Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Super dzięki za objaśnienie co i jak, spróbuje to załatwić dzisiaj na infolinii. Zacznę od tego publicznego ip, a skończę na tym UPnP. Swoją drogą zaproponowali mi wykupienie dynamicznego publicznego ip, za jednorazową opłatą 5 zł, także jeśli mi to pomoże to wykupie i nie ma problemu, ale no właśnie... jest też opcja wykupienia statycznego ip, za opłatę co miesięczną w wysokości 10 zł może to by pomogło? Nie bardzo się na tym znam i nie wiem która opcja będzie lepsza...

 

P.S Serwery Rainbow Sixa chyba są dedykowane, więc problem chyba jest po mojej stronie

Edytowane przez mesutOzim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienne/stałe - różni się tylko (i aż) tym że się zmienia lub nie :1_grinning: - nie stawiasz serwerów nie potrzebne Ci stałe IP.

Obejście: Na przykład rejestrujesz swoją domenę na no-ip.org, pobierasz klienta i ci updatuje twoje IP - tym sposobem nie musisz pamiętać na nowo swojego zmiennego adresu IP, wystarczy sama domena (zyskujesz 10zł miesięcznie). 

 

Prywatne/publiczne - zamknięte WSZYSTKIE lub otwarte (zarządzanie na routerze) porty.  5 jednorazowo? Bierz od razu i się nie zastanawiaj!!

 

Serwery dedykowane RS - jeżeli łączysz się z serwerami dedykowanymi to NAT cię wali - pograsz. ...ale jeżeli masz zamknięty NAT to będziesz miał problemy z imprezą i z innymi aktywnościami konsola <> konsola.

 

W skrócie:

Bierz publiczne IP za 5zł i upewnij się że masz albo jakiś adres IP w DMZ (wtedy możesz go wpisać ręcznie na konfiguracji sieci w konsoli) albo na routerze jest włączone UPnP i porty powinny się same otwierać i zamykać. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki wielkie za wyjaśnienie jak to wszytko działa. Teraz będę wiedział chociaż o czym gadać z Panami z infolinii. Dzięki bardzo jeszcze raz ! 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mój kumpel od kilku dni ma problem z Battlefield 1. Nie może się połączyć z serwerami. Internet z Vectry. Pobieranie 15MB ping 50ms wysyłanie 1,5MB. Nic nie zmieniał. Wcześnie było wszystko ok. Od czego zacząć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mój kumpel od kilku dni ma problem z Battlefield 1. Nie może się połączyć z serwerami. Internet z Vectry. Pobieranie 15MB ping 50ms wysyłanie 1,5MB. Nic nie zmieniał. Wcześnie było wszystko ok. Od czego zacząć?

Przesiada się na BF1 na XboxOne i wszystko śmiga...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząć od przeczytania pierwszego postu w tym temacie. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się że czasami uda mu się połączyć. Sprawdzał na Battelfroncie to na małych trybach bez problemu a na dużych operacja nie dawało rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady kogoś sprytnego :)

Kupiłem jakiś czas temu goldy i wszystko by było fajnie, gdyby nie to, że nie zrobiłem wystarczającego rozeznania i okazało się, że mają one w zwyczaju zrywać połączenie z internetem, kiedy PS4 jest podpięte po wifi... Tam, gdzie obecnie mieszkam czekając na lepsze czasy nie mam możliwości podpięcia konsoli do routera po kablu.

Jedyny pomysł jaki mi przyszedł do głowy, to oszukać sony - podłączyć konsolę kablem do routera, który po wifi będzie połączony z routerem źródłowym. Czy to da cokolwiek? Obawiam się, że jedynym rozwiązaniem byłoby zainwestowanie w dwa routery z 5GHz, ale jak to może wyglądać przy 2,4? 

Jakby ktoś miał jakieś pomysły to będę wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuję porady kogoś sprytnego

Kupiłem jakiś czas temu goldy i wszystko by było fajnie, gdyby nie to, że nie zrobiłem wystarczającego rozeznania i okazało się, że mają one w zwyczaju zrywać połączenie z internetem, kiedy PS4 jest podpięte po wifi... Tam, gdzie obecnie mieszkam czekając na lepsze czasy nie mam możliwości podpięcia konsoli do routera po kablu.

Jedyny pomysł jaki mi przyszedł do głowy, to oszukać sony - podłączyć konsolę kablem do routera, który po wifi będzie połączony z routerem źródłowym. Czy to da cokolwiek? Obawiam się, że jedynym rozwiązaniem byłoby zainwestowanie w dwa routery z 5GHz, ale jak to może wyglądać przy 2,4? 

Jakby ktoś miał jakieś pomysły to będę wdzięczny

Coooo???! To ktoś jeszcze jedzie na WiFi w tym badziewiu PS4, przecież WiFi ssie jak hooy

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci mówiłem podepnij nadajnik za pomocą przedłużki usb i będzie działać mi pomogło jak używałem headsetu od sony.

Huawei P8

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, manoszek napisał:

Tak jak Ci mówiłem podepnij nadajnik za pomocą przedłużki usb i będzie działać mi pomogło jak używałem headsetu od sony.

Huawei P8

Tak, wiem, mówiłeś mi to 40 razy :24_stuck_out_tongue: Szukam rozwiązania, żeby mi się 40 m kabla nie walało po pokoju (mam daleko do TV :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, xavris napisał:

Tak, wiem, mówiłeś mi to 40 razy :24_stuck_out_tongue: Szukam rozwiązania, żeby mi się 40 m kabla nie walało po pokoju (mam daleko do TV :P).

Przedłużacz lub HUB USB możesz mieć przecież o długości kilkudziesięciu CM.

Możesz jeszcze próbować zmieniać kanał Wi-Fi aż do skutku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minut temu, SephiroT napisał:

Możesz jeszcze próbować zmieniać kanał Wi-Fi aż do skutku.

Zmiana kanału dawała efekt na krótki czas niestety, mimo że dookoła nic w wifi oprócz dwóch telefonów nie korzysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, to nie kwestia "innych" urządzeń tylko słuchawek lub konsoli.

Słuchawki jak i mikrofony Singstar potrafią siać po wszystkich częstotliwościach Wi-Fi skutecznie osłabiając sygnał.

Sprawdź najpierw rozwiązanie z przedłużaczem USB.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, manoszek napisał:

Tak jak Ci mówiłem podepnij nadajnik za pomocą przedłużki usb i będzie działać mi pomogło jak używałem headsetu od sony.

 

53 minut temu, SephiroT napisał:

Tak tak, to nie kwestia "innych" urządzeń tylko słuchawek lub konsoli.

Słuchawki jak i mikrofony Singstar potrafią siać po wszystkich częstotliwościach Wi-Fi skutecznie osłabiając sygnał.

Sprawdź najpierw rozwiązanie z przedłużaczem USB.

Many, jestem debilem i Cie źle rozumiałem wcześniej... :24_stuck_out_tongue:

Spróbuje z tym przedłużaczem i dam znać. Dzięki za pomoc.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

O co chodzi z tym bledem ws 37397-9 w necie pisza ze to niby ban na ip ale w tamtym tygodniu mialem to samo i na nastepny dzien psn zaczal dzialac normalnie .

 

z oficjalnej strony info https://www.playstation.com/pl-pl/get-help/help-library/error-codes/ws-37397-9/

 

dodam ze z mobilnego internetu normalnie moge sie zalogowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to w tamtym tygodniu, musiałem dzwonić o zmianę ip. Jeśli masz zmienne ip. u swojego dostwcy internetu to najprawdopodobniej zostało Ci przypiasane takie które wcześniej było zbanowane przez Sony. Jeśli nie masz zmiennego to nie wiem z jakiego powodu występuje ten błąd, lecz na pewno jest związany ze zbanowaniem ip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to w tamtym tygodniu, musiałem dzwonić o zmianę ip. Jeśli masz zmienne ip. u swojego dostwcy internetu to najprawdopodobniej zostało Ci przypiasane takie które wcześniej było zbanowane przez Sony. Jeśli nie masz zmiennego to nie wiem z jakiego powodu występuje ten błąd, lecz na pewno jest związany ze zbanowaniem ip.

Mam stale ip jak pisalem mialem to w tamtym tygodniu trwalo ok 8h.

Sprawdzilem i teraz juz tez dziala a nic nie zmienialem.....

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam czytałem, że nie raz sony samo z siebie banuje ip na nie których konsolach, z jakich powodów to nie mam pojęcia. Ważne że już działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helloł , szukam routera który dobrze rozprowadza sygnał w poziomie. Obecnie mam jakiś oldskulowy z Vectry i w sypialni 2 ściany dalej mam słaby sygnał że nie jestem w stanie oglądać przykładowo Youtube w przyzwoitej jakości. Poleci ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i każdemu polecam MikroTik RouterBoard RB962UiGS-5HacT2HnT

...tylko musisz sobie go skonfigurować.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pyt mam odnosnie pingu w grach, zauwazylem ze w grach od EA (BF1, TF2) mam ping kolo 50ms. Da sie to jakos zredukowac? Nie wiem moze jakies ustawienia dns, co kolwiek? No chyba ze to sa normalne wartosci na ps4. Na speedetscie na lapku mam przewaznie kolo 15 ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×