Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@SephiroT Bajka to chyba tylko możliwa po kablu tryb kodowania FAST a nie INTERLEAVED. Operatora to nic nie kosztuje ale taka usługę dają standardowo bo klient może gubić pakiety. Przejście na Fast to zwykłe przełączenie w szafie sterującej(taki pajączek) Niektóre routery podają jaki mamy tryb. Kodowanie Fast znacząco zmniejsza nam pingi. Mogę w prosty sposób powiedzieć jak to działa jak ktoś chce

@Patricko jestem ciekawy jakie miałeś pingi do poszczególnych krajów ?

 

Jaki macie pingi do www.ps3site.pl ?

W komputerze uruchom - cmd - ping www.ps3site.pl -t

Edytowane przez literat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że mój poziom frustracji netem radiowym osiąga maksimum chciałbym Was prosić o opinie nt. internetów LTE. Praktycznie każda telefonia i polsat mają w ofercie, ale nie wiem jak to się sprawdza z konsolą.

 

Nie wymagam nieziemskich szybkości, chciałbym zwyczajnie żeby to stabilnie i dobrze działało z ps4, laptopami i telefonami.

 

EDIT: przeglądam oferty i wpadła mi w oko taka z play - z routerem tplink archer z 2 antenami. Ktoś z Was na tym działa, czy to wymaga jakichs dodatkowych usług, ustawień ze strony providera czy wszystko konfiguruje sie z automatu?

Edytowane przez azrael88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość usługi zależy od obciążenia i odległości od nadajnika. U siebie w niedużej miejscowości korzystam z oferty Play na kartę, na prędkości i pingi narzekać nie mogę, nawet przy złej pogodzie. Nie wiem jak teraz, ale ja miałem problemy z natem w polsacie/plusie, gdy testowałem lte od różnych operatorów. Przykładowy speedtest:

http://www.speedtest.net/my-result/5222811146

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość usługi zależy od obciążenia i odległości od nadajnika. U siebie w niedużej miejscowości korzystam z oferty Play na kartę, na prędkości i pingi narzekać nie mogę, nawet przy złej pogodzie. Nie wiem jak teraz, ale ja miałem problemy z natem w polsacie/plusie, gdy testowałem lte od różnych operatorów. Przykładowy speedtest:

http://www.speedtest.net/my-result/5222811146

A jak NAT? Musieli Ci coś przełączać czy od razu jest typ 2? Edytowane przez azrael88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu.

Super, a orientujesz się może czy play daje właśnie taką możliwość przetestowania usługi. Bo podpisywać umowę bez tego to trochę jak kot w worku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zajść do salonu i się zapytać, umowę jednak w przypadku wypożyczenia i tak będziesz musiał podpisać. Ja akurat pożyczyłem router+modem od znajomego, testowałem operatorów i zostałem w Playu na kartę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam speedtescik na konsoli? Czytalem przed chwila na portalu ze cos sie poprawilo po updacie w tej kwestii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a mi dzisiaj konsola instaluje uaktualnienie od nowa ... ale za to działa już poprawnie streaming na PC. 

Szału nie ma ale jest poprawa. Łącze 120/10 a konsola pokazuje ~70/7.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po aktualizacji jest jeszcze gorzej z prędkością ale lagow czy wysokiego pingu nie mam. Najlepsze jest to ze jak mam włączona konsole to np 3 gb ściągać się będzie 2 godziny a jak daje w tryb uśpienia parę minut i sciagniete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to zostało zaprojektowanie od początku.

W trybie spoczynku konsola zwalnia zasoby i w pełni przeznacza je na funkcje sieciowe. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj biorę lte plusa na próbę. Od kilku dni gram online poprzez plusowe lte z telefonu. NAT 3 tylko raz dał mi się we znaki, jak nie działała impreza głosowa. Ciekawostka, zresztą, bo przy dwóch osobach nie działała ale jak dołączyła trzecia to zaczęliśmy się słyszeć i było już bezproblemowo.

Edytowane przez azrael88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne połączenie szło przez tą trzecią osobę. Było tu już tłumaczone jak działa obejście NAT by Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne połączenie szło przez tą trzecią osobę. Było tu już tłumaczone jak działa obejście NAT by Sony.

Paradoksalnie internet z telefonu i tak jest lepszej jakości niż moja radiówka. Obczaję jak się będzie zachowywał lte z małym mobilnym routerem, no i czy będzie NAT 2 czy nadal 3. Nie ukrywam, ze mam dostęp do fajnej oferty z plusa z dużym 120gb limitem, lepiej żeby banglało jak trzeba :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe. Mój problem polega na tym, że niekiedy nie mogę połączyć się ze znajomymi z grze lub nawet w imprezie ze względu na problemy z siecią NAT. Mam router D-link i wyczytałem , że może to być wina nie przekierowanym/poblokowanych portów. Dzwoniłem do dostawcy internetu i powiedział, że nic nie mają poblokowane. Jakie porty należy odblokować w routerze i ewentualnie czy ktoś posaida router d-link żeby podowiedzieć jak można to zrobić ?

dziwna sprawa, ponieważ w COD BO3 nas połączyło, ale już w RB6 nie da rady...

Dobra porty niby odblokowane ale nic to nie dalo.

Edytowane przez Grassek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj pierwszy post w tym temacie. Tam masz wszystko. Nic nie musisz odblokowywać. Wystarczy że włączysz DMZ lub dodasz konsolę jako DMZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie internet z telefonu i tak jest lepszej jakości niż moja radiówka. Obczaję jak się będzie zachowywał lte z małym mobilnym routerem, no i czy będzie NAT 2 czy nadal 3. Nie ukrywam, ze mam dostęp do fajnej oferty z plusa z dużym 120gb limitem, lepiej żeby banglało jak trzeba :)

Używam LTE z Playa i wierz mi, że tak dobrego neta nie miałem po kablu jak w centrum miasta mieszkałem. Teraz jestem na spokojnej wsi, do nadajnika 1 km, prawie zawsze full speed, a router restartuje może raz na tydzień.

No, ale to wszystko zależy od lokalizacji. Jak masz spoko to inwestuj w antenę zewnętrzną (ja mam taką na parapecie) i będziesz mega zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam LTE z Playa i wierz mi, że tak dobrego neta nie miałem po kablu jak w centrum miasta mieszkałem. Teraz jestem na spokojnej wsi, do nadajnika 1 km, prawie zawsze full speed, a router restartuje może raz na tydzień.

No, ale to wszystko zależy od lokalizacji. Jak masz spoko to inwestuj w antenę zewnętrzną (ja mam taką na parapecie) i będziesz mega zadowolony.

 

Patricko, jestem akuratnie w trakcie testów lte plusa ale z małym śmiesznym minirouterem alcatela. No i wszystko gra i buczy. Konsola łączy się z routerem, NAT 2 i żadnych problemów. Komp podobnież. Zrobiłem test i wychodzi  25/10 Mb/s  a ping różnie: 20-50ms.

Jeśli przez weekend nic się nie spierd...li to dokupię jakiś fajny router z możliwością podpięcia zewnętrznej antenki i wreszcie będę miał spokój z internetami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam TP-LINK'a MR3420 (v2). Ale jakbym obecnie kupował to pomyślałbym może nad czymś nowszym, chociaż do domu lepsze i tak Ci niepotrzebne, bo ten w zupełności daje rady.

Tyle, że tutaj trzeba dokupić osobny modem LTE, ja mam Huaweia E3276, to jest jego minus, więc jak już coś teraz kupować to z wbudowanym portem na SIM.

 

Jak nie szkoda CI kasy to zobacz sobie te:

http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-4691_TL-MR6400.html

https://www.asus.com/pl/Networking/4GN12/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zonk... pomimo NAT2 nie działa impreza. Nie rozumiem :/

 

EDIT: taa, nie tylko ja muszę mieć dobre ustawienia sieci w konsoli żeby impreza działała, jak się wydaje.

Edytowane przez azrael88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie internet z telefonu i tak jest lepszej jakości niż moja radiówka. Obczaję jak się będzie zachowywał lte z małym mobilnym routerem, no i czy będzie NAT 2 czy nadal 3. Nie ukrywam, ze mam dostęp do fajnej oferty z plusa z dużym 120gb limitem, lepiej żeby banglało jak trzeba :)

Jeszcze chciałbym się do tego odnieść...

Bierz od razu ofertę bez limitu (tzn. regulamin zawsze mówi o jakimś limicie). 100 GB przy LTE leci jak szalone, jeszcze jeśli nie masz tam darmowych nocy w tym. Tzn. na początku sam zobaczysz jak używasz limity, ale bez darmowych nocy będziesz miał lipe pobrać patcha czy jakieś większe filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda internet LTE używając tylko do grania online ? Bez ściągania patchy itp. Powiedzmy grając mniej więcej dwie godziny dziennie jak to się przekłada na zużycie danych ? Z dziesięć giga miesięcznie wystarczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda internet LTE używając tylko do grania online ? Bez ściągania patchy itp. Powiedzmy grając mniej więcej dwie godziny dziennie jak to się przekłada na zużycie danych ? Z dziesięć giga miesięcznie wystarczy ?

Spokojnie wystarczy.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patricko, ja w tej chwili mam radiówkę z limitem 80gb. Dla mnie spokojnie wystarcza, YT oglądam sporadycznie, nie ściągam wielu filmów ani gier w dystrybucji cyfrowej więc na normalne surfowanie po sieci i granie online 100gb wystarczy bezproblemowo. Przez chyba 2 lata raz, może dwa razy zdarzyło mi się przekroczyć limit :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×