Skocz do zawartości
sidre

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

dla mnie takim "fajfusem" jest osoba, która jeździ 10h żeby poprawić 0,03 na jednym z kilku torów dostępnych w grze. Ja oczekuję od samochodówki ciągłych wyzwań. Szlifowanie czasów owszem, ale po to, aby później zagrać mistrzostwa na wysokim poziomie trudności i wygrywać. A szlifować tylko dla wyśrubowanej czołówki rankingów jest dla mnie stratą czasu. Ale każdy lubi co innego i nie ma co wyzywać od fajfusów. Dla mnie po prostu zbyt szybko GT5P robi się monotonne i koniec. Nie warte tych 100zł, które kosztuje. Bardziej opłaca się już kupić GT4 jak ma się PS2, albo PS3 60GB - grafika też bardzo dobra, a nieporównywalna ilość contentu...

Edytowane przez TheMichal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal, ja nikogo nie wyzywam od fajfusow, tak po prostu mi sie napisalo. To raz.

Dwa: jesli ktos grajac 10h poprawia czas o 0,03 to niech sprzeda gre i zasiada nigdy wiecej przed nia bo jest nieudolny i nie nauczy sie nigdy grac w te gre. Ja czasy poprawiam srednio co 3-4 okrazenia (ok 10 min) o 0,2s i wiem dokladnie, kiedy nic wiecej nie wycisne, wiec nie czuje ze trace czas tymbardziej, ze nie siedze nad torem nigdy dluzej niz 40 minut dziennie.

Gt5P to prolog a 100pln to nie jest duzo wg mnie.

A GT4 to wiadomo, kombajn i tez kupilbym ja jeszcze raz gdybym odpalil na PS3 ale zawsze jak wychodzi nowa czesc, to jakos bardziej do niej ciagnie. Ale chyba dzis odpale GT4 na PS2 i popykam.

ALE KONCZYMY OFFTOPA------------

Proponowalbym przykleic temat o kierownicach bo skandal, ze jeszcze go nie ma tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ta kierownice i ogolnie bez rewelki jak dla mnie szybko sie znudzila pogralem kilka razy wole pada lezy pod lozkiem i sie kurzy :(( heh Jesli chodzi o gry to jeszcze Ferrari Challenge jest spoko na ta kierwonice.

Moja opinia kierwonica dobra duzo frajdy na 2 godziny, pozniej sie nudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja opinia kierwonica dobra duzo frajdy na 2 godziny, pozniej sie nudzi.

zależy w co się gra. Najlepsza kierownica z najgorszą grą nie będzie dawała frajdy. Ale dobre kółko + dobra gra to dziesiątki, jak nie setki godzin jazdy. A jak ktoś się jeszcze interesuje np. wyścigami, czy WRC to tym bardziej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowalem na GT5 i Ferrari Challenge, gralem tez w Colin dirt, w Colina sie grac nie dalo ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie dało. Ale odpal sobie Richard Burns Rally, albo WTCC/GTR na PC to na pewno kierownica przestanie się kurzyć :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie problemem nie jest to, ze "grac sie nie dalo", tylko ze "scigalki symulacyjne mnie nie kreca".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem kierownice na PC i też po miesiącu ją odstawiłem... Po prostu trzeba mieć do tego zapał i to lubić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z symulatorami właśnie jest tak, że na początku irytują, ale jak się załapie styl jazdy, to później frajda z czystego przejazdu OSu jest 100x większa niż z zaliczenia nowego NFSa. Do tego symulatory zapewniają bardzo wierne oddanie całej otoczki rajdów/wyścigów, co jeszcze potęguje frajdę. A w sieci to już wogóle bajka. Ale trzeba to lubić - to podstawowa rzecz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w GranTurismo 4 da się ustawić, aby skrzynia biegów działała w trybie H ?? Nie widziałem takiej opcji, ale może coś przeoczyłem lub (co gorsza) nie ogarnąłem jakiejś angielskiej nazwy odpowiadającej właśnie za tą funkcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj nie sądzę. Ta gra powstała, kiedy na rynku nie występowała żadna ogólnodostępna kierownica z H shifterem, a patch żaden do GT4 nie wyszedł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GT5 sobie ostatnio pogralem no i bylo nawet fanie do caasu gdy wchodzilem w ostry zakret i moje biurko odmowilo posluszenstwa i sie lekko zgielo hehe bede musial poszukac teraz czegos mocniejszego :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ta kierownice

Jest rewelacyjna - szczegolnie do GT5

wykonanie - 5

ergonomia - 5

wyglad - 5

Nawet takie detale, jak jednostajny opór pedalu gazu, a twardniejacy hamulec wprostproporcjonalnie do sily nacisku.

Do tego ten sam efekt przy kreceniu kierownica. W polozeniu centralnym i jakies 15 stopni w obie strony jest w miare lekko, potem wyraznie czuć wzrastajacy opór. No mowie jako kierowca z 13 letnim stazem z RWD, jest bosko

Driftowac sie da wspaniale -- szybkosc reakcji i obrotu jak G25

Da sie robic naprawde dobre czasy.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem, kupilem sobie kiere Ferrari GT Experience i nie potrafie jej skonfigurowac do GT5 i Grida i Juiced2

dziala tylko w menu mial ktos podobny problem;/ ? prosze o pomoc z gory thx!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić, ale gry będą obsługiwały tylko oficjalne kierownice (G25 itp).

Pisze chyba na pudełku gry które kierownice obsługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co nie ma oficjalnych kierownic do PS3, wiec troche klamiesz. Ale zgodze sie ze z egzotycznymi kierownicami moze byc problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnij sie ze ta kierownica jest ustawiona jako kontroler 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za lamerskie pytanie.. ale jak sie upewnic albo jak to przelaczyc bo gdy wylaczam pada to pisze ze kontroler jest nie podlaczony..ehh od niedawna ps3 bla bla bla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kierownicach zazwyczaj nie ma zadnego wskaznika. Ale jezeli podlaczysz kierownice na usb do konsoli i odpalisz konsole padem to pad czesto ma przypisany numer 2. Urzadzenia na usb szybciej sie paruja i maja wyzsze numerki. Czyli: jezeli po starcie pad ma nr 2, to kierownica ma zapewne nr 1. Jezeli natomiast pad ma nr1, to kiera pewnie ma 2 i po uruchomieniu gry trzeba przytrzymac PS, i zmienic numer pada na 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie metoda qgara powinna ruszyć.

Co do oficjalnych kierownic miałem na myśli te Logitecha, a oficjalnych faktycznie-niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kilka dni temu zakupiłem kierownicę model jak w temacie, dziś ją mi doręczył kurier. Podłączyłem, działa, instrukcji obsługi jako takiej nie dostałem, tylko instrukcję podłączania do PS3.

Mam Colin'a McRae Dirt i Burnout'a, czytałem na forum że w Colinie działa. Odpaliłem Colina przejechałem się kilka razy i próbowałem zmieniać ustawienia kąta obrotu kierownicy, ale nie wiem może coś źle robię. Czy to da zmienić się w tej grze czy nie?

Przede wszystkim jak zmienić ten kąt obrotu, ogólnie jakie ustawienia będą najlepsze do tej gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na konsoli zapewne sie nie da, jezeli nie ma tego w menu gry. Np w G25 po zainstalowaniu sterownikow na PC masz takie opcje, ale one sa tylko na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w DFP przez jakieś kombinacje klawiszy dało się zmieniać kąt z 900* na 270*, jak jest na G25 nie wiem. Ale to mała pociecha, bo 270* to moim zdaniem za mały kąt do komfortowej jazdy (400* to minimum u mnie w RBR), 900* za duży, a precyzyjnej regulacji nie ma. Więc musisz przeżyć tak jak jest, albo podpiąć kierę do PC i cieszyć się kątem obrotu regulowanym co do kilku stopni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok, dzięki za odpowiedzi, idę dziś kupić Gran Tourismo 5 Prologue, zobaczę jak z tą grą współpracuje ta kierownica, w końcu jest dedykowana do tej gry. Będę też z niecierpliwością czekał na nowe tytuły GT5, nowy Colin, może NFS Shift, chyba nowe gry powinny lepiej obsługiwać kierownice, mam nadzieję, że będą dawały możliwość pełnej regulacji.

EDIT: Kupiłem Gran Turismo 5 Prologue nową za 69 złotych i używkę F1 Championschip Edition "lustro" za 99 złotych, pograłem jak na razie 2h i mogę wszystkim polecić te gry do grania na kierownicy, "miód", Colin Dirt niech się schowa.

Edytowane przez adasiulko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×