Skocz do zawartości
cwir

Wojny Konsolowe

Rekomendowane odpowiedzi

Niech będą :-) Prawdziwe exy następnie będą w rozdzielczości 4K na PS5. Sony sprzeda 30 milionów sztuk Playstation VR do 2020 roku to coś znaczy że kolejna generacja  coś nam przyniesie nowego :-)

 

te 30 milinionow to skad wziales? bo jesli to przewidywania to wiesz jak te sie maja do rzeczywistosci. 

Co wiecej Sony zapytane o generacje VR cos tam gadalo ze jedno na generacje jesli wyszpuszcza PS VR w polowie 2016 zeby w 2018 czy 2019 wypuscic nowa generacje z nowym PS VR, no to raczej nie wroze sukcesow. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest o wiele ciszej. Że tak powiem w ch*j ciszej niż PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna sie smiac, ale sony poszlo w minimalizm, zasilacz wewnatrz konsoli - no to jest cieplo. 

MS poszedl w slusznych rozmiarow obudowe i zewnetrzy zasilacz. 

 

Jak dla mnie XO wydaje sie troszku duzy. Wiec cos posredniego miedzy PS4 a XO rozmiarem co juz powinno przy zewnetrzym zasilaczu zapewnic odpowiednie chlodzenie bylo by idealne......

 

no ale to marzenia scietej glowy.

 

mamy to co mamy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy za rok :) Moja ps4 dwa miechy po zakupie działała tak cicho że podejrzewałem ją o spisek z elektrownią, teraz przy niektórych pozycjach szumi tak że lepiej na słuchawkach grać.


Także Seph, Pablos, zobaczymy jak wasze konsolki będą działały za rok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan XBone to ogromny, brzydki, potwór. Wszystko jest duże od konsoli po przez zasilacz po kinect. Nawet wtyczki od kabli są masywne.

...ale jak ma się mniej grzać i chodzić ciszej to czemu nie?? :D

W końcu liczy się efekt końcowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan XBone to ogromny, brzydki, potwór. Wszystko jest duże od konsoli po przez zasilacz po kinect. Nawet wtyczki od kabli są masywne.

...ale jak ma się mniej grzać i chodzić ciszej to czemu nie?? :biggrin:

W końcu liczy się efekt końcowy. 

 

Alez ja sie zgadzam z tym ze liczy sie efekt koncowy - tylko w moim mysleniu marzeniowo zyczeniowym - chodzilo o cos posredniego, zamiast dwoch biegunow ktore mamy. PS4 upchnac wszystko w malej obudowie vs XO duuuuuzeeee i zasilacz tez duzy i zewnetrzny. 

 

Tak wiem nie mam porownania, jak pracuje XO bazuje na opiniach ludzi z forum. Niemniej wysoce subiektywnie oceniajac 2 miesieczne PS4 to glosnosc porownywalna do 3 letniego PS3 slim. Poki innych problemow nie ma nie bede rwal szat i dalej ogrywal na przemian cos na PS3 i cos na PS4. 

 

Wiem ze zgadzamy sie w jednym niewazne na czym sie gra mozna i na grzebieniu ma byc fun i koniec kropka :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dc2IB65.jpg?1

 

AMD już ma w planach następną generację konsoli Ps5 :-)

Edytowane przez darkowal710
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie najkrotsza generacja. W zasadzie jak dla mnie mogliby już oficjalnie zapowiedziec na gwiazdkę 2017 ;-)

- Wysłane z fona przez Tapatalk -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście już pracują nad architekturą konsol następnej generacji to znowu dostaniemy małe kompy ze średnimi bebechami, które przez pierwszy miesiąc będą robić wrażenie.

Nie czarujmy się, ale technologia gna do przodu jak szalona. Za rok lub dwa znowu będą jakieś nowe procki, itd.

Wolałbym, żeby więcej czasu poświęcili na konkretne bebechy, nawet kosztem większej ceny i żebym nie musiał patrzeć na buble, które wyglądają jak z czasów PS2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od wizji włodarzy firmy. Nintendo przypomina mi taką małą lokalną piekarnię, która robi dobre pieczywo dostosowane do potrzeb okolic nie mieszkających klientów, obydwie strony znają swe gusta i potrzeby, więc od dłuższego czasu wszyscy zainteresowani są zadowoleni z produktu.

Natomiast Sony i MS to takie gówniane pieczywo z Auchan, na dzień dobry piękny zapach , a wieczorem takie twarde że można szyby tym wybijać. Dowalone koksem, ładnie zapakowane i z ciekawą reklamą. Ma podbić jak największy rynek jak najmniejszym kosztem. A że klient coraz mniej wymagający to ten myk się udaje.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nintendo ma najlepsze podejscie,

 

Najlepsze podejście Nintendo? Twoim zdaniem wydać konsolę 3 lata temu i osiągnąć w tym czasie 10 milionów sprzedanych egzemplarzy to sukces albo zaplanowana strategia rozwoju? Robią dobre gry (w swoich studiach), typu Mario i spółka bo NIKT inny nie chce i nic innego im nie zostało. Nie opłaca się, albo sama konsola jest za słaba i zbyt niszowa by coś na niej zarobić. Firmy, jak np EA, Ubisoft dosłownie ogłosiły, że wycofują się z supportu tej konsoli. Niektóre sieciowe sklepy w Anglii wycofały się z zamawiania WiiU i już po prostu tego nie sprzedają itd, itp. Kompletnie nie trafiony sprzęt wydany tuż przed next genami świadczy tylko o porażce. WiiU to największy fail w historii gameingowej. Długo jeszcze nikt tak nie umoczy jak oni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testach na PC Star Wars : Battlefront Rozdzielczość 4K zarezerwowana jest tylko dla najwydajniejszych kart graficznych i nie należy spodziewać się dużej ilości klatek w tym trybie. GeForce GTX 980 Ti lub Radeon R9 Fury X to absolutne minimum do wymienionej rozdzielczości, a najszybsza karta graficzna na świecie w postaci GeForce GTX Titan X nie potrafi zapewnić w 4K nawet 40 klatek na sekundę. Muismy zbroić się w cierpliwość, w 2016 roku zobaczymy co  nam przyniesie nowa generacja AMD Zen z pamięcią grafiki HBM a nie można także zapomnieć o wykorzystaniu procesu technologicznego FinFET (w technologii 14 nm).,

 

Nowe procesory AMD Zen (APU) podobno zostaną wyposażone nawet w 16 rdzeni z technologią HT – w efekcie mają oferować nawet 32 wątki. Dla każdego rdzenia zostanie udostępnione 0,5 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu (L2), natomiast cały układ ma mieć do dyspozycji jeszcze 32 MB współdzielonej pamięci podręcznej trzeciego poziomu (L3). Producent planuje jeszcze tutaj zintegrować dwa mikroprocesory – zabezpieczający uruchamianie komputera i koprocesor kryptograficzny.

Dużą część samego procesora ma stanowić zintegrowany układ graficzny o nazwie kodowej Grenland – ma on wspierać standard HSA (Heterogeneous System Architecture), a jego moc obliczeniowa podwójnej precyzji ma wynosić połowę mocy obliczeniowej pojedynczej precyzji. Ponadto grafika będzie mieć do dyspozycji nawet 16 GB pamięci podręcznej HBM2 o przepustowości aż 512 GB/s.

Oprócz tego w samym procesorze znajdzie się 4-kanałowy kontroler pamięci DDR4 z obsługą modułów o taktowaniu do 3200 MHz (również z korekcją błędów ECC). Ponadto producent zintegruje kontroler PCI-Express 3.0 z 64 liniami transmisyjnymi, z czego 16 zostanie zarezerwowanych dla gniazd SATA (2x SATA Express i 14x SATA).

 

Naturalnie nie mogą dziwić sugestie, iż spodziewać powinniśmy się wzrostu wydajności. Z racji tego, że debiut nowych konsol będzie miał miejsce prawdopodobnie w roku 2018, może nawet 2019, trudno o inny obrót spraw. Pytanie, jak dalece moce obliczeniowe zostałyby zwiększone. Na chwilę obecną mówi się, iż AMD chciałoby wykorzystać nową architekturę GCN i tym samym uzyskać 5 razy większą sprawność energetyczną, a to dałoby przy podobnym poborze prądu dużo większą wydajność. Będzie ona niezbędna do zapewniania bezproblemowego wsparcia rzeczywistości VR, która rozwija się w coraz szybszym tempie.

 

Ujawnione informacje są dosyć zaskakujące, ale radzimy podchodzić do nich z dystansem – Pozostaje zatem czekac

Edytowane przez darkowal710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XBone to ogromny, brzydki, potwór. Wszystko jest duże od konsoli po przez zasilacz po kinect. Nawet wtyczki od kabli są masywne.

Jeden lubi placki, inny(a) lubi duże :D

 

 

Wiem ze zgadzamy sie w jednym niewazne na czym sie gra mozna i na grzebieniu ma byc fun i koniec kropka :)

O nie! Na grzebieniu nie ma achivementów ani trofeów.

CHyba, ze się stanie na starówce i kapelusz na ziemi położy :P

 

Najlepsze podejście Nintendo? Twoim zdaniem wydać konsolę 3 lata temu i osiągnąć w tym czasie 10 milionów sprzedanych egzemplarzy to sukces albo zaplanowana strategia rozwoju? Robią dobre gry (w swoich studiach), typu Mario i spółka bo NIKT inny nie chce i nic innego im nie zostało. Nie opłaca się, albo sama konsola jest za słaba i zbyt niszowa by coś na niej zarobić. Firmy, jak np EA, Ubisoft dosłownie ogłosiły, że wycofują się z supportu tej konsoli. Niektóre sieciowe sklepy w Anglii wycofały się z zamawiania WiiU i już po prostu tego nie sprzedają itd, itp. Kompletnie nie trafiony sprzęt wydany tuż przed next genami świadczy tylko o porażce. WiiU to największy fail w historii gameingowej. Długo jeszcze nikt tak nie umoczy jak oni.

I dlatego już dawno pisałem, że ja im życzę małego upadeczku, tak na poziomie Segi lata temu, żeby przestali robić konsole, a zostali przy grach.

Bo jednak w Mario, Zeldę, czy Metroida pograłbym na czymś lepszym od Wii.

I w ogóle bym w te gry pograł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chocby nie wiem jaki to był fun niezgodzę się by VR sprawiło, że bedę robił z siebie debila po dopalaczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linia czasu to jest taka moja ulubiona  marka Sony od dzieciństwa. :psbutton:  VR

Edytowane przez darkowal710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upadeczku to ja zycze sony i ms. nagralbym i ogladal codziennie.

Przykro mi ale nie dożyjesz tych czasów. Może i lepiej dla Ciebie, bo byś otworzył oczy jakby ich miejsce zajęło Apple.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD zapowaida kolejną generację konsoli na procesory hybrydowe APU dla następcy konsol PS4 i Xbox One    :psbutton: AMD od dłuższego już czasu sugeruje wypuszczenie na rynek w przyszłym roku produktów wykonanych w technologii 14/16nm FinFET. Jednocześnie "czerwoni" unikają powiązania konkretnych produktów z nową technologią. Wiadomo jedynie, że układy w 16nm wyprodukuje TSMC, zaś w 14 nm GlobalFoundries lub Samsung. Przygotowania do zaadoptowania nowych procesów litograficznych idą w AMD pełną parą.

Przed paroma dniami w "Forbesie" można było przeczytać wypowiedź Raja Koduri odnośnie restrukturyzacji AMD. Okazało się, że wiceprezes i główny inżynier AMD nie był wystarczająco dyskretny i wspomniał podczas spotkania z analitykami branżowymi o dwóch GPU wykonanych w całkowicie nowej architekturze, które trafią na rynek w przyszłym roku. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie trafią one na rynek, ani też do jakich segmentów cenowych będą należeć.

Poza tym Raja Coduri przyznał, że AMD ma zamiar poprawić jakość sterowników, które straciły w ostatnim czasie sporo na opinii, jak i też o zainteresowaniu "czerwonych" wirtualną rzeczywistością.

 

AMD spodziewa się też zamówienia Sony i Microsoftu na procesory hybrydowe APU dla następców konsol PS4 i Xbox One.

 

Pamiętajmy też  że firma planuje premierę wysokowydajnego procesora kierowanego do entuzjastów i opierającego się na jego następnej siódmej generacji AMD „Zen” w technologii 14nm i przyjdzie nam poczekać na premierę APU w 2016 roku.

Czyli przyjdzie im rywalizować  na rynku z serią Zen od AMD.

 

http://twojepc.pl/news33660/AMD-obiecuje-wydac-w-przyszlym-roku-dwa-calkowicie-nowe-GPU.html

 

http://ps4-hack.pl/index.php?topic=437.msg14084;topicseen#new

Edytowane przez darkowal710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale nie dożyjesz tych czasów.

Nigdy nic nie wiadomo, ja bym tak kolegi nie przekreślał. 10 lat temu to samo byś powiedział o Nokii i Siemensie w telefonii komórkowej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, hegemonia tych marek była niesamowita, a teraz? phi ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×