Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie taki jest problem, że nawet jak podlacze kabel pod ten nie-ineowy router to polaczenie jest wolniejsze. A nie wiem dlaczego jeśli podłączam dwa kable np. Inea Router<->router wifi i inea Router<->ps4 to ten drugi za cholere nie działa, nie wyswietla polaczenia ani swiatelko się na routerze nie pali, że podłaczone. tylko jedno może byc. Coś czytałem o jakims klonowaniu, ale nie wiem oco chodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ogromny problem z Ps4, otóż gdy jestem na imprezie i gram online nagle wywala mnie z imprezy i gry. Resetowalem pleja i router (gram na kablu)  ale to nie pomaga i wywala co kilka minut. Od razu po wywaleniu zrobiłem test Internetu na ps4 i wszystko było ok, nie zerwało połączenia z internetem. Mam tak od nie dawna. Macie jakieś pomysły co zrobić?  A może co coś z plejem?  Bo to pierwszy model z 29 Xi 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest ze ściąganiem plików w Niemczech ? wiem że są kary za ściąganie filmów i muzyki, ale za ściąganie gier z psstore nic mi nie grozi prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeeee???? Ale o co chodzi??

Nie wiem czy jesteś poważny czy trollujesz. Przecież za licencję na gry z PSStore płacisz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii internetów LTE: od ponad miesiąca śmigam na LTE z Plusa. Router TPlink Archer mr200. Konsolka do routera po kablu, laptoki i telefony po fifirifi.

Konsola średnio wyciąga 25-30mb/s, ping 20-40ms, NAT2, działa toto stabilnie i nie ma żadnych problemów. Router pokazuje zasięg 3 z 4 kresek, ale ustawiłem go za tv blisko ściany. Pewnie gdyby leżał na parapecie wyniki byłyby lepsze. Raptem raz go resetowałem, nie było potrzeby częściej.

Reasumując: j.ebać radiówkę, wreszcie mam net, który jest stabilny i spełnia moje oczekiwania :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, azrael88 napisał:

W kwestii internetów LTE: od ponad miesiąca śmigam na LTE z Plusa. Router TPlink Archer mr200. Konsolka do routera po kablu, laptoki i telefony po fifirifi.

Konsola średnio wyciąga 25-30mb/s, ping 20-40ms, NAT2, działa toto stabilnie i nie ma żadnych problemów. Router pokazuje zasięg 3 z 4 kresek, ale ustawiłem go za tv blisko ściany. Pewnie gdyby leżał na parapecie wyniki byłyby lepsze. Raptem raz go resetowałem, nie było potrzeby częściej.

Reasumując: j.ebać radiówkę, wreszcie mam net, który jest stabilny i spełnia moje oczekiwania :)

J.ebac nie J.ebac. Radiówkę mam przynajmniej bez limitu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LTE już w większości sieci jest z opcją bez limitu. Owszem, regulamin jakiś limit tam daje, ale mi jeszcze ani razu nie odcieli neta, a czasami leciałem ostro.

Radiówki od dawna stoją w miejscu z technologią, a mobilne się rozwijają. LTE co prawda światłowodem nie jest, ale i tak jest wypas w porównaniu z tym co było jeszcze kilka lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Patricko napisał:

 

LTE już w większości sieci jest z opcją bez limitu. Owszem, regulamin jakiś limit tam daje, ale mi jeszcze ani razu nie odcieli neta, a czasami leciałem ostro.

 

Radiówki od dawna stoją w miejscu z technologią, a mobilne się rozwijają. LTE co prawda światłowodem nie jest, ale i tak jest wypas w porównaniu z tym co było jeszcze kilka lat temu.

Patricko błagam proszę, internet BEZ limitu to tak naprawdę limit 100 GB... Zależy kto co i jak :24_stuck_out_tongue: ja mam duży dysk 3TB w PS4 i jadę TYLKO na cyfrówkach więc dzięki za taki no limit ;)

Aaaa no i w regulaminie np. w Orange jest takie piękne sformułowanie, że ORANGE może nałożyć sankcje (zwolnić tobie neta) w momencie GDY ZAGRAŻASZ stabilności łącza... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym wiele razy, nie piszesz niczego nowego, także nie mądruj.

Pobieranie gier można puścić po 00:00 jak się ma darmowe noce, wtedy nie ma żadnych ograniczeń. Ja już tak robię od bardzo dawna i się przyzwyczaiłem. Patche pobieram jak leci, a gry w nocy, chyba że mnie ciśnie to też puszczam normakbei. Jak się używa LTE z głową to nigdy limitu nie braknie.

Po drugie, LTE jest skierowane dla osób, które nie mają innej opcji, głównie kabla. Miałem do wyboru radio albo mobilny, wziąłem mobilny bo w przypadku radia wystarczy deszcz albo śnieg i już są problemy z netem, szczególnie jak się trafi na operatora co nawet anteny nie odśnieża. A takich jest sporo.

Druga sprawa, że u jednego będzie działać lepiej radio, a u drugiego mobilny. Wszystko tutaj niestety zależy od miejscowości.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Patricko napisał:

 

Pisałem o tym wiele razy, nie piszesz niczego nowego, także nie mądruj.

 

Pobieranie gier można puścić po 00:00 jak się ma darmowe noce, wtedy nie ma żadnych ograniczeń. Ja już tak robię od bardzo dawna i się przyzwyczaiłem. Patche pobieram jak leci, a gry w nocy, chyba że mnie ciśnie to też puszczam normakbei. Jak się używa LTE z głową to nigdy limitu nie braknie.

 

Po drugie, LTE jest skierowane dla osób, które nie mają innej opcji, głównie kabla. Miałem do wyboru radio albo mobilny, wziąłem mobilny bo w przypadku radia wystarczy deszcz albo śnieg i już są problemy z netem, szczególnie jak się trafi na operatora co nawet anteny nie odśnieża. A takich jest sporo.

 

Druga sprawa, że u jednego będzie działać lepiej radio, a u drugiego mobilny. Wszystko tutaj niestety zależy od miejscowości.

jaką prędkość ma twój internet mobilny, jest stała czy zmienia się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DL 20mb/s, UP 13mb/s.

W przypadku mobilnego zawsze jest zmienna, najlepiej w nocy, najgorzej w środku dnia (godziny szczytu).
Jednak ja mieszkam na wiosce i nadajnik mam w odległości max 2 KM. Także u mnie prędkość jest praktycznie stała non-stop.
Jak spada to i tak do 10mb/s co jest praktycznie nieodczuwalne. Podczas grania pingi nigdy mi nie skakały, zawsze stałe, bez względu na porę.
Nawet jak kiedyś była awaria i miałem 1mb/s to grałem bez żadnego problemu w każdą grę online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie używam neo do 10mb i cały czas jest 9/1, tak myślałem żeby wziąć LTE na okres próbny i zobaczyć jaka będzie różnica, pewnie wszystko zależy gdzie jest nadajnik i jaki będzie sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tutaj możesz sprawdzić jakie są nadajniki wokół Ciebie, da Ci namiar która sieć powinna najlepiej u Ciebie pracować (acz nie jest to pewnikiem).

Mapa BTS'ów: http://beta.btsearch.pl/

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktos chce sie pobawic z mobilnym netem, to można kupic starter z play z internetem w zestawie, i na zrootowanym telefonie uruchomić cmd i wpisac konende na ping do jakiegokolwiek adresu. Kiedyś rozliczanie internetu działało tak, ze póki nie zakończyło się połączenia to nie ściągnało MB z pakietu, więc można było ciągnąć po kilkanascie gb i więcej. Nie wiem czy nadal to tak działa, ale uprzedzam ze w abonamencie napewno to NIE działa.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko.

czy ktos z Was gra moze online posiadajac pakiet danych neta typu 35gb ? jezeli tak, ile transferu zje rozgrywka online

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 25.06.2016 o 00:06, Patricko napisał:

Pisałem o tym wiele razy, nie piszesz niczego nowego, także nie mądruj.

Ależ ja się zgadzam, że jak jest wieć i radio to wolę mobilke, ale też chcę wiedzieć jak to jest?

12 minut temu, sitee napisał:

mam pytanko.

czy ktos z Was gra moze online posiadajac pakiet danych neta typu 35gb ? jezeli tak, ile transferu zje rozgrywka online

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie zakupiłem kabel sieciowy. Po podłączeniu do modemu jeden koniec , drugi do plejki ,internetu nie ma. Na modemie wszystkie diody świecą się na zielono ale ostatnia powinna na pomarańczowo dlatego też coś nie ma tego neta. Podłączając ten sam kabel do routera, wifi śmiga elegancko. W czym tu jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Może modem robił za bridga i dane dostępowe były zapisane w routerze. Może masz limitowaną ilość urządzeń (po adresie MAC) i trzeba albo łaczyć się kablem przez router, albo zadzwonić do dostawcy i podać mu MACa Plejki. A może to wina Pokemonów? ;) za mało informacji podałeś - dostawca, sprzęt...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SephiroT napisał:

Do skasowania

 

Hahahahah najważniejszy post z całej dyskusji ;)

 

Dam jedną radę PONAD wszystko kabel, po wifi PS4 ssie... (a raczej nie ssie :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram posiadając lte od 4 lat czy nawet więcej czasu, wiadomo  na początku był problem z rozłączaniem , ale technologia na tyle się rozwinęła zarówno sieć jak sprzętowa , oraz bez limitu transfer, że teraz jest naprawdę dobrze.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko.

czy ktos z Was gra moze online posiadajac pakiet danych neta typu 35gb ? jezeli tak, ile transferu zje rozgrywka online

Trochę późno odpisuję, ale cóż...

Mniej więcej wychodzi 1 GB z hakiem na 10 godzin grania. Mówimy oczywiście stricte o samym online, nic innego. Jak robisz przy okazji inne rzeczy w tle to wiadomo, że będzie więcej.

Kiedyś grałem przy 20 GB na miesiąc i spokojnie dawałem rady. Jak nie grasz w gry typowe always online (Destiny), to przy odpowiednim zarządzaniu nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 20.07.2016 o 01:11, Patricko napisał:

 

 

Trochę późno odpisuję, ale cóż...

 

Mniej więcej wychodzi 1 GB z hakiem na 10 godzin grania. Mówimy oczywiście stricte o samym online, nic innego. Jak robisz przy okazji inne rzeczy w tle to wiadomo, że będzie więcej.

 

Kiedyś grałem przy 20 GB na miesiąc i spokojnie dawałem rady. Jak nie grasz w gry typowe always online (Destiny), to przy odpowiednim zarządzaniu nie powinno być problemu.

dzięki bardzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam problem. Otóż wczoraj gdy grałem w Calla, naglę rozłączyło mnie z gry i wyrzuciło do menu głównego. Powód był prosty - problem z siecią, konkretnie to z routerem. Ogarnąłem to i gdy dzisiaj włączyłem konsole, pojawił się kolejny problem - nie mogę korzystać z funkcji sieciowych. Wszystkie gry z plusa zablokowane tak samo jak aplikacje typu Netflix, youtube itp. Nie mogę nawet przejść do trybu online. Próbowałem przywrócić licencje ps4 (w ustawieniach) to pojawił się komunikat , że nie mogę się połączyć z siecią. O co chodzi? Co robić? W czym jest problem? Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź.

 

P.S próbowałem reset routera nadal to samo. Co ciekawe laptop bezproblemowo widzi router, tylko na konsoli jakby internetu nie było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×