Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

Da się coś kupić w okolicach 500 zł? Może używany sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimś wybitnym specem od kolumn nie jestem, ale pierwsze na co powinieneś patrzeć to czy kolumny mają drewniane obudowy. Nie daj sobie wcisnąć jakiegoś zestawu pięknie wyglądającego, a po zdjęciu przednich paneli okazuje się, że kolumna wielka, a głośnik to marna pierdziawka. Jeśli kolumny mają grać w pokoju to warto zwrócić uwagę, czy głośnik niskotonowy ma tzw dyfuzor. Jest to taka wklęsła rura w głośniku. Takie coś często stosowane jest w głośnikach komputerowych i służy to rozpraszania dźwięku. Inaczej uzyskasz głośne dudnienie a nie delikatny pomruk ;)

 

500 złotych to aż nadto na dobry zestaw domowych głośników, ale warto pamiętać, że metr dobrego kabla miedzianego (im grubszy tym lepszy), też swoje kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się coś kupić w okolicach 500 zł? Może używany sprzęt?

Da się...

 

Z podłogówek możesz szukać czegoś pokroju Wharfedale Diamond 8.4 a z podstawek Tannoy M2, ale nie wiem jak zagrają z tym konkretnym Denonem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych...

Wszystko dostałeś wraz z konsola...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się...

 

Z podłogówek możesz szukać czegoś pokroju Wharfedale Diamond 8.4 a z podstawek Tannoy M2, ale nie wiem jak zagrają z tym konkretnym Denonem...

A słyszałeś jak te kolumny grają czy w ciemno polecasz? Z racji tego że się nie znam, nie znam też tych firm i zastanawiam się czy to dobry wybór :biggrin: A może jesteś w stanie polecić coś jeszcze tańszego? Czy to nie ma sensu się bawić za małe pieniądze?

 

Jakimś wybitnym specem od kolumn nie jestem, ale pierwsze na co powinieneś patrzeć to czy kolumny mają drewniane obudowy. Nie daj sobie wcisnąć jakiegoś zestawu pięknie wyglądającego, a po zdjęciu przednich paneli okazuje się, że kolumna wielka, a głośnik to marna pierdziawka. Jeśli kolumny mają grać w pokoju to warto zwrócić uwagę, czy głośnik niskotonowy ma tzw dyfuzor. Jest to taka wklęsła rura w głośniku. Takie coś często stosowane jest w głośnikach komputerowych i służy to rozpraszania dźwięku. Inaczej uzyskasz głośne dudnienie a nie delikatny pomruk  ;)

 

500 złotych to aż nadto na dobry zestaw domowych głośników, ale warto pamiętać, że metr dobrego kabla miedzianego (im grubszy tym lepszy), też swoje kosztuje.

 

tutaj tez pytanie do ciebie czy mozesz polecic cos konkretnego?

Edytowane przez kusiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciemno to można na randkę iść ;)

Wiem jak grają te kolumny, ale wiem jak zagrają z tym Denonem...

Nie mam pomysłu, co z tańszych Ci polecić - zostają chyba tylko nieśmiertelne Altusy z Tonsila...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Od niedawna posiadam konsolę PS3 Slim 320 GB. Wcześniej miałem wersję Fat z dyskiem 40 GB.

 

Od razu po rozpoczęciu korzystania zauważyłem że dźwięk w grach i XMB jest jakiś cichy. Przy ustawionej głośności na telewizorze na 50% na poprzedniej konsoli ciężko było wytrzymać, a na nowej jest zbyt cicho. Muszę podgłaszać do ok. 65% żeby mieć komfort słuchania (wcześniej wystarczyło ok. 35%).

 

Jeśli natomiast włączę film (testowałem na trailerze Watch Dogs) to dźwięk jest prawidłowo głośny, zupełnie jak na starej konsoli.

 

Próbowałem już:

1. Zmieniać ustawienia dźwięku.

2. Zmieniać kabel - korzystam z HDMI, na standardowym AV jest tak samo.

3. Resetować ustawienia HDMI.

4. Sprawdzać na słuchawkach - też cicho.

 

Poza tym oczywiście dźwięk z innych źródeł jest normalnie głośny.

 

Da się to jakoś ustawić? A może to normalne, ktoś mógłby porównać głośność w filmach i w grach i napisać czy jest aż taka wyraźna różnica?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra ktos z was na sluchawkach sony pulse myle je kupic i pytam jak sie one sprawuja podczas grania w bf3 z gory dzieki za porade 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu więc spytam tu. Posiadam słuchawki Tritton ax 180, a zastanawiam się nad kupnem Turtle Beach Ear Force PX21. Warto zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy po podlączeniu słuchawek na USB, będą one mogły pełnić funkcję headsetu? Będę słyszał dźwięk z gry, oraz mógł rozmawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, może było ale nie mam czasu na czytanie całego tematu. Mam pytanko. Mianowicie:

Czy jeżeli zakupię dowolny mikrofon na wejście jack, takie jak do pc , http://allegro.pl/nowa-karta-dzwiekowa-na-usb-5-1-hurt-f-vat-i3391755659.html taką np. karte dźwiękową i podłącze do niej mikrofon to bede mógł gadać w grach? 

 

I druga sprawa: Czy jeżeli podłącze potem słuchawki do wejscia jack w tv to bede słyszał dźwiek gry ( i co jeszcze , graczy itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie, szukam zestawu kina domowego do małego pokoju 18-20 m2. Musi to być zestaw 5.1 przednie jak i tylne głośniki chciałbym aby miały możliwość zawieszenia na ścianie i najlepiej żeby nie były wysokie (na stojakach) i wyjście na słuchawki.

Zestaw powinien posiadać mozliwość odtwarzania filmów na Blu-ray (w konsoli napęd padł i nie czyta filmów z BR ale gry tak :) ).

 

Ewentualnie podajcie na jakie rzeczy zwracać uwagę tzn. złącza, dekodery aby było w miarę ok.

 

No i najważniejsze cena, nie jestem audiofilem ale chciałbym wydać do 1k. zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam ktoś ma taką wiedzę na forum?

Edytowane przez DarkShadowPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma takie coś? Chce podłączyć do mojej ps3, mam monitor z głośnikami ale jakość dźwięku nie ciekawa, dlatego chce podłączyć do głośników creative 5.1. Co byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam PS3 Slim od 3 lat. W tym miesiącu postanowiłem zmienić miejsce położenia mojej konsoli, to znaczy przenieść ją z salonu do własnego pokoju. Posiadam monitor BENQ 22 cale. Jest on niestety monitorem typowo komputerowym (nie posiada wejścia hdmi, tunera TV czy głośników). PS3 do monitora podłączyłem dzisiaj i mam pewien problem. Do obrazu użyłem kabla hdmi i przejściówki hdmi-DVI. Obraz działa. Do dźwięku próbowałem użyć kabla optycznego podłączonego przejściówką optyczny-jack do głośników. I tu pojawia się problem. Dźwięk nie działa.

Czy istnieje alternatywna możliwość podłączenia dźwięku bez utraty jakości obrazu i dźwięku? Lub czy da się naprawić obecny problem bez kupowania kolejnych przejściówek i kabli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel optyczny podpinasz do kina domowego lub wzmacniacza posiadającego optical in.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mógłby ktoś polecić słuchawki do ps3 na usb z mikrofonem , regulacją głośności gry i czatu oraz wylaczaniem mikrofonu? Cena do ok. 50zł? Da rade cos kupic w miare dobrego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego do 50 zł to chyba żartujesz, że chcesz DOBRE słuchawki...

 

A swoją drogą ja polecam kupi kartę dzwiękową na USB (koszt ok.5-7 zł najtańsze badziewie a alledrogo - ja takie mam i działa) do tego przejściówkę 2xcinch -> jack i możesz podpiąc KAŻDE słuchawki z PC (nawet te z mikrofonem) i działa idealnie...

 

Bo na USB do 50 zł z regulacją to zapomnij...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

ps3 mam polaczone z kinem domowym i osobno z tv. dzwiek wiadomo przez kino idzie...no i jak podlacze pod kino sluchawki to nadal w glosnikach leci dzwiek a w sluchawkach cisza;/

jest na to jakas porada ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×