Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

QRWA problem jest poważny, niech wypowie się jakiś ekspert czy coś, bo chyba coś szlag trafiło i o graniu na weekend mogę sobie pomarzyć. HELP!.

 

Dzwoniłem na infolinie SEN. Doradzili abym przywrócił ustawienia domyślne w trybie bezpiecznym. Tak zrobiłem (instrukcje wysłali mi w mailu), konsola się wł na nowo, wybrałem profil SEN i nic. Ps4 funkcjonuje ale bez sieci. Kalendarz nie działa, trofea nie sprawdzę, w profil nie wejdę - NIC. Ps4 wykastrowane z funkcji sieciowych. Ok, wszedłem w tryb bezpieczny i tym razem wybrałem opcje "Odbudowa Bazy Danych". Odbudowanie trwało chwilę, po zalogowaniu - TO SAMO.

 

Dodam, że jak wczoraj grałem w Black Ops 3 to miałem chwilową awarie w dostawie internetu. Szybko jednak połączenie zostało wznowione. Od tej chwili TYLKO w PS4 nie mam NETA. Laptop, który korzysta z tego SAMEGO routera ma normalne połączenie. 

 

Co robić dalej... oczywiście w nadesłanej instrukcji polecali zrobić kopię zapasową danych, zainicjować system PS a potem pozmieniać porty w ustawieniach sieciowych. Na chwilę obecną nie chcę podejmować tak drastycznych kroków, może problem rozwiążę się bez tych konieczności, bo może okazać się że ktoś z forum pomoże, na co bardzo liczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, fin3st19 napisał:

Jakiś kod błędu?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

NW-31205-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kentucky no poważny problem weekend bez konsoli online... Weź wykorzystaj okazję i spędź czas z rodziną, bo gry to zło...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

EDIT: Podłączyłeś się na kablu może?Jak nie to spróbuj tak :24_stuck_out_tongue: (wszyscy wiemy, że łajfaj ssie na PS4 :P)

 

A później w ustawieniach zrób tak:

 

"

After plugging it in again, my PS4 was magically able to connect to the internet through my ethernet cable again.

The settings on my PS4 were still: a static IP address, Google's DNS servers; Primary: 8.8.8.8, secondary: 8.8.4.4.

"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednie podłączenie kabla sieciowego do PS - odpada. Konsole mam w drugim pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Kentucky napisał:

Bezpośrednie podłączenie kabla sieciowego do PS - odpada. Konsole mam w drugim pokoju.

 

Co za problem? ja mam kabel 20 metrów :24_stuck_out_tongue: Dziurę z ściance pykłem, kabelek poprowadziłmm pod listwami nawet NIC nie widać :1_grinning:

 

JAK ktoś mi mówi odpada, to tylko uśmiech na mej twarzy się pojawia :24_stuck_out_tongue:

Edytowane przez DigitalMan_PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

 

Co za problem? ja mam kabel 20 metrów :24_stuck_out_tongue: Dziurę z ściance pykłem, kabelek poprowadziłmm pod listwami nawet NIC nie widać :1_grinning:

 

JAK ktoś mi mówi odpada, to tylko uśmiech na mej twarzy się pojawia :24_stuck_out_tongue:

Masz rację. Tylko musiałem zrobić dosłownie przemeblowanie... Ale cóż wszystko gra. Czyli co wina routera?  Na to wychodzi. Ach z kupnem nowego muszę się jeszcze wstrzymać. Bo chciałbym wrócić do swojego hc roomu. Narazie muszę grać przez kabel.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WiFi ssie w ps4 tylko kabel jak coś

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Kentucky napisał:

Masz rację. Tylko musiałem zrobić dosłownie przemeblowanie... Ale cóż wszystko gra. Czyli co wina routera?  Na to wychodzi. Ach z kupnem nowego muszę się jeszcze wstrzymać. Bo chciałbym wrócić do swojego hc roomu. Narazie muszę grać przez kabel.

a probowales po prostu od nowa konfigurowac polaczenie internetowe lub chociaz zrobiles test sieci i cos sie pokazalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, SkibaPL napisał:

a probowales po prostu od nowa konfigurowac polaczenie internetowe lub chociaz zrobiles test sieci i cos sie pokazalo?

 

Tak tak. Testu sieci nie mogłem wgl zrobić bo połączenia nie było. A przy konfiguracji wyskakiwał błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z połączenia WiFi zasięg 98 %, wszystko ok gdy działa konsola i ewentualnie jakiś laptop. Do tego ustatwione mam stałe IP oraz po otwierałem porty choć w sumie nie wiem czy to działa po wifi. Problemy zaczynają się gdy dodatkowo 2 domowników korzystam z Wifi na androidzie. Wtedy mi zaczyna lagować i do tego spada zasięg wifi do 92-96% (skacze). W sumie macie jakiś pomysł jak to ogarnąć. Router to jakieś gówienko co dostałem od dostawcy internetu. Netis wf 2411l, internet 50/50 mb.

Zastanawiam się czy to coś dam jak jakoś im ograniczę przepustowość czy lepiej kupić nowy router?

O przewodzie myślałem ale bym musiał przewiercić 2 ściany i jakoś średnio mi się chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! 

 

Mamy pytanko czy jak kupię taki internet: 

http://www.play.pl/oferta/play-internet/internet-na-karte/starter-4glte-modem/ - a do niego do kupię : http://www.mediaexpert.pl/routery-3g-4g-lte/router-tp-link-tl-mr3420-v2,id-13709. Podłączę  ten internecik do routera a z routera puszczę kablem sieciowym do konsoli to internet będzie hulał aż miło ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Korzystam z połączenia WiFi zasięg 98 %, wszystko ok gdy działa konsola i ewentualnie jakiś laptop. Do tego ustatwione mam stałe IP oraz po otwierałem porty choć w sumie nie wiem czy to działa po wifi. Problemy zaczynają się gdy dodatkowo 2 domowników korzystam z Wifi na androidzie. Wtedy mi zaczyna lagować i do tego spada zasięg wifi do 92-96% (skacze). W sumie macie jakiś pomysł jak to ogarnąć. Router to jakieś gówienko co dostałem od dostawcy internetu. Netis wf 2411l, internet 50/50 mb.

Zastanawiam się czy to coś dam jak jakoś im ograniczę przepustowość czy lepiej kupić nowy router?

O przewodzie myślałem ale bym musiał przewiercić 2 ściany i jakoś średnio mi się chce.

Router netis to największe scierwo, moc 92-96 bez przesady... Ja na 60 grywałem i było ok. a swoją drogą to każdy wie że tylko kabel, WiFi to ściera (skoro masz router blisko konsoli to łącz kablem)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Witam wszystkich! 

 

Mamy pytanko czy jak kupię taki internet: 

http://www.play.pl/oferta/play-internet/internet-na-karte/starter-4glte-modem/ - a do niego do kupię : http://www.mediaexpert.pl/routery-3g-4g-lte/router-tp-link-tl-mr3420-v2,id-13709. Podłączę  ten internecik do routera a z routera puszczę kablem sieciowym do konsoli to internet będzie hulał aż miło ? 

Nie mogę otworzyć linku z ofertą play ale i tak rada prosta, MUSISZ WIEDZIEC jaki masz modem (dokładny model) wchodzisz na stronę tplinka i sprawdzasz czy ten router obsługuje ten modem (do tego routera możesz podłączyć pod USB tylko i wyłącznie modem z listy od producenta, jeżeli nie ma go na liście to router go nie rozpozna) i tyle cała filozofia...

Więc na poczatekupewnij się jaki modem dają...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modem to  Huawei 3372 z listy wynika że powinien działać, dzięki za pomoc chyba sobie sprawię takie cacko :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten router z TP-Linka łyka prawie każdy modem. Ten Huawei będzie działał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten router z TP-Linka łyka prawie każdy modem. Ten Huawei będzie działał...

Prawie każdy to pojęcie względne, na stronie producenta jest dokładna lista więc nie musimy gdy ac czy działa czy nie...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z ta predkoscia w ps4? Ja mam neta 150Mb/s, na speedtescie na kompie przez wifi wychodzi mi najczesniej 138ms/s down i 10mb/s up.

 

W konsoli polaczonej z ruterem kablem w tescie wychodzi mi jakies 20mb/s dow i 8-10 up.

 

Co zrobic zeby konsola korzystala w pelni z przepustowosci lacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to jest z ta predkoscia w ps4? Ja mam neta 150Mb/s, na speedtescie na kompie przez wifi wychodzi mi najczesniej 138ms/s down i 10mb/s up.

 

W konsoli polaczonej z ruterem kablem w tescie wychodzi mi jakies 20mb/s dow i 8-10 up.

 

Co zrobic zeby konsola korzystala w pelni z przepustowosci lacza?

Wejdź w ustawienia routera i albo:

Odblokuj porty lub

Ustaw DMZ na adres IP z konsoli lub

Zadzwon do operatora aby odblokowal porty dla PS4

Ale prawda jest taka że infrastruktura PSS leży więc co nie zrobisz to i tak będzie dupa

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem ta jak napisales i cos widac po kilku testach pokazuje mi dow od 30-100mb/s wiec chyba cos ruszylo?

 

te DMZ to jest dokladnie co? bo tez ustawilem pod moja konsole, jakie porty odblokowac pod ps4? ja wzialem 80, 433, 1935,3478, cos jeszcze?

 

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobiłeś DMZ to już nic więcej nie musisz... Czyli ustawiles ręcznie IP w konsoli i w routerze wkleiłem to IP jako DMZ tak?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawie każdy to pojęcie względne, na stronie producenta jest dokładna lista więc nie musimy gdy ac czy działa czy nie...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Strona producenta nie uwzględnia modeli obsługiwanych po zmianie oprogramowania na alternatywne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, mesutOzim napisał:

Modem to  Huawei 3372 z listy wynika że powinien działać, dzięki za pomoc chyba sobie sprawię takie cacko :) 

 

Posiadam, bardzo przyjemny sprzęt.

Podpięty pod router MikroTik i dorzucona antena ;)

Aero2 z wykupionym pakietem mi łapie 60/20 :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy każdym włączeniu konsoli wyskakuje mi powiadomienie, że kabel sieciowy nie jest podłączony?

Konsola podłączona jest stale kablem do routera.

Ktoś ma pomysł czemu się tak dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam pytanie . Mam Connect Box od UPC od jakichs 2 tyg. Dzialalo wszystko. A od wczoraj dupa. Ani konsola po kablu ani wi fi na zadnym urzadzeniu. Na konsoli błąd CE-33984-7 . Nie wiem czy dobrze wnioskuje ale chyba zadno z urzadzen nie moze uzyskac IP. Co sprovowac pozmieniac w konfiguracji tego boxa ? Jakies DNSy ,otwieranie portow itd. Dodam jak juz kiedys pisalem ze jestem prawie calkiem zielony w tych sprawach .

Wysłane z mojego Picasso przy użyciu Tapatalka

Moge dodac ze reset routera nie pomaga tez . A nikt z nim nic nie robil zanim przestal dzialac jak powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze mało konkretów ale nawet nie wiem co napisać więcej. Co odkryłem to to że tv ,laptop czy telefon łączą się z wi fi po jakichs 30 min od włączenia internetu w urządzeniu, i to nie zawsze . Tyle czasu zajmuje uzyskanie IP O.o

Wysłane z mojego Picasso przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×