Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Marcossik

Deweloperzy stoja przed wyborem bo nie maja innego wyjscia, musza wybierac miedzy grafika a FPS bo konsole niedomagaja, a wystarczy po prostu dac im zapas mocy zeby mieli sie czym pobawic, tak zeby konsola od premiery dawala te 1080p@60FPS a tworcy mogli by wybierac czy chca miec np. 50 sredniej jakosci NPCow, czy 25 ale dopracowanych, odpicowany korytarzowy shooter czy slabszy ale rozlegly otwary swiat, itd. itd., ale czego by nie wybrali to i tak bylo by to wlasnie w 1080p@60FPS, natomiast obecne konsole dostaly tyle mocy, ze deweloperzy musza walczyc o zycie zeby to w ogole chodzilo, i ostatecznie gry chodza w sub-FHD, z miksem Low-Medium, i nawet tych marnych 30FPS czesto nie ma. Swietny wybor nie ma co.

Edytowane przez Żywy
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Żywy napisał:

@Marcossik

Deweloperzy stoja przed wyborem bo nie maja innego wyjscia, musza wybierac miedzy grafika a FPS bo konsole niedomagaja, a wystarczy po prostu dac im zapas mocy zeby mieli sie czym pobawic, tak zeby konsola od premiery dawala te 1080p@60FPS a tworcy mogli by wybierac czy chca miec np. 50 sredniej jakosci NPCow, czy 25 ale dopracowanych, odpicowany korytarzowy shooter czy slabszy ale rozlegly otwary swiat, itd. itd., ale czego by nie wybrali to i tak bylo by to wlasnie w 1080p@60FPS, natomiast obecne konsole dostaly tyle mocy, ze deweloperzy musza walczyc o zycie zeby to w ogole chodzilo, i ostatecznie gry chodza w sub-FHD, z miksem Low-Medium, i nawet tych marnych 30FPS czesto nie ma. Swietny wybor nie ma co.

 

Nie, zapas mocy niczego nie zmieni. Dalej będą stawać przed wyborem 30 FPS vs 60 FPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a MS bedzie miał chmure z ktore spadnie na nas gwiezdny pyl w 4k i bedziemy widziec każdą jego cząsteczkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kill napisał:

Dziwne, że na PC nie muszą stawać przed takim wyborem. Jest w ogóle jakaś gra, która chodzi natywnie tylko w 30 k/s?

 

Nie, to nie jest w ogóle dziwne. PC to otwarta architektura, tam gry na ogół chodzą w takiej płynności, na jaką pozwoli Ci twój sprzęt.

I tak, są gry które chodza w zablokowanych 30fps na pececie, ale wynika to jedynie z lenistwa producentów. Pamiętam, że NFS: Rivals czy Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 śmigały w 30, choć w przypadku tej drugiej capa można było łatwo odblokować bawiąc się chwile w plikach gry.

Edytowane przez Marcossik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa generacja konsol też ma architekturę komputera klasy PC. Oprócz mocy przerobowej nic nie szkodzi, żeby gry działały zawsze w 60 klatkach. Zresztą są nawet gry, które pozwalają na zmianę w opcjach z 30 na 60 fpsów. Twój awatar coś na ten temat wie ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chmurze microsoftu nie potrzebna jest żadna architektura, gwiezdny pyl miastami zawladnie i pc master race pojdzie w odstawke, na tabletach bedziemy cisnac w 4k 60fps a najwazniejszym aspektem przy kupnie sprzetu bedzie trwalosc i wytrzymalosc konstrukcji tabletu

Edytowane przez bany1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie gry pozwalają przełączać się pomiędzy FPS-ami, nie licząc TLOU Remastered?

Poza tym, widzę, że dalej nie łapiecie. Architektura pecetowa zawitała do PS4 głównie po to, aby łatwo było na nią pisać gry, ale sprzęt pozostaje zamknięty.

Wszyscy mamy taką samą konsolę, nie ważne gdzie i kiedy ją kupisz. Oczywiście, że nic nie szkodzi, aby gry chodziły zawsze w 60 klatkach, bo to przyjemnie grać z taką płynnością, ale wtedy masz mniejsze wodotryski graficzne i po prostu biedniej wyglądającą grę. Oczywiście wciąż może wyglądac dobrze (przykład DOOM), ale zawsze będzie wyglądac lepiej w 30 klatkach. Albo wóz, albo przewóz, ale to już tłumaczyłem :)

Edytowane przez Marcossik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sLk napisał:

Macie racje, tylko z drugiej strony jak wyjdzie scorpio to slim juz bedzie pare stówek tańszy i podejrzewam, ze roznica cenowa bedzie znacząca. U Sony natomiast wyjdą obydwie jednoczesnie, slim ktory z większym dyskiem prwnie bedzie kosztował w granicach 1700zl i neo po ile? 2000? Roznica niewielka. Nie moga tez przesadzić z cena neo bo nikt nie kupi troche lepszej konsoli na ktora tak naprawde za bardzo nie ma gier drastycznie drożej niz wersja basic. Zwłaszcza mając w zanadrzu tylko rok handicapu i wisząca nad glowa konsole konkurencji, ktora wedle zapowiedzi ma byc znacznie mocniejsza. 

 

Przesadzić z ceną?? Włąśnie przez cenę mamy taki ochłap :38_worried: Nie wiem czyś świadom, że PS3 kosztowało na premierę w PL 2500 zeta (pamiętam bo sam sprzedawałem wtedy)...

 

Teraz tacy jak ty płaczą że przesadzą z ceną (2000) i dlatego dostajemy kupę jak hooy... bo cóż można za takie marne drobne zrobić...

 

(BEZ OBRAZY pretensji do Ciebie nie mam...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to na multi wystarczy 2k w 60fps w singlach moga zejsc z fpsami do 45 na moje i bedzie git. Czego chciec wiecej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

10 minut temu, Marcossik napisał:

 

Nie, zapas mocy niczego nie zmieni. Dalej będą stawać przed wyborem 30 FPS vs 60 FPS

 

Teraz, Marcossik napisał:

 

Nie, to nie jest w ogóle dziwne. PC to otwarta architektura, tam gry na ogół chodzą w takiej płynności, na jaką pozwoli Ci twój sprzęt.

 

Poniekad sam sobie zaprzeczyles - skoro na PC mam plynnosc na jaka pozwoli mi sprzet, to dlaczego zamiast tej plynnosci nie moge wybrac jeszcze lepszej grafiki? A no dlatego ze jest jakis limit tego co sie da obecnie wygenerowac, ja zawsze powtarzam ze wszystko powyzej Medium/High to praktycznie niezauwazalna kosmetyka. Co jakis czas dochodza nowe technologie, ktore faktycznie wprowadzaja cos do sposobu renderowania obrazu, obecnie na topie sa GI, AO i PBR, i tak bedzie przez jakis czas, nic nowego nie pojawi sie ot tak, z dnia na dzien, tylko dlatego ze wyszedl sprzet X razy mocniejszy od poprzedniego, tak naprawde hardware nigdy nie idze w parze z softwarem, raz jedno wyprzeda drugie, a innym razem na odwrot.

 

Owszem, zawsze beda istnialy "pokazowki" od wydawcow 1st party typu UC, TLoU, Gearsy, GoW, QB, itd. itd., ktore bede chodzily w 30FPS byle tylko pokazac na co stac konsole, ale znaczaca czesc gier, czyli multiplatformowki, juz teraz czesto celuje w 60FPS, bo tak jak mowie ustawienia powyzej Medium/High nic nie daja, i deweloperzy doskonale o tym wiedza, za to roznice 60FPS zamiast 30 natychmiast widac golym okiem.

 

Suma sumarum - jesli grafika jest ograniczona ze wzgledy na technologie a nie moc obliczeniowa, to jedyna na co mozna efektywnie wykorzystac moc to rozdzielczosc i framerate, wezmy takie UC4 np. - tam nie ma gdzie wcisnac wiecej drzew, skal, budynow, NPCow etc. etc., nie wierze ze ND majac znacznie wiecej mocy do wykorzystania probowaliby jeszcze mocniej podpakowac grafike na sile zamiast pojsc w 60FPS (zreszta pierwszy reveal trailer sugerowal ze wlasnie w tyle celuja, wiadomo jak wyszlo). Tak samo pozostale gry, zamiast 900p/dynamic res i 50-55FPS na 101% deweloperzy zapewniliby natywne FHD i stale 60FPS, gdyby tylko mieli wlasnie odpowiedni zapas mocy.

 

 

 

18 minut temu, kill napisał:

Dziwne, że na PC nie muszą stawać przed takim wyborem. Jest w ogóle jakaś gra, która chodzi natywnie tylko w 30 k/s?

 

Zdziwilbys sie, ale istnieja na PC skopane porty z konsol z zablokowanym framerate'em na 30FPS...

 

 

1 minutę temu, bany1987 napisał:

ogolnie to na multi wystarczy 2k w 60fps w singlach moga zejsc z fpsami do 45 na moje i bedzie git. Czego chciec wiecej?

 

45FPS przy 60Hz ekranach to nie jest dobry pomysl, delikatnie mowiac...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie tv maja chyba troche wiecej tych Hz aczkolwiek nie jestem specem i nie wiem jak Hz wspolgra z fps. Chodzi mi o to że w singlu jestem w stanie podniesc rozdzialke kosztem fps w porownaniu do multi mniej wiecej w takich proporcjach jak podalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

 

Przesadzić z ceną?? Włąśnie przez cenę mamy taki ochłap :38_worried: Nie wiem czyś świadom, że PS3 kosztowało na premierę w PL 2500 zeta (pamiętam bo sam sprzedawałem wtedy)...

 

Teraz tacy jak ty płaczą że przesadzą z ceną (2000) i dlatego dostajemy kupę jak hooy... bo cóż można za takie marne drobne zrobić...

 

(BEZ OBRAZY pretensji do Ciebie nie mam...)

 

To żeś mnie Digi podsumował :smile: Dobrze, że chociaż pretensji do mnie nie masz :wink:

A tak poważnie to może się nieprecyzyjnie wyraziłem, ale nie chodziło mi o to, że konsole powinny być tanie. Generalnie wiadomo jaki jest rząd cen danych podzespołów i niestety tanie znaczy przestarzałe już w dniu premiery. Dlatego interesujący wydaje mi się projekt MS, który może będzie trochę kosztował ale w zamian ma podobno oferować znacznie większą wydajność. Sony natomiast, patrząc na specyfikacje, które gdzieś tam wyciekały do sieci,  robi coś na kształt półśrodka, takie PS4+ i biorąc to pod uwagę, nie mogą przesadzić z ceną bo po prostu nikt tego nie kupi. Wiem, że są maniacy, którzy dla kilku klatek więcej i mniej szatańskiego miotania drzewami są w stanie wydać krocie, ale szary, przeciętny użytkownik konsoli kupi zwykłego slima i nawet nie zauważy różnicy. 

Co do PS3 to wiem ile kosztowało w dniu premiery ale było to też po części spowodowane kosztami procesora cell i jego architekturą rodem z nasa, z którą nawiasem mówiąc przez początkowy okres czasu deweloperzy nie umieli sobie poradzić. Inna sprawa, że pomysł chyba nie był najszczęśliwszy skoro w kolejnej generacji firma wróciła do bardziej PCtowej architektury. 

Reasumując zgadzam się z Tobą i też wolałbym żeby wypuścili  droższy ale za to mocniejszy sprzęt, którego po 3 latach użytkowania nie trzeba by zastępować nowym. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

To żeś mnie Digi podsumował  Dobrze, że chociaż pretensji do mnie nie masz :wink:

A tak poważnie to może się nieprecyzyjnie wyraziłem, ale nie chodziło mi o to, że konsole powinny być tanie. Generalnie wiadomo jaki jest rząd cen danych podzespołów i niestety tanie znaczy przestarzałe już w dniu premiery. Dlatego interesujący wydaje mi się projekt MS, który może będzie trochę kosztował ale w zamian ma podobno oferować znacznie większą wydajność. Sony natomiast, patrząc na specyfikacje, które gdzieś tam wyciekały do sieci,  robi coś na kształt półśrodka, takie PS4+ i biorąc to pod uwagę, nie mogą przesadzić z ceną bo po prostu nikt tego nie kupi. Wiem, że są maniacy, którzy dla kilku klatek więcej i mniej szatańskiego miotania drzewami są w stanie wydać krocie, ale szary, przeciętny użytkownik konsoli kupi zwykłego slima i nawet nie zauważy różnicy. 

Co do PS3 to wiem ile kosztowało w dniu premiery ale było to też po części spowodowane kosztami procesora cell i jego architekturą rodem z nasa, z którą nawiasem mówiąc przez początkowy okres czasu deweloperzy nie umieli sobie poradzić. Inna sprawa, że pomysł chyba nie był najszczęśliwszy skoro w kolejnej generacji firma wróciła do bardziej PCtowej architektury. 

Reasumując zgadzam się z Tobą i też wolałbym żeby wypuścili  droższy ale za to mocniejszy sprzęt, którego po 3 latach użytkowania nie trzeba by zastępować nowym. 

Ale fakt musimy chyba przyznać że Scorpio to jest to na co warto czekać (całe życie z Sony, tyle lat Plusa w dupe itp. ;) )

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no digi zobaczymy czy tak warto czekac na tego scorpio bo jak sony wypusci psneo w tym roku z moca 4.2 TF o ile nie wieksza MS scorpio za poltora roku to wtedy technologia pojdzie do przodu i bedzie beka z tych 6 Teraflopow. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DigitalMan_PL napisał:

Ale fakt musimy chyba przyznać że Scorpio to jest to na co warto czekać (całe życie z Sony, tyle lat Plusa w dupe itp. ;) )

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

Zobaczymy, póki co Scorpio wydaje się dużo bardziej interesującym projektem niż Neo, ale coś mi się nie chce wierzyć, że Sony tak łatwo odpuści walkę. Bo obecnie wg internetowych specyfikacji różnica w wydajności jest bardzo duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi też o to, iż zoptymalizowanie gry, aby w KAŻDYM momencie rozgrywki zapewniała stabilne 60 FPS, kosztuje niemałe pieniążki i nie każdy deweloper może sobie na to pozwolić. W biznesie są proste zasady, zarobić jak najwięcej, wydać jak najmniej. Producenci nie będą się spuszczać i zatrudniać dodatkowych ludzi, aby tworzyć takie gry. Ok, raz na jakiś czas pojawi się jakaś mega dopracowana perełka, ale nie oszukujmy się, obecny rynek już dawno poleciał na pysk, a ludzie gnają do sklepów po gry w dzień premiery, tylko po to, aby chwilę po włożeniu płytki do napędu ściągnąć 3gb day 1 patch'a. End of story ;)

 

I nie ma tutaj nic do rzeczy architektura. Lepszy sprzęt wcale nie sprawi, że tworzenie gier w stabilnych 60 FPS stanie się prostsze. Producenci pójdą krótszą drogą, dorzucą kilka bajerów, lepszą rozdzielczość, a gry dalej będą latać w stałych 30 FPS i drenować kieszonki konsumentów po magiczne 200-250 PLN od sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens kupowania terqz zwyklej ps4? Ja kupilem wczoraj, mam nadzieje ze nie bede zalowal, tym bardziej ze zaraz nowe wchodza :38_worried:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minut temu, madhunt3r napisał:

Jaki jest sens kupowania terqz zwyklej ps4? Ja kupilem wczoraj, mam nadzieje ze nie bede zalowal, tym bardziej ze zaraz nowe wchodza :38_worried:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jaki jest sens czekania na nową PS4, jak za jakiś czas wyjdzie jeszcze nowsza? Bez przesady - PS4 to dalej dobry sprzęt, który jeszcze jakiś czas posłuży. No i gier do ogrania też na nią trochę jest...

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie preferuje kupic konsole w okolicach premiery niz w momencie kiedy przestaja ja produkować. Wiadomo ze gier pod koniec kadencji jest masa ale nowsze tytuly sa grubo okrojone zarowno pod wzgledem graficznym, stabilnosci ale i kontentu. Poza tym gram glownie online a multi w starszych grach szybko umiera

 

Jest wielu sceptykow kupna konsoli na premiere, bo nie ma gier, bo system niedopracowany bla bla bla ale who cares, gra sie w co jest

 

Edytowane przez bany1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, madhunt3r napisał:

Jaki jest sens kupowania terqz zwyklej ps4? Ja kupilem wczoraj, mam nadzieje ze nie bede zalowal, tym bardziej ze zaraz nowe wchodza :38_worried:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Skoro zaplanowałeś sobie teraz, żeby kupić to kup i ciesz się graniem. Tytułów do ogrania jest całkiem sporo.A zgodnie z zapowiedziami Sony to co będzie powstawać na neo tez ma chodzić na ps4. Przynajmniej w teorii, jak będzie w praktyce zobaczymy jakiś czas po premierze. Zawsze można czekać na coś nowszego, teraz będziesz czekał na slima, potem na neo, potem na ps5 i w końcu nie kupisz niczego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, maverik001 napisał:

PS4 Neo ma być głównie pod telewizory 4k ???

 

jutro sie dowiemy. 

Na logike rzecz biorac - takie pozycjonowanie produktu nie ma sensu bo smiem domniemac ze wiekszosc grajacych ma jeszcze u siebie Full HD wiec zeby zachecic jak najwieksza liczbe grajacych i przy Full HD musi byc cos co bedzie przyneta dla graczy zeby chcieli wykladac kase. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×