Skocz do zawartości
Emir

Need For Speed: Shift

Rekomendowane odpowiedzi

GT nie da się dogonić i powinni iść w alternatywę a nie w konkurencję.

NFS juz przegonil GT5 :) W koncu na GT5 ciagle czekamy. Szkoda tylko, ze z tego co piszecie, nieudolnie probowal dogonic pod wzgledem modelu jazdy.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie przejrzałem sobie listę samochodów...i strasznie ubolewam nad brakiem Toyoty Supry...

Toż to jeden z czołowych samochodów przeznaczonych do wyścigów. No i po prostu to mój ulubiony samochód.

Tylko niech ktoś nie wyskakuje z tekstem, że Supra to samochód przeznaczony tylko do oczoje**ego tuningu, bo tylko sam udowodni, że pojęcie ma zerowe o historii tego samochodu.

Aż ręce opadają jak się czyta takie komentarze na niektórych stronach...a najlepsze jest to, że 99% "ludzi" piszących to 13 letnie dzieciaki, które nie mają w ogóle pojęcia o samochodach.

Takie samo stwierdzenie można użyć wobec każdego innego samochodu.

Na szczęście coraz bliżej Gran Turismo 5 więc tam sobie odbije z nawiązką jeśli chodzi o w/w pojazd :D

Żeby też nie robić off-topa za bardzo.

To zapewne większość z Was widziała filmik z bugiem podczas wyścigu Lamborghini, gdzie wjeżdża sobie po prostu pod inne samochody i w ten sposób je wyprzedza.

No ludzie, ale czy ktoś w ogóle testował tą grę? Poza tymi wielkimi "celebrytami", którzy to nie mają bladego pojęcia zapewne co to w ogóle konsola do gier, a co dopiero zagłębiać się w samą grę.

Jak można przeoczyć takiego babola? Przecież EA chyba ma jakiś rozgarniętych testerów, którzy powinni zauważyć coś takiego...bo przecież nie sposób tego nie zauważyć.

Chyba, że w finalnej wersji zostało to poprawione, ale przecież wersja finalna to już była właśnie na tym filmiku z tego co pamiętam.

Poza tym z tego co słyszałem jeszcze to pojawia się sporo baboli z poprzednich wersji, między innymi czkawka przy większym zamieszaniu na ekranie.

Nie mówię, że tak jest, tylko po prostu mówię co słyszałem, a różnie z tym bywa, chociaż patrząc na poprzednie wersje to jestem w stanie w to bez większego problemu uwierzyć.

Mimo wszystko trzeba poczekać na demko. Need for Speed stał się bardzo niepewnym tytułem, i chyba nikogo o tym tutaj nie muszę przekonywać.

Na szczęście pokazał się DIRT2, który powinien zaspokoić rządzę prędkości na ekranie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żałosne jest takie wklejanie zdań, zwrotów całkowicie wyrwanych z kontekstu i zmieniające całkowicie pierwotne znaczenie...

Chodzi ci o coś czy tak wylewasz swoje myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra nastawiona jest na widowiskowość, prawie na każdym zakręcie fura wpada w lekki poślizg.

:down:

Najgorsza rzecz w wyścigówkach moim zdaniem - w końcu jeździmy po asfalcie i na wyścigowych oponach, a nie po szutrze. Trzeba poczekać do dema...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro zostało kilka sztuk za 170zł + 8,50 przesyłka tak więc jak ktoś jeszcze nie zakupił i szuka mniejszej ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Krakowskim Saturnie jest parę sztuk za 169zł

Jakby to kosztowało 120zł to bym się wahał....

taki bombowy tytuł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gra, jeździ się jak jajkiem. Lata auto raz w lewo raz w prawo. jeżeli chcesz delikatnie skręcić trzeba delikatnie trigger w lewo. LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz coś ode mnie na temat gry...Czekałem na te tytuł, ponieważ zawsze podobał mi się Pro Street, a Shift miał nawiązać do tego tytułu...Jako, że ostatnie nfsy były baardzo kiepskie, dlatego postanowiłem najpierw ściągnąć wersje na pc-ta i sprawdzić co to takiego, niż w ciemno kupować grę na ps3 za grube 200 zł..wiem, wiem jestem złodziejem ;) Jestem fanem serii Gran Turismo, dla tej gry kupiłem konsolę i kierę G25...Jak wszyscy wiedzą gra na kierownicy w GT to przepiękna sprawa. Chciałem sprawdzić jak to będzie działać z nowym nfsem. Więc podłaczyłem kiere, odpaliłem gierke i... Pierwsze wrażenia na domyślnych ustawieniach kierownicy fatalne. Pomyślałem wtf? co to ma być? Ale po kilku próbach zmiany ustawien i sprawdzania tego na torze można dojśc do całkiem niezłego prowadzenia i "czucia" auta. Jak wcześniej pisali inni irytujące jest ciągłe wchodzenia aut w poślizg na zakrętach, czasami w sposób całkowicie niewytlumaczalny. Ale nie jest źle, z pewnością lepiej mi się jeździ na kierownicy niż w GRIDA zarówno na kompie jak i na konsoli. Mam nadzieję, że na konsoli ustawienia kierownicy będą idealne, tak jak w Gran Turismo, gdzie podłączasz kiere i jedziesz z przyjemnością. Na padzie nie próbowałem. Pomijam kwestie grafiki, bo na każdym kompie inna a na konsoli też.

Podsumowując, gra jest niezła. To taki klon Grida, co wielu z pewnością przypadnie do gustu. Jak dla mnie jakieś 8/10 :)) za 100-120 zł opłacalny zakup na konsole, żeby pograć w oczekiwaniu na premierę GT5. NIech już będzie ten grudzień ;)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, dziś wgrałem Shift-a. Obawy były duże jednak zupełnie nie potrzebnie i gra przypadnie mi do gustu. Pierwszy przejazd jest cudownie, parę testowych ustawień i wybór padł na zawodowe kierowanie. Pozycją 8 na pierwszym wyścigu w celu zarobienia kasy. Jest do poprawienia jednak zastanawia mnie czy te 25000$ zostanie, czy przepadnie.

Denerwuje mnie bardzo fakt że nie mogę zmienić ustawień sterowania na kierownicy, czy komuś się to udało?

Po długiej przerwie od symulatorów 2008 na Pc- Gt Legends, przypomniały mi się stare dobre czasy.

Nie zgadzam się z ludźmi, którzy twierdza że auto samo jedzie, po wyłączeniu wszystkich wspomagaczy, trzeba wszystko kontrolować, skręt, gaz, hamulec, już niejednokrotnie mnie obróciło. Oczywiście nie mówię tu o bezpieczniej jeździe przy zielonej linii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również ustawiłem sterowanie na zawodowe, bez żadnych wspomagaczy. Trzeba się pilnować.

Oczywiście zmieniłem czułość kierownicy na 10%, gaz i hamulec na 20% i czułość sytemu kierowania czy jakoś tak na 15%...no ale to na kompie ;)

A kolega wyżej gra na ps3?? i nie ma ustawień kierownicy? hmm...to nic dziwnego, w GT też nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do tych, którzy już grali: czy Shift to gra typowo pod kierownicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sztiff, te ustawienia które podałeś to ja też posiadam, mówię o konfiguracji klawiszy do sterowania.

kazior, moim zdaniem, jeżeli masz dobre wyczucie Pada to i na nim pośmigasz, ja nie ma i uważam że jest to gra pod kiere, na pewno więcej frajdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem, przejechałem jeden wyścig i stwierdzam jeden minus, na liczniku 50km/h a za oknem może 15km/h, jeździ się świetnie, nic nie przycina (narazie). Wiec jest dobrze, wracam do gry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czy mozna skrecac pojazdem uzywajac krzyzaka?:D

I powiedzcie jak sie jezdzi na padzie? znosnie? Bo ostatnia rzecza na jaka mam ochote to klnac na gre po wydaniu 170zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konfiguracja klawiszy do sterowania tez jest, wybierasz tylko swoją kierę i potem przypisujesz odpowiednie funkcje pod przyciski ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobić, bo mi to nie działa, nie wiem jak dokonywac zmian?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następna rzecz mnie "boli", to naklejki, osobno na lewo i na prawo się robi :( I czasami spadną FPSy do 27 około, nie mniej (wiem ile to 25 bo zazwyczaj tyle na kompie mam...) A tak jeździ się świetnie, i lepiej na analogu niż krzyżaku? Chcesz być hardkorem"? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z uczelni na pocieszenie po niezaliczonej poprawce kupiłem sobie shifta, pogram obiecuje będzie porządna obiektywna recenzja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak odreagować po nieudanym dniu. Też tak robię :)

Ja im dłużej gram tym bardziej przekonuje się do gry i sterowania.

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja im dłużej gram tym bardziej przekonuje się do gry i sterowania.

pad/kierownica?

jesli pad to analog czy krzyzak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ile max osob moze grac online na ps3?

Niektorzy pisza, ze 8, inni ze 12 a nawet 16.

Generalnie jesli ta pierwsza opcja, to niedobrze. Na takie tory 12 to minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na padzie, analog

sieciowo 2-8 może grać

Edytowane przez johny_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to nie problem, moglby ktos z was- grajacych na padzie, sprawdzic czy na tych ustawieniach auto lepiej trzyma sie drogi, szczegolnie na zakretach?

Steering Dead Zone-15%

Accel Dead Zone-10%

Brake Dead Zone-10%

Steering sensitivity-5%

Acell Sensitivity -5%

Brake sensitivity-5%

Speed steering Sensitivity 100%

Nie wiem czy moge ufac kolegom zza oceanu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie tak na szybko po 3h i 40 minutach gry

+ Imho NFS po Carbonie, ProStreet i Undercover wkoncu dobry NFS ( czy tak dobry jak U, MW zobaczy się po dłuższej grze )

+ Kilka pomysłów wziętych z GT które w sumie wyszły grze na dobre

+ Realizm większy niż u poprzedników ( ale do symulatora dalej daleko )

+ Przeciwnicy nie są bezmyślni i całkiem całkiem sobie radzą

+ Nareszcie nie ma najbardziej irytującej rzeczy z starszych produkcji - rywale przed tobą się wleką a gdy ich wyprzedzisz nagle dostają skrzydeł a ich auta łamią wszelkie prawa fizyki by znikąd wyprzedzić cię przed metą

+ kamera z wnętrza dobre odwzorowanie kokpitów

+ Nie ma zbędnej fabuły... wyścigi to wyścigi a nie przygodówka

- Pokazany bug z Murcielago nie dotyczy tylko tego auta ( to samo da się zrobić np Fordem GT )

- Przesadzone niektóre Badge

- Drift który ma z driftem niewiele wspólnego

- Wspomniane wcześniej wchodzenie auta "bokiem" w zakręty

- Muzyka Baditude i Jamal całkiem nieźle brzmią ale niestety NFS:U i pozostałe nfsy dzieli przepaść jeśli chodzi o muzykę

- Beznadziejne tekstury w lusterkach ( auta w lusterkach gdy są daleko czasami mają czarne maski zderzaki etc )

- Po 1 odpaleniu po jakichś 5 minutach totalnie skopał mi się dźwięk ( jakieś dziwne metaliczne brzęczenia, po wyłączeniu i włączeniu gry problem znikł )

Gra warta kupienia : Tak

Gra warta tej ceny: Nie ( za prawie 200 zł nie chce oglądać takich bugów jak ten z lambo, a w lusterkach widzieć auto a nie czarna plamę )

PS ja przy np 8 autach i wypadków żadnego spadku FPS nie odczuwam jak niektórzy

Edytowane przez Nathim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×