Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Apropo realizmu to KTM ciężej mi się prowadzi w AC niż w rzeczywistości :1_grinning: Jedna rzecz za to jest w grze oddana fajnie, kiedy podczas wychodzenia z zakrętu dajemy ostro w palnik, KTM ma tendencje do wynoszenia na zewnętrzną.

 

Dziś wieczorem pewnie będę pykał, więc można by coś pojeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zapraszam do spolecznosci Asetto Corsa Polska na playstation network w zakladce znajomi/spolecznosci. 

 bedzie nas wiecej!! ;)

pozdrawiam Kuba.

 

błąd! trzeba wpisac asetto corsa polska przez jedno s.. mam nadzieje ze zalozyciel tej spolecznosci to poprawi bo juz mu napisalem o tym ;]
Pzdr.

Edytowane przez SkowronPL1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do zawodów specjalnych. Niedawno był temat pierwszego z brzegu BMW i tego, że praktycznie srebro jest niemożliwe,a co dopiero złoto.. Pojeździłem więcej tych zawodów specjalnych i niektóre są nawet łatwe, ale jest też kilka takich w stylu tego z BMW. Wydaję mi się, że niektóre czasy mogą być z jakimiś błędami. Np. takie "Włochy rok 1987" podchodziłem do niego 3 razy i ledwo co wbiłem brąz po bardzo dobrym okr. Niedawno wrzuciłem filmik na youtube z tego okr. i przed chwilą w proponowanych wyskoczył mi filmik z tego wyzwania tylko, że na PC, a w opisie:  Achievement: Gold: 2:00.000. Silver: 2:01.000. Bronze: 2:03.000. Natomiast na ps4 złoto jest na 1:56,500 srebro 1:57,500 a brąz 1:59,500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest błąd ogólnie z AI, nasze easy to jest prawie 90% na pc. Gdzie na blaszaku ustawienie schodzi aż do 80%, my nie mamy odpowiednika tego ustawienia. Dlatego pewnie i zawody specjalne są tak przegięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wreszcie pojeździłem nieco w AC i jest miód, przemiód. Z racji braku private roomów zupełnie nie nastawiam się na ustawki z Wami bo to najzwyczajniej w świecie wymaga zbyt dużego zachodu. Czekam cierpliwie na patcha, który to poprawi. Tymczasem nawet z randomami jest fajna zabawa. Co prawda pierwsze okrążenie to droga przez mękę - trzeba jakoś przetrwać idiotów ale potem robi się już dobrze - palanteria wychodzi z pokoju a kto ma jechać do końca - jedzie i można się ścigać. Monza na kierownicy to poezja. Podobnie Nurb - pięknie go w tej grze zrobili, faktycznie inaczej czuć wysokości, na których przebiegają poszczególne partie toru. Z autek, wczoraj w każdej sesji jechałem chyba czym innym i każde auto bardzo przyjemnie zaskakiwało. Najlepszy klimat był jednak w Mercu 190 - ta gwiazda na masce, piękne toto. Co do widoków, z reguły jeżdżę z kamerą na masce ale np. w x-bow bardzo fajnie prezentuje się widok zza kierownicy. 

 

Czy ktoś może orientuje się pod jakim klawiszem na kierce jest widok do tyłu? Nie wpadłem jeszcze na to.

 

PS. Mam prośbę. Czy możecie wrzucić swoje przykładowe czasy na poszczególnych torach/autach? Nie muszą być bardzo wyśrubowane, chcę tylko złapać swój ogólny poziom w grze na kierownicy i ustalić czy dublować mnie będą wszyscy czy tylko ścisła czołówka :);)

Edytowane przez cieglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą, mając zarówno AC jak i PCars muszę powiedzieć, że lepiej wypada jednak ta druga gra. O ile model jazdy jest porównywalny (wcześniej pisałem, że PCars trudniejsze ale wnioski wyciągałem z gry padem) o tyle na korzyść PCars wypada cała reszta - grafika, dźwięki!, trasy itd. Jeśli miałbym komuś doradzać zakup tu i teraz to z AC bym się powstrzymał, przynajmniej do czasu wyjścia patcha, który ma szansę coś zmienić/dodać. Patrząc nawet na zawartość w single player jest tutaj bieda - mało, trudno, płytko. Gameplay - braki w hudzie (straty czasowe, podsumowania po wyścigu itp.). O online nie wspominam. Nie twierdzę, że AC to słaba gra ale zdecydowanie wymaga jeszcze dopracowania - niby gra wyszła ale jakby nie wyszła :) 

 

Tak swoją drogą, widać, że autorzy AC słuchają rynku (http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/community-blog-1st-sep-2016.36151/) ale kiedy coś wypuszczą - nie wiadomo. Nie podają nawet zgrubnych szacunków więc nie zdziwię się jeśli coś wyjdzie dopiero w 2017...

Edytowane przez cieglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do końca września nie będzie prywatnych lobby to gra idzie na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mataman

To już możesz wystawić na Allegro,bo prywatne lobby pewnie pojawi się razem z paczka Porsche, tak przypuszczam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej dostaniesz teraz PCars i na tą chwilę to lepsza gra (patrz moje podsumowanie powyżej). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje prywatne lobby dostaniemy na swieta najwczesniej. Oni teraz beda pracowac nad dopracowaniem tych wszystkich packow... potem kierownice... potem nad wszystkim tym co jest w singlu (a ze wielu rzeczy nie ma to jest nad czym pracowac)... no i wowczas moze prywatne lobby. Jednak na moje warto jest poczekac. Super sie gra, ja jestem przezadowolony. Ciezko jak piorun jest jest fajna zabawa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak długo będzie to trwało 90% graczy oleje tą grę. Nie wiem czy mogą sobie na to pozwolić. Poza tym kto będzie kupował dlc do niedokończonej gry?

Na pierwszy ogień musi iść poprawa kariery (brak balansu i zbugowane AI) i właśnie prywatne lobby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cienglasz, grafika zgoda, ale dźwięk? Od łatki 1.5 na PC dźwięki w AC są zajebiste. Nie wiem, gdzie prawdziwsze, ale jedne i drugie są jak dla mnie po prostu kozackie i nie ma co którejś gry faworyzować. Jednak sporym minusem dla pCars jest bardzo słaba słyszalność opon i brak regulacji tego parametru, więc  w kwestii dźwięków dla mnie AC > pCars. Sporo jednak jest hejtu na AC a plusów w porównaniu do pcars jest mnóstwo jak np. strzałki informujące o przeciwnikach(po gt6 to powinno być już w każdej grze), manualny pit i piękna animacja ekipy przy zmianie, a do tego prostota w każdym aspekcie gry. Co jest też wielkim plusem AC jest ciągle rozwijana i długo będzie. Niestety w project cars(w produkcji pcars 2) nic już się nie zmieni i błędy pozostaną. 

Jeszcze co do prywatnych pokoi.  Mataman ma rację  i myślę, że mogą dodać te lobby nawet w najbliższej łatce. Hejty za to poleciały już na nich na kilka dni przed premierą i pewnie jest to priorytet. Wystarczy zobaczyć wpisy na ich oficjalnym forum i ile już stron ma temat odnośnie online. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obyscie mielii racje. Wg mnie i tego co czytam i rozumiem to nie jest sprawa pierwszej latki.. te prywatne lobby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, piotras3 napisał:

Cienglasz, grafika zgoda, ale dźwięk? Od łatki 1.5 na PC dźwięki w AC są zajebiste. Nie wiem, gdzie prawdziwsze, ale jedne i drugie są jak dla mnie po prostu kozackie i nie ma co którejś gry faworyzować. Jednak sporym minusem dla pCars jest bardzo słaba słyszalność opon i brak regulacji tego parametru, więc  w kwestii dźwięków dla mnie AC > pCars. Sporo jednak jest hejtu na AC a plusów w porównaniu do pcars jest mnóstwo jak np. strzałki informujące o przeciwnikach(po gt6 to powinno być już w każdej grze), manualny pit i piękna animacja ekipy przy zmianie, a do tego prostota w każdym aspekcie gry. Co jest też wielkim plusem AC jest ciągle rozwijana i długo będzie. Niestety w project cars(w produkcji pcars 2) nic już się nie zmieni i błędy pozostaną. 

Jeszcze co do prywatnych pokoi.  Mataman ma rację  i myślę, że mogą dodać te lobby nawet w najbliższej łatce. Hejty za to poleciały już na nich na kilka dni przed premierą i pewnie jest to priorytet. Wystarczy zobaczyć wpisy na ich oficjalnym forum i ile już stron ma temat odnośnie online. 

Dźwięk? W dalszym ciągu widzę MIAŻDŻĄCĄ przewagę. W AC trafia się perełka ale poziom jest ogólnie nierówny a i tak najlepiej brzmiące asy AC chowają się przy asach PCars. Może to kwestia gustu, to tylko moje spojrzenie ale dla mnie wystarczy o AC powiedzieć tylko tyle, że jest lepsze niż GT6 i wreszcie brzmi jak auto. Słyszalność opon jakoś bardzo istotna dla mnie nie jest - chyba nawet nie zwróciłem na to uwagi w AC. Manualny pit i animacje - wodotrysk jak dla mnie, szczególnie przy tym, że brakuje esencji :) Wiem jedno - pojeździłem chwilę w AC a potem w PCars i ta druga zdecydowanie wygrywa - nie ma tam nic co by mnie zniechęcało a obawy miałem spore odpalając to na kierownicy (pamiętny jadu, który wytoczył na to choćby Yogi). Dla mnie AC to na tą chwilę nie gra a ciekawostka - gdyby ligi ruszyły pewnie byłoby inaczej. Rozwojowość produktu tu i teraz to żaden argument na miodność w tym momencie. Zamiast czerpać radochę (mogę to robić w PCars) kazano mi czekać :) I nic mi z tego, że za rok prawdopodobnie AC będzie o dwie długości maski z przodu (ocenimy za rok) :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak ktoś ma już pCARS powyżej uszu i dostaje tak niedorobioną grę jak konsolowe AC.

Ja wszystko rozumiem że to mały zespół itd, ale takie różnice względem wersji pecetowej są niedopuszczalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym też nie wspomniałem ale po tym co się mówiło o AC w kontekście wersji właśnie pecetowej - oczekiwania były dużo większe. Okazuje się, że - po poprawkach ale wciąż - zespół od PCars wykonał kawał dobrej roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest że w przypadku pcars sytuacja była trochę inna bo obie wersje wyszły jednocześnie, ale jakoś im do głowy nie przyszło obcinać opcje względem peceta.

Biorąc właśnie to pod uwagę decyzję Kunos wydają się totalnie bezsensowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cieglo napisał:

Dźwięk? W dalszym ciągu widzę MIAŻDŻĄCĄ przewagę. W AC trafia się perełka ale poziom jest ogólnie nierówny a i tak najlepiej brzmiące asy AC chowają się przy asach PCars. Może to kwestia gustu, to tylko moje spojrzenie ale dla mnie wystarczy o AC powiedzieć tylko tyle, że jest lepsze niż GT6 i wreszcie brzmi jak auto. Słyszalność opon jakoś bardzo istotna dla mnie nie jest - chyba nawet nie zwróciłem na to uwagi w AC. Manualny pit i animacje - wodotrysk jak dla mnie, szczególnie przy tym, że brakuje esencji :) Wiem jedno - pojeździłem chwilę w AC a potem w PCars i ta druga zdecydowanie wygrywa - nie ma tam nic co by mnie zniechęcało a obawy miałem spore odpalając to na kierownicy (pamiętny jadu, który wytoczył na to choćby Yogi). Dla mnie AC to na tą chwilę nie gra a ciekawostka - gdyby ligi ruszyły pewnie byłoby inaczej. Rozwojowość produktu tu i teraz to żaden argument na miodność w tym momencie. Zamiast czerpać radochę (mogę to robić w PCars) kazano mi czekać :) I nic mi z tego, że za rok prawdopodobnie AC będzie o dwie długości maski z przodu (ocenimy za rok) :) 


Ja mam odwrotnie, po AC nie chcę słyszeć o pCars mimo, że to super gra. Dźwięk opon to dla mnie jedna z większych wad pc.  Jak dla mnie dźwięk pomaga w ogólnym czuciu pojazdu, hamowaniu bez abs i ogólnej imersji.
 

47 minut temu, mataman napisał:

 

Faktem jest że w przypadku pcars sytuacja była trochę inna bo obie wersje wyszły jednocześnie, ale jakoś im do głowy nie przyszło obcinać opcje względem peceta.

 

Biorąc właśnie to pod uwagę decyzję Kunos wydają się totalnie bezsensowne.


Zgadza się. Za to duży minus dla kunos, ale mam nadzieję, że posłuchają społeczności i wrzucą braki. 

Ale podobnie odwaliło SMS z manualnymi pit stopami, które były w becie.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalem AC moze byc swietna symulacja ale nie az tak dobra gra. Ja lapie sie na tym ze po prostu lubie usiasc wybrac woz tor i pojezdzic (nawet jesli z AI a nie online) dla samej frajdy z jazdy - wiec z takim podejsciem AC nie powinno miec jakos koszmarnie roczarowac.

I tak kupie, poczeka sie jak sie gra rozwinie. 

 

Niemniej wyciecie opcji (ktorych i tak jest niepomiernie mniej nizli w pCARS) to jest kuriozum. Toz mieli to gotowe tylko przeportowac razem z reszta kodu. 

Moze do czasu jak bede planowal zakup juz to dodadza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach powinien być patch. Podobno wyeliminowali rwanie obrazu i poprawili spadki klatek. Doszło kilka opcji w tym AI z słabszym poziomem + jeszcze jakieś pierdoły.. Do tego dojdzie Maseratti lavante i trasa black cat county. Niby spoko, ale chyba w tej łatce nie będzie jeszcze prywatnych pokoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na to się nie zanosi.

Apropo poziomu trudności, wczoraj sprawdziłem na pc jaki jest potrzebny czas na złoto w evencie bmw. 1:25, dziękuję dobranoc :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak samo jak F40 na mugello, M4 na Nurb sprint i pewnie się jeszcze kilka znajdzie. Jeszcze jedno, w tych zawodach jest ikonka ranking, ale nie można na nią kliknąć. Ciekawe czy będzie to odblokowanie i będzie można zobaczyć np. czasy znajomych/ogólne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×