo glosno.I wtedy zrezygnowalem z watraka  i z dalszej bezsensownej walki i przekletym chlodzeniem PS4.

Polozylem konsole na dvd z jakimis filmami tak ze otwor zostal calkowicie zasloniety,od niechcenia bo mialem burdel na biorku  i co sie okazalo konsola cicha jak nigdy, w grach rowniez halas juz niebyl nieznosny  z odleglosci 60cm od ucha, co wiecej w grach wiatrak zacząl ŻYĆ!!!! tzn przy cutscenkach z 2 biegu wchodzil na 1 czyli calkowita cisze nawet po 6h grania  ciagle sie dostostosowywal predkoscia, gra w zamknietych pomieszczeniach i wiatrak jak bym konsloe dopiero co ur\uchomil czyli bezglosny!!! Killery coolera PS4 czyli UFC metro znacznie ucichly gora konsoli wiecznie goraca zostala ciepla, po wyjsciu do menu i wylaczeniu gry wiatrak po paru sekundach ucicha no cos pieknego.A wczesniej z pasta i otworem zekomo zasysajacym mnostwo powietrza wiatrak jak juz wszedl na obroty tak juz zostawal nawet po wyjsciu z gry po 5mni, cagle chodzil na 2 biegu i niewiedzialem czy konola tak sie spracowala ze nawet 5 min bez gry nie potrafi sie wychlodzic nawet z wycietym otworem?

Takze konczac nie polecam wycinania otworu, natomiast polecam wymiane pasty bardzo pomaga, zarowno w temperaturze jak i glosnosci ps4!

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym otworem to odkryłeś prostą prawdę - wycinając otwór w miejscu do tego nie przewidzianym zakłócasz właściwy OBIEG powietrza a to o wiele ważniejsze niż sama temperatura powietrza.

Cieszę się, że dołączyłeś do grona "cichaczy" ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie gdzie można kupić kompletna obudowę do ps4 ?? Nie chodzi tu o otwór tylko w mojej po jakimś miesiącu od zakupu obudowa zaczęła strasznie trzeszczeć, jakiekolwiek jej dotknięcie powoduje masakryczne trzeszczenie jakby to była chińska zabawka za 5 zł. .. jest fajna oferta z ebay us , gdzie sprzedają kompletna obudowę zewnętrzna i wewnętrzną łącznie z radiatorem i śrubami za 55.99 $ ale z us jeszcze nigdy nic nie kupowałem .

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×