Skocz do zawartości
matinx

Pro evolution soccer 2016

Rekomendowane odpowiedzi

To fakt w demie niektóre akcje palce lizać

Wysyłane z mojego SM-N910F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak finalna wersja będzie wyglądać dokładnie tak samo jak to demo to fifa dla mnie przestanie istnieć :) Gra się OBŁĘDNIE! :) Do tego ktoś tu pisał, że będzie można offy wgrywać, no malina :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też ogrywam codziennie odkąd wyszło to demo i jestem zachwycony. jest płynnie, szybko, reagują na to co chcę zrobić, masa nowych animacji. niech nic nie zmieniają tylko uzupełnią treścią i będzie git.

 

ciekawi mnie czy twarze się zmienią jeszcze ale wątpię. w każdym razie nie wyglądają tak jak na pokazywanym kilka tygodni temu obrazku z twarzą Neymara.

 

btw. Pogba sadzi takie bomby z 25-30 że kosmos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

@Cwir masz rację fajnie się gra tylko jak pisał wyżej Merio i Ja w jednym poście, że online wszystko zweryfikuje.

Pes-a zawsze kupowałem na premierę i chodź te demo jest o wiele lepsze od pozostałych to jednak się powstrzymam ;) Poczytam wasze opinie o pełnej wersji.

Mnie najbardziej wkurza, że na necie i tak będzie się grało przeciwko RM, Barca, BM. Trybów, które były w poprzednich pes-ach pewnie też nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem w weekend ze znajomymi żeby stwierdzić jak to się gra i było bardzo dobrze. Pierwsze co znajomi stwierdzili to :" Kur.... no to jest całkiem inna gra niż rok wcześniej, dużo lepsza płynniejsza to widać po jednym meczu" koniec cytatu a to zatwardziali fani fify prze zemnie niestety (lata 2009-2011 grałem w fife która rzeczywiście była lepsza i rewolucyjna wręcz wtedy) i ich nią zaraziłem tak im jakoś do dziś zostało. Wyniki jakie mieliśmy w pesie to 2;2 2;0 2;1 1;1 1;0 0:1 2:0 1:2 3:0 1:3 Raz się trafił wynik 5:2 ale miałem samograja bayerna więc to jego wina :) Więc jak widać nie było hokejowych wyników a grało się naprawdę kapitalnie. I nie było ping ponga. Chodzi mi o granie z klepki bo chyba wszyscy widzimy w tym demie że grając klepkę to zawodnik nie rusza jak głupi do przodu tylko to trochę trwa co spowalnia szybkie granie z klepy za co ogromny plus. Animacji ile jest nowych to głowa mała. Miałem sytuację gdy piłkę na 16 złapał bramkarz i wyszedł na takiej szybkości że musiał pozostać łapami z piłka na linii a resztą ciała zarzucił za 16stkę trudno to opisać to trzeba zobaczyć. Zresztą tak jak mówiłem juz po moim pierwszym meczu i wpisie że bramkarze przeszli całkowite przebudowanie i według mojej opinii są najlepszymi w historii pesa i największą zmianą obok walki o piłkę która widać od razu. Jak mówiłem ich reakcja na siłę strzału to małe mistrzostwo świata. Programiści obliczyli to idealnie gdy widzimy jak idzie mega bomba z bliska i bramkarz wyciąga łapy w zależności jak ta piłka szybko idzie. Tak realistycznie oddanej reakcji wyciągania rąk nie widziałem nigdy w żadnej grze piłkarskiej. Trzeba zobaczyć reakcje buffona gdzie jego goalkeeping skill jest na 95 i jest o 10 lepszy od neuera. To od razu widać przy reakcji na strzał z bliska. Tutaj buffon jest najlepszy i widać że to nie są cyferki wrzucone w grę tylko to widać od razu jak reaguje. Pierwszy raz doświadczyłem czegoś takiego że bramkarz mi wygrał mecz w grze swoimi obronami. Animacji jest cała masa nowych. Koszenie od tyłu gdzie piłkarz jedzie na kolanach po trawie to tez poezja. Raz to tylko miałem. Potknięcia się piłkarzy, wchodzenie między piłkarza z impetem jak ja to nazywam "dupą" Kapitalnie to wygląda. I wiadomo walka o piłkę która również jest obliczana chyba na bieżąco bo gdy zderzą się zawodnicy to wręcz czuć siłę zawodnika. Najlepiej to widac na przykładzie pogby który jest tu misiem strasznym. Gdy lecisz nim z piłką to masz pewność że nikt cię nie przeciśnie i tak tez jest. Ogromny plus za tą odczuwalną "wagowość" zawodników. Ciekawe co za potworem musi być tu yaya toure aż strach pomyśleć. Wypuszczenia trójkątem kapitalne czyli dużo dalsze od zawodnika na dobieg gdzie rozszerza całe pole gry i jest więcej znowu miejsca na granie i kombinowanie.  Strzały z dystansu w końcu robią wrażenie. Piłka waży dużo i leci nieprzewidywalnie nic więcej nie trzeba nawet jak mało co mi wpadało z dystansu. Jest to ale na tyle dobrze zrobione że nie przeszkadza a wręcz kusi do strzelania z dystansu i o to chodzi. Masz pewność że coś się nieprzewidywalnego dzieje po strzale i tak jest. Widać ze nie jest to skrypt. A co do skryptów czyli tego czego tak sie obawiałem to jest już dużo dużo lepiej co prawda miałem 2 razy sytuację gdy leciał na równi lewy pomocnik i lewy obrońca i chcąc wypuścić dalszego obrońce dałem więcej mocy to jednak i tak pomocnik się odpalał i to on szedł do piłki. Coś co mnie mega wkur... w 2014 i mniej już 2015 tak tutaj jest to już zmniejszone do minimum i niema już prawie wrażenia że gra się musi napędzić żeby rozegrać akcję. To jest ale tak marginalne że dla mnie już nieodczuwalne. Czyli tak jak mówiłem japońce rok po roku trochę to ulepszają więc powinno być tylko lepiej.  Na chwilę obecną po demie pełną biorę w ciemno. Tylko jaka te pełna wersja będzie tylko tego się boję.  Juz ale samo to że zaczynają tu przejawiać się opinie czy to nie najlepsze demo w historii świadczy o kondycji tego świetnego demka. Tylko własnie jaka ta pełna wersja  będzie nie wiemy na razie. Nie powinni już nic przy tym kopać bo gdy znowu zobaczę że próbują to ociosać pod jakąś grupę graczy to zwątpię. No i najlepiej się gra zespołami 4 gwiazdkowymi. Grając romą wiedziałeś że masz w miarę dobrych grajków musisz ale tez coś od siebie dać. Natomiast gdy dostałem bayern to od razu dostaje się handicup gdzie nie trzeba umieć grac a możesz i tak wygrać a majac to w pamięci jak i to że w pełnej nie dają filtra na poziom drużyny to już teraz wiem że online to będzie znowu kapa nie z tej ziemi w postaci realu i męczenia się z nimi bo to wcale nie jest przyjemna gra jak niektórzy staraj się mówić na real jak widzisz że masz sztuczne ograniczenia w stosunku do nich i ciągle oglądanie się na trójkąt na ronaldo a tak będzie znowu bez wprowadzenia głupiego filtra na poziom drużyny. Także pes znowu offline się szykuję wręcz taki jak nigdy a online to wiadomo real real real bayern real i po miesiącu się będzie miało dosyć gry online. Tak będzie bez filtra. Powiem tak ciężko jest coś tu spier... ale że to konami to wstrzymam się do pełnej wersji która zawsze była trochę gorsza od dema. 

Edytowane przez vincent
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać ze nie jest to skrypt.

 

E nie, wcale. To prawdziwa piłka leci gdzieś tam w Konami HQ, a jej lot jest streamowany do twojej konsoli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E nie, wcale. To prawdziwa piłka leci gdzieś tam w Konami HQ, a jej lot jest streamowany do twojej konsoli :biggrin:

wiesz o co mi chodzi mając na względzie jak to wyglądało w całkowicie oscryptowanej 14  i już w mniejszym stopniu 15. Tu jest jeszcze lepiej. Jest ta piłka dziksza i mniej przewidywalna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem o co chodzi i żartowałem. po prostu tekst że nie jest to skrypt mnie rozbawił bo w dosłownym znaczeniu to bzdura :)

 

a nawiązując do tego "skryptowania" to faktycznie reakcje zawodników i zachowanie piłki są bardziej dynamiczne. nie przytrafiły mi się jeszcze bezpańskie piłki bez chętnych żeby zabrać, nie ma jakichś dziwnych animacji na których koniec trzeba czekać zanim się coś zrobi itp. super-cancel też całkiem płynnie wygląda.

 

jak dla mnie to mogli by mi dać dokupić kilka drużyn do tego demka + komentarz (jakkolwiek drętwy by nie był to i tak pusto bez niego) i jestem urządzony na najbliższy rok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak w 16 wypadną nowi komentatorzy: Peter Drury & Marco Hagemann. Oby równie okazale, jak w rzeczywistości :).

Pierwszy raz słysze o nowych komentatorach. U mnie zreszta to obojetnie ja zawsze przełączam przeważnie na hiszpański bo tam przynajmniej ciągle paplają i wypowiadają tyle tych słów jakby strzelali z karabinu maszynowego a o to w tym chodzi żeby pieprzyli jak najwięcej i jest więcej werwy niż tych dwóch smutasów z anglii których się juz nie dało słuchać.

 

 

Takie pytanie co do dwóch statystyk bramkarzy chodzi o : 

CLEARING i COVERAGE

 

Clearing to co znaczy że bramkarz czyści Wszystko na przedpolu że wychodzi do dośrodkowań i kosi wszystkich i łapie piłkę? Co o tym myślicie?

 

A coverage? czyli pokrycie. To co bramkarz nagle stoi przed nami jak dąb i czym wyższy ma wskaźnik tym napastnik może się bardziej posrać i przestrzelić? Próbuje to rozgryźć i lużno myślę co to sa za statystyki. Mógłby ktoś swoje przemyślenia na te statsy podać, jak wy je odbieracie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W weekend ogrywalem demo do granic możliwości z zatwardzialym fifowcem i jednogłośnie stwierdziliśmy - To jest to.

Konami, nie spieprzcie tego jak zwykle!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na + PES-a jest także jego cena. Preordery są max do 199zł. FIFA to ponad 239zł. Dawno tak nie cisnąłem w żadne demo ;) Zobaczymy co pokaże FIFA, jednak chyba pierwszy raz od 8-9 lat wrócę do PESA i Fifę przynajmniej na rok zostawię bez zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie co do dwóch statystyk bramkarzy chodzi o : 

CLEARING i COVERAGE

 

Clearing to co znaczy że bramkarz czyści Wszystko na przedpolu że wychodzi do dośrodkowań i kosi wszystkich i łapie piłkę? Co o tym myślicie?

 

A coverage? czyli pokrycie. To co bramkarz nagle stoi przed nami jak dąb i czym wyższy ma wskaźnik tym napastnik może się bardziej posrać i przestrzelić? Próbuje to rozgryźć i lużno myślę co to sa za statystyki. Mógłby ktoś swoje przemyślenia na te statsy podać, jak wy je odbieracie?

 

na pes stats db jest takie wyjaśnienie:

 

Clearing: IN PES 2016

Diving for goalkeepers.

Reflexes: IN PES 2016

How good is a keeper to react to a shot with his own body.

Coverage: IN PES 2016

Goalkeepers' positioning and awareness.

 

ale moim zdaniem to przy clearing to jest bzdura. ja bym to rozumiał jako wybijanie piłki. clearing the ball to jest ogólnie wybicie jej jak najdalej od swojej bramki np przez obrońcę. no ale przy bramkarzu może mieć inne znaczenie.

 

coverage to myślę że jest "zasięg". czyli na jakim obszarze operuje. np Neuer by miał z 95 :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale akcje można kleić w tej grze :) W porównaniu do ostatnich lat spędzonych z fifa to jest zajebisty powiew świeżosci. Tam już wiem skąd nie strzelę na pewno gola, a tutaj? Jest trochę miejsca, to się strzela jak z armaty :D Jakieś rykoszety, jakieś spojenia. Wiem, że występuje trochę błędów które są powielane przez ostatnie lata, ale gameplay naprawdę daje radę :) W końcu są zwrotni, wypuszczenie piłki do najbliższego grajka w końcu działa poprawnie. Trochę mnie martwi kondycja pilkarzy, bo nie uzywam za duzo sprintu i pressingu drugim graczem, a w okolicach 60 minuty sporo zawodnikow jest zmeczonych troche za mocno :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale akcje można kleić w tej grze :) W porównaniu do ostatnich lat spędzonych z fifa to jest zajebisty powiew świeżosci. Tam już wiem skąd nie strzelę na pewno gola, a tutaj? Jest trochę miejsca, to się strzela jak z armaty :biggrin: Jakieś rykoszety, jakieś spojenia. Wiem, że występuje trochę błędów które są powielane przez ostatnie lata, ale gameplay naprawdę daje radę :) W końcu są zwrotni, wypuszczenie piłki do najbliższego grajka w końcu działa poprawnie. Trochę mnie martwi kondycja pilkarzy, bo nie uzywam za duzo sprintu i pressingu drugim graczem, a w okolicach 60 minuty sporo zawodnikow jest zmeczonych troche za mocno :/ 

 

a właśnie ja miałem odwrotne wrażenie, że się całkiem nieźle trzymają. może tego nie widać po pasku energii ale po ich zachowaniu. widać też że ci co mają strzały w bok i w dół dużo szybciej się męczą, a Ci w formie mogą bez problemu naparzać cały mecz. no ale tak to zawsze było...

 

tak czy siak, ewidentnie większość z nas tutaj ma póki co bardzo dobre pierwsze wrażenia. oczywiście jak co roku, pełna wersja wszystko zweryfikuje, szczególnie online. ale szczerze to aż tak pozytywnego odbioru i jednolitych opinii to nie pamiętam po demku. zawsze były zachwyty, mniej lub bardziej ostrożne, ale zawsze też było sporo narzekania. a w tym roku mało tych negatywnych opinii, a jeśli już to o pierdoły.

 

no i najciekawsze, Lons się prawie w ogóle o demku nie wypowiada. nie było jeszcze "powrotu króla" :). może w końcu nie zapeszy i będzie dobrze?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No lonsa to już tu niema w ogóle. Mi się wydaje że on jest już bardziej takim patronem duchowym  :) Poczyta zaduma się jak wolnomyśliciel i może wreszcie się odezwie :) A brakuje mi jego "powrotu króla" bo w tym roku brzmi to naprawdę poważnie i w tym roku nawet jak by się chciało śmiać  z tego określenia to te świetne demo odbiera argumenty aby ten slogan wyświechtany wyśmiać. 

 

 

A tu kolejny serwis wręcz mdleje jeśli idzie o wartość tego dema no może nie mdleje ale są zachwyceni hehe

 

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107163,18583000,pro-evolution-soccer-2016-pokazuje-w-demie-przedsezonowa-zwyzke.html?bo=1

Edytowane przez vincent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a właśnie ja miałem odwrotne wrażenie, że się całkiem nieźle trzymają. może tego nie widać po pasku energii ale po ich zachowaniu. widać też że ci co mają strzały w bok i w dół dużo szybciej się męczą, a Ci w formie mogą bez problemu naparzać cały mecz. no ale tak to zawsze było...

 

tak czy siak, ewidentnie większość z nas tutaj ma póki co bardzo dobre pierwsze wrażenia. oczywiście jak co roku, pełna wersja wszystko zweryfikuje, szczególnie online. ale szczerze to aż tak pozytywnego odbioru i jednolitych opinii to nie pamiętam po demku. zawsze były zachwyty, mniej lub bardziej ostrożne, ale zawsze też było sporo narzekania. a w tym roku mało tych negatywnych opinii, a jeśli już to o pierdoły.

 

no i najciekawsze, Lons się prawie w ogóle o demku nie wypowiada. nie było jeszcze "powrotu króla" :). może w końcu nie zapeszy i będzie dobrze?? ;)

Chyba jednak nie jest tak źle z tą kondycją. Potestowałem jeszcze i moi zawodnicy umierali w tych meczach, gdzie grałem stosując pressing taki jak stosuę w fifie, czyli przez cały mecz na 110% :biggrin: Jak trochę rozważniej zacząłem grać, to zawodnicy w połowie meczu mają po 70-80% staminy więc nie jest źle. 

 

Strzały dosyć łatwo wpadają, ale zakładam że w wyrównanym meczu z kumplem nie będzie tyle sytuacji co z CPU. A  druga kwestia - wychodząc sam na sam napastnikiem z top 20 na świecie i strzelając po ziemi z 10m, zakładam że trafi 9 na 10 takich strzałów. Każdy kto grywał w fife po necie wie jak można się zagotować, gdy ma się 20 strzałów na bramkę a nic nie chce wpaść, bo taki sobie skrypt wymyślili. Musi konami znaleźć jakiś złoty środek :)

Edytowane przez falcon87pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PES był "królem" w czasach gdy multi było głównie kanapowe, a gdy w poprzedniej generacji online stało się wymaganym standardem to Konami nigdy go nie ogarnęło na należytym poziomie przez cały czas jej trwania. dlatego m.in. Fifa tak zdominowała, bo nie samym gameplayem. ja nadal nie wierzę że Konami ogarnie online, ale z racji tego że w multi w PESa nie gram prawie w ogóle, a kanapowe turnieje zdarzają mi się z raz na miesiąc, to jak sam offline będzie tak miodny jak w demie to mnie mają. szkoda że drużyn lepszych nie dali w tym demku bo poprzednie kilku moim znajomym na cały sezon wystarczyło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No online to macie pewne że nie będzie żadnych suwaków i filtrów. Jeśli chodzi o samą jakość połączeniu to u mnie nigdy nie było żadnych problemów ale wiem że inni mieli. Ta gra po prostu u kazdego chodziła inaczej z tego co się czytało i tutaj konami powinno dostać w ryj bo to powinno chodzić na w miarę podobnym poziomie online a tak nie było i jakoś nie wierzę że to się zmieni.

 

To oczekiwanie na pełną wersję po tym demie stało się strasznie meczące teraz po barcy athletic zagrało by się od razu na necie a tu nic. Trzeba czekać. Ale dzień premiery jest zawsze epicki jak się to wszystko odpala. To takie małe święto dla mnie zawsze.

Edytowane przez vincent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze grając online w 15-tke miałem wrażenie ze mam sekundę dwie opóźnienia przy każdym ruchu w stosunku do przeciwnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze grając online w 15-tke miałem wrażenie ze mam sekundę dwie opóźnienia przy każdym ruchu w stosunku do przeciwnika.

No i się nie dziwię że się było nerwowym. Mnie takich meczy trafiło się może z 10 a tak wszystko idealnie no ale właśnie gdy miałem jeden taki mecz z zamulaczem to natychmiast całkowicie przechodziła ochota na granie i pomyśleć że ludzie niektórzy pisali że tak mieli ciągle. Się niema co dziwić że od razu to sprzedawali. Tam jakieś porady na necie byli co trzeba w necie zmienić żeby to chodziło jakieś zapory włączyć, wyłaączyć. Dziwne że w innych grach online nic nie trzeba było robić tylko w pesie. To pokazuje że online to oni rozumieją dalej po swojemu.

Edytowane przez vincent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie te lagi w sterowaniu robią z gry online zupełnie inną niż offline. co z tego że jest płynna i dynamiczna, że reagują na twoje polecenia i jest jeszcze więcej czasu na zmianę decyzji niż dawniej, jak grając online musisz zupełnie inaczej wszystko rozgrywać i za dużo czasu marnować na skupianie się na lagu, bo trzeba kilka ruchów do przodu przewidzieć, a jeszcze zwracać uwagę na ich rezultat. dlatego dla mnie to jest zbyt odpychające i szkoda mi nerwów. poza tym, jak już wspominałem, wróciła wśród kumpli zajawka na turnieje i spotykamy się dość regularnie żeby pomłócić w pesa pijąc łychy i paląc blanty. jak za starych dobrych ;)

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej szykowałby się dobry PES, ale to online weryfikuje wszystko. Co mi z idealnego grania w singla jak ja nawet 1 meczu przez cały sezon z botami nie zagram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale PES z botami jest równie słaby i frustrujący jak online, bo na poziomie niskim stoją i wygrywasz 15-0 a na wyższym no nejmy nagle dostają umiejętności Messiego.Ta randomowość sprawia, że master liga jest idiotyczna gdyż wygrywamy po 4-0 z FCB czy Chelsea aby później skrypt nie pozwolił wygrać z Hull City i Leicester.

Oczywiście bardzo liczę na filtry w online division aby wyeliminować granie vs Real Madryt w innym wypadku kupno tej gry nie ma absolutnie żadnego sensu, wyjątkiem są tu ludzie grający z kumplami na kanapie, ale ta grupa ludzi nie dźwignie PES a w górę. Cyfry są brutalne i ta edycja PES a jest być albo nie być dla Konami.

Edytowane przez TrueGrand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×