Skocz do zawartości
cwir

Wojny Konsolowe

Rekomendowane odpowiedzi

Używam twojej wypowiedzi @Sithman, by na telefonie móc szybciej napisać posta. Żadnej ukrytych przekazów.

Lubisz gry od EA? Bierz Xboxa.

Chcesz mieć stabilną usługę sieciową? Bierz Xboxa.

Chcesz grać na padzie bez stresu, że zaraz się rozładuje? Bierz Xboxa

Nie razi Cię pisanie o mitycznym 900p w grach i nie masz wzroku zaawansowanego grafika komputerowego? Bierz Xboxa

razi Cię pisanie o mitycznym 900p w grach i masz wzroku "zaawansowanego Grafika komputerowego" ? Bierz PS4

Ograłeś większość topowych produkcji Sony na ps3 i nie chcesz tracić pieniędzy na kupowanie tego samego? Bierz Xboxa

Ograłeś większość topowych produkcji MS na x360 i nie chcesz tracić pieniędzy na kupowanie tego samego? Bierz PS4

Interesuje Cię wsteczna kompatybilność? Bierz Xboxa.

Chcesz się poczuć jak klient z wyższej półki w kwestiach supportu, dbania o klienta, wykonania konsoli i akcesoriów? Bierz Xboxa

Chcesz podystkutować na forum z ludźmi, którzy nie są zaślepionymi fanbojami, tylko trzeźwo myślą i nie dają dymać się Sony? Bierz Xboxa.

Chcesz podystkutować na forum z ludźmi, którzy nie są zaślepionymi fanbojami, tylko trzeźwo myślą i nie dają dymać się MS? Bierz PS4

Chcesz mieć sprzęt do którego możesz podłączyć przez usb dysk zewnętrzny i trzymać na nim gry jak na XXI wiek przystało? Bierz Xboxa

Chcesz kupić taniej abonament sieciowy? Bierz Xboxa.

Chcesz mieć sprzęt w którym możesz zmienić wewnętrzny dysk jak na XXI wiek przystało? Bierz PS4

Edit: Odpuszczam. Nie wygram tej "wojny" używając telefonu :-P no chyba, że ktoś napisze, że gry lepiej wyglądają i działają na xboxie to powrócę na pole bitwy :-P

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Wszebor
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie doczytałem, nie chciało mi się. odkąd miałem Xboxa na kilka tygodni, z przymrużonym okiem patrze na te wasze pokłony do Microsoftu. fajna konsola, myślałem nawet żeby sobie kupić od razu, ale odkąd ją oddałem to mi z czasem zapał opadał aż w końcu mi nie zależy. kiedyś sobie pewnie kupię żeby ograć kilka exów, ale PS4 bym na Xboxa nie zamienił. może sobie stać obok. mówiąc w skrócie - przesadzacie i to grubo, ale nie będę się nad tym rozwodził.

Ty masz swoje zdanie, ja swoje. Może gdybym nie miał wcześniejszych konsol Sony, to nawet przez myśl by mi nie przeszło kupować XO.

Przesadzasz to Ty, z pisaniem, że "przesadzamy" ;) Mamy odmienne spojrzenia widocznie na sprawę gier i konsol.

Niemniej jednak zupełnie świadomie przynajmniej ja zmieniłem konsolę i jestem z tego powodu zadowolony.

Dobra, kończę ten temat, bo n iepotrzebnie dałem się wciągnąć.

Poczytam jeszcze co też Wszebor sobie zaraz spłodzi, bo widać, że go wozi i nie może się powstrzymać.

A ja w sumie tylko napisałem w punktach co m.in. mną kierowało przy zmianie konsoli.

Odpisywać już raczej nie będę.

Bawta się same :biggrin:

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt Cię w nic nie wciągał, sam się wbiłeś więc nie rób z siebie teraz wielkiego kończącego temat :thumbsup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt Cię w nic nie wciągał, sam się wbiłeś więc nie rób z siebie teraz wielkiego kończącego temat :thumbsup:

Tzn.namawiasz mnie, zebym ciągnął to dalej?

Ktoś zapytał bo ma wątpliwości którą konsolę wybrać, to mu napisałem co mną kierowało, przeciez pisać mogę tylko za siebie, nie?

Napisz lepiej, co Ty mu poradziłeś oprócz typowego dla Ciebie podjazdu typu "przesadzacie i to grubo", "pokłony do Microsoftu" i informacji na temat naszych wytrysków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z tego wydedukowałeś że Cię namawiam do ciągnięcia dalej, ale nie. nie namawiam. wręcz przeciwnie :)

 

i nie napiszę co mu poradziłem. nie mam czasu wdawać się w przekrzykiwanki z tutejszym oddziałem xbotów. wystarczy mi że sam się przekonałem, przynajmniej wiem jak patrzeć na wasze ochy i achy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ps3, ale sprzedałem z myślą, że kupię nowe ps4.

Z biegiem dni jednak zniechęcam się Sony. Dlaczego? A to coraz częściej czytam, że ta konsola chodzi zdecydowanie głośniej, niż xbox. Pad jest gorszy od xboxa. Ok to są detale.

Ale czytam więcej i więcej i zauważyłem znaczne różnice:

 

1. Xbox live kosztuje zdecydowanie mniej od usługi ps+. 129 zł do 179 zł - wartość sklepowa

2. W usłudze xbox gold są zdecydowanie lepsze gry co miesiąc niż w ps4. W Ps4 są to już ochłapy.

3. xbox posiada abonament EA, więc za 79 zł na rok mamy mase gier, a bibloteka gier EA co miesiąc będzie poszerzała się o jeden nowy mocny tytuł.

4. Xbox chodzi zdecydowanie ciszej od ps4 - nawet tego nowego modelu 12xxx

5. Xbox one zawiera więcej aplikacji niż ps4.

6. System xboxa działa lepiej o lata świetlne niż ten z ps4.

7. Gra w multiplayer jest zdecydowanie płynniejsza i lepsza na xboxie niż na ps4.

8. xbox one kosztuje mniej niż ps4.

9. Grafika już nie odstaje, exy podobno na xbox one wyglądają zdecydowanie lepiej niż te z ps4. Wiedźmin 3 chodzi lepiej na xboxie one niż ps4.

 

Jedynie co przemawia teraz na korzyść ps4 to lepsze gry i to, że więcej znajomych ma ps4 - można wspólnie wymienić się grami.

 

Dylemat mam niezły nad wyborem... Warto kupić obecnie ps4? Czy jednak x klocka?

A ja chcialem wymienic ps4 na XO ale tak mi trafiło szczęście w nieszczęściu że fife 16 kupiłem na PC zamiast na PS4(no bo w końcu miałem zamiar i tak sie pozbyć ps4)i do owej fify używam pada od xo...Pamiętam jak kupiłem X360 to mimo że całe życie cisnąłem na konsolach Sony to po trzech meczach w fife stwierdziłem że pad jest w sumie spoko, analog na dole byłby lepszy no ale da sie grać, i w sumie to grałem na przemian na PS3 i X360 i było spoko.

 

Po roku pykania w fife na ps4 z przykrością stwierdzam, że no niestety pad od XO jest dramatyczny,w sumie dobrze leży w dłoni ale na tym kończą sie jego zalety. Analog na górze nadal mi nie pasuje, ale ciul z tym analogiem. Bumpery to jest kabaret w tym padzie. No gorszych bumperów to nie używałem, po prostu chińszczyzna pełną gębą.Zaznaczam że wiem jak je 'prawidłowo' używać ale żaden sposób, prawidłowy czy też nie mi nie pasuje. I to niestety nie jest kwestia że mój pad jest jakiś zje*any, testowałem jedną sztuke w sklepie to tam bumpery są jeszcze gorsze, testowałem u kumpla który ma nówke i tam też są beznadziejne.

 

Może to śmiesznie brzmi dla niektórych ale w sumie co mnie to interesuje;) Tak jak chciałem XO i żałowałem ze rok temu zamiast kupić XO kupiłem PS4, tak teraz wiem że dla samego pada kupiłbym znowu ps4 mimo że XO ma sporo zalet,ale drobnostka(co ja pierdziele, jaka drobnostka, pad jest najwazniejszy) go u mnie skreśla.

 

Może być tak,że dla Ciebie to bedzie najlepszy pad świata, ja sie właśnie takich opinii naczytałem i kupiłem ten badziew, no ale cóż jednemu pasuje pad od Sony drugiemu od MS i nic nie poradzisz;)

Edytowane przez DeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje  :)

 

Mi bardziej pasują bumpery na Xbone, bo na Ps4 przy biegu w jakichś fpsach palce się ześlizgują z gałek.

 

Pad od Ps4 ma swój czar, bardzo dobrze leży w dłoni, ale wolę pada od Xbone z sentymentu do X360, poza tym wydaje mi się jakiś taki nowoczesny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu baronowie gejmingu z ps4, pogodzili się z myślą o powolnym wymieraniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baronowie grający na ps4 mają to w dupie. Patrząc na średnią wpisów to jednak szlachta z XO częściej tu ma ochotę na pstryczki. Dali by im w końcu jakieś gry w fullhd to by się czymś zajęli.

tak, to chamska i prymitywna prowokacja :P

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczułem się jawnie sprowokowany! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS4 łoi One nie bez powodu. MS w ogóle nie dbał o graczy w tej generacji, dbał o PR. No może teraz próbuje to zmienić jak cienko im idzie.  Mogliby trochę namieszać jakby wydali jakieś killery crashery, ale to wałkowane Halo, Forza, gry nie wybijające się z tłumu  - meh. Hardware już przemilczę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz jakbyś zmienił zdanie o 180% jakbyś kupił XO :)

Czego zresztą życzę każdemu :) Idzie Gwiazdka, jest dobry powód żeby zrobić skok wiary w nieznaną otchłań  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS4 łoi One nie bez powodu. MS w ogóle nie dbał o graczy w tej generacji, dbał o PR. No może teraz próbuje to zmienić jak cienko im idzie.  Mogliby trochę namieszać jakby wydali jakieś killery crashery, ale to wałkowane Halo, Forza, gry nie wybijające się z tłumu  - meh. Hardware już przemilczę. 

 

 

Szczerze to brzmisz jak fanboy - Sony wygrywa z MS bo sie na poczatku podlozyl az milo, chcial robic rewolucje a tymczasem ta okazala  sie strzalem w oba stawy kolanowe, co wiecej czesc z obecnych posiadaczy XO wysmiewala pomysly MS z czasow ogloszenia konsoli.

I MS zbiera tego zniwo - 180stopni pomoglo, pomaga tez EA Access, i  to ze jednak sie staraja.

 

Sony, oni nie musza sie starac bo i tak wygrywaja.

 

I nie to zebym wielbil XO  bo 1,5 roku po premierze nowej generacji zakupilem PS4 i jest to ok sprzet do grania, bez zadnego efektu wow, czasem sie zawiesi tak ze trzeba odciac zasilanie, czasem walnie jakims bledem, ale w znakomitej wiekszosci dziala.

 

Wybor dla mnie byl prosty - bardziej mnie interesuja  exy od sony, multiplaformy - tu mozna polemizowac, ale szczerze jesli mialbym wybierac full hd  i drastyczne (podkreslam drastyczne) frame dropy lub 900p i plynnosc to raczej bym  wolal to drugie. Pomijam fakt ze wiele zalezy tez od tego kro robi gre i jaka to gra.  Co pokazuja przyklady tytulow od Ubi.

 

Jak pisalem nowa generacja to ot nowa skrzynka na ktorej odpalam gry i inny kontroler, prawda jest taka ze dalej sporo gram na PS3 i mam z tego fun. Platforma ma 3cio rzedne znaczenie, a moim zdaniem ruchy MS w tej chwili pokazuja ze po tym jak wylozyli sie na starcie jednak sie nie poddaja i podejmuja walke.

 

Niemniej patrzac po obecnej generacji szczerze zastanawiam sie czy przy kolejnej pozostane przy  konsolach, czy nie wroce na łono blaszaka.

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę jak rozruszałem temat :)

Tylko żeby jeszcze administracja o premię zadbała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę jak rozruszałem temat :)

Tylko żeby jeszcze administracja o premię zadbała ;)

Nie Ty, tylko Kisiel, nie przypisuj sobie :P

I dostanie w plackach.

Edytowane przez Sithman
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tylko dwa powody dla których ps4 wyszło na prowadzenie na rynku konsol:

1 - wcześniejsza premiera, 2 - wieksza dostępność,

W poprzedniej generacji MS zrobił podobnie, dodatkowo atakując ceną. Sony nadrabiało błędy contentem (zawartość plusa, brak opłat za online), teraz jest odwrotnie, gdybym nie był związany z platforma Playstation, pewnie miałbym trudny wybór i mocno zastanawiał nad xboxem, (ea Access, poziom gier z Gold, integracja z moim Tel (Lumia), hybryda (Windows 10).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, zwracam honor ii nagrody w słuszne ręce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym nie był związany z platforma Playstation.

 

Ale, że co? Plus? Przestań płacić ten haracz. Problem z głowy. Szkoda przyszłych indorów? Szkoda gier na koncie?  I tak nigdy więcej byś w nie nie zagrał. Uncharted 4? To tylko jedna gra.

 

Kiedyś myślałem podobnie jak ty. Ale to jest błędne koło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym Kill że tego haraczu nie można przestać płacić jak ktoś lubi online pykać.

I to jest błędne koło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×