Skocz do zawartości
cwir

Wojny Konsolowe

Rekomendowane odpowiedzi

PS4>Ipad>Nintedno>  >   >                     >                                                         >                         daleko ok.100.milionów kilometrów XBO to goooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że budżetowe konsole ale kuRna mać.. Ps4 wyje jak tylko poczuje ponad 30 klatek, pad mi skrzypi, XOne ledwo sobie radzi z 900p, nawet przy 720p obraz czasami do dupska :-).

Zapewne kolejna generacja będzie wyglądać tak :

Remastery w full HD i 60 klatkach

Gry w ultra HD i ledwo co 30 klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej generacji dostaliśmy mocarną PS3, której nikt nie potrafił okiełznać, poza paroma studiami 1st Party.

Xbox był słabszą konsolą, ale z prostszą architekturą. Zobacz komu to wyszło na lepsze. Sony dopiero po kilku latach ogarnęło sytuację, ale swoje wycierpieli.

Konsola w dniu premiery kosztowała prawie 3000zł, więc warto się zastanowić co wolimy.

Nieco słabszą konsolę, ale tańszą, czy droższą i mocniejszą, której potencjał niekoniecznie zostanie wykorzystany.

Pamiętaj, to że Tobie się wydaje, że lepiej wydać więcej i mieć coś mocniejszego nie oznacza, że każdy w ten sposób myśli, to jest podstawowy błąd :)

Też bym wolał wydać ten tysiąc więcej na PS4 i mieć potwora, ale co z tego jak gier na niego nie ma póki co? Mamy już 2 lata od premiery, a tutaj ciekawych gier jak na lekarstwo.

 

Dla mnie nie hardware jest najgorszy, ale to że producenci nie kwapią się do wykorzystywania tych maszynek.

Dostajemy jakieś słabe exy póki co... Dla mnie jak na razie jedynie Driveclub pokazuje na co stać tą konsolę, a The Order to tech-demo.
Gdzie reszta? Za rok, dwa? Nie tak to miało wyglądać, ale nie chce mi się już o tym gadać. Gdyby nie Destiny to pewnie w ogóle bym tej konsoli nie włączał.

U MS jedynie Halo mnie kusi i trochę Forza, ale to tylko do czasu wydania GT7, które nadjedzie za 100 lat.

 

Zarówno MS i Sony dają na chwilę obecną dupy na wielu płaszczyznach. MS się ogarnia i zaczyna zapowiadać (podkreślam, że na razie same zapowiedzi), a Sony nawet i tego nie robi.

Ale niestety MS musi, a Sony po prostu może. Tutaj jest największa różnica w podejściu. Gdyby MS dobrze zaczął od premiery, to pewnie sytuacja byłaby odwrotna i stado baranów by huczało, jakie to Sony jest zajebiste, a MS gówniany bo nic nie robią tylko kasę zgarniają... Jakby ktoś jeszcze nie wiedział, to tylko i wyłącznie o $$$ chodzi, a jestem w stanie się założyć o flaszkę, że MS na chwilę obecną utopił więcej kasy w XO i infrastrukturę niż Sony, co zresztą widać po jakości serwerów...

Jeden Horizon? Uncharted'a nie liczę, bo to po prostu kopia poprzednich z nowymi teksturkami, nic specjalnego.

 

Dobra, nie chce mi się więcej pisać, bo i tak tego nikt nie przeczyta.

  • Like 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej generacji dostaliśmy mocarną PS3, której nikt nie potrafił okiełznać, poza paroma studiami 1st Party.

Xbox był słabszą konsolą, ale z prostszą architekturą. Zobacz komu to wyszło na lepsze. Sony dopiero po kilku latach ogarnęło sytuację, ale swoje wycierpieli.

Konsola w dniu premiery kosztowała prawie 3000zł, więc warto się zastanowić co wolimy.

 

To co my wolimy nie ma znaczenia - a dlaczego tak jest to sam ładnie opisales. Czy PS3 FATka nie byla droga przez to ze miala chip od PS2 zeby byc wstecznie kompatybilna? pozniej to zmieniono i zmieniono tez cene - a moze sie myle?

 

Nieco słabszą konsolę, ale tańszą, czy droższą i mocniejszą, której potencjał niekoniecznie zostanie wykorzystany.

Pamiętaj, to że Tobie się wydaje, że lepiej wydać więcej i mieć coś mocniejszego nie oznacza, że każdy w ten sposób myśli, to jest podstawowy błąd :)

Też bym wolał wydać ten tysiąc więcej na PS4 i mieć potwora, ale co z tego jak gier na niego nie ma póki co? Mamy już 2 lata od premiery, a tutaj ciekawych gier jak na lekarstwo.

 

Potencjal PS3 stanowila architektura, spojrzmy na to co mamy teraz  sprzet  za 1,5K pln na ktorym zarabia i Sony i sprzedawcy... Wiec ja, Ty i pewnie wielu innych wolalo by wydac wiecej - ale z drugiej strony Sony moglo szukac zlotego srodka i zrobic na x86 choc troche lepszy sprzet (latwiejsza do ogarniecia architektura ale choc odrobinke lepszy konfig niz to co dostalismy) - dajmy na to za 2K mysle ze juz mogla by byc mala roznica na plus.

Pelna zgoda - tani/tanszy sprzet  wiecej potencjalnych klientow - ale o ile z bólem moge zrozumiec pryciecie kosztow na komponentach o tyle ni jak nie rozumiem ciecia na jakosci tymbardziej ze moje doswiadczenie ze sprzetami od Sony bylo takie ze sa po prostu solidne i ze doplacam troche za marke a troche za jakosc - no ale zdaje sie ze to juz przeszlosc.

 

Dla mnie nie hardware jest najgorszy, ale to że producenci nie kwapią się do wykorzystywania tych maszynek.

Dostajemy jakieś słabe exy póki co... Dla mnie jak na razie jedynie Driveclub pokazuje na co stać tą konsolę, a The Order to tech-demo.

Gdzie reszta? Za rok, dwa? Nie tak to miało wyglądać, ale nie chce mi się już o tym gadać. Gdyby nie Destiny to pewnie w ogóle bym tej konsoli nie włączał.

U MS jedynie Halo mnie kusi i trochę Forza, ale to tylko do czasu wydania GT7, które nadjedzie za 100 lat.

 

Masz PS3 najlepsza konsole ever :) z pewnoscia masz jeszcze cos do ogrania :) (bo  jesli dobrze pamietam to na PC nie grasz za wiele raczej sporadycznie).

A tak serio, przegladalem listy tytulow na wikipedii sprawdzalem zrodla itd... i powiem owszem jest  tego sporo  ale co z tego jak masa w polu premiera ma 2016 lub TBA.

Po 2 latach i patrzac na ilosc gier ogolem uwazam ze spokojnie bede mogl zakupic PS4 bo jest troche rzeczy ktore bede chcial ograc, ale nie to zebym mial backlog jakis ogromny.

Mimo iz GT jest jakie jest  (sterylne), mimo ze info na temat  7ki nie napawalo optymizmem - to jednak w GT5  i 6 spedzilem mase godzin, i bawilem sie dobrze - owszem wytykam tej grze to i owo ale to dalej dobra gra w  swojej wlasnej kategorii driving sim - niestety ze smutkiem przewiduje ze GT7 powtorzy historie GT5 i przyjdzie nam na nie sporo poczekac (oby nie tak dlugo jak na The Last  Guardian ;) :P)

 

Zarówno MS i Sony dają na chwilę obecną dupy na wielu płaszczyznach. MS się ogarnia i zaczyna zapowiadać (podkreślam, że na razie same zapowiedzi), a Sony nawet i tego nie robi.

Ale niestety MS musi, a Sony po prostu może. Tutaj jest największa różnica w podejściu. Gdyby MS dobrze zaczął od premiery, to pewnie sytuacja byłaby odwrotna i stado baranów by huczało, jakie to Sony jest zajebiste, a MS gówniany bo nic nie robią tylko kasę zgarniają... Jakby ktoś jeszcze nie wiedział, to tylko i wyłącznie o $$$ chodzi, a jestem w stanie się założyć o flaszkę, że MS na chwilę obecną utopił więcej kasy w XO i infrastrukturę niż Sony, co zresztą widać po jakości serwerów...

Jeden Horizon? Uncharted'a nie liczę, bo to po prostu kopia poprzednich z nowymi teksturkami, nic specjalnego.

 

Dobra, nie chce mi się więcej pisać, bo i tak tego nikt nie przeczyta.

 

Jasne ze chodzi o kase! tylko o kase chodzi! i zawsze o nia chodzilo!

 

Co do MS ich stac, nie sadze zeby utopili kase, po pierwsze MS ma zaplecze i doswiadczenie z chmura jak i uslugami sieciowymi i serwerami, po drugie skoro maja wlasne rozwiazania serwerowe jak Azure i sprzedaja te uslugi to co za problem wykorzystac wiedze i postawic  paredziesiat serwerow tu czy tam. Nawet inwestycja w hololens to cos co ma miec wiecej zastosowan nizli gaming (ot prawie jak Raport Mniejszosci ogladaj swoj pulpit na biurku) wiec tez nieco innaczej moze byc postrzegana. Nie zmienia to faktu ze na 180stopni i dalsze pakowanie kasy w Xbox one MS wydal z pewnoscia nie malo. A Sony? Jakis czas temu kupilo GaiKai za 320M$ do tego dochodza patenty po OnLive za niewiadomo ile oraz rowniez  niewiadomo ile kasy wydanej na R&D i tworzenie gier (czy moze raczej gierek) na Morpheusa.

 

Wracajac do kasy - jesli ktos nie chce tego widziec, jesli ktos jest zaklinaczem rzeczywistosci, jesli ktos woli wierzyc w to co wierzy zamiast kierowac sie logika czy brzytwa Ockhama to jego sprawa.

 

Spojrzmy na indyki i ich wysyp, na krytykowane przez wielu symulatory czy moze raczej "symulatory" kozy i pieczywa tostowego - to otwarcie platformy nie jest #4ThePlayers jest #4TheMoney.

I absolutnie nie mam uczulenia na drob - bo sa gry dobre i rewelacyjne perelki. Ale sa tez i gry zwyczajnie slabe ale przeciez chodzi  o to zeby isc na ilosc. Prosze bardzo przyklady takie jak Submerged (bardzo niskie oceny) i 75pln w PSS, czy jeszcze gorsze Wander za 104pln (juz zdjete z PSS) - poniewaz zakup w PSS jest ostateczny o czym informuja 2krotnie w procesie zakupowym nawet jesli wrzuca cos co sprzeda sie w 5K czy 10K kopii to jest dla nich kasa.

Wiec odprawiam roznorakie czary, tance, i inne mambodżumbo WhoDoUVooDooBiatch zeby tworcy takich crapiszczy jak symulator robo-odkurzacza czy zamiatarki ulicznej nie zaczeli portowac swoich gier na PS4 bo juz teraz ciezko jest odsiac ziarno od plew.

 

Ludzie czytaja, wypowiedzi ktore maja wiecej niz 160znakow, nie wszyscy sa pokoleniem mobili gdzie cwierkacze i emotki i obrazki zastepuja słowa ktore ukladaja sie w zdania.

 

pozdro

 

ps. pewnie zrobilem z 50bledow ale troche po nocy niedowidze za literowki, bledy styliczne, orty i inne przepraszam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mag, zrób wersję TL;DR bo mi się nie chce tego czytać XD

 

Pomin wklejki cytatow z Twojego posta od razu bedzie mniej :P :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam mówię że Sony specjalnie nie puszcza gier w 60 klatkach, aby zostawić sobie furtkę na ps5 i wtedy wydadzą remastery z ps4 w 60 klatkach. . Czysty zysk, a ludzie i tak wezmą :-D

Edytowane przez czeskimaster
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działka UHD 8K :-D hehehe

Przypomniały mi z poprzednich odcinków kimikaze ps vita :-P

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Win DC

Edytowane przez pack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich kilka faktów bez podpierania się twórczością innych :)

 

Driveclub = 1920x1080x30 = 62 miliony pixeli na sekundę na ekranie 
vs
Forza = 1920x1080x60 = 124 miliony pixeli na sekundę na ekranie

 

Day 1 DC - 50 aut z różnymi naklejkami

vs

Day 1 Forza 6 - 450 aut full custom

 

Drive Club - 12 aut na torze

vs

Forza 6 - 24 auta na torze

 

epic win DC ... w deszczu... zaraz po dodaniu efektów pogodowych.. i przed naprawieniem multi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że dla oka to różnica generacji 

 

KrdRXY.gif

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że dla oka to różnica generacji 

 

Pamietajmy ze niektore gify, porownania na YT sa robione pod teze.

 

Nie gralem w forze, to moze byc dobra lub bardzo dobra gra.

 

Gralem za to chwile (zarowno na standzie jak i w domu) w DC - i ten potrafi zachwycac, ale tez  na niektorych zrzutach  ekanu (auto przy tym jak trofik wpadnie) nie wypada rewelacyjnie.

Forza M6 - gra z zacieciem ciut bardziej sim. DC arcade z niewidocznymi scianami.

 

To dwie rozne gry i nie zamierzam ich porownywac.

 

Powiem natomiast  jedno MM w Lund ma do pupy stand z PS4 - grajac lacznie okolo 2h w demo DC na standzie  mnie odrzucalo od tej gry.

Grajac pol godziny w domu, odczucia byly lepsze, pogralem ciut dluzej i jest sporo rzeczy ktore mi nie lezy ale jednak dam wersji plusowej szanse i spedze z nia troche czasu (mam wielka slabosc do wyscigow i scigalek wszlkiej masci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co mają te porównania dowodzić , że deszcz w Diveclub lepiej wygląda tak ? No wygląda :) A w obu Forzach dużo większy wybór samochodów , tunning , ilość aut na drodze , płynność , model jazdy , split screen no można wymieniać aż mi się wierzyć nie chce że ktoś kto kest maniakiem wyścigów ( ja na pewno nie jestem :) ) może z czystym sumieniem powiedzieć że lepsza oferta jest na konsoli Sony :)

Ale chyba kluczowe jest to że Driveclub ograłem jakiś rok temu ( znaczy się część kampanii bez pogody po ta została dodana przecież + multi z deszczem ) , teraz miałbym co NfS brać ? :) Slaby strzał lepiej wysyłajcie maile do Sony bo jak znam życie Gran Turismo wyjdzie za 3 lata :)

Pewnie przy pre Halo 5 zobaczę gify z Killzona , w którym zrobiłem platynę w grudniu 2013 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla niektóych najważniejszy jest deszcz, to może pograjcie w Rain? :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha ten gif to wygląda jak przeskok generacji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla niektóych najważniejszy jest deszcz, to może pograjcie w Rain? :biggrin:

 

Ogralem i powiem nie porwalo mnie :P

aż mi się wierzyć nie chce że ktoś kto kest maniakiem wyścigów ( ja na pewno nie jestem :) ) może z czystym sumieniem powiedzieć że lepsza oferta jest na konsoli Sony :)

 

No bo nie jest.

Sorry FM5, FM6, FH2 (exy) vs DriveClub.

No nawet jesli forzy nie sa przelomowe a  tylko daja dobra zabawe na przyzwoitym poziomie to oferta jest jesli chodzi o scigalki jest lepsza u MS.

 

Reszta to multiplaformy obecne na obu konsolach.

 

Tyle ze nie samymi wyscigami czlowiek zyje sa tez i inne gry i mnie akurat (jakie by nie byly) EXy od Sony bardziej przekonuja.

 

A jesli chodzi o wyscigi czy te bardziej arcade czy te bardziej sim to szczerze licze ze odnajde sie w którejś z multiplatformowych produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten deszcz wygląda rewelacyjnie fakt , ale przecież ta gra ... No stara jest zdeczka , przynajmniej dla kogoś kto ogrywa gry na bierząco :) Jak mówię tylko ślepy nie zauważy že Sony totalnie olało ten segment wyścigów , gdzie jest Gran Turismo nawet ten "prolog" ? Kiedyś to była podstwa sprzętu = wyścigi plus mordobicie jakieś , dziś zamiast bitki jest fpp raczej choć tu też poza wspomnianym Killzonem cienko ... Sony postawiło na "cinematic " w swoich grach ok , ale niektórzy wciaż chwalą sobie wyścig z masą aut i 60 klatek ( a tutaj właśnie idealnie pasuje ten framerate ) czy rundkę przy powku [edit: piwku/porku :)]na splicie kosztem efektów , nie czaje kompletnie tych przytyków :)

DriveClub jest najładniejszą grą wyścigową i z tym chyba wszyscy możemy się zgodzić. Ale czy najlepszą grą wyścigową to już można polemizować.

+1 Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy się tak przyczepiliście do tego deszczu? Moim zdaniem gif pokazuje różnicę w grafice, a nie w deszczu :D

 

DriveClub jest najładniejszą grą wyścigową i z tym chyba wszyscy możemy się zgodzić. Ale czy najlepszą grą wyścigową to już można polemizować.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mad max na moim 5cio letnim budzetowym gtxie 460 trzyma śrenio 45 klatek full hd a w 900p 60 fpsów. Coś pięknego, ta wydajność konsol to faktycznie jest jakiś żart.

 

A ogrywam jeszcze metal geara 3 w 1080p pełna panorama jest na ps3 te hd classics collection czy coś ale sobie mówie czemu płacic drugi raz za ta sama gre - wsadzam plytke z ps2 do kompa i mam remaster jak na ps5

 

Po 3 wróce do Peace Walkera ale nie chce mi sie wpatrywac w ten maly ekranik psp to tez sobie w full hd na duzym monitorze odpale

 

Ostatnio nawet wyrwalem na promocji bf4 za 30 zł nie jestem fanem strzelanek i w multi gram srednio 2 razy w miesiacu z kolegą ale nie musze placic abonamentu wiec w sumie sie oplaca. Wiecie na ps4 musialem placic 70 zlotych co trzy miesiace by rozegrac te 2x3 partyjki to byl srednio oplacalny biznes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DriveClub jest najładniejszą grą wyścigową i z tym chyba wszyscy możemy się zgodzić. Ale czy najlepszą grą wyścigową to już można polemizować.

Nie gram na PC, X1 nie mam, więc dla mnie jest to najładniejsza i najlepsza gra wyścigowa, szkoda też że jedyna :P

 

Co do gifa mogliby w Forza pokazać jakąś bardziej zaludnioną trasę bo wygląda to prawie jak GT6 :P

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na ps4 i xo. Wg mnie DC jest najładniejszą graficznie ścigałką ale to FM6 ma miażdżący gameplay. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak wasze oczy nie widzą nic powyżej 24 fps'ów i 480p...ju filti konsol każuls...

 

A na serio...teraz musimy sobie zadać pytanie..."czy wolimy ładną grafikę czy zawartość?".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

A jeśli ktoś chce jedno i drugie?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×