Skocz do zawartości
Emir

RAGE

Rekomendowane odpowiedzi

Widać że recenzentom z cdaction.pl RAGE nie przypadł do gustu. Dali tylko 5/10. Ta recenzja poważnie zachwiała czy kupię RAGE.

http://www.cdaction....-recenzja.html.

Nie ma to jak wklejac recke wersji PC na forum PS3. Good job bro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja kierowal sie reckami to pewnie mialbym inne hobby ... o grze slow kilka ... Gra sie fajnie im dalej tym ciekawiej ... Generalnie to miasteczko z szeryfem wyglada cudnie ... Model jazdy pojazdami sprawia duzo frajdy ... Kupujcie ludziska ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem grę Rage i na półce. Narazie gram GoW: Duch Sparty. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak wklejac recke wersji PC na forum PS3. Good job bro

Super że recenzje się pojawiła na tym forum, przeczytałem i zrezygnowałem z zakupu. Wystarczy pominąć część o PC i skupić się na innych aspektach multiplatformowych.

Gra przereklamowana ? Chyba tak.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zależy kto czego oczekuje od tej gry...to nie jest Fallout ani Borderlands, tutaj nie ma rozbudowanych elementów RPG, rozwoju postaci, levelowania, itd.

To strzelanka z krwi i kości, czyli to w czym idSoftware jest najlepsze. Ja osobiście cieszę się, że nie wpakowali po raz enty rozwoju postaci, bo zapewne skończyło by się znów na tym, że kilka godzin trzeba by spędzić na rozwoju danych umiejętności, itd. Po prostu czysta sieczka i to mi się podoba.

Poza tym idSoftware nigdy nie mówiło, że gra będzie zawierać jakieś elementy RPG, prawda? Dlatego nie rozumiem narzekania na to.

Nie rozumiem również narzekania na to, że AI przeciwników jest denne i bezmyślne (bo skoro tutaj takie jest, to jakie wg autora w/w recki jest chociażby w takim Falloutcie?).

Nie wiem w co grał autor tamtej recki, ale dla mnie przeciwnicy zachowują się bardzo przyzwoicie.

Te skoki w futrynach drzwi mnie zaskoczyły i to już nie raz, a gdy pierwszy raz to zobaczyłem to wydałem jęk zachwytu.

Poza tym jak walczymy z mutantami to trudno, żeby używali jakiś zaawansowanych taktyk, skoro to bezmózgie istoty (w przenośni, a czy dosłownie to nie wiem).

Na pewno w późniejszym etapie powalczymy z innymi rodzajami przeciwników i jeszcze nie raz mnie zaskoczą.

Czy gra przereklamowana? Oczywiście, że nie. Przereklamowane gry to tylko od EA i ostatnimi czasy od ActiVision, gdzie pompują gigantyczne sumy pieniędzy w reklamę, jakieś eventy z gwiazdami, itd.

A gra w rzeczywistości nie okazuje się niczym specjalnym, a już na pewno nie tym czym była w tych "cudownych" reklamach.

Ja o RAGE słyszałem już bardzo dawno i śledziłem zmiany tej gry, ale nigdy nie spotkałem się z jakimiś "napompowanymi" reklamami, robieniem szumu w okół gry, itd.

Tzn. na pewno jakieś reklamy są, ale przecież one muszą być...w końcu to ich produkt i chcą na nim zarobić, ale jak najbardziej na to zasłużyli.

Jednak stwierdzenie, że gra jest "przereklamowana" to wierutna bzdura...

Gra miała być czystą strzelanką z klimatach post-apokaliptycznych z elementami jeżdżenia i jak najbardziej tym jest.

Wielu narzeka na doczytujące się tekstury, itd. Ale nikt nie mówi, że gra mimo wszystko jak na możliwości konsoli wygląda bardzo ładnie.

Ja i tak byłem zaskoczony wyglądem gry, a szczególnie postaci, które są po prostu bajkowe i aż chce się na nie patrzeć.

Należy wziąć też pod uwagę to, że tekstury się nie powtarzają, wszystko jest inne i aż dziw, że konsola to ciągnie na takim poziomie.

A doczytywanie owszem jest, ale ile ono trwa? Sekundę? Dwie? Czasami nawet nie zdążymy zobaczyć co się doczytuje, ale wierzcie mi na słowo...po chwili grania już nie zwracamy na to uwagi.

Oczywiście, że gra ma bugi, niedociągnięcia i jeszcze masę innych problemów. Nie ma gry idealnej, ale pamiętajcie, że gry ze sporymi obszarami do zwiedzania przeważnie niosą ze sobą tego typu błędy, a wg mnie RAGE i tak daje radę bo nie są to jakieś wybitnie rażące błędy. Przynajmniej nie takie jak chociażby w Falloutach, które optymalizacji chyba nigdy nie doświadczyły.

Dla mnie RAGE mimo kilku(nastu) niedociągnięć jest grą wartą zakupu. Może nie za te 200zł, ale jak stanieje do 100zł to na pewno kupię, bo każdy kto lubuje się w post-apokaliptycznych tematach, musi po prostu w tą grę zagrać.

PS.

Autor recenzji na CD-Action chyba po prostu nie mógł odpalić gry przez kilka godzin na swoim kompie, potem nie mógł znaleźć żadnych opcji zaawansowanych grafiki (było mówione, że będzie patch na to i już chyba jest), a sporo rzeczy jest naprawdę przekoloryzowanych i to aż nadto. Bo jeśli taki tytuł jak RAGE dostaje 5/10, to takie cody powinny dostawać maksymalnie 3/10.

Dostajemy świetne nowe IP od legendy w tworzeniu FPS'ów, które w przyszłości może urosnąć do czegoś jeszcze większego i genialniejszego, a sporo ludzi i tak narzeka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie narzeka... Po prostu wolałbym aby gra była bardziej rozbudowana pod innymi względami, to jest tylko moja opinia, nie każdy musi się z nią zgadzać. Ale na tym forum zostane nazwany "polaczkiem", że tylko narzekam, i dostane 30 minus ponieważ mam inne zdanie.

Ja już nie rozumiem, to już nawet normalna przemyślenia nt. gry już są na tym forum tematem zakazanym ? rofl... To wygląda tak że już wszelka krytyka gier jest tutaj zakazana, a jeśli ktoś krytykuje zostanie zaszczuty, że nie docenia tego co twórcy dali... Chyba niektórzy zapominają w jakim celu fora internetowe istnieją...

Nawet jeśli gra tworzy blizzard, to co już wszelka krytyka gier ich studia jest zakazana, bo wkońcu TEN blizzard stworzył gre ?

A teraz czekam na minusy, które utwierdzą mnie tylko w przekonaniu że mam racje.

Edytowane przez owNeD.bY.NeVA
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest jakies dziecinne forum zeby minusy lataly na lewo i prawo wiec pewnie sie nie doczekasz....

co do gry; wlasnie ja skonczylem i powiem wam, ze jako shooter jest genialna :) nie wiem jak mozna narzekac na zachowanie przeciwnikow :/ przeciez ich akrobacje, wchodzenie w interakcje z otoczeniem + ich zachowanie na postepowanie gracza jest niesamowite :) dodatkowo ich animacje rowniez sa swietnie zrobione; zobaczcie sobie jak oni reaguja na kazda rane... ostatnio nie pamietam w jakiej grze walka z przeciwnikami mi sprawiala taka satysfakcje :)

jezeli komus zalezalo na rpg to niestety nie ta gra... to nawet nie jest borderlands :) i cale szczescie :P

co do fabuly.... tutaj juz moge sie troche przyczepic :/ jest troche nudnawa i to zakonczenie... czekalem na cos faktycznie olbrzymiego a dostalem filmik, ktory byl krotki i "taki se" :) juz nie mowiac o tym, ze prawie nic mi nie wytlumaczyl... ja rozumiem, ze id trzymaja sobie miejsce na czesc druga, ale bez przesady :/

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę chłopaków z cd action poniosło..., 5 na 10 ??? chyba im DNF zainstalowano;) Gra nie jest megahitem, ale jest to ciekawe nowe IP wśród FPS. Nie jest to RPG jak niektórzy chcieli porównując na siłę grę do Fallouta (chyba tylko ze względu na postapokaliptyczne realia). Grafika jest naprawdę niezła (super projekty wnętrz, postaci), strzelanie daje masę radochy (AK strzela się świetnie).

PS. w recenzji znalazłem kwiatka "RAGE nie rozumie nawet idei headshotów. Nie wiem jakim cudem po dziewięciu godzinach gry należy strzelić wrogom shotgunem w głowę TRZY RAZY z przyłożenia, ale wydaje mi się, że istnieją lepsze sposoby na podbijanie poziomu trudności."- nie grałem na najwyższym poziomie, ale na normalu headshot (lub bliski, odczekany strzał z shotguna) kładzie od razu.

Edytowane przez silenthill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem, ze id trzymaja sobie miejsce na czesc druga, ale bez przesady :/

Chciales powiedziec,ze trzymaja miejsce na kilka dlc :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@thegrim

Ile zajęło Ci przejście gry?

gralem na normalu i ok 10h :)

i o dziwo ostatnia misja byla mega prosta i stosunkowo bardzo krotka... przygotowalem sie z ammo na rozpieprz maksymalny a tu dupa :P fajnego klimatu tam oczywiscie nie zabraklo, ale jej czas wola o pomste do nieba :)

Edytowane przez thegrim
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na najtrudniejszym i po 3 h grania walcze o sponsora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie jak zdobyc te roboty co chodzą za tobą i walą do przeciwników, (ewentualnie gdzie znalezc schemat jak je zbudowac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że schemat trzeba kupić w Wellsprings, u Coffera - Outfitter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra niech stracę. RAGE zamówiony. Oby to nie było stracone 200zł. Oby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa normalnie, chwilę się ładuje, ale żadnych problemów nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurka szczerze powiedziawszy myślałem że bardziej mi się spodoba RAGE. Gra jest dobra ale dupy nie urywa. Wszystko ładnie wygląda i jest przyjemność z gry ale nie wciąga mnie na długie godziny, nie sprawia że nie mogę się oderwać od tv. Muzyka świetnie dobrana, lokacje cudnie wykonane, postacie które spotykamy bardzo charakterystyczne, przyjemność z przedzierania się przez grupy mutantów itp. No ale jednak czegoś brakuje, może faktycznie rozwoju postaci. Fakt że czuć tu ten oldschool jeśli chodzi o gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jak narazie jedynym minusem jest sposob w jaki zmieniamy giwery ... Przy wiekszej zadymie gdy lata kilku wrogow ikoncza nam sie pestki gra przelacza na np snajperke ktora nie jest potrzebna w danej chwili no i gdy chcemy to zmienic trzeba sie zatrzymac i zmienic to a w tym momencie stwory napierdalaja do nas lub nas otaczaja ze wszystkich stron i zaliczamy zgon druga sprawa nie mozna przeladowac giwery podczas biegu ZART jakis ?

To tyle jesli chodzi o minusy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×