Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przestałem ogladac w momencie gdy stwierdzil, ze fifa 10 byla najlepsza ever ;d

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre video kolega podesłał.... Ekonomicznie ten system jest dla EA bardzo dobrym biznesem, więc jest bardzo prawdopodobne, że to jest prawda. W dzisiejszych czasach dziedzina o nazwie statystyka jest bardzo ceniona przez duże firmy aby podnieść przychody co niestety najczęściej odbija się negatywnie na prostych konsumentach.

 

Od dawna widziałem, że w FIFIE nasze strzały podlegają jakimś, dziwnym schematom. I już pomijając handicap'y, męczące jest też to, że strzały są bardzo przewidywalne i możemy z góry przewidzieć czy piłka wpadnie do siatki czy nie.... A szkoda bo gdyby nie to, dawno bym miał zamówiony preorder ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutne jest to, że ludzie potrzebują dowodów.

Tylko idiota będzie bronił fify i jej Handicapow, smutne (a może straszne) jest, że sami nie potrafią łączyc faktów i logicznie myśleć.

Ja juz pisałem o Fifa 10 i jej sezonowych opłat za strzałki, które były niczym innym jak pay to win.

Nie wiem co jest gorsze tamto czy brak wpływu na handicapy.

Edytowane przez TrueGrand
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie robi lepiej biznesu od EA, zresztą słupki sprzedaży rok rocznie to potwierdzają. To teraz takie proste podsumowanie - EA robi grę która bije rekordy sprzedaży, firmy są założone po to aby zarabiać pieniądze, towar się sprzedaje = jest na niego popyt, musi być dobry.

Ten znikomy procent który płacze po forach jest jak kropla w morzu zysków z fify ;)

Nie oszukujcie się, że fut się zmieni, komu sprawiała przyjemność gra będzie sprawiać dalej, a kto mówił, że to syf niech nie kupuje bo się zawiedzie. Rewolucji nie będzie na 100%

Edytowane przez piachu00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestałem ogladac w momencie gdy stwierdzil, ze fifa 10 byla najlepsza ever ;d

Gosciu by Cie rozwalil w fife z zamknietymi oczami grajac Coco Jambo na Real takze chyba wie co mowi.

Ja sie nie moge doczekac, chociazby z tego wzgledu ze w koncu odpale ja na ps4.

Edytowane przez SkibaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie robi lepiej biznesu od EA, zresztą słupki sprzedaży rok rocznie to potwierdzają. To teraz takie proste podsumowanie - EA robi grę która bije rekordy sprzedaży, firmy są założone po to aby zarabiać pieniądze, towar się sprzedaje = jest na niego popyt, musi być dobry.

Ten znikomy procent który płacze po forach jest jak kropla w morzu zysków z fify ;)

Nie oszukujcie się, że fut się zmieni, komu sprawiała przyjemność gra będzie sprawiać dalej, a kto mówił, że to syf niech nie kupuje bo się zawiedzie. Rewolucji nie będzie na 100%

Ale jak Messi bedzie po 2 razy w jednej polowie przeskakiwal Boatenga to niech sami sobie graja ;) to tak imo :)

..za duzo piany przetoczylem w 14 tak ze w porownaniu do 15 nawet mnie nie ruszylo w tym kierunku :D

Edytowane przez O.Tadeusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak Messi bedzie po 2 razy w jednej polowie przeskakiwal Boatenga to niech sami sobie graja ;) to tak imo :)

..za duzo piany przetoczylem w 14 tak ze w porownaniu do 15 nawet mnie nie ruszylo w tym kierunku :D

Wszystko trochę przerysowane, każda FIFA miała jakąś bolaczke - IMO każda była grywalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, ale trochę denerwuje to że te bolączki się powtarzają w kolejnych odsłonach. To wygląda tak jakby obok koszyka z nowościami mieli tez koszyk z błędami i specjalnie tworzyli edycję, która nie będzie zbyt dobra.

 

I pewnie tak jest, krok w stronę doskonałości to dla nich samobójstwo. W końcu kupujemy co rok Fifę bo mamy nadzieję, że tym razem będzie lepiej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietacie np Mandzu 433 i pedziwiatry na skrzydlach??? 4-5 bramek z dynki w meczu??? Ja na to nie ide.

A wyglada na to ze ea jak wypuszcza 14 pracuje nad 13 wypuszcza ulepszona w 15 i pracuje nad 14 zeby wypuscic w 16, kiedys juz ktos pisal ;) ze tak to wyglada, a zapewnia "nowy silnik" co roku :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestałem ogladac w momencie gdy stwierdzil, ze fifa 10 byla najlepsza ever ;d

Bo była , 09 i 10 dla mnie to najlepsze do tej pory piłki od EA - Zgadzam się w 101 % z tym co gościu w filmiku opowiada. Zresztą to znowu nie na temat :D>D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietacie np Mandzu 433 i pedziwiatry na skrzydlach??? 4-5 bramek z dynki w meczu??? Ja na to nie ide.

A wyglada na to ze ea jak wypuszcza 14 pracuje nad 13 wypuszcza ulepszona w 15 i pracuje nad 14 zeby wypuscic w 16, kiedys juz ktos pisal ;) ze tak to wyglada, a zapewnia "nowy silnik" co roku :)

 

Pamiętam i pamiętam też, że wystarczyło grać 3-5-2 by do główek z napastnikiem skakał wysoki środkowy obrońca zamiast niskiego bocznego. Główki wtedy już nie wkurzały a sami mieliśmy możliwość dośrodkowań na dwójkę napastników. W FUT 14 o wiele popularniejszą taktyką od 4-3-3 była 4-1-2-1-2 a 4-3-3 królowała w FUT 13 i FUT 15. W tym roku pace zdecydowanie góruje, ale główki też wchodzą aż miło. Prawie każe dośrodkowanie ze skraju pola karnego kończy się bramką.

 

Jeśli główki będą w nowej edycji op to trzeba się nastawić na w miarę wysokich LB i RB. Mając w składzie Konko albo Alabe powinno się dość dobrze grać. 

Edytowane przez Awruk87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Gosciu by Cie rozwalil w fife z zamknietymi oczami grajac Coco Jambo na Real takze chyba wie co mowi.

Ja sie nie moge doczekac, chociazby z tego wzgledu ze w koncu odpale ja na ps4.

 

Wiesz o mnie tyle co nic, więc wstrzymaj ziomuś konie. Dla mnie, to co powiedzial bylo bzdura i nie chcialo mi sie go dalej sluchac. Ten twoj boski youtuber, nie jest zadna wyrocznia i kazdy ma prawo do wlasnego zdania.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie robi lepiej biznesu od EA, zresztą słupki sprzedaży rok rocznie to potwierdzają. To teraz takie proste podsumowanie - EA robi grę która bije rekordy sprzedaży, firmy są założone po to aby zarabiać pieniądze, towar się sprzedaje = jest na niego popyt, musi być dobry.

Ten znikomy procent który płacze po forach jest jak kropla w morzu zysków z fify ;)

Nie oszukujcie się, że fut się zmieni, komu sprawiała przyjemność gra będzie sprawiać dalej, a kto mówił, że to syf niech nie kupuje bo się zawiedzie. Rewolucji nie będzie na 100%

 

To że jest popyt nie oznacza, że produkt jest dobry. Do tego musiała by dojść jeszcze konkurencja, a z fifa i pesem jest troche tak jakbyś poszedł do piekarni i miał do wyboru jeden chleb biały, a drugi czarny... Niby jedno i drugie to chleb, a jednak 2 inne produkty ;) Dlatego jedni i drudzy tak naprawdę mogą nie robić nic, a i tak będą mieli swoich stałych zwolenników.

 

Tutaj nie chodzi o płacz tylko o dyskusję. Mówimy o tym, że EA ułatwia grę słabszym graczom, tylko po to aby nie zrazić ich do kupna kolejnej odsłony, zamiast dążyć do czystej, zdrowej rywalizacji pomiędzy graczami. Skoro Tobie się to podoba to Twoja sprawa. Wiadomo, że nie zmienimy tą rozmową polityki EA, ale od tego jest forum aby dyskutować. I na koniec dodam, że jeśli bym był "PESowcem" to by mnie w najmniejszym stopniu nie interesowało to co spotykane jest w fifie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale te wynagradzania słabych moim zdaniem działa tylko jeżeli umiejętności graczy są dosyć podobne. Czasami zdarza się, że jakiś leszcz wygra z dobrym graczem, ale to jak w życiu - też się zdarzają takie sytuację.

Irytujace jest to ,że jak się wygrywa to nikt nic nie mówi, a jak przegrywa to wina EA, handikapu itd.

Edytowane przez piachu00
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FlooZe EA nie tyle ułatwia grę słabym graczom co nowym. Mamy tutaj to samo co widzimy u różnych operatorów telefonii, dostawców internetu czy TV. Nowy klient jest najważniejszy a tego stałego ma się w pupie bo i tak wybór ma niewielki. Najważniejsze jest, żeby ten nowy gracz bawił się jak najlepiej na początku a to, że stały klient wkurza się przez handicap już EA nie interesuje. W tym roku było to o wiele bardziej zauważalne bo przez widełki handlarze przestawili się na handel całymi kontami i od kilku miesięcy ciągle się trafia na świeże konta z dobrymi składami i to właśnie w tych meczach potrafią dziać się cyrki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irytujace jest to ,że jak się wygrywa to nikt nic nie mówi, a jak przegrywa to wina EA, handikapu itd.

 

To dla odmiany proszę bardzo: zrezygnowałem z futa 4 miechy temu, przerzuciłem się na sezony. Pierwsze podejście, 10 sezonów, mistrzostwo 1 ligi. Jadę dalej, ale już rekreacyjnie, bilans 135-10-12. Handicapu i przypadków nieporównywalnie mniej niż w fut'cie. Z tego co pamiętam miałem 2-3 mecze które kończyły się bilansem strzałów 14-1 dla mnie a przegrywałem 0:1. W drugą stronę też to działa: w 3-4 meczach po 15 minutach miałem 4:0 i rage quit bo COKOLWIEK strzelałem wszystko wpadało, bardzo łatwo można wychwycić handicap na początku meczu a potem walisz z każdej pozycji. Szkoda bo fut to potęga, i w 12 zagrałem ponad tysiąc meczów w tym trybie bo był świetny... ale teraz jest nie na moje nerwy, Z niecierpliwością czekam na 16.

 

Nie interesuje mnie pace, jeżeli umiesz grać przewidzisz ruch przeciwnika i ustawisz się obrońcą aby odebrać piłkę, nie obchodzą mnie główki, jeżeli ogarniasz grę zablokujesz dośrodkowanie albo odbierzesz piłkę przed, ale faworyzowanie jednego gracza aby "wyrównać" poziom jest dla mnie chore (ale gdybym miał w dupie opinię graczy a chciał zapełnić skarbiec zrobiłbym jak EA)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie FIFA grą idealną nie jest, być nie ma i nie będzie. To że popyt jest to wiadoma sprawa bo każdy się nudzi pewnym schematem w danej odsłonie i chce sobie już pograć w nową myśląc, że będzie lepiej. Gdyby EA zrobiło idealną grę bez tak widocznych skryptów to przez następne lata nie byłoby takiej sprzedaży kolejnych części gry. A co z tego, że tutaj wszyscy możemy sobie narzekać na taką słabą fifę jak potem wszyscy co do jednego kupujemy przedpremierowo albo w dzień premiery ( nawet wersje dużo droższe ) i dziwić się, że nic się nie zmienia :biggrin: sprzedaż musiałaby stanąć r/r na ostrym minusie to może coś by się poprawiło, ale to jest nie możliwe bo już nie możemy wytrzymać żeby zagrać. Do tego dochodzi brak konkurencji i hajs się kręci :biggrin:


Jasne, ale te wynagradzania słabych moim zdaniem działa tylko jeżeli umiejętności graczy są dosyć podobne. Czasami zdarza się, że jakiś leszcz wygra z dobrym graczem, ale to jak w życiu - też się zdarzają takie sytuację.
Irytujace jest to ,że jak się wygrywa to nikt nic nie mówi, a jak przegrywa to wina EA, handikapu itd.

Nie wiem jak inni, ale ja często wygrywałem dzięki skryptom i handicapowi. To nie działa tylko w jedną stronę gdy się przegrywa.

Edytowane przez michupol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale EA nie wie ja by się sprzedała FIFA 16 i 17 bez Handicapow a np zamiast tego z match making ratingiem.

Match making rating dawał by identyczny efekt ale w zasadzie w ogóle nie był by frustrujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale EA nie wie ja by się sprzedała FIFA 16 i 17 bez Handicapow a np zamiast tego z match making ratingiem.

Match making rating dawał by identyczny efekt ale w zasadzie w ogóle nie był by frustrujący.

 

serwery już teraz nie ogarniają kuwety, a co dopiero wtedy... i tak mamy ograniczenia lokalne, nie wiem jak jest w fut ale w sezonach do północy dobiera ruskich, niemców (najwięcej), szwedów (dziwnie dużo) i Polaków, około północy arabów, a najlepsze rzeczy dzieją się od 1 do 5 rano bo grasz praktycznie cały czas z... Argentyńczykami :D pewnie jakieś dobre połączenie serwerowe z nimi mamy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma piernik do wiatraka?

:)

Edytowane przez TrueGrand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma piernik do wiatraka?

:)

 

a to, że serwery musiałyby ogarnąć łączenie zawodników na podstawie ratingu i regionu, a to już chyba za duże ograniczenie. Chyba że chciałbyś grać z równym sobie zawodnikiem z np. Gruzji w 2 klatkach na sekundę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież tak czy siak w Fife gra masa ludzi.

Tu nie chodzi o to żeby grać z ludźmi tylko z identycznym ratingiem. Jeśli EA chce mieć efekt utrzymania win lose na poziomie 50% co utrzyma gimby przy grze to wystarczy, ze zagrają 5x z kimś kto ma wyższy rating później 5x z kimś kto ma niższy (w mocnym uproszczeniu)

Oczywiście pkt-y za zwycięstwo powinny być adekwatne do klasy przeciwnika.

Identycznie jest w LOL CZY starcraft. Battle net robi wszystko aby gracz miał plus minus 50% win ratio ale nie sprawia, że marines nagle przestają trafiać w jednostki opponenta tylko z każdym winem daje mi kogoś z wyższym MMR. A jak przytrafi mi się zbyt wiele porażek szuka mi przeciwników coraz niżej aż zacznę wygrywać i morale pójdzie w górę.

Oczywiście za wszystko są odpowiednio dodawane i odejmowanie pkt-y i przynależność w kilku ligach.

Nie uważam aby to było obciążenie dla serwerów. To działa nawet w zamkniętej becie nowego dodatku do SC2 w którego gra bardzo mało ludzi.

Na przeciwnika czekam kilka sekund. Przy milionowej populacji w fifie był by to system który by sprawił, że gra by była bardzo szybko ważnym tytułem E-Sportowym.

Edytowane przez TrueGrand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Losuje +- 2,3 ligi - nic innego jest nikomu nie potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×