Skocz do zawartości
Emir

RAGE

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę moją krótkie rozważania na temat RAGE.

Myślałem że to będzie 200zł w plecy i sie myliłem. Gra jest bardzo klimatyczna,ludzkość próbuje się odbudować po Aphopisie widać zacofanie u ludzkości,bardzo mi sie podoba. Misje nie są tak rozbudowane,ale z dialogów NPC można się dużo dowiedzieć o świecie gry. SI jest wymagające,wrogowie przymyślają swoje akcje używają zasłon granatow i wszystko co mają pod ręką. Model jazdy jest przyjemny i nie wiem co się nie podoba recenzentą w modelu jazdy. Jest OK. Grafika,wydaje mi sie że w tej grze pracują dwa różne silniki. Na zewnątrz jest ładniej niż wewnątrz. Polecam grę ludzią co podobają sie klimaty Fallouta,Mad Maxa. Moja ocena 9/10.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest O B Ł Ę D N A. Tylko tyle powiem. Więcej napiszę jak skończę na PS3. A te wszystkie recenzje można sobie wsadzić. Z zazdrości albo z jakiejś przekory usiłują znaleźć dziurę w całym, wspaniałym, dziele sztuki.

P.S. KopaczK, tej grze bliżej do rpg niż fpsa :) Taki mały tip :)

Kill nie skończyłeś jeszcze? Przydałaby się jakaś w miarę rozbudowana, rzetelna opinia.

Generalnie byłoby fajnie, jakby ktoś coś więcej napisał o fabule. Rzeczywiście jest tak fatalnie? Z drugiej strony w Borderlands fabuła też nie była rozbudowana, a gra była genialna dzięki klimatowi. Więc jak jest z historią i klimatem? O gameplay się nie obawiam.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w kropce. Grałem na PC ale ostatni update zniszczył grę i już szczerze mówiąc mam dość tego pierdolenia się (inaczej tego nazwać nie można, sorry). Chciałem zatem kupić na PS3 ale w Empiku do którego się udałem gra była wyprzedana. Podobnie w sklepie gameover.pl :( A gdzie indziej cena mnie powaliła, więc chwilowo czaje się na allegro :P

Pograłem chyba koło 2 godzin, i dla mnie to jest gra roku. Kropka. Z tym, że ja mam fabułę gdzieś, W ogóle może dla mnie nie istnieć. Ważne jest to jak się strzela, jakie są lokacje, bronie, bossowie i jaka jest mechanika gry. No i te krajobrazy... Nic się nie powtarza, nigdy; a sam wygląd terenu to czysta bajka, niczym szkice koncepcyjne przeniesione w trójwymiar. Poza tym gra ma chyba najbardziej złożone AI wrogów jakie widziałem. Zakres ruchów, animacji, zachowań jest bardzo duży. I czuć w nich tą chęć mordu. Ta wściekłość aż wylewa się z ekranu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabuła akurat nie jest tu najmocniejszą stroną, opowiadana historia to tylko pretekst do wykonywania kolejnych zadań. Szczerze, to musiałbym się chwilę zastanowić, o co tak konkretniej chodzi :smile: Tyle że to w niczym nie przeszkadza, gra jest naprawdę kozacka. Cały świat pod względem designu kopie dupę ostro. Lokacje, postacie, no naprawdę, klimat wylewa się wiadrami. Strzela się bardzo przyjemnie, a przeciwnicy, zwłaszcza mutanty, rzeczywiście zachowują się bardzo przyzwoicie. Do tego wyścigi, minigry, arena Mutant Bash... Dla mnie pozycja obowiązkowa.

Po ok 11 godzinach grania dotarłem do Subway City, jestem sponiewierany :biggrin:

PS. Zapomniałem o czymś ważnym. Jeśli ktoś planuje wbijać platynę, radzę zapoznać się z jakimkolwiek poradnikiem, bo na niektóre znajdźki będziemy mieli tylko jedną szansę. Ja po 8 godzinach grania zaczynałem od nowa, bo nie zgarnąłem karty z początku gry. Co najlepsze, za drugim razem grało mi się jeszcze lepiej, kojarzyłem mniej więcej co i jak i szedłem jak burza :thumbsup:

Edytowane przez Kuba_K_2
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedlem cala gre i myslalem ze bedzie mozna grac dalej... Fabula miala zajac kolo 15 godz + 10 godz dodatkowe... Moje pytanie brzmi gdzie sie niby podzialy te dodatkowe misje jesli niemoge katynuowac gry po jej ukonczeniu??

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Ja się na razie wstrzymam. Słabe recenzje mają tę pozytywną stronę, ze Rage będzie można za jakiś czas łyknąć za nieduże pieniądze. Jeśli jest klimat i gameplay, o w FPS'ie nie potrzeba mi nic więcej. Ważne, że fabuła nie przeszkadza, tak jak np. w Killzone 3. Na razie na horyzoncie inne pozycje obowiązkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj udało mi się wbić platynę i potwierdzam słowa mojego poprzednika powyżej. Jak ktoś nie chce powtarzać drugi raz gry to niech leci na nightmare (wcale nie jest taki trudny, bo mamy możliwość zapisu w każdej chwili) i niech gra z poradnikiem dotyczącym przede wszystkim kart i schematów. Pominąłem na początku jedną kartę i niestety musiałem przechodzić grę dwukrotnie. Za pierwszym podejściem zajęło mi to około 14-15 godzin a jak leciałem na easy (z tym, że wszystko na 100%), to ok. 9-10. Uwaga na trofeum "Just A Flesh Wound" polegające na ukończeniu wszystkich 5 rund w mini gierce Finger Filet. Bez odpowiedniego patentu 5 runda jest nie do przejścia! To tyle odnośnie wyciągania calaka.

Jeśli chodzi o samą grę, troszeczkę się rozczarowałem. Klimat, ścieżka dźwiękowa, niesamowite, pełne mocnych wrażeń krajobrazy i sceneria oczywiście na duży plus. Jednak nudna, kulejąca fabuła, ciągłe doczytywanie tekstur, krótki single player z zadaniami wymagającymi wracania do tych samych lokacji obniża ocenę tego shootera. W dodatku gra w ogóle nie jest zoptymalizowana i spatchowana. Kolega kupił na PC i nie mógł włączyć gry bez zmieniania plików gry. Jeśli chodzi o multi, mamy do wyboru wyścigi buggie i kooperację (w lokacjach z głównej kampanii), z początku nawet dość się wkręciłem, jednak zarówno jeden jak i drugi tryb szybko się nudzi.

Postapokaliptyczny klimat a'la Fallout, Metro czy Stalker zawsze będzie mi się podobał i robił na mnie wrażenie, lecz tej grze wg. mnie czegoś zabrało. Wystawiam 7/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytając ten temat widzialem ze parę osob chcę kupic grę. Jesli chcecie po dobrej cenie to bardzo polecam sklep: Games4you.pl Rage Anarchy edition mają za 179 zl. Sklepy mają w Sosnowcu, Czeladzi i Katowicach jakby ktos byl zainteresowany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w kropce. Grałem na PC ale ostatni update zniszczył grę i już szczerze mówiąc mam dość tego pierdolenia się (inaczej tego nazwać nie można, sorry).

Co masz na myśli? Po updacie gra chodzi 2x płynniej i doczytywanie textur zostało wyeliminowane. O dodanej opcji V-Sync nie wspomnę ... Wszystko chodzi elegancko w 60FPS.

Edytowane przez monobloss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ta też utknęłem w RAGE,misja na początku Mutant Bash TV przechodzę wszystkie 4 areny i tak ostatnia 5 jest taka walka z bosem i nie wiem jak go pokonać. A gram na nightmare.:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ta też utknęłem w RAGE,misja na początku Mutant Bash TV przechodzę wszystkie 4 areny i tak ostatnia 5 jest taka walka z bosem i nie wiem jak go pokonać. A gram na nightmare.:thumbsup:

Sprawdzona taktyka na tego bossa polega na trzymaniu go na dystans (żeby nie dosięgnął cię językiem), unikaniu jego szarży i ogólnym ciągłym poruszaniu się po arenie. Nie skupiaj się na pozostałych mutantach tylko wal do niego z Authority Machine Gun albo z Settlers Assault Rifle (najlepiej jakbyś miał amunicję feltrytową) po głowie i powinien stosunkowo szybko paść :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzona taktyka na tego bossa polega na trzymaniu go na dystans (żeby nie dosięgnął cię językiem), unikaniu jego szarży i ogólnym ciągłym poruszaniu się po arenie. Nie skupiaj się na pozostałych mutantach tylko wal do niego z Authority Machine Gun albo z Settlers Assault Rifle (najlepiej jakbyś miał amunicję feltrytową) po głowie i powinien stosunkowo szybko paść :smile:

AAA to muszę najpierw kupić z powyższych tych broni:D Dzieki za radę :thumbsup:

Edytowane przez Messi123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem,ale

Ta misja jest naprawde trudna(ostatnia arena) kupiłem u tego gościa w Wellspring Assault Rifle i tą amunicję ferytylową,ale ona nic nie daje nawalam z niej a on nie pada wiec uciekam biegam strzelam dalej,DEATH reanimacja i chwila walki i death i wszystko od początku,może powinieniem kupić Machine Gun? Może. Zmienić poziom na tą misję i powrócić na nightmare? Nie odpada bo trophies nie wpadnie za przejście na nightmare. Jutro próba z Machine Gun i oby sie udało. Gra na najtrudniejszym kopie w zad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś mia jeszcze automatyczne boty i wieżyczki, które odwracałyby uwagę mutantów. Sprawdź czy w Wellsprings nie ma ulepszenia do twojego pancerza i zaopatrz się w dużą ilość okładów uzdrawiających. Mi ta walka aż tak dużych problemów nie sprawiła, ale też musiałem ją powtarzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś mia jeszcze automatyczne boty i wieżyczki, które odwracałyby uwagę mutantów. Sprawdź czy w Wellsprings nie ma ulepszenia do twojego pancerza i zaopatrz się w dużą ilość okładów uzdrawiających. Mi ta walka aż tak dużych problemów nie sprawiła, ale też musiałem ją powtarzać.

Ogólnie to do etapu 5 proste tylko walka z tym bosem sprawia mi największe kłopoty. Jutro wypróbuje sposób gościa z YT,który rozwalił bosa Shotganem ale miał z chyba 12 apteczek. a też grał na nightmare.:thumbsup:

Edytowane przez Messi123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta piąta runda to tylko i wyłącznie kwestia taktyki, podejrzewam że równie dobrze można by było pojechać Krakena nawet pistoletem. Wbrew pozorom jest łatwym przeciwnikiem, nie zmienia kierunku w czasie biegu, nie atakuje zbyt często. Trzeba się trzymać z dystansu, najlepiej po przeciwległej stronie sali. Jak się zatrzymuje po biegu, to jest dobry moment na rzut granatem.

Mi dzisiaj udało się po pewnych przebojach ukończyć grę i zrobić 100%

. Byłby ktoś chętny na trofea z coopa?

PS. platyna wbita :pardon:

Edytowane przez Kuba_K_2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grę gram od wczoraj i myślałem, że coś złego dzieje się z moją konsolą, bo gdzie się nie obrócę to tekstury się doczytują na moich oczach, ale widzę na internecie, że to normalne. Nie wiem jak wy dajecie radę w to grać, ja nie mogę patrzeć na to ciągłe doczytywanie się wszystkiego naokoło. Cały klimat gry pryska :/ 160 zł wywalone w błoto, bo nie da się w to grać jak dla mnie :(

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up ile masz lat ? pytam z ciekawosc nie obraz sie ...

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up ile masz lat ? pytam z ciekawosc nie obraz sie ...

Mam 26 lat, ale wątpię żeby miało to wpływ na doczytywanie tekstur w grze, więc nie wiem po co to pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He pytanie dla zartu ale zeby zaraz minus stary ... Ok ale wracajac do tematu naprawde doczytywanie przycmilo gre az tak bardzo daj spokoj ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He pytanie dla zartu ale zeby zaraz minus stary ... Ok ale wracajac do tematu naprawde doczytywanie przycmilo gre az tak bardzo daj spokoj ...

Ja tam żadnego minusa nie dawałem, może ktoś inny.

Tak, doczytywanie zabiło totalnie klimat tej gry, a jak nie ma klimatu, a jest słaba fabuła to gra jest dla mnie do kitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam żadnego minusa nie dawałem, może ktoś inny.

Tak, doczytywanie zabiło totalnie klimat tej gry, a jak nie ma klimatu, a jest słaba fabuła to gra jest dla mnie do kitu.

Konsola jest stara, przez to słaba. Chcecie super grafy, ale to nie jest możliwe bez jakiś ustępstw. Dead Island, Batman-AC, wszędzie się doczytują tekstury.

Gra nie jest słaba, powiem nawet, że jest dobra. Miły single, ciekawe multi (zarówno co-op jak i wyścigi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola jest stara, przez to słaba. Chcecie super grafy, ale to nie jest możliwe bez jakiś ustępstw. Dead Island, Batman-AC, wszędzie się doczytują tekstury.

Gra nie jest słaba, powiem nawet, że jest dobra. Miły single, ciekawe multi (zarówno co-op jak i wyścigi).

To nie tak, nie zrozumieliśmy się :) Mi słaba grafika nie przeszkadza. Wolę grać w słabą grafikę, a dobrą grywalność niż na odwrót. Jednak w przypadku Rage grafika jest dobra, ale dopiero kilka sekund po popatrzeniu w jakieś miejsce:) A przez te kilka sekund człowiek patrzy na doczytującą się ,,plamę". To zabija cały klimat. Wolałbym żeby grafika była brzydsza, ale żeby się nie doczytywało wszystko kilka sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że grubo przesadzasz. Tutaj gościu gra na PS3 i jakoś niespecjalnie widać, żeby coś się doczytywało, a nawet jeśli to jest to bardzo marginalne i ledwo widoczne. Na PC jest duuuużo gorzej. Aż jestem mile zaskoczony jak płynnie to wygląda na PS3 i jakiej jakości są tekstury.

Może jest jakaś opcjonalna instalacja, której nie zrobiłeś? Albo dysk nie wyrabia? Nie wiem. Zobacz sam i powiedz czy tak samo jest u ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×