Skocz do zawartości
DaraS

FORMUŁA 1

Rekomendowane odpowiedzi

Weekend zapowiada się wybornie, F1 i Mugello :D

Teraz pytanie na co nie zdążę, a na czym będę w robocie :) Na szczęście Mugello 12h, także coś się zawsze zobaczy.

Pytanie, który pojedzie Robcio, czy na starcie czy na finishu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jedną zmianę mogą przebywać w samochodzie max 2h więc spokojnie go zobaczysz... no chyba że Prokop wcześniej samochód rozwali :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby na odwrót nie było, bo znów debilizmy Januszy w necie będziemy czytać. Wierzę w Robcia całym sercem, a tor to jego naturalne środowisko. Prokop niech się uczy od mistrza, bo może nie mieć więcej okazji :)

BTW.

Oglądałem sobie memoriale Colina McRae na YT i to co ten gość wyprawiał to masakra. Ale Robert na rajdach też mi go trochę przypominał, czyli cisnąć na maksa inaczej nie ma to sensu. Za to go ludzie pokochali właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz leci jakiś otwarty trening z tego co widzę.

Kurcze, ale się cieszę, Robert wraca tam gdzie jego miejsce czyli tor wyścigowy, do tak fajnej serii i super samochodu.

Kij z tym F1.

 

Czy ta seria podlega jakoś pod WEC? Może ktoś mi to wytłumaczyć jak to wygląda?

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łopatke ma tylko na lewej ręce? Bo widać, że prawa w ogóle się nie rusza, znaczy palce.

Świetnie znów go widzieć na torze. Gdziekolwiek się nie pojawi to zainteresowanie wzrasta masakrycznie. Ciekawe czy ten wyścig to ma być dla niego test przed czymś większym :)

Teraz leci jakiś otwarty trening z tego co widzę.

Kurcze, ale się cieszę, Robert wraca tam gdzie jego miejsce czyli tor wyścigowy, do tak fajnej serii i super samochodu.

Kij z tym F1.

Czy ta seria podlega jakoś pod WEC? Może ktoś mi to wytłumaczyć jak to wygląda?

To jest otwarta seria dla wszystkich, amatorów i profesjonalistów, masz fure i fundusze to jedziesz. Ale nie ma raczej nic wspólnego z FIA czy innymi oficjalnymi mistrzostwami.

Dla mnie te wyścigi służą bardziej dopracowaniu talentu, albo szukaniu ich.

Co by nie było, świetne miejsce, żeby Robert mógł się znów rozruszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jest mały błąd (chyba błąd?) , bo przy Kubicy jest flaga Monaco

Z tego co wiem, to on jest mieszkańcem Monako od bardzo dawna, ma chyba też obywatelstwo. Może mieć to także związek z licencją wyścigową. Oczywiście to tylko domysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli to taka możliwa przepustka do World Endurance Championship czy prestiżowej Blancpain GT, kurczę chętnie zobaczyłbym Roberta w Le Mans np.

Ważne że wrócił na tor, oby na długo, jakoś już nie mam ciśnienia żeby go z powrotem zobaczyć w F1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do F1 raczej na pewno nie pójdzie, nie z tym kikutem. Zresztą on sam zdecyduje co będzie dla niego najlepsze, nie internet :)

Ja osobiście bardzo bym chciał by poszedł do DTM albo WTCC czy coś w ten deseń. Tym bardziej, że w Mercedesie w DTM już na niego czekali.

Co będzie to czas pokaże, na razie mamy Mugello :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to on jest mieszkańcem Monako od bardzo dawna, ma chyba też obywatelstwo. Może mieć to także związek z licencją wyścigową. Oczywiście to tylko domysły.

Licencje wyścigowa ma akurat Polską :D Więc myślę że to po prostu mały błąd :p

A co do przyszłości to na pewno nie pójdzie do WTCC i raczej nie do DTM (podobnie się wypowiadał o obu seriach ) prędzej właśnie do WEC bo to są zawody najwyższej rangi (dawać go do jednego Prosiaka razem z Webberem :p)

A co do zmiany biegów to Robert ma dwie łopatki pod lewą ręką.

Edytowane przez Elliot778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Licencje wyścigowa ma akurat Polską :biggrin: Więc myślę że to po prostu mały błąd :P

Miałem na myśli to, że polska licencja wyścigowa mogła mu wygasnąć z racji tak długiej przerwy na torach i musi jeździć na tej monakijskiej, która nie straciła ważności. Zresztą kto tam wie jak to wygląda. Na pewno czescy koledzy nie popełniliby takiej gafy z flagą :biggrin:

BTW, na dzień dobry RK dostał od organizatorów 30 kilogramowy balast, żeby zmniejszyć jego przewagę.

Edytowane przez michal71284

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie przypadkiem dlatego żeby wyrównać wagę i balans z Prokopem? bo ten mały nie jest a jemu odjąć raczej ciężko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Is It true that 30 additional Kg are added to Team #777 car? Just because R.Kubica is driving it?

The Balance of performance is set per class/type of car and not for drivers

Wyjaśnione. Gutowski napisał, że dostał za nazwisko. Świetny przykład by nie brać tego gościa na serio :biggrin:


 

 

raczej nie do DTM (podobnie się wypowiadał o obu seriach )

Akurat o DTM wypowiadał się dość ciepło. Mówił, że samochody mają spory docisk i że ich jedynym problemem jest niedosyt mocy na prostych. Chwalił też konkurencyjność kierowców, coś tam mówił o tym, że większość stawki stać na wygranie wyścigu i pod tym względem jest dość ciasno.
 

 

prędzej właśnie do WEC bo to są zawody najwyższej rangi (dawać go do jednego Prosiaka razem z Webberem :P)

Polecam artykuł, który skrobnął Sokół. Jest tam wzmianka o dzieleniu jego Porsche z Alonso i Kubicą.

http://sokolimokiem.com/mark-webber-moja-podroz/

Edytowane przez michal71284

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze coś takiego, ale ile w tym prawdy to nie wiem, bo to też pisał jakiś Janusz w komentarzu :)

Balast jest przyznawany za klasę zawodnika, są zasadniczo w Endurance trzy Gold, Silver, Bronze. Gold to taki bardzo dobry kierowca, z doświadczeniem i bardzo szybki, Silver nieco gorszy itd. O przyporządkowaniu do klasy decyduje historia startów. Dla kierowców z przeszłością F1 jest dodatkowa kategoria Diamond, pod którą podpada Robert. Z racji, że jest jedynym kierowcą Diamond, przyznany mu został balast w ramach wyrónywania szans pozostałych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat o DTM wypowiadał się dość ciepło. Mówił, że samochody mają spory docisk i że ich jedynym problemem jest niedosyt mocy na prostych. Chwalił też konkurencyjność kierowców, coś tam mówił o tym, że większość stawki stać na wygranie wyścigu i pod tym względem jest dość ciasno.

 

Powiedział też coś ważniejszego , nie są to zawody najwyższej rangi to jest o statusie Mistrzostw Świata a tylko to go interesuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że nie są o statusie mistrzostw świata, skoro dzieli je przepaść jeśli chodzi o technologie i poziom stricte sportowy kierowców. To są tylko nic nieznaczące nazwy dla kierowcy dla którego liczy się walka pomiędzy najlepszymi zespołami i kierowcami.
W DTM są kierowcy, z którymi ścigał się w niższych seriach, gdy piął się w górę po drabince w stronę F1. A w WTCC oprócz Lopeza kogo z czystym sumieniem można ochrzcić mianem bardzo dobrego kierowcy?
Poza tym po testach w DTM w 2013 powiedział, że gdyby opcja z rajdami byłaby nie możliwa to wylądowałby tam w Mercu.
Jedno jest pewne. Jeśli nie rajdy, to wyląduje w najmocniejszej możliwej serii, do której WTCC stety lub niestety nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DTM to chyba najwyższa seria jeśli chodzi samochody "turystyczne" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technicznie rzecz biorąc to przed ujednoliceniem specyfikacji to DTM bylo daleko , daleko w tyle za Japońską serią Super GT (GT500).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż daleko w tyle to na pewno nie. Tak na marginesie, to nie czasem ta seria w której Yuji Ide wygrywał wyścigi? Ten sam, któremu FIA dożywotnio zabrała super licencję za reprezentowanie kosmicznego poziomu w F1? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko jeden wyścig :p

Szkoda tego co się stanie w przyszlym roku bo samochody Super GT staną się teraz sporo wolniejsze żeby zrównać się z DTM. Ale z drugiej strony pewnie zamiast 3 producentów w przyszłym roku w DTM będzie 6, o ile Honda , Lexus i Nissan zdecydują się na starty i w Super GT i DTM (oczywiscie to samo może się stać w drugą stronę )

Edytowane przez Elliot778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni te serie jakoś ujednolicić. Z tego co się orientuję to DTM i SGT mają mieć tylko dwa wspólne wyścigi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×