Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dodając konsole do dmz jest jakaś różnica czy konsola będzie posiadała IP z puli DHCP a z poza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zewnątrz nie będzie problemu bo jest przekierowanie "na sztywno". Gorzej może być z wykrywaniem konsoli po lanie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po ostatniej aktualizacji zauważyłem, że robiąc speedtest na konsoli prędkość oscyluje w okolicach 5mb/0,5 natomiast mój net to 150mb. Robiąc test na innych urządzeniach pokazuje mi maksa. Wczoraj grając w PESa gościu zwyzywał mnie od lagerów itp. Moje pytanie jest następujące czy jest coś z moją sieciówką w konsoli czy tak każdy ma, że nie pokazuje mu pełnej wartości. Przed aktualizacją nie było takich jaj i grało się zajebiście. Jaka może być przyczyna. Ściąganie też idzie masakrycznie kiedyś chulało aż miło, a teraz tj udręka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy na konsoli faktycznie zaniżają wartości połączenia ale nie aż tak drastycznie. Zanim zaczniesz podejrzewać konsole zrób factory reset routera.

Edytowane przez TrueGrand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha informatyka to nie mój konik...jaśniej proszę? to dlaczego jak wepnę lapka po kablu do tego samego routera śmiga pełną parą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pany, otóż mam mały problem z nowo zakupionym Routerem.
W sumie nie wiem czy to właściwy temat ale po części chyba tak bo chodzi o łączenie min. z PS4.
Model Routera to NETGEAR WRL3500V2
Chodzi o to że wczoraj wieczorem przyszedłem z nim po pracy do domu, podłączyłem go, router się skonfigurował(był już używany u kogoś innego) i chodził, między jednym pokojem a drugim jest dosyć gruba ściana więc zasięg był tylko do od 60 do 70%, to i tak nieźle bo myślałem że będzie gorzej.
Pograłem ze trzy godziny po sieci i wszystko śmigało ok, sprawdzałem co jakiś czas jakość połączenia ping 17 ok 10/11Mbps.
Dzisiaj rano włączam konsolę i co chwile zrywa połączenie, prędkości bardzo słabe, nie jestem w stanie sięgnąć do 1Mbps, od czasu do czasu tylko na chwile się poprawi do 9Mbs i rozsądnych pingów a potem i tak zrywa.
Sprawdzałem WiFi komórkowo i też ta sama sytuacja nawet stojąc obok routera, także to nie kwestia zasięgu.
Router chodził całą noc, czy to możlwe że się nagrzał i to dlatego tak się dzieje? Gdzieś czytałem że różne routery różnie reagują. 
Wydaje mi się że to bezsensu ale różne dziwy widziałem i jestem w stanie w to uwierzyć.
Wyłączyłem go i sprawdzę na nowo jak wrócę z pracy. Ale w międzyczasie chciałbym poszukać innej istoty problemu.

PS. ustawiałem też adresy itd. ręcznie, sytuacja się nie poprawiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli konsole i pc podłączył do jednego routera mobilnego, to dupa, a nie test. Wszystko poszło po LANie.

Wysłano z Lumia 920

Faktem jest, że kompletnie o tym nie pomyślałem. W sumie bardziej zależało mi na sprawdzeniu czy mój Surface pociągnie grę zdalną (wg wymagań ma procka poniżej rekomendacji i ramu na styk) ale w takim razie pobawie się tym ponownie. Polacze konsolę i tablet do osobnych sieci i obie będą na LTE. Wtedy będzie już pewność czy się da czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, otóż mam mały problem z nowo zakupionym Routerem.

W sumie nie wiem czy to właściwy temat ale po części chyba tak bo chodzi o łączenie min. z PS4.

Model Routera to NETGEAR WRL3500V2

Chodzi o to że wczoraj wieczorem przyszedłem z nim po pracy do domu, podłączyłem go, router się skonfigurował(był już używany u kogoś innego) i chodził, między jednym pokojem a drugim jest dosyć gruba ściana więc zasięg był tylko do od 60 do 70%, to i tak nieźle bo myślałem że będzie gorzej.

Pograłem ze trzy godziny po sieci i wszystko śmigało ok, sprawdzałem co jakiś czas jakość połączenia ping 17 ok 10/11Mbps.

Dzisiaj rano włączam konsolę i co chwile zrywa połączenie, prędkości bardzo słabe, nie jestem w stanie sięgnąć do 1Mbps, od czasu do czasu tylko na chwile się poprawi do 9Mbs i rozsądnych pingów a potem i tak zrywa.

Sprawdzałem WiFi komórkowo i też ta sama sytuacja nawet stojąc obok routera, także to nie kwestia zasięgu.

Router chodził całą noc, czy to możlwe że się nagrzał i to dlatego tak się dzieje? Gdzieś czytałem że różne routery różnie reagują. 

Wydaje mi się że to bezsensu ale różne dziwy widziałem i jestem w stanie w to uwierzyć.

Wyłączyłem go i sprawdzę na nowo jak wrócę z pracy. Ale w międzyczasie chciałbym poszukać innej istoty problemu.

PS. ustawiałem też adresy itd. ręcznie, sytuacja się nie poprawiła.

Kanał nadawania próbowałeś zmienić? Może masz syf w eterze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj rano i faktycznie to wygląda na kwestię kanałów, tylko że zmienianie ręcznie nic mi nie daje, bo na jakąkolwiek sieć bym się nie ustawił to ona automatycznie się "zapycha".
Dla przykładu, pokazuje mi w programie że kanał 13 jest teraz najlepszym wyborem, przełączam się na dany kanał i od razu kanał się zatyka a ten który zwolniłem rośnie w siłę :biggrin:
W automacie zdaje się to w ogóle nie działać bo i tak pokazuje mi kanał ostatnio ustawiony.
Używam tego programu właśnie co proponuje Jaca.
Czy na innym routerze mogłoby się to zmienić? Pytam bo mogę do piątku oddać ten Netgear ;\

Edytowane przez Ivraas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj rano i faktycznie to wygląda na kwestię kanałów, tylko że zmienianie ręcznie nic mi nie daje, bo na jakąkolwiek sieć bym się nie ustawił to ona automatycznie się "zapycha".

Dla przykładu, pokazuje mi w programie że kanał 13 jest teraz najlepszym wyborem, przełączam się na dany kanał i od razu kanał się zatyka a ten który zwolniłem rośnie w siłę :biggrin:

W automacie zdaje się to w ogóle nie działać bo i tak pokazuje mi kanał ostatnio ustawiony.

Używam tego programu właśnie co proponuje Jaca.

Czy na innym routerze mogłoby się to zmienić? Pytam bo mogę do piątku oddać ten Netgear ;\

Kanał się "zatyka" bo zaczynasz go używać, a ten który jest wolny "rośnie w siłę" ;) więc wskazania softu są poprawne. Zrób mu jeszcze upgrade softu, ewentualnie zainstaluj mu coś alternatywnego - tomato. Ten model miał problemy niestety z wifi na oryginalnym sofcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bawię się w takie coś, router tak naprawdę nie jest jeszcze mój. Jeszcze go uwalę i będę zmuszony go kupić :biggrin:
Tak jak mówiłem, czyli rozumiem że jak zmienię router na jakiś inny to problem zniknie? Poleciłbyś jakiś normalny router do którego nie będę musiał instalować alternatywnego oprogramowania?

Kuźwa, to póki co wracam na kabel...

Edytowane przez Ivraas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bawię się w takie coś, router tak naprawdę nie jest jeszcze mój. Jeszcze go uwalę i będę zmuszony go kupić :biggrin:

Tak jak mówiłem, czyli rozumiem że jak zmienię router na jakiś inny to problem zniknie? Poleciłbyś jakiś normalny router do którego nie będę musiał instalować alternatywnego oprogramowania?

Nie wiem ile $ chcesz przeznaczyć, ale looknij na te modele - Asus RT-AC51U i TP-Link Archer C2...
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha informatyka to nie mój konik...jaśniej proszę? to dlaczego jak wepnę lapka po kablu do tego samego routera śmiga pełną parą?

Trudno powiedzieć. Dlatego warto pierw zresetować router.Poszukaj małego otworu z napisem reset, włóż wykałaczką i przytrzymaj 10 sekund aż zapalą się wszystkie diody.

Jeśli to nie pomoże można będzie podać konsoli inne DNSy, czy przekierowac porty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile $ chcesz przeznaczyć, ale looknij na te modele - Asus RT-AC51U i TP-Link Archer C2...

Tak do 200zł, może nieznacznie przekroczyć.

Przyjrzę się tym modelom. 

 

Routerek MikroTik i wszystko można ustawić pod siebie.

Ja mam ten model i jestem bardoz zadowolony.

http://routerboard.com/RB951G-2HnD

Czytałem chwilę o MikroTikach, ludzie zadowoleni w pełni, ale 300zł to trochę za dużo, w tym okresie panują u mnie ciężkie wydatki :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po aktualizacji 3.50 teraz w testach wreszcie mam pełną moc połączenia z abonamentu 250/250,

jedynie upload "mniejszy" i wyżej nie chce wskoczyć, pozdr.

 

9c1fd86df6a69dfemed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAT 1 - masz neta tylko dla konsoli czy kombinowałeś z IP z poza DHCP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie, podpiąłem bezpośrednio do modemu, przez router z NAT2 mam tak o 10Mbps mniej. pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów używa routera dasan h640gw i przy połączeniu konsolki po Wi-Fi dostaje komunikat o błędzie fragmentacji IP ? Dodam że ustawienia dmz , przekierowania portów itp nic nie dało. Usługodawca nie widzisz problemu.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fragmentacja pakietów = MTU do ustawienia.

Tylko czy wina jest po stronie ustawień routera? Czy po winie usługodawcy ?? Korzystałem kiedyś z jakiegoś filmiku instruktażowego i wyszło miernie.. Czy ktoś pomoże ?

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Dodam że w routerze MTU nie zmienie.

Edytowane przez Raflik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ekipa, szukam pomocy w kwestii sieciowej.

Mam internet w sieci Inea, od nich dostałem modem Alcatel Lucent - niestety nie udostepnili wifi dlatego kupilem swoj router (asus/wczesniej - tplink), który załączyłem przez gniazdko WAN - działa super, ale jest jeden problem - internet mam wykupiony 150mbs a przy mierniku wyswietla miedzy 20 a 50, inaczej jest kiedy podłaczam kablem docelowo pod ten ichniejszy modem wtedy gładkie 150+. Jak zadziałać z tym? kompletnie się nie znam, nawet nie wiem co w google wpisac :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kablu zawsze jest najlepszy wynik, po wi-fi u mnie tez na konsoli mam polowe abonamentu, jak nie 1/3... wynika to przede wszystkim z ograniczeń karty sieciowej wi-fi w ps4, która obsługuje standard 802.11n 2.4Ghz , czyli jak na dzisiejsze możliwości naszych routerów, które lata już w 802.11ac to bardzo słabo :(

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi#Standardy_w_sieciach_bezprzewodowych

pozdr

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli konsolę puszczasz po Wi-Fi to jest tak jak pisał @listek200 chociaż ja na swoim MikroTik'u osiągam 90mb/s wi-fi. ...ale WI-Fi to zawsze będzie gorsze i tyle.

Zacytuję klasyka:

Wi-Fi ssie pałkę!! Tylko kabel!!

 

Jeżeli będziesz chciał puszczać konsolę po kablu to na modemorouterze czy też samym routerze od Inea ustaw IP swojego routera jako DMZ. Powinno być lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×