Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@schranz

Tanie granie w chmurze - promocje za gre po 5$ sie nie sprawdzilo, tanszy abo sie nie sprawdzil OnLive padlo. Granie w chmurze jest poki co drogie. Pomijajac ze stosunkowo malo nowych gier jest tak dostepnych. Dalej pudlo, przejscie, zbycie jest najlepsze z punktu widzenia finansowego.

 

@Żywy

Akurat jesli chodzi o ceny gier, prowadze statsy, i wychodzi mi ze pudelka i mozliwosc zbycia dalej na finansowy plus dla konsol.

 

W moich kalkulacjach dotyczacych sprzetu uwzglednilem 3 lata PS+. Wiec zakladajac ze na konfigu przez ciebie podanym ktos pociagnie jeszcze przez 3 lata (z grafa i plynnoscia nie gorsza nic na oryginalnym PS4 w full HD) to placenie PS+ za kolejne 3 lata to kolejne 49*3=147eur odkladane na zakup nowej karty.

Zakladajac ze kolejna iteracja konsol wyjdzie ze owe 3 lata i bedzie znow kosztowac 399eur to mamy picet z hackiem na modernizacje PC co jak zakladam powinno wystarczyc.

 

Wiec nie jestem moze tak optymistyczny jak Ty jesli chodzi o oszczednosci po przesiadce na PC, ale uwazam ze w najgorszym wypadku wyjdzie to samo co kumpno kazdej iteracji konsoli + PS+. A przez jakis czas w multiplaformy grac mozna w lepszej jakosci nizli na konsolach.

 

I teraz serio nie chce mi sie skladac kompa, ale jesli komus bedzie sie chcialo to idac tym tokiem rozumowania i wyliczen - dana osoba moze odwrocic od konsol na rzecz PC.

 

Co pokazuje ze wypowiedz Hausa - w mojej opinii oderawana byla od rzeczywistosci.

 

9 minut temu, redo napisał:

 

Tylko, że gry na peceta są przypisane do konta i nie można ich odsprzedać, więc wole rozwiązanie konsolowe, czyli kupuje grę, przechodzę i sprzedaje z maksymalną stratą 20-30zł a czasami nawet można zarobić.

Tutaj akurat sie zgadzam prowadze statsy, nawet nie spieszac sie z ogrywaniem, i tak malo ktora gra kosztowala mnie wiecej niz 10eur.

I gra dawno ograna nie musze czekac na promocje na PC.

 

Niemniej oryginalny post tyczyl sie tylko wydatkow koszt kompa vs koszt konsol jesli ktos kupi zarowno PS4 jak i Pro + koszt PS+ (ktorego brak na PC).

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, redo napisał:

 

Tylko, że gry na peceta są przypisane do konta i nie można ich odsprzedać, więc wole rozwiązanie konsolowe, czyli kupuje grę, przechodzę i sprzedaje z maksymalną stratą 20-30zł a czasami nawet można zarobić.

 

I to jest jedyny plus konsol wg mnie, chociaż na PC jak ktoś bardzo chce to może sobie gry single za free ogarnąć.

 

comment_WMEDy1FJyvU9BtFMNwZBkMswFDjAM6HW

 

Jeśli nastawia na multi to wiadomo, że szybko nie sprzeda po premierze, tylko będzie grał grube godziny, a wartość będzie cały czas spadać. 

Edytowane przez Kisiel-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Żywy napisał:

@MagEllan

Tak, w 2013 za 900-1000€ dalo sie spokojnie zlozyc kompa z i5, 970, 8GB RAM i dyskiem 1TB. I taki sprzet starczy na kolejne pare lat (liczac od teraz) do grania w FullHD. Czyli finansowo juz wychodzi rowno, tylko teraz dochodzi jeszcze kwestia cen gier - na PC jest to prawie/ponad 100zl taniej za kazdy tutyl, i to w dniu premiery, bo o przecenach ze Steam/Uplay/Origin/GOG nawet nie ma co wspominac, wiec w zalezosci od tego jak duzo gier ktos kupowal przez te 3 lata mozna bylo zaoszczedzic niemala fortune, plus drugie tyle dojdzie do czasu premiery PS5 czy jak to nazwa. Jedyny minus to tak jak mowisz - brak exow, ale ile naprawde wartych ogrania gier ma Sony w tej generacji? Jeden UC4? Nawet nie skomentuje. To juz nie te Sony z czasow PS3 ktore mialo mase swietnych tytulow na wylacznosc w kazdym jednym gatunku, teraz nie maja praktycznie nic, a to co ma dopiero wyjsc stoi pod ogromnym znakiem zapytania.

 

 

 

 

Stale 30FPS zamiast 28-30 za 399€, tyle wygrac...

 

W 2013 roku był na rynku GTX 970? To chyba na rynku Twoich snów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Marcossik napisał:

 

W 2013 roku był na rynku GTX 970? To chyba na rynku Twoich snów. 

 

Racja, moj blad, GF 9xx wyszly dopiero rok po premierze PS4 (ale i tak warto bylo poczekac patrzac na to jaka byla dostepnosc i cena PS4 przez pierwsze pol roku oraz notoryczny brak gier), natomiast w samym dniu premiery PS4 na rynku byly dostepne Geforce'y 7xx i Radeony HD 2xx, na ktorych ludzie tez siedza do dzisiaj.

 

 

@redo

Tez sie w to kiedys bawilem, ale dochodzilo do smiesznej sytuacji gdzie mialem konsole ale nie mialem gier, przychodzili znajomi a tam nie ma w co grac bo wszystkie ukonczone gry posprzedawane lol, ale skonczylem z tym i nie bawie sie juz w cebularstwo tylko po prostu kupuje gre (cyfrowke) na premiere jesli mnie interesuje, przechodze raz, drugi, trzeci, ile chce, a jak po paru latach chce wrocic do danego tytulu to nie ma problemu, tak samo za pare lat tez bede mogl wrocic do ulubionych gier, w 4K@60FPS, bez placenia komukolwiek. Wlasnie koniecznosc kupowana uzywek/odsprzedawania gier tylko pokazuje jak drogim hobby stalo sie granie na konsolach. Echh, gdzie te czasy gdy gry kosztowaly 40-50$ i nie bylo czegos takiego jak DLC/Season Passy...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Patricko napisał:

Szkoda, że tylko garstka z najnowszymi TV będzie w stanie skorzystać z tego HDR :)

Dlaczego?, za 4499 masz Soniaka 55X8505C z HDR lepsza jakość obrazu niż następca tego modelu z 2016 roku. Zapewniam Cię, że nie musisz wydawać krocie aby zobaczyć jakie efekty daje HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prostation to porażka. Już nawet pomijając te płatne patche co to urządzenie ma do zaoferowania klientowi? Trochę lepszą rozdziałkę niż 1080p i HDR. Gry mają być upscalowane do 4k. IMO już lepszym obecnie wyborem jest XOne S. Nie wiadomo nawet jak gry z VR będą działać. Żenada. Sony zalicza falstart. IMO to będzie kaszana jak PSP Go i PS Vita (i tak wszyscy wolą 3DS).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan Liczysz tak ten PS+ w kosztach, dodając to do ceny konsoli. Wygląda  jakby było to tak, że każdego pierwszego dnia stycznia pukał do Ciebie pan z Sony, a Ty otwierał mu drzwi i dawał do rączek 200 zł za rocznego plusa. Mógłbyś tak to liczyć, jakbyś w ciągu tych 3 lat nie zagrał w żadną grę z plusa za friko. A będąc posiadaczem PS3 i PS4 naprawdę nie trafiło się nic co ograłeś? 

Nawet mi tu nie chodzi o jakość gier, bo plus jest jaki jest, ale liczyć go jako 200 złoty w plecy, tak po prostu. Coś nie halo :1_grinning:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola będzie miała wymienny dysk?

Bo chce sprzedać swoje PS4 i nie wiem czy dysk 2TB zostawić czy sprzedać z konsolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, helganin napisał:

Konsola będzie miała wymienny dysk?

Bo chce sprzedać swoje PS4 i nie wiem czy dysk 2TB zostawić czy sprzedać z konsolą.

z tyłu widać ze jest klapka jak w wersji slim - więc tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Chazy_Chaz napisał:

z tyłu widać ze jest klapka jak w wersji slim - więc tak :)

To gitarka :) włożę dysk ten co był i puszcze na allegro zostawiając sobie dysk 2TB

Teraz nie opłaca się grać na PS4 bo jak większość gier ma lepiej wyglądać na Pro to po co sobie "oczy psuć" :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady. Gry od października mają dopiero wspierać Pro a te co już są dopiero będą patchowane. Pozatym lepiej kupić najpierw Pro jak już bo można za pomocą przewodu Ethernet przenieść całą zawartość Ps4 do Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mikael666 napisał:

 

było też mówione, że nie pomyłka - a "decyzja leży w rękach developerów" - to, że dwóch powiedziało "nie tak nie będzie" to nie oznacza, że inni nie mogą o tym zadecydować;
Zresztą jest jeszcze SONY - to SONY może wyciągnąć do Ciebie łapę po kasę - dev wcale niekoniecznie.

Raczej chodziło o to, czy developerzy zainwestują SWOJE środki w wyprodukowanie patch'y podbijających grafikę do już wydanych gier na starą wersję konsoli. Ogólnie w całej tej sprawie z płatnymi patchami chodzi o to, kto poniesie koszty za produkcję dodatkowych patch'y...na pewno nie Sony, więc developerzy sami mogą zdecydować czy opłaca im się tworzyć te patche. Ogólnie mam wrażenie, że niektórzy specjalnie sieją ferment i ciągną wątek płatnych patchy, który jak dla mnie został wystarczająco wytłumaczony.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, wojcik_dan napisał:

Nie no bez przesady. Gry od października mają dopiero wspierać Pro a te co już są dopiero będą patchowane. Pozatym lepiej kupić najpierw Pro jak już bo można za pomocą przewodu Ethernet przenieść całą zawartość Ps4 do Pro.

Sejwy przegram na pendrive ale też zostawię na dysku który włożę w PS4 Pro. Konsole musze opchnąć bo cos ma z zasilaczem, jakies piski i nie opłaca mi się tego robić.

Dla mnie nie ma sensu grać teraz jak gry mają być ładniejsze za 2 miesiące. Mam co ogrywać na PC i XO :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem ale:

Dysk i tak Ci sformatuje Pro po włożeniu do konsoli nawet jak pochodzi z Ps4. Tak było przy każdej przesiadce.

Gry będą ładniejsze tylko te które zostaną spatchowane, więc teraz z obecnych na rynku to tylko nowy Deus Ex w resztę możesz spokojnie grać ;-)

Ps: a swoją drogą premiera za 2 miechy a u nas pro-orderów brak.

Edytowane przez wojcik_dan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kepasagetebese napisał:

@MagEllan Liczysz tak ten PS+ w kosztach, dodając to do ceny konsoli. Wygląda  jakby było to tak, że każdego pierwszego dnia stycznia pukał do Ciebie pan z Sony, a Ty otwierał mu drzwi i dawał do rączek 200 zł za rocznego plusa. Mógłbyś tak to liczyć, jakbyś w ciągu tych 3 lat nie zagrał w żadną grę z plusa za friko. A będąc posiadaczem PS3 i PS4 naprawdę nie trafiło się nic co ograłeś? 

Nawet mi tu nie chodzi o jakość gier, bo plus jest jaki jest, ale liczyć go jako 200 złoty w plecy, tak po prostu. Coś nie halo :1_grinning:

 

A czytales jak liczylem?

Jako ktos nie posiadajacy konsoli chcacy grac online. (niewazne czy to przedstawia moj obraz jako gracza czy nie)

OK z racji tego ze param sie statsami to niech ci bedzie moge odliczyc 10eur rocznie ;) i zamiast plusa kupowac bundle.

Oto statsy od premiery PS4 - ogralem 7 (slownie siedem) gier z plusa, drugie tyle czeka na ogranie daje to 14 tytulow (na prawie 3 lata).

A tu statsy dla bundli - nie dosc ze moge wybrac to jeszcze prosze ciebie 14 interesujacych mnie gier dostalem w 7 bundlach na HB bo 1eur kazdy.

:)

 

Pozatym owe obliczenia nie sa prawda objawiona. Tylko szacunkowymi wartosciami i jako takie nalezy je traktowac.

 

@Żywy

Gdzie ty masz tanie cyfraki na premiere? toz masa gier na Steam to 50eur jak nie lepiej...

I tutaj nie chodzi o cebulenie jak kupie gre i zostaje na polce na dluzej nie robie z tego problemu, a patrzac na moja liste gier (nascie) z PS3 przy ktorych mam adnotacje skonczono ale ograc jeszcze raz - ani jednej nie uruchomilem chyba ponownie.

Jesli gra jest warta zatrzymania zostaje, jesli po ukonczeniu jej raz lub wiecej bez zalu moge pogonic to pogonie. Nie jest to panie cebula, nie spiesze sie z przejsciem zeby jak najmniej stracic - jest to opcja, mozliwosc ktora daja konsole a nie daje jej PC.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem na roznych stronach ludzie nie są zadowoleni z PRO :) chyba wreszcie polała sie fala hejtu na sony . - za pewni siebie są :)

nie podoba tez mi się ze ps4 pro ma konkurować ze scoropio no chyba ze wypuszcza cos w 2018 ?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś kiedyś jak w sieci pisze się o marce call of duty?

No i teraz patrz na wyniki sprzedaży i płacz.

Cały ten internetowy hejt nie przekłada się na wyniki, jak jeden z drugim zobaczy że w takim bfie na pro będzie miał playniejsza rozgrywkę,i lepsze detale to myślisz, że będzie się zastanawiał?

Myślisz,że ktoś będzie czekał na konsole od Ms? :1_grinning:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chazy_Chaz Tak, headline'y dzisiaj są dość jednoznacznie negatywne, więc to nie tylko "polaczkowatość".

 

 

Zastanawia mnie też ten pobór mocy. 310W? Serio? Rozumiem, że podczas gry, ale dla porównania nowe karty PC od Nvidii ciągną 160-180W w stresie a mówimy tu o bestiach pokroju GTX 1080, które 'robią' 9 teraflopów. Procek I5 6600 to chyba około 50W. A gdzie to w ogóle porównywać...

 

Zakładam więc, że zasilacz w Pro to będzie 500W. Ale się będzie grzało to cudo techniki. Może cała jedna warstwa tego BigProMaca to wiatraki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy model F16 się szykuje :-D

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mikael666 napisał:

http://www.geek.com/games/ps4-pro-game-patches-for-existing-ps4-titles-may-cost-money-1670267/

 

" Update: Sony has now confirmed that it will not charge consumers for PS4 Pro patches, however, it has not said whether or not third-party developers will be able to. "

przetłumaczyć?

Nie trzeba, dziękuję...SONY potwierdziło, że nie będzie wypuszczać płatnych patch'y to fakt, pozostała część zdania to póki co domysły osoby piszącej ten artykuł. Pogadamy jak któryś z developerów faktycznie zapowie płatny patch dla PS4 Pro, póki co zostaje przy swoim, że ktoś nakręca gównoburzę w kwestii tych płatnych patch'y, a że temat chwytliwy to widać choćby w tym temacie.

 

I żeby nie było, że ktoś zaraz nazwie mnie "Sonoklapem" - nie interesuje mnie PS4 Pro i patche dla PS4 Pro mnie nie dotyczą, ale opierajmy dyskusję na faktach.

Edytowane przez Dilerus
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi pokażesz oficjalną wypowiedź Sony na jednym z ich zweryfikowanych kanałów (np twitter, fejs, blog itd), to przyznam Ci rację, że opieramy się na faktach. Na razie jedyne fakty są takie, że mamy wywiad z szychą z Sony Jap, która mówi co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i? Wracamy do punktu wyjścia. Exy darmowe, a nie exy zależy od wydawcy danej gry. Nikt mu nie zabroni. Wręcz pisanie w podobnym tonie zachęca 3-party studios do spróbowania takiej polityki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×