Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie potrzebuja - maja wbudowane dekodery DD/DTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostanę jakiś zestaw głośników 5.1 w miarę rozsądnej cenie? Mam jakieś 400zł, myślałem o Logitechach X-540 lub X-530, albo może Creative INSPIRE T6160. Może jakieś wasze typy? Czy te co podałem podłącze do TV bez problemu?

Mam Logitech`y X-540 podłaczone do TV poprzez kabel chinch-jack. Jestem z nich bardzo zadowolony, dźwięk jest świetny, a basy dają czadu.

Ich dużym plusem jest to, że podkręcają dźwięk stereo (który idzie z telewizora z wyjścia chinch - ważne telewizor musi mieć takie wyjście !) do 5.1 - bardzo przydatna funkcja (X-530 tego nie mają, a nie wiem jak z Creativami). Można je również podłączyć bezpośrednio do konsoli, lecz wtedy stracisz, gdyż przy oglądaniu telewizji głos nie będzie szedł na te głośniki, a w dodatku głośnością nie będzie można sterować z telewizora.

Głośnik centralny jest tak zbudowany, że bez problemu można go nałożyć na telewizor LCD i wtedy jest centralnie na środku obrazu. Wszystkie głośniki poza tym są pokryte metalową siateczką, a nie kawałkiem splecionego sznurka jak w X-530 - solidniejsze i lepiej się prezentują.

Dałem za nie 389 zł w Saturnie - wiem troszkę przepłaciłem, ale zależało mi aby mieć je na dany wieczór.

Tak więc bardzo polecam te głośniki, szukaj dobrej ceny i bierz w ciemno :ninja: :laugh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w filmach też dobrze się sprawują? I czy uzyskam na nich przestrzenny dzwięk, pokój ok. 4,5x3,5m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w filmach też dobrze się sprawują? I czy uzyskam na nich przestrzenny dzwięk, pokój ok. 4,5x3,5m

Do takiego pokoju nadają się bardzo dobrze - u mnie jest podobna powierzchnia.

Co do dźwięku przestrzennego to opisałem, ze mają funkcję podbijania do dźwięku 5.1. Prawdziwe 5.1 z konsoli uzyskasz tylko po kablu HDMI lub optycznym - a żadnego z nich do tych głośników nie podłączysz. Jeśli telewizor będzie posiadał wyjście analogowe 5.1 to puścisz dźwięk z konsoli na TV poprzez HDMI a z TV na głośniki (jednak takie wyjścia są rzadko spotykane w telewizorach).

Ja mam podłączone głośniki do telewizora wyjściem stereo, po włączeniu funkcji wirtualnego 5.1 dźwięk jest przestrzenny. W filmach, grach bez problemu można rozróżnić prawo i lewo oraz w pewnym stopniu przód - tył również.

W połączeniu z Sony 32 cale mam bardzo przyzwoite kino domowe :)

Aktualnie rozmyślam nad zewnętrzną karta dźwiękową do laptopa z wejściem optycznym (starsze Creativy) aby móc puścić na nią dźwięk z konsoli i sprawdzić czy będzie jakaś znaczna różnica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem niedawno monitor i chciałbym do niego podłączyć do niego głośniki komputerowe Logitech 2.1. Głośniki mają na stałe przytwierdzony kabelek zakończony minijackiem, a monitor ma wejście na słuchawki. Można podłączyć do tego wejścia kabelek od głośników i czy nie spowoduje to żadnego uszkodzenia monitora, bo przecież głośniki to nie słuchawki, wiem że można to połączyć poprzez różne przejściówki, ale mam do podłączenia ps3 i xbox, a tak nie musiałbym kupować żadnej przejściówki i nie miałbym być może problemów z przekładaniem kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam

Kupiłem niedawno monitor i chciałbym do niego podłączyć do niego głośniki komputerowe Logitech 2.1. Głośniki mają na stałe przytwierdzony kabelek zakończony minijackiem, a monitor ma wejście na słuchawki. Można podłączyć do tego wejścia kabelek od głośników i czy nie spowoduje to żadnego uszkodzenia monitora, bo przecież głośniki to nie słuchawki, wiem że można to połączyć poprzez różne przejściówki, ale mam do podłączenia ps3 i xbox, a tak nie musiałbym kupować żadnej przejściówki i nie miałbym być może problemów z przekładaniem kabli.

Nic się nie stanie.

Monitor po prostu posłuży jako przedłużacz i po podłączeniu do niego głośników/słuchawek będziesz miał na nich dźwięk bez żadnego dodatkowego ustawiania.

Miłego polepszenia dźwięku :)

Edytowane przez kremulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik kremulek napisał

Mam Logitech`y X-540 podłaczone do TV poprzez kabel chinch-jack...

czy podłączenie do TV przez amplituner coś zmieni ,poprawi ,czy to zbędny wydatek w tym konkretnym przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Użytkownik kremulek napisał

czy podłączenie do TV przez amplituner coś zmieni ,poprawi ,czy to zbędny wydatek w tym konkretnym przypadku?

Z tym może być różnie.

Jeśli TV nie będzie miał wyjścia, którym będzie wysyłał dźwięk 5.1 to amplituner tu nic nie da.

A jeśli tak, to zazwyczaj będzie to optyk. Wtedy amplituner również będzie musiał obsłużyć takie połączenie. Po zgraniu tych dwóch rzeczy będzie można dźwięk 5.1 puścić na głośniki z amplitunera złączem analogowym.

W przypadku amplitunera z wejściem optycznym pozostanie wybór czy podłączyć bezpośrednio konsolę, czy zrobić połączenie konsola-TV-amplituner. W tym drugim nie będzie strat dźwięku gdyż wszystko będzie szło cyfrowo a zyska się porządny dźwięk przy oglądaniu telewizji.

Pytanie jest czy warto dokupywać amplituner. Jeśli chce się później dokupić porządny zestaw głośników to jak najbardziej.

Akurat niezbyt orientuję się w aktualnych cenach amplitunerów, lecz można zastanowić się nad opcją dozbierania do głośników Logitech Z-5500 - do nich konsolę można podłączyć kablem optycznym, plus jeszcze parę innych źródeł dźwięku złączami analogowymi.

Można również zastanowić się nad jakimś porządniejszym zestawem nagłaśniającym, ale to już inna para kaloszy złota... :ninja:

Edytowane przez kremulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po ostatniej aktualizacji firmware (3.15) zauważyłem brak dźwięku w niektórych filmach i jak dotąd w jednej grze (PES10) czy ktoś wie co może być tego przyczyną? Dodam że brak dźwięku zauważyłem jak narazie tylko w filmach BRRip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego pokoju nadają się bardzo dobrze - u mnie jest podobna powierzchnia.

Co do dźwięku przestrzennego to opisałem, ze mają funkcję podbijania do dźwięku 5.1. Prawdziwe 5.1 z konsoli uzyskasz tylko po kablu HDMI lub optycznym - a żadnego z nich do tych głośników nie podłączysz. Jeśli telewizor będzie posiadał wyjście analogowe 5.1 to puścisz dźwięk z konsoli na TV poprzez HDMI a z TV na głośniki (jednak takie wyjścia są rzadko spotykane w telewizorach).

Ja mam podłączone głośniki do telewizora wyjściem stereo, po włączeniu funkcji wirtualnego 5.1 dźwięk jest przestrzenny. W filmach, grach bez problemu można rozróżnić prawo i lewo oraz w pewnym stopniu przód - tył również.

W połączeniu z Sony 32 cale mam bardzo przyzwoite kino domowe :)

Aktualnie rozmyślam nad zewnętrzną karta dźwiękową do laptopa z wejściem optycznym (starsze Creativy) aby móc puścić na nią dźwięk z konsoli i sprawdzić czy będzie jakaś znaczna różnica :)

Zastanawiam sie nad tym zestawem co ty posiadasz ,czyli X-540(chciałoby sie Z-5500,ale za mało kasy).Czy ten system Matrix,który w nim jest zastosowany daje rzeczywiście wrażenie przestrzennosci w grach i filmach?Zestaw raczej podłaczył bym bezpośrednio do konsoli,bo telewizor służy mi tylko do gier i filmów z BR(bez telewizji).Mamy ten sam model TV(róznie się tylko wielkością ekranu),czy podłączałeś zarówno do TV i do konsoli.Który rodzaj podłączenia jest lepszy(tzn.chodzi o możliwość osiągnięcia lepszego dzwięku)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad tym zestawem co ty posiadasz ,czyli X-540(chciałoby sie Z-5500,ale za mało kasy).Czy ten system Matrix,który w nim jest zastosowany daje rzeczywiście wrażenie przestrzennosci w grach i filmach?Zestaw raczej podłaczył bym bezpośrednio do konsoli,bo telewizor służy mi tylko do gier i filmów z BR(bez telewizji).Mamy ten sam model TV(róznie się tylko wielkością ekranu),czy podłączałeś zarówno do TV i do konsoli.Który rodzaj podłączenia jest lepszy(tzn.chodzi o możliwość osiągnięcia lepszego dzwięku)?

Po podłączeniu bezpośrednio do konsoli uzyskałem taki sam dźwięk, czyli stereo - tak więc czy do konsoli czy do telewizora nie ma różnicy (plus przez tv jest tak jak wspominałem, możliwość sterowania głośnością dzięki pilotowi od tv).

Zastosowanie systemu Matrix powoduje, że dźwięk uzyskiwany jest również z głośnika centralnego i tylnich, bez niego aktywne są tylko stereo przednie i basowy. Z tym systemem wrażenie przestrzenności jest bardzo odczuwalne, przy odpowiednim ustawieniu głośników odbiorca jest tak jakby w klatce dźwiękowej (czyli tak jak być powinno). Może odrobinkę kuleje różnica pomiędzy tyłem a przodem, gdyż nie ma sygnału dedykowanego na tylnie głośniki, tylko jest on sztucznie izolowany z głośników przednich (czyli jeśli w grze jakiś odgłos powinien być tylko z tyłu, to będzie z tyłu i troszkę z przodu). Niestety trzeba się z tym pogodzić na tych głośnikach, ale szczerze, w ilu grach tak naprawdę tego potrzebujemy? (tak wiem, w fps`ach bardzo się przydaje, ale to tylko mały odsetek gier na konsolę :)).

Z pewnością na Z-5500 będzie lepszy dźwięk, ale trzeba bądź co bądź dołożyć tego tysiaka...

Ja jestem zadowolony jak za ta cenę. Następnym etapem będzie porządny amplituner i zestaw głośników :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie.

Monitor po prostu posłuży jako przedłużacz i po podłączeniu do niego głośników/słuchawek będziesz miał na nich dźwięk bez żadnego dodatkowego ustawiania.

Miłego polepszenia dźwięku :)

Niestety takie połączenie nie rozwiąże mojego problemu, ponieważ xboxa podłączam kabelkiem D-Sub, który nie przesyła dźwięku. Dlatego będę musiał użyć adapterów 2 chinche na 1 minijack.

1. Mam teraz takie pytanie dla osób wtajemniczonych czy w taki rozdzielacz klik wejdą takie 2 adaptery klik, czy będę musiał je przełączać za każdym razem.

2. I czy powyższy rozdzielacz minijack 3,5"--> 2x minijack 3,5" można znaleźć w wersji minijack 3,5"(żeński)--> 2x minijack 3,5"(żeński), tak żeby były trzy "otworki".

Chciałbym to wszystko podłączyć w taki sposób, że od kabla od plejki będą szły chinche połaczone z tym adapterem i tak same od xboxa, potem te adaptery chciałbym połączyć w ten jeden rozdzielacz a do tego rozdzielacza (jeśli byłoby żeńskie to połączył bym kabelek od głośników, a jesli sa tylko męskie to kupił bym jeszcze jakąś przejściówkę mini jack Ż na mini jack Ż. Czy by to wszystko działało??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie bedzie zadnego problemu.

2. Jak znajdziesz bo bedziesz mial. Teroretycznie nie ma najmniejszych przeciwwskazan zeby takie cos zbudowac, kwestia tylko czy ktos sie podjal takiego zadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge kupić przedłużacza do głośników,czyli pojedyńczego chincha męskiego z jednej strony i żeńskiego z drugiej(5 m).

Sprzedali mi w sklepie(nie przyjrzałem sie dobrze)taki,ale podwójny.On chyba się nie nadaje,a może sie mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki podwojny? Zamias pojedynczego cincha masz 2? Nie mozesz wykorzystac tylko jednego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że może wykorzystać tylko jeden, lub dwa jeśli ma ochotę ;)

Chodzi o to, że szuka kabla 1 chinch męski-1 chinch żeński - ale takie są dosyć ciężkie do dostania.

A kabel, który już ma może wykorzystać do przedłużenia kabli do głośników (X-540 z tego co pamiętam ;)), za pomocą takiego łącznika chinch-chinch:

400_small.jpg

za parę złotych z jakiegokolwiek elektromarketu.

I już B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z jednej strony mam dwa żeńskie a z drugiej dwa męskie . Z głośników wychodzi tylko jeden kabel i dlatego nie wiem czy taki podwójny przedluzacz jest dobry. No bo pod która końcówkę mam wpiac kabel glosnikowy,czerwona czy czarna?czy może to wszystko jedno albo w ogóle nie będzie to wspoldzialac?

Edytowane przez Sipap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z jednej strony mam dwa żeńskie a z drugiej dwa męskie . Z głośników wychodzi tylko jeden kabel i dlatego nie wiem czy taki podwójny przedluzacz jest dobry. No bo pod która końcówkę mam wpiac kabel glosnikowy,czerwona czy czarna?czy może to wszystko jedno albo w ogóle nie będzie to wspoldzialac?

Aaa.. czyli masz chinch M - chinch F.

W takim razie nie ma znaczenia czy wykorzystasz oba kable czy tylko jeden. Taki przedłużacz jest jak najbardziej dobry i możesz go zastosować.

Wystarczy, że jeśli wepniesz kabel od głośnika w czerwoną końcówkę i to będzie głośnik np tylni lewy, to czerwoną końcówkę męską musisz wpiąć do gniazda w subwooferze odpowiedzialnego za nadawanie sygnału do tylnego lewego głośnika. I już.

A jeśli ułożenie kabli pasuje, to możesz wpiąć drugi głośnik, czyli dla przykładu tylny prawy, do drugiego kabla z końcówką czarną, a męski wtyk czarny wpiąć do subwoofera do gniazda odpowiedzialnego za nadawanie sygnału do głośnika tylnego prawego. Ja mam właśnie w ten sposób poprowadzone.

Ha :ninja:

Edit: Proszę bardzo :) Jakbyś miał jeszcze jakieś pytanka to wal śmiało :nuke:

Edytowane przez kremulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kremulek wielkie dzieki za pomoc tu i na PW, oraz za cierpliwość w tłumaczeniu.Plusik oczywiście juz poleciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam PS3, ale przy okazji jej kupna myślę o nabyciu również głośników Logitech X 540. Jednak zastanawia mnie podłączenie. Mam monitor LG Flatron W2261VP i z tyłu jedne wyjście audio (PS3 podpiąłbym przez HDMI). Jednak głośniki mają przecież trzy kable (zielony, czarny i pomarańczowy) i trzeba podpiąć wszystkie 3 aby cieszyć się 5.1. A wejście jest jedno... Więc jakie macie pomysły? Jest jakaś przejściówka z 3 "mini-jacków" na jednego którego podepnę z tyłu monitora? Czy jakiś inny sposób?

Dla rozjaśnienia sprawy jeszcze rysunek:

beztytuuxpz.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zastosować taki kabel

http://midi.pl/p7743...-chinch-6m.html

Musi byc w takiej długosci aby sięgnął od suba do monitora.

W monitor wtykasz czerwonego i białego(czasami czarnegochincha, a z drugiej stron jacka wtykasz w zielone gniazdo suba w X-540.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeszcze nie mam PS3, ale przy okazji jej kupna myślę o nabyciu również głośników Logitech X 540. Jednak zastanawia mnie podłączenie. Mam monitor LG Flatron W2261VP i z tyłu jedne wyjście audio (PS3 podpiąłbym przez HDMI). Jednak głośniki mają przecież trzy kable (zielony, czarny i pomarańczowy) i trzeba podpiąć wszystkie 3 aby cieszyć się 5.1. A wejście jest jedno... Więc jakie macie pomysły? Jest jakaś przejściówka z 3 "mini-jacków" na jednego którego podepnę z tyłu monitora? Czy jakiś inny sposób?

Dla rozjaśnienia sprawy jeszcze rysunek:

beztytuuxpz.th.jpg

X-540 to jedne z lepszych, średnio cenowych głośników 5.1, dobry wybór.

Takie podłączenie jak proponujesz nie ma sensu, gdyż wystarczy, że podłączysz wyjście (ważne, to musi być wyjście!) audio monitora z zielonym wejściem w subwooferze zwykłym kablem jack-jack i włączysz funkcje Matrix i już masz całkiem przyzwoity dźwięk 5.1 na tych głośnikach.

Spójrz na poprzednią stronę, tam napisałem o nich parę słów, a konkretnie zobacz to ->>

http://www.ps3site.p...post__p__301057

http://www.ps3site.p...post__p__301184

http://www.ps3site.p...post__p__303437

Pozdrawiam B)

@Sipap: Zwróć uwagę, że w tym monitorze jest wtyk na mini jacka, więc wystarczy, że zastosuje nawet kabel 3xjack- 3xjack dołączony do głosników i wykorzysta tylko jedną żyłę przewodu :)

Edytowane przez kremulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam konsole 80Gb i wszystko do dzisiaj było ok. Zostawiłem konsolę na noc, aby spokojnie pobrała demo Darksiders. Po włączeniu dema nie było dźwięku, i nagle w menu też nie było niczego słychac. Dźwięk idzie mi przez kabel hdmi. Przywróciłem także fabryczne ustawienia oraz zmieniłem kabel hdmi, jednak nic mi nie pomaga. Wiec tu nasuwa się moje pytanie jeśli nic nie pomogło to jest to prawdopodobne że spaliła mi się karta dźwiękowa ? Jeśli tak to ile będzie kosztowała naprawa ? Moja gwarancja od Sony zakończyła się w grudniu więc stąd wcześniejsze pytanie.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj podlaczyc konsole kablem AV i zobacz czy wtedy wszystko dziala. Jezeli tak to wroc do podlaczenia kablem hdmi. Podociskaj dobrze kable w ps3 i TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×