Skocz do zawartości
sidre

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Hehehehe nie oczywiście że napisze.

Więc kierołka przyszła do mnie w bardzo MAŁYM podkreślam pudełku i troche się przestraszyłem że kurier wręcza mi nie to co zamawiałem także jakby ktoś zamawiałto niech się nie przestraszy że takie małe.OK teraz czas na wypakowanie tego cuda.Otwieram a tam tak ciasno że ani palca nie wetknąć brawo dla logitecha za tak pomysłowe upakowanie wszystkiego.W zestawie jest oczywiście kierownica, pedały co ważne trzy a nie dwa,shifter niektórzy mówią że zabawkowy bo klika i za luźno chodzi ale dla mnie jest ekstra, okablowanie oczywiście i co ważne kable od pedałów kierołki i shiftera nie są za krótkie,płytę z oprogramowaniem ale to tylko do kompa bo do PS# nie potrzeba tylko podłączyć i grać i jeszcze demko gry rfactor.Fajny jest patent z chowaniem tych wszystkich kabli pod kierownice więc nie ma plątaniny wszystko się ładnie mieści.Ważne jest też rozmieszczenie tych wszystkich elementów wiadomo że najlepszy byłby stelaż ale kto to wszystko w pokoju zmieści.Wystarczy w miere wysokie biurko wygosny fotel i jeszcze taki nie za wysoki stoliczek żeby przymocować shifter bo niektórzy mocują go na wysokości równo z kierownicą dla mnie bez sensu bo po to shifter jest osobno żeby go zamocować tak jak w prawdziwym samochodzie.Dobra no więc wyciągam ten sprzęt z pudełka.Od razu ten zapach.Na kierownicy rzeczywiście jest prawidziwa skóra i pachnie jak skóra.Wykonanie kierownicy jest nienaganne metal solidny co ważne średnica jest większa nie tak jak w poprzedniczkach grubość też wystarczająca i kąt obrotu 900 stopni.Łopatki za kierownicą też są metalowe.Mocowanie do podłoża też solidne i tutaj również fajny patent dokręcasz i chowasz gałki w shifterze tak samo.Kierownica nie ma żadnych luzów bo miałem też np. MOMO Racing i tam już od nowości były luzy na kierownicy.Tutaj wszystko jest idealnie spasowane i nie ma żadnych stuków czy czegoś w tym rodzaju.PEDAŁY !!!! Wreszcie są trzy a nie dwa i w dodatku plastikowe.NIE!!! Tutaj są trzy i w dodatku porządne metalowe a każdy o innym stopniu nacisku.Pedały są duże chodzi mi o tą platformę z gumkami od spodu także na gładkiej powierzchni nie ma mowy o przesunięciu.Na powierzchni materiałowej wysuwają się ząbki.Pedały pierwsza klasa również wykonanie idealne metal i bardzo łądnie się prezentują czarny czerwony i srebrny.Bo platforma jest czarna czerwone są obudowy z tyłu pedałów a srebrne są metalowe pedały.Każdym z nich można idealnie "dozować" w zależności czy to gaz,hamulec a sprzęgło to i tak do końca się wciska.Wiadomo gaz chodzi lekko hamulec najciężej a sprzegło średnio-ciężko.W pedałach brak tylko skóy ale po co ).Shifter również jest idealnie wdg mnie wykonany.Sama gałka jest obciągnięta skórą i zakończona szwem na końcu.Osłona kabura nie wiem jak to powiedzieć gałki to również skóra.Na shifterze są przyciski te czarne to tak jakby kółko,krzyżyk,trójkąt i kwadrat na padzie od PS# niżej to tak jakby strzałki na padzie a te cztery czerwone spełniają w każdej grze inna funkcje oczywiście można je zaprogramować wdg włąsnej woli.Shifter chodzi bardzo fajnie o 1 aż do 6 wsteczny jest po wciśnięciu gałki i przełożeniu jest tak jakby na 6.Przęłączać go można na sekwencję również po wciśnięciu gałki i obrócieniu pokrętła na pozycje przód tył i jednocześnie zapala się kontrolka że obecnie ustawione jest takie przełożenie.Procedura przełączania na układ H jest taka sama tylko że odwrotnie.Mocowanie shiftera jest bardzo porządne dwa pokrętłą i na dole takie ząbki i jeszcze o spodu taki korkociąg pokrętło dodatkowow także przy zmianie biegów nie ma mowy o przesunięciu całego shiftera.Ogólnie mamy trzy możliwości zmiany biegów albo są to łopatki za kierownicą albo sekwencja albo układ H i można je zmieniać ze sprzęgłem albo bez sprzęgła.Kierownice testowałem narazie w GranTurismo 5 i raczje nie bede jeje tesotwał na innej bo ta dostarcza wielu emocji.Na początku nie wiedziałęm jak się włącza sprzęgło wystarczy nacisnąć ten z czarnych guzików czyli trójkąt.I wtedy można przełączać albo ze sprzęgem albo bez jak kto woli.

Jeśli ktoś się zastanawia czy kupić ten sprzęt to niech się nie zastanawia tylko idzie do sklepu i go kupi.Nie ma co patrzeć na inne kierownice bo ta ma wszystko i jak na takie wykonanie to na prawde mało trzeba zapłacić.Tutaj dominuję skóra i metal oraż szwy takie jak w prawidziwie obszytej kierownicy w samochodzie sportowym.Ktoś może powiedzieć że za mało przeycisków na kierownicy tylko dwa ale powiem szczerze że ja ich nie używam bo po co mi od czasu do czasu żeby spojrzeć do tyłu i to tyle tutaj trzeba trzymać kierownice bo ona nie chodzi luźno.Dwa silniki w środku robią swoje i Force Feedback również.Samo najechanie na wyboje itd wprowadza w drgania kierownice nie mówie już o poślizgach czy uderzeniu w przciwnika lub w ścianę.Czasami tudno skubaną utrzymać.Jeśli ktoś do tej pory w samochodówkach jeździł tylko na padzie to może mu zająć troche czasu nauczenie się jeżdżenia na kierownicy.Wiadmo że można jeździć na automacie i tylko gaz hamulec ale prawidłowo powinno się jeźdżić ze sprzęgłem.Ja osobiście do takiej jazdy przyzwyczaiłem sięw pół dnia.Na kierołce wykręca się zupełnie inne czasy niż na padzie.Można zmieniać biegi później sterowanie za pomocą kierownicy jest bardziej precyzyjne.Na prawde zachęcam wszystkich jeśli tylko mają zasoby i bardzo chcą mieć taki sprzęcik albo zastanawiają się nad kupnem ja mówie że trzeba tego spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja też posiadam od niedawna ten sprzęt i bardzo go sobie chwalę - frajda z manualnej zmiany biegów jest ogromna. Co prawda troszkę pogarszają się czasy w porównaniu z automatem, ale znacznie poprawiają wrażenia...

Ja mam Driving Force Pro i też bardzo sobie ją chwalę . A co do skrzyni , hym , widocznie nie umiesz jeździć , ja w Gran Turismo robię lepsze czasy na manualu niż automacie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam Driving Force Pro i też bardzo sobie ją chwalę . A co do skrzyni , hym , widocznie nie umiesz jeździć , ja w Gran Turismo robię lepsze czasy na manualu niż automacie .

Podejrzewam ze TheMichal mial na mysli prace lewarka biegow w trybie H + praca sprzeglem, a wtedy niestety dochadza pewne ulamki sekund podczas zmiany biegow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie cena zaporowa:) w 2043 dopiero spłace mieszkanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić zeby działała G25 z F1 CE, kierownica się kalibruje, w PS3 virbacje na ON, a nie działa feedback

Prośba o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdaje mi sie ze ta gra nie obsluguje FF.

pozdrawiam

patch rozwiazuje sprawe ZTCW.

kiera musi byc podpieta do portu numer 1 i PRZED uruchomieniem gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie najtaniej dostane g25 obecnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne w internecie. -> skapiec/allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allegro drogo strasznie

skapiec tez nic nie pokazal atrakcyjnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedzial ze kupisz TANIO? Ja tylko mowie gdzie znajdziesz najtaniej. Ta kierownica jest ciagle w cenie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam Logitecha G25 zakupiłem w siriusie za 770 zł. Opłacało się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, bez jaj, 770zł za kierownice? 2/3 konsoli, bo chyba tyle aktualnie stoi, i o 100zł wiecej niz sam xbox ... z cena troche przesadzili T_T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie no, bez jaj, 770zł za kierownice? 2/3 konsoli, bo chyba tyle aktualnie stoi, i o 100zł wiecej niz sam xbox ... z cena troche przesadzili T_T

Zagraj to zobaczysz, że nie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się na zakupem G25 ale rozważam też GT.

Jak ma się ta GT do GT25, co wybrać ?

Obecnie mam Formula Force EX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) , Chcę kupić 4-letniemu bratu kierownice na święta ale on gra ciągle w motorstorma i nie wiem czy wogule da się grać w to na kierownicy ... da się ? I czy każda kierownica z wejściem usb będzie działała pod ps3 ?

z góry dzięki i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko to w MS moze byc ciezko grac na kierownicy :) Moze i da sie podlaczyc jakas kierownice pracujaca jako emulacja pada, ale nie wiem czy MS wspiera natywnie jakis system z forcefeedbackiem jak G25 i temu podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie G25, a jezeli cos tanszego to jakis inny model logitecha: Driving force i tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem pomiędzy GT a G25. Dziś zamówiłem G25 w sirius.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze sie wtrace, ale czy wiecie czy Momo Racing wspolpracuje w pelni z PS3? Podlaczylem ja do GT5 i sama jazda ok, ale manewrowanie po menu z podlaczona kierownica... tragedia :(

I czy da sie na kierownicy grac w CMR Dirt na kierownicy? Bo mi sie nie udalo doprowadzic do wspolpracy tego tandemu... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×