Skocz do zawartości
Emir

Need For Speed: Shift

Rekomendowane odpowiedzi

Ekhem.. a kto mnie oświeci? Czego brakuje wersji na PS3 względem wersji na Xboxa?

@Zia

Jak masz dobrego pieca to na pewno się grafiką nie zawiedziesz, jest jeszcze lepsza niż w gridzie, a wymagania podobne... ;)

1) A co do modelu jazdy... to mi się w gridzie grało trochę lepiej, tutaj jak już wspominałem zarzuca tyłem nawet w przednio napędowym golfie...

2) Co do modelu zniszczeń - w Gridzie był lepszy, bo rama wozu się odkształcała mocniej, tutaj tylko części takie jak drzwi, maska, zderzaki itd. rama, gnie się tylko minimalnie, ale jest wystarczająco dobrze ;)

3) No i finalnie co do kierownicy, zarówno Grid jak i Shift wg. mnie się do tego nie nadają :P

Również sorki za trochę chaotycznego posta, ale spieszę się :sweat:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś potrafi Driftować w tej grze??? Ja jestem pod wrażeniem jak można zjeba* tak dobre driftowanie jak było w Carbonie na takie bez sensu, powinien być tutek podczas pierwszego driftu albo instrukcja...

EDIT: Kurde, nauczyłem się driftować, a tu znienacka tylko 5 czy 6 wyścigów Drift w karierze... :( No chyba, że slepy jestem, w 2 "serii" jest napisane Drift a w 3 i 4 "serii" nie ma, lipa, bo przyjemnie się ślizgało. I w ŻADNYM wyścigu nie uświadczyłem, żeby samochód sam się ustawiał do driftu...

Edytowane przez NewNickPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o zniszczenia samochodu. Na ps3 masz tylko pękniętą szybę, otarcia i może Ci maska odpadnie, na x-ie jest tego więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie mieć zniszczenia to kupie Dirta 2.

Mi się zdarzyło urwane lusterko, urwany zderzak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś potrafi Driftować w tej grze??? Ja jestem pod wrażeniem jak można zjeba* tak dobre driftowanie jak było w Carbonie na takie bez sensu, powinien być tutek podczas pierwszego driftu albo instrukcja...

Drift w porownaniu do GRID'a jest banalny, tu bardziej problemem jest pad ps3 :) Ale na X360 nie wyglada to lepiej. Fizyka lub to co ja udaje jest tragiczna. IMO w skali 0-10 nowy NFS zasluguje na 5.

walety:

+muza (Polski akcent tez jest + )

+grafa, odbicia w masce :)

+dobrze odwzorowane tory wyscigowe (Spa, Silverstone, i ten Niemiecki ktorego nie lubie:))

+widok z za kierownicy (w koncu !!!!!!!!!!!!!1111)

+tuning (w koncu!!!!!!!!!!!111 x2)

+masterowanie zakretow

zady:

-fizyka ( 4wd vs 2wd ai)

-nadal arcade

-malowanie samochodow (maska! bynajmniej na x360mnie mozna tego zrobic)

-sztywne masterowanie zakretow (a jesli znalazlem lepszy sposob ich pokonywania?)

Hmmm za duzo + :) Wiec moze mimo mojej nicheci do serii NFS warto bylo by sie przelamac? Jako swiadomy swojego otoczenia gracz, majac do wyboru oba systemy (ps2 i x360), stwierdzam ze NIE warto. Po prostu dostalismy standartowa w wydaniu EA papke, takie brum-bruuuuuuuum ktore pomoze nam przeczekac do premier GT5 i FM3, wiec jezeli ktos jeszcze ma cos do dokonczenia w GRID'zie lub DIRT'zie 2 to nie musi sie spieszyc.

Chyba ze jestes fanem NFS'a to ....................i tak juz grasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić się z aLbeRtZem. Jego słowa idealnie pokrywają się z moją opinią na ten temat :thumbsup:

@NewNickPL

I w ŻADNYM wyścigu nie uświadczyłem, żeby samochód sam się ustawiał do driftu...

Nie wiem, czy to do mnie, ale spójrz, na górę ekranu, tam dostaje się punkty za agresje/precyzje, po stronie agresji bardzo często pojawia mi się napisa w stylu "zakręt w poślizgu" czy coś takiego... a uwierz, naprawdę staram się brać zakręty normalnie. Jakieś rady?

P.S I tak mam więcej punktów precyzji :teehee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktos jak zrobic tego jebane drifta 370z? Mecze sie i nic... kaplica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić się z aLbeRtZem. Jego słowa idealnie pokrywają się z moją opinią na ten temat :thumbsup:

@NewNickPL

Nie wiem, czy to do mnie, ale spójrz, na górę ekranu, tam dostaje się punkty za agresje/precyzje, po stronie agresji bardzo często pojawia mi się napisa w stylu "zakręt w poślizgu" czy coś takiego... a uwierz, naprawdę staram się brać zakręty normalnie. Jakieś rady?

P.S I tak mam więcej punktów precyzji :teehee:

Nie wiem czy do Ciebie, ale ktoś mówił, że samochód sam się ustawia do skrętu. Osobiście tego nie doświadczyłem, też jestem "po stronie" precyzji i widzę napis mówiący coś o poślizgu, ale to normalne jak wjeżdża się z dużą prędkością w zakręt, że znosi furę, nie? Co do driftu, to nawet bardzo fajny, ale szkoda, że tak mało w karierze go :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktos jak zrobic tego jebane drifta 370z? Mecze sie i nic... kaplica...

Jezeli gra sprawia ze sie meczysz to musiesz ja wylaczyc :)

A tak na powaznie to:

1 na prostych nie wciskasz gazu na maks

2 dochodzac do zakretu skrec kierownice w jego kierunku, wcisnij do polowy hamulec, pusc i natychmiast kontruj gazem (nie trymaj za dlugo na maksa), wchodzenie w drift z recznym musisz opanowac sam :)

3 ( w drifcie ) teraz to juz tylko zabawa z hamowaniem i kontrowaniem

4 wyprowadzasz z kontra bez gazu i hamulca i oceniasz swoje bledy,

Kezeli nadal masz problemy to.......... zrob dluzsza przerwe :)

Tak z ciekawosci, powiedzcie mi czy w gridzie online jeszcze dziala? :D

Chyba wymienie gre za 30zl zamiast kupowac shifta.

Jak zobaczylem ten filmik: http://www.youtube.c...h?v=9NFdXu4Bumk wymieklem :D

Qrcze a myslalem ze to wina niskiego i twardego zawieszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra ile ta gra ma bugów, codziennie odnajduję jakiegoś nowego :)

Widziałem również, że podobno w wersji na PC znika niebo i robi się całe czarne, nie wiem czy na konsoli też tak jest, ale wątpie, bo przecież byłoby o tym głośno też.

Również te wjazdy w zad przeciwnika i "wślizgiwanie" się pod niego to można zrobić prawie każdym autem, które ma coś w kształcie "spychacza" z przodu :)

Strasznie to jest denerwujące...

Ale te skaczące auta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. ja niebo mam normalne, pewnie na ATI tak się dzieję, w GTA IV z ATI były podobne numery ;)

Ale ten spychacz to w każdej wersji występuję... chociaż to pikuś, bardziej mnie drażni, jak się zaklinują lusterka..., które zamiast się oderwać od samochodu obok nie powalają się od niego odczepić i skręcić :yucky: Finał? Banda :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić sobie grę na PS3. Jak uważacie jaką wybrać? Zastanawiam się nad paroma tytułami m.in. NFS Shift, Dirt2, Fifa 10(mam 09 więc nie wiem czy się opłaca), Uncharted2, NBA 2k10. Proszę o pomoc. Jak starczy pieniędzy kupie 2 tytuły w krótkim odstępie czasu :D Tylko nie wiem jakie.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim smile.gif

Mam problem , poniewaz bardzo bym chcial tego nfs-a ale patrzac na cene musze sie zastanowic i nie chce kupywac w ciemno biggrin.gif i z tad moja prosba : czy mogl by mi ktos napisac jakie sa wady , zalety , czy warto i czy jest duzo bugow ??smile.gif

Z gory dzieki smile.gif

Kokiwdz.png

Edytowane przez qgar
A niby o czym jest ten watek? Nie umiesz czytac nic przed swoim postem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mogl by mi ktos napisac jakie sa wady , zalety , czy warto i czy jest duzo bugow ??

poczytaj temat od pierwszej do ostatniej strony. Są tam opisane i + i -.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem w NFSa Shifta i powiem tak...

Ogolnie gra mnie sie podoba... ale mozna bylo zrobic to duuuuuuuuuuuzo lepiej... jak juz ktos powiedzial bugow jest sporo... i wiekszosc to wlasnie zwiazanych z lotnoscia przeciwnikow xD Np wchodze z rywalem w zakret bokiem on od zewnetrznej ja wewnatrz i lekko dotykam jego samochodu to tamten odrazu wywala sie... : /

Grajac mam wrazenie jakbym gral w jakas wersje Beta... srslly... menus niezbyt dopracowane , nie czuc tej rywalizacji w zawodach jak np. w Pr0Street (tam bylo to fajnie zorganizowane i pokazane) , czuc bylo ze bierzesz udzial w jakims evencie , a tu tego nie ma...

Grafika... wszystko takie "mydlane" sie wydaje i pojazdy troszke slabo wygladaja (slaba rozdzielczosc naklejek/napisow na samochodzie) ,ale ogolnie poza modelem zniszczen i ta lotnoscia przeciwnikow to wizualnie prezentuje sie wporzadku...

Do plusow mozna zaliczyc z pewnoscia same wyscigi... kazdy pojazd prowadzi sie inaczej , zroznicowane trasy , TUNNING (nie polegajacy na tym by cos kupic tylko by zmienic np nadsterownosc pojazdu czy cisnienie w kolach) oraz to ze gra jest dosc wymagajaca... nie wiem jak wy ale ja grajac na kierownicy bez ulatwien na srednim ostro mecze sie ^^

Kamera z pojazdu... hmmm... chwile pojezdzilem i dalem na kamere gdzie widac sama droge... nie wiem nad czym takie halo... zwykla kamerka z kokpitu... na dodatek predkosci W OGOLE!!! nie czuc... co niestety przeklada sie na wyscigi, bo mam wrazenie ze jade 40km/h a na liczniku jest 200km/h i wypadam z zakretu...

Muzyka jest taka sobie :/ spodziewalem sie czegos lepszego... w MotorStormie i Dirt2 jest o niebo lepsza... tutaj mogliby dac jakis konkretny HipHop i jakies konkretne DnB , a jest jakis syf pomiedzy tymi dwoma gatunkami... z takiego "niby rocka" tez jest jakis kawalek.... ale ogolnie rzecz biorac nic nadzwyczajnego...

Mysle ze panowie z EA spieszyli sie zeby zdazyc przed GT5 i niestety widac to po grze... Mysle ze jakby troche dluzej popracowali to wyszedlby duzo lepszy tytuł - bo poza samym gameplayem prawie wszystki kuleje w wiekszym badz mniejszym stopniu :|

Gre polecam - mimo tego ze wiele rzeczy jest niedopracowanych to sama frajda plynaca z jazdy jest duza... (zaznaczam ze gram na kierownicy)

- model jazdy jest nastawiony bardziej na fun niz na realizm ale ma to swoje +... w koncu po co nam kolejne GT5? Mysle ze za miesiac/dwa po wydaniu patchy gra bedzie o niebo lepsza ^^

Edytowane przez qgar
A gdzie ty masz GT5? Jest tylko Ferrari/Supercars challenge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trochę grałem Shift. Realizm totalnie nie pasuje do NFS. Model jazdy jakiś taki prze-realistyczniony (oszukany). Ale gra mi się trochę przyjemnie. Grafika nie zachwyca, że nie ma efektów, ani hdr, za krótko sekundy soczewki i słońce i trochę chrupie.

Też przy przejściach loadingu. Dla mnie mocna 7+/10. Na przykład ściągałem demo i grałem Dirt 2. Byłem zachwycony! Nie jestem fanem motoryzacji, ale lubię wyścigi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole zaufać recenzentom niż użytkownikowi który ma konto prawie od roku i napisał aż jednego posta. Nie chce mi się wierzyć, że żaden z recenzentów nie dostrzegł tego co Ty... Mam preordera od 2 miesięcy i dzisiaj został wysłany, i wierze, że przyjdzie taki jaki mieli recenzenci a nie Ty...

Widzisz ja wchodze na te strone od 2007 roku i nie moja wina ze forum przeszlo transformacje i wykasowali posty. Dostalem gierke 10 dni przed premiera i postanowilem ze podziele sie opinia. Poza tym nie udzielam sie na forum bo przesiaduja tu (poza normalnymi ludzmi) tacy kolesie jak wlasnie ty, ktorym IQ rosnie wraz z iloscia postow i innych tez tą miarą odmierzają. Rozumiem ze dla ciebie najwiekszym autorytetem w dziedzinie zachowania pojazdu jest koles po dziennikarstwie. Ja za duzo na studiach mialem fizyki, kinematyki dynamiki itd by dac sie nabrac na to ze samochod skreca jak wozek w tesco. Dla mnie sporty motorowe i gry samochodowe to pasja o ktorej moge gadac godzinami.

NFS shift to totalne arcade, model jazdy jest uproszczony i nastawiony na efekciarstwo ktorego w prawdziwych wyscigach nie ma z wielu powodow. Rozumiem ze duzo ludzi wlasnie takiej produkcji oczekiwalo i dobrze sie z nia bawi, ja lubie inne samochodowki.

Dobrze ktos powiedzial, ze nawet jadac wolno, nie da sie normalnie w tej grze wziac zakretu. Robilem taki test i rece mi opadly jak zobaczylem ze sportowa fura przy 80 km/h w słabym łuku jedzie juz bokiem i piszczy oponami jak popieprzona.

Ktos sie pytal czy nie testowalem przypadkiem trybu DRIFT. Nie, pogralem w ta gierke pare ladnych godzin w roznych trybach rozgrywki roznymi samochodami. Nic to nie zmianiało.

Nie chce nikogo zniechecac do kupna tej gry, bo moze ktos wlasnie takiej produkcji oczekuje. Zawsze warto jest sprawdzic na wlasnej skorze. Ma byc demo, kazdy sobie sprawdzi co i jak...Zgodze sie z opinia ze jest to najlepszy NFS od lat i dobrze rokuje na przyszlosc. Ja czekam az nadejdzie NFS lepszy od starego dobrego NFS Porsche ;*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Kupiłem shifta w czwartek ale gra nie przypadla mi do gustu. nie wiecie czy jest jakas szansa aby w Saturnie mi tą gre wymienili na inną? Jest jakis przepis mowiacy o zwrocie lub wymianie towaru czy to zalezy od "widzimisie" sprzedawcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilem taki test i rece mi opadly jak zobaczylem ze sportowa fura przy 80 km/h w słabym łuku jedzie juz bokiem i piszczy oponami jak popieprzona.

O tym właśnie myślę, mówiąc, że tył ucieka, jak widać nie jestem sam :D

Ja zdecydowanie wybrałbym Dirta, tam gra jest dopracowana w 100% i w sumie nie ma wad, prócz zbyt małej ilości WRC :P

A wracając jeszcze do Shifta to tylko jedna rzecz mnie zachwyca - widok z kokpitu, tak wyraźnych liczników wraz z teksturami najwyższej jakości nawet GT nie ma (ale gram na PC) ;) Tak jak pozostali i ja spróbuję wystawić grze ocenę: 7/10... najważniejszy "+" to wyczesana kamera ze środka, a największy "-" to zrypany model jazdy, dali masę efektów typu: rozmycia, dźwięki turbosprężarki itd., ale to nic nie dało, a wręcz pogorszyło sytuację, bo nie wiadomo, czy się jedzie szybko, czy nie :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec i ja dorzucę swoja opinie na temat gry, wczoraj dorwałem swój egzemplarz i odrazu postanowiłem pograć fakt sesja trwała z 7h zrobiłem 13lvl wiec już co nieco mogę napisać

pierwsze wrażenie: hmm ciężko się jeździ to na pewno nfs ?

ale później było już tylko lepiej choć wydaje mi się że dalej nie doszedłem do ładu z ustawieniem "dobrego" dla mnie skręcania samochodu. Nfs poszedł sporo do przodu wreszcie jest "trudniej" choć w mojej opinii odeszli zupełnie od tego czym był nfs ostatnimi czasy: ulica, policja-więcej zabawy, tu mamy takiego podkręconego grida tor tor i jeszcze raz tor,opcji wizualnego tuningu jest sporo mniej ale to chyba dobrze bo wybieranie jednego z 10 przednich zderzaków itd. już chyba się wszystkim znudziło za to tuning mechaniczny wygląda na dużo bardziej rozbudowany(jeszcze nie grzebałem w tych szczegółowych ustawieniach)

jednym z większych minusów jak dla mnie narazie jest tryb drift który jest jedna wielka kupą w innych grach jakoś potrafię a tu jest padaczka-choc może się jeszcze nauczę, kolejny minus to dramatyczne wręcz pokonywanie zakrętów samochód wiecznie się ślizga i jest ciężki do opanowania, poki co znalazłem jeden bug mianowicie często babka z flaga przed wyścigiem stoi mi w aucie czyli widać ja od mojego dachu w gore-ale jakoś mi to nie przeszkadza

graficznie bardzo jest bardzo dobrze, niezłe odwzorowane trasy, fenomenalne wręcz kokpity samochodów

ogólnie gra całkiem dobra wygląda na dużo dłuższa niż undercover i napewno nie żałuje wydanych na nią pieniędzy

p.s. przejechałem się wyścig na zaproszenie w Veyronie na północnej pętli i tam najlepiej widać jak długa droga przede mną-opanować tego potwora tam i wygrać ten wyścig to jakaś czarna magia ;)

Edytowane przez keil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×